Προς το περιεχόμενο

The Ascent [PC]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως όσο παίζεις μειώνονται τα stutters, οπότε λογικά είναι θέμα shaders. Όταν για παράδειγμα ρίξεις σε ένα βαρέλι η πρώτη έκρηξη θα έχει stutter αλλά μετά είναι εντάξει..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 163
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

43 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Προφανώς δεν παίζεις σε DX12 με RT.

αυτο σας ειπα πιο πανω ,χαμηλωστε γραφικα.Δεν υπαρχει σημερα hardware για σοβαρο rt με σοβαρo framerate.Οπου και να βαλεις σημερα rt μαμιεται το συμπαν-δε σημαινει οτι ειναι σαπια η μηχανη του καθε παιχνιδιου,απλα δεν εχουμε το hardware για rt.To game ειναι αξιολογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, 3DJIN είπε

αυτο σας ειπα πιο πανω ,χαμηλωστε γραφικα.Δεν υπαρχει σημερα hardware για σοβαρο rt με σοβαρo framerate.Οπου και να βαλεις σημερα rt μαμιεται το συμπαν-δε σημαινει οτι ειναι σαπια η μηχανη του καθε παιχνιδιου,απλα δεν εχουμε το hardware για rt.To game ειναι αξιολογο.

Μια χαρά είναι το HW για RT, υπάρχουν πολλά παιχνίδια με RT που είναι και εντυπωσιακό και τρέχει και σωστά, π.χ. CP 2077, Metro Exodus..Όταν έχεις stutters/slowdowns αλλά το frame-rate και η VRΑΜ επαρκούν σημαίνει ότι τα έχει σκατώσει ο dev όπως έχει συμβεί στην προκειμένη. Εκτός αυτού το αναγνώρισαν και ετοιμάζουν patch.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 minutes ago, yiannis1991 said:

Πάντως όσο παίζεις μειώνονται τα stutters, οπότε λογικά είναι θέμα shaders. Όταν για παράδειγμα ρίξεις σε ένα βαρέλι η πρώτη έκρηξη θα έχει stutter αλλά μετά είναι εντάξει..

Το εκνευριστικό όμως είναι ότι γίνεται κάθε φορά που ξεκινάς το παιχνίδι, σαν να μην κρατάει τους shaders.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όσοι λέτε ότι δεν έχετε stutters πως το εννοείτε; Έχετε και δεν σας ενοχλεί ή δεν έχει καθόλου; Δηλαδή αν βάλετε RTSS το γράφημα του frametime είναι μια ευθεία γραμμή ή έχει κατακόρυφα spikes που και που;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα εμφανίζεται στο παιχνίδι μόνο όταν είναι μέσω steam και game pass?

Το έχω αγοράσει κανονικά από MS αλλά δεν έχω προλάβει ακόμα να το ανοίξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μεγάλη βελτίωση με το fix, παίζεις άνετα τώρα. Πάντως αν το game ήταν 3rd person ίσως θα ήταν το καλύτερο game που έχω παίξει ή έστω μέσα στο top 3..

Y.Γ. Καμιά ώρα που έπαιξα 1% Lows στα 61. Μια χαρά

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν μπορώ να παίξω online coop!
(gamepass)
Δεν μου φορτώνει τους φίλους μου για να τους καλέσω, αυτοί με καλούν το δέχομαι και μένει στο joining game...
(ούτε να τους ψάξω μπορώ)

 

image.png.270299657348e60dfdd50f5b0bb6aaac.png

 

το έκανα open το lobby, ο ένας κατάφερε να μπει πάνω μου

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ανορθόδοξο τρόπο τα καταφέραμε και παίξαμε χθες! Ανοίξαμε vpn εδώ Ελλάδα και μας έβαλε ο ένας πάνω στον άλλον, και invite κάναμε από μέσα από το xbox app όχι από το παιχνίδι μέσα...

Τα προβλήματα είναι πολλά στο παιχνίδι...παρατήρησα όταν μας έκανε host ο ένας φιλος, αφού κράσαρε και μετά, χάναμε τον ήχο από τα βήματα μας και όλα ακουγόντουσαν μακριά και επίσης όριζε guest και δεν μας το εμφάνιζε  πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν πολλα θεματα διαβαζω στο coop. Δεν αξιζει. αντιθετα σολο που παιζω μεχρι στιγμης κανενα θεμα εκτος το κλασσικο να μην κανει quit καποιες φορες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, privateer είπε

Υπαρχουν πολλα θεματα διαβαζω στο coop. Δεν αξιζει. αντιθετα σολο που παιζω μεχρι στιγμης κανενα θεμα εκτος το κλασσικο να μην κανει quit καποιες φορες .

ναι, πέρα από τις πρώτες ώρες που έπαιξα πλέον για να κλείσω το παιχνίδι, το κλείνω μόνο με alt-f4 αλλιώς δε κλείνει..

 

How to Play Co-op in The Ascent

παίζει να γίνει crossplay pc xbox gamepass με steam έκδοση; έχουν πει κάτι;

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...