Προς το περιεχόμενο

Huawei service festival....για κατόχους smartphone Huawei (26/07 έως 22/08).


Green Dragon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι περισσότεροι λογικοί άνθρωποι και τώρα αν έπρεπε να πάρουν κινητό θα ενδιαφερόντουσαν για τρία πράγματα (συνδυαστικά):
1) να είναι αρκετά χαμηλή - αν όχι η χαμηλότερη τιμή 
3) να είναι αξιόπιστο το κατάστημα σε ό,τι αφορά την άμεση αποστολή του προϊόντος και την έκδοσή του (προορισμός για ευρωπαϊκή + ελληνική αγορά, δίκτυα που υποστηρίζει, κλπ)
2) να έχει επίσημη 2ετή εγγύηση από τον Έλληνα αντιπρόσωπο.

Αυτά είναι τα σημαντικά. Και τα έχουν ακόμα και αυτά που "ήρθαν" από Βουλγαρίες, Ρουμανίες, κλπ, όπως το δικό μου. Τώρα αν κάποιοι θέλουν να μας πείσουν ότι έχουν μαγική μπάλα και βλέπουν στο μέλλον για έκτακτα προωθητικά προγράμματα επέκτασης εγγύησης, κλπ, τα οποία μάλιστα θα αφορούν μόνο τα του επίσημου ελληνικού δικτύου πώλησης, ΟΚ, πάσο.
 
Καλά θα ήταν να είχαμε και την επέκταση των 6 μηνών, αλλά αυτό θα ήταν κάτι έξτρα. Δεν αλλάζει κάτι δραματικά για τους κατόχους που δεν την έχουν. Ούτε και -κατ' εμέ- θα άξιζε αυτή τα 80 με 150+ επιπλέον ευρώ που ζητούσαν ανά καιρούς τα καταστήματα "ελληνικού δικτύου πώλησης" στην τιμή πώλησης. 

Επεξ/σία από stark
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε κανενας για αλλαγη μπαταριας σε εκτος εγγυησης smartphone; Για να μην μπαινω αδικα σε διαδικασια εγκαταστασης εφαρμογης-εγγραφής κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως που αγορασα (και πληρωσα για) ελληνικο μοντέλο (GR) απο μεγαλο κιτρινο (...) μαγαζι,μου το έβγαλε η Huawei οτι ειναι Ιταλικο,αρα δεν ισχύει η επέκταση εγγύησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GPOWERR είπε

Εγω παντως που αγορασα (και πληρωσα για) ελληνικο μοντέλο (GR) απο μεγαλο κιτρινο (...) μαγαζι,μου το έβγαλε η Huawei οτι ειναι Ιταλικο,αρα δεν ισχύει η επέκταση εγγύησης.

Το κιτρινο μαγαζι δεν νομιζω να ψωνιζει απο τις ελληνικες αντιπροσωπειες αλλα ό,τι και τα σκρουτζομαγαζα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε καν εγκατάσταση κάνει το Support app. Λέει ότι θα του κάνει update και το κατεβάζει, αλλά αποτυγχάνει, με μήνυμα Incompatible update. Η εφαρμογή όμως δεν είναι εγκατεστημένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/8/2021 στις 5:04 ΜΜ, runner69 είπε

Δοκιμασε κανενας για αλλαγη μπαταριας σε εκτος εγγυησης smartphone; Για να μην μπαινω αδικα σε διαδικασια εγκαταστασης εφαρμογης-εγγραφής κλπ.

Καθυστερημένη απάντηση, πήγα προχθές το mate 20 lite για φουσκωμενη μπαταρία, εκτός εγγύησης με ξεκολλημένο πίσω καπάκι. Έδωσα το κουπόνι απο την εφαρμογή, 12€ για τη μπαταρία και το καπάκι το ξανακόλλησε. Μια μέρα επισκευή.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Huawei διαφημίζει το HUAWEI DAY SERVICE για τις εκτός εγγύησης συσκευές.

Έκπτωση για κάθε συσκευή που πηγαίνει στο επισκευαστικό κέντρο, κάθε τελευταία Τετάρτη-Πέμπτη-Παρασκευή κάθε μήνα.

https://consumer.huawei.com/gr/support/service-day/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/7/2021 στις 7:36 ΜΜ, Green Dragon είπε

https://consumer.huawei.com/gr/support/huawei-service-festival/

Από 26 Ιουλίου έως 22 Αυγούστου.

- Επέκταση εγγύησης για 6 μήνες επιπλέον, σε όσους είναι σε εγγύηση.

- Έκπτωση 50% - για όσους έχουν συσκευές huawei, ακόμη και αν είναι εκτός εγγύησης - σε οποιαδήποτε επισκευή ή ανταλλακτικό.

- Κουπόνι επισκευής και άλλα.....

Στη σελίδα έχει οδηγίες για τον τρόπο συμμετοχής.

Επειδή έχει η αδερφή μου ένα Ρ10 lite με ραγισμένη οθόνη και μπήκα λίγο να δω τι παίζει... 

Δεν είναι "έκπτωση 50%" αλλά "έως 50%", πχ στο Ρ20 lite έχει την επισκευή οθόνης με μια έκπτωση του στυλ από 67€ 52€ ή κάτι τέτοιο, δηλαδή καμία απολύτως σχέση με 50%.

2ον έχουν ένα πίνακα με διάφορα μοντέλα, όπως αυτό που προανέφερα, το αμέσως προηγούμενο όμως, που με ενδιαφέρει, όπως και ένα σωρό άλλα δεν αναφέρονται καθόλου. Άρα να υποθέσω ότι η προσφορά ισχύει μόνο για πολύ συγκεκριμένα μοντέλα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, giorginho είπε

Άρα να υποθέσω ότι η προσφορά ισχύει μόνο για πολύ συγκεκριμένα μοντέλα; 

Λογικα ισχυει για τα πιο γνωστα μοντελα p10-p20-p30 pro κ lite εκδοσεις κ τα mate..παρτε ενα τηλ στην εξυπηρετηση 2111988000 κ θα σου διευκρινισουν.Συνδιαστικα με το κουπονι η τις τελευταιες μερες του μηνα γλυτωνεις αρκετα πχ σε mate 20 pro εβγαινε περιπου τα μισα λεφτα απο σχεδον 300 κανα 130αρι για αλλαγη οθονης δε θυμαμαι ακριβως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/8/2021 στις 6:35 ΜΜ, GPOWERR είπε

Εγω παντως που αγορασα (και πληρωσα για) ελληνικο μοντέλο (GR) απο μεγαλο κιτρινο (...) μαγαζι,μου το έβγαλε η Huawei οτι ειναι Ιταλικο

Αυτό ακριβώς μου είπαν και εμένα (χωρίς να είναι από μεγάλο κίτρινο μαγαζί). Αλήθεια ή ψέματα, αντε να το αποδείξεις.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/8/2021 στις 6:35 ΜΜ, GPOWERR είπε

Εγω παντως που αγορασα (και πληρωσα για) ελληνικο μοντέλο (GR) απο μεγαλο κιτρινο (...) μαγαζι,μου το έβγαλε η Huawei οτι ειναι Ιταλικο,αρα δεν ισχύει η επέκταση εγγύησης.

Για την ακρίβεια δεν στο "έβγαλε" η Huawei ότι είναι Ιταλικό, το μεγάλο κίτρινο μαγαζί στο "έβγαλε" ότι είναι ελληνικό ενώ δεν είναι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...