Προς το περιεχόμενο

Νέα τεχνικά προβλήματα για το δίκτυο της Vodafone [Ενημέρωση]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 143
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
Just now, Hacker?pcs said:

41 στην Cosmote η 100αρα, άρα 11ευρ η διαφορά. Για μένα τα πληρώνω το μήνα (αν ήθελα 100αρα) και να μην έχω το ό,τι πρόβλημα τους καπνίσει να βγάλουν

36.90 εδώ και μερικούς μήνες. 😛

Μια χαρά προβλήματα βγάζει κι η Cosmote, απλά όχι συχνά κι όχι τόσο "πανελλαδικά".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, odys03 είπε

Tελικά επανήλθαν. Ποιος ξέρει θα ανακοινώσουν τα πραγματικά αίτια του προβλήματος;

Ε πάλι καμιά οπτική θα πουν ότι κόπηκε όπως πριν μήνες. Λες και να μας πουν ότι φταίνε οι πιγκουίνοι της Ανταρκτικής θα έχουμε δεδομένα να το αντικρούσουμε. 

Εντελώς ΑΣΚΟΠΗ η οποιαδήποτε "αιτιολόγηση" του προβλήματος για τον καταναλωτή επί της ουσίας.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, polaki said:

Στους άλλους 3 παίρνεις και τα 3 σου κάθε τρεις και λίγο όμως.. ;)

Υπερβολές. 

Επίσης άπειρα μεμονωμένα προβλήματα που οφείλονται στο "χαλκό", μάντεψε ποιου δικαιοδοσία είναι. 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, polaki είπε

Ε πάλι καμιά οπτική θα πουν ότι κόπηκε όπως πριν μήνες. Λες και να μας πουν ότι φταίνε οι πιγκουίνοι της Ανταρκτικής θα έχουμε δεδομένα να το αντικρούσουμε. 

Εντελώς ΑΣΚΟΠΗ η οποιαδήποτε "αιτιολόγηση" του προβλήματος για τον καταναλωτή επί της ουσίας.. 

Καθόλου άσκοπη εγώ θέλω να μάθω τι συμβαίνει, έχουν βάλει περρισότερους συνδρομητές από ότι αντέχουν τα συστήματα τους;  ελλατώματα στο software; 

Θα αναφέρω πριν μια εβδομάδα έκανα ανανέωση χρόνου σε καρτοκινητό vodafone. στην μάνα μου. (το έκανα μέσω υπολογιστή.  Επί μια ώρα δεν ερχόταν μήνυμα και δεν φαινόταν η ανανέωση στο σύστημα τους. Έτσι νόμισα ότι έγραψα λάθος τον αριθμό του κινητού και ανανέωσα σε κάποιον άλλο.

Μια ώρα να μη ξέρεις τι έχει γίνει. και να μην απαντούν ούτε στην εξυπηρέτηση.

Μετά απο μια  ώρα έγινε η ανανέωση.

Αυτά δεν είναι καλά νέα. όταν ακούς τέτοια στον ένα πάροχο θα έρθουν και στον άλλο σύντομα, δεν βελτιώνονται τα πράγματα δεν λειτουργεί ο ανταγωνισμός.  Και στις δύο εταιρίες όλο και χειροτερεύει η εξυπηρέτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Thresh είπε

36.90 εδώ και μερικούς μήνες. 😛

Μια χαρά προβλήματα βγάζει κι η Cosmote, απλά όχι συχνά κι όχι τόσο "πανελλαδικά".

Σίγουρα, για ISP στην Ελλάδα μιλάμε έτσι και αλλιώς, απλά εκεί για μένα το θεωρώ πιο σίγουρο ότι και πρόβλημα να παρουσιαστεί υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα να επιδιορθωθεί ή τουλάχιστον να μην ακούω τέρατα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, Hacker?pcs said:

Σίγουρα, για ISP στην Ελλάδα μιλάμε έτσι και αλλιώς, απλά εκεί για μένα το θεωρώ πιο σίγουρο ότι και πρόβλημα να παρουσιαστεί υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα να επιδιορθωθεί ή τουλάχιστον να μην ακούω τέρατα

Ναι γιατί το 90% των προβλημάτων οφείλεται στο χαλκινο last mile του ΟΤΕ. Εκείνος τα φτιάχνει, κουτσά στραβά, άμεσα στους δικούς του και φέεεταα αν είσαι σε άλλο πάροχο. Όπως καταλαβαίνεις αυτό δεν προβλεπεται, παρόλα αυτά το κάνει...

Δεν είναι αθέμιτος ανταγωνισμός? 

Σε μένα πριν από 4-5 χρόνια είχε κοπεί το εναέριο (απο κολώνα σε κολώνα) λόγω δέντρου, δώθηκε βλάβη απο τη Wind κι έκανε 2+ βδομάδες για να έρθει τεχνικος του ΟΤΕ ώστε να το δηλώσει σε εργολάβο για να έρθει να το αντικαταστήσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Thresh είπε

Δεν είναι αθέμιτος ανταγωνισμός?

Δεν υπάρχει ανταγωνισμός στην Ελλάδα, μόνο λαμογιά και βρωμιές, με ενδιαφέρει που γίνεται καλύτερα η δουλειά μου. Σε ένα πολιτισμένο κράτος το καρτέλ τηλεπικοινωνιών που υπάρχει (με μπροστάρη τον ΟΤΕ φυσικά) θα είχε φάει μαστίγιο αλλά στην Κολομβία της Ευρώπης δεν περιμένω τίποτα

Επεξ/σία από Hacker?pcs
  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Πανος999 είπε

Μπραβο,ετσι οπως το παμε θα μείνουμε με την Cosmote μονο κ θα μας ζηταει 40 ευρω το μηνα για 24αρα..

Απ το κακο στο χειρότερο παμε σαν χωρα κ σ αυτον τον τομεα..

Εγώ πάντως προς το παρόν με το τριετές συμβόλαιο που έχω κάνει στην κοσμοτέ πληρώνω 46 ευρώ  και έχω 200άρα fiber to the home και το κινητό μου gigamax απεριόριστα όλα με επιπλέον 47 ευρώ... 

η βοδαφον είναι ότι χειρότερο υπάρχει στην Ελλάδα... είχα πριν cyta για 8 χρόνια.. ΠΟΤΕ πρόβλημα και πάντα όλα λειτουργούσαν όπως έπρεπε... ακόμη και το αρχαίο ρούτερ που μου είχαν δώσει λειτουργεί τέλεια μέχρι σήμερα.. μόλις συγχωνεύτηκε με την βοδα ρήμαξε ο Δίας.. από 50άρα που πλήρωνα 28 ευρώ κατέληξα σε 24άρα που κλείδωνε 11 και μου αυξήσανε το πάγιο στα 34 ευρώ.. και το ρούτερ της πλάκας... 

κολοεταιρία ΟΛΚΗΣ... στα τσακίδια να κλείσει να γλυτώσει κόσμος και κοσμάκης.... ΟΥΣΤ

μα δεν υπάρχει νόμος σε αυτό το κράτος ? δεν καταλαβαίνω... δεν προστατεύεται ο καταναλωτής? πως το επιτρέπουν αυτό να γίνεται... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, nxmail2001 είπε

Έφυγα από την Vodafone εδώ και ένα χρόνο και πήγα Cosmote (σταθερή και κινητή) και βρήκα την υγειά μου.

Αρνητικό όμως ότι η Cosmote παραμένει η μόνη αξιόπιστη.

Kαι εγω περιμενα πως και πως να ληξει το συμβολαιο και την εκανα για wind !! Δεν εχω κανενα παραπονο, αυτη η vodafone με ειχε ταραξει στα προβληματα και ολο θεματα με το dns, με κουρασε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Thresh said:

Γιατί με 29.90 στους άλλους 3 παίρνεις 100αρα. 😛

Με το sfbb τώρα και στην Cosmote παιρνεις 100 :P 

2 hours ago, Hacker?pcs said:

41 στην Cosmote η 100αρα

Ούτε, λιγότερο είναι

Spoiler

image.png.02da47d5f648dd02b12ad41f28573488.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, odys03 said:

εγώ θέλω να μάθω τι συμβαίνει

Το τι συμβαίνει και το τι θα σου πουν ότι συμβαίνει, δεν ταυτίζονται απαραίτητα

2 hours ago, Hacker?pcs said:

με ενδιαφέρει που γίνεται καλύτερα η δουλειά μου.

Το ίδιο και αυτούς που βρίζεις. Καταλαβαίνεις ότι η νοοτροπία είναι μέρος του προβλήματος;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, galimanas είπε

Παιδιά χαλαρώστε λίγο....προβλήματα όλα τα δίκτυα κάποια στιγμή αντιμετωπίζουνε..μήπως θέλετε να γυρίσουμε σε εποχές που πληρώνανε μόνο στον ΟΤΕ πάγιο 40 ευρώ χωρίς να προσφέρει τίποτα????

Νοοτροπία γιαγιάδων μετεμφυλιακής εποχής. Μη μιλάτε γιατί έχει κ χειρότερα... Αυτή η μιζέρια κ ο ραγιαδισμός έκανε τις εταίρες ,  εεε σόρρυ εταιρέιες σαν την φονταφον να συμπεριφέρονται ως αποικιοκράτες σε ιθαγενείς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...