Προς το περιεχόμενο

Οι πωλήσεις του PS5 ξεπέρασαν τα 10 εκατομμύρια


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, makridis είπε

Τα 200€ είναι αστεία τιμή έναντι του τι παίρνεις. Δεν είναι η άποψη μου αλλά η αντικειμενική αλήθεια.

Ναι το θεμα ειναι οτι δε το παιρνεις αυτο που πληρωσες! Παναγια μου 10 ποστ για να το καταλαβεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, privateer είπε

Εσυ μπορεις να διαφωνεις οσο θες αλλα αυτο δεν σημαινει οτι εχεις δικιο. Υπαρχουν σελιδες που ασχολουνται με τετοια θεματα οι οποιες εχουν τα καταλληλα οργανα για να μετρησουν αυτα που λεμε. Επισης αναφερεις 2 παλια multi παιχνιδια που οπως ειχα πει ετρεχαν στο παλιο SDK του χβοχ. Απο τοτε εχουν αλλαξει τα πραγματα αν και νομιζω και στο valhalla ειχαν ριξει λιγο μετα με Patch την αναλυση για να στρωσουν το framerate. Το ιδιο ισχυει και  με το Loading. Σχεδον καμια διαφορα και το αστειο ειναι οτι πολλες φορες το χβοχ υπερεχει του πολυδιαφημισμενου ps σκληρου.

Τελος η υπαρξη VRR στο χβοχ ουσιαστικα κανει τις μουλτι εκδοσεις του παντα την καλυτερη περιπτωση. Γενικα σε μουλτι τιτλους το χβοχ με 15% καλυτερη GPU θα ειναι παντα η καλυτερη περιπτωση. ηδη εχουμε αρχισει να βλεπουμε τετοιες διαφορες. Ειναι απλα μαθηματικα.

Δεν ξέρω τι μαθηματικά έχεις κάνει και έβγαλες το 15% καλύτερη gpu αλλά ειλικρινά θα ήθελα πολύ να μάθω. Επίσης μπράβο ρε συ που βρήκες το mass effect που είναι το μόνο game που φορτώνει ελαφρώς πιο γρήγορα και σίγουρα είναι θέμα optimisation για τον ssd του ps5 που δεν εκμεταλλεύεται από την μηχανή του game.

5 ώρες πριν, DPU είπε

Ναι το θεμα ειναι οτι δε το παιρνεις αυτο που πληρωσες! Παναγια μου 10 ποστ για να το καταλαβεις

Άντε παλι πάμε για 11ο post μπας και καταλάβεις ότι έχω πάρει και με το παραπάνω αυτό που έχω πληρώσει! Μόνο τα games που μου έδωσε out of the box (ps plus collection) είναι το μισό της τιμής και πάνω σε αυτό βάλε και τα 1440p, 60fps και backwards compatibility για όλα τα games του PS4! Αν δεν βλέπεις το vfm είναι πρόβλημα σου! Καλή συνέχεια!

Υ.Γ. Είχα γνωστούς που έλεγαν τα ίδια με εσένα και όταν παρέλαβαν τα δικά τους άλλαξαν γνώμη.

Επεξ/σία από makridis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, makridis είπε

Άντε παλι πάμε για 11ο post μπας και καταλάβεις ότι έχω πάρει και με το παραπάνω αυτό που έχω πληρώσει! Μόνο τα games που μου έδωσε out of the box (ps plus collection) είναι το μισό της τιμής και πάνω σε αυτό βάλε και τα 1440p, 60fps και backwards compatibility για όλα τα games του PS4! Αν δεν βλέπεις το vfm είναι πρόβλημα σου! Καλή συνέχεια!

Υ.Γ. Είχα γνωστούς που έλεγαν τα ίδια με εσένα και όταν παρέλαβαν τα δικά τους άλλαξαν γνώμη.

Οι γνωστοι σου θα ειναι σαν και σενα λογικα. Οπως και να εχει το vfm θα ειναι μεγαλυτερο στο μελλον οχι τωρα. αντικειμενικα. καλη συνεχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, DPU είπε

Οι γνωστοι σου θα ειναι σαν και σενα λογικα. Οπως και να εχει το vfm θα ειναι μεγαλυτερο στο μελλον οχι τωρα. αντικειμενικα. καλη συνεχεια.

Το vfm (value for money) αυξάνεται όσο μειώνεται η τιμή για τον αγοραστή ενώ αυξάνονται οι παροχές που λαμβάνει. Αυτό θα γίνει σε 3 το λιγότερο χρόνια από τώρα, όπου είτε θα έχει πέσει ανεπαίσθητα η τιμή του είτε θα δίνουν κάποιο παιχνίδι/έξτρα χειριστήριο «δώρο». Αν το πάρεις δε και με τιμολόγιο ή μεταχειρισμένο, εκεί να δεις vfm!

Το θέμα όμως δεν είναι το vfm της συσκευής έναντι του πότε θα την αγοράσεις, αλλά το τι πληρώνεις και τι παίρνεις έναντι του PS4 pro, αυτή τη στιγμή που μιλάμε και σε μια αγορά όπου οι τιμές των gaming pcs είναι εξωπραγματικές και η διαθεσιμότητα των τσιπ είναι ανύπαρκτη.

Επεξ/σία από makridis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...