Προς το περιεχόμενο

The Ascent [PC]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά έπαιξα μια χαρά χθες 2 ώρες online co-op με φίλο στην Αγγλία που έχει Xbox Series S.

Αμέσως πήρα invite και όλα ήταν μια χαρά.

Εντυπωσιακός ο κόσμος που έχουν φτιάξει και επίσης τρομερή η μουσική.

Θα το συνεχίσουμε σίγουρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, privateer είπε

Μόλις ξεκίνησε 5.7gb update sto xbox

The Ascent (Game Pass on Xbox, Cloud and PC) made $5m at launch, largest opening weekend for Curve Digital

στο pc είναι 12.80gb

viber_image_2021-08-04_21-44-11-991.jpg

 

 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

στο δικό μου game pass δεν έχει έρθει το update πάντως. νομίζω θα το περιμένω να στρώσει πάντως, φαίνεται πολύ ωραίο και θέλω το rt/dlss στο game pass.

 

τελικά ήρθε κάνοντας αυτό

image.png.de0d23d13bcc9f0794812cfc546e6a9c.png

Επεξ/σία από spirit)earth)aflame
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περίπτωση που την πατήσατε σαν εμένα, ή το έχετε βρει ήδη και δεν είστε τόσο noobαδες σαν εμένα.

Εαν τελευταία φορά έχετε παίξει coop, και πάτε την επόμενη μέρα να παίξετε single player, και κάντε resume, να ξέρετε θα σας φορτώσει το save του coop...και το αντίστροφό δηλαδή, να είχατε παίξει sp και να θέλετε να παίξετε coop θα σας φορτώσει τον χαρακτήρα/save του τελευταίου access που κάνατε στο παιχνίδι.

Για να το αλλάξετε, πατήστε switch character και διαλέξτε το slot που θέλετε.

image.png.529caba8958742413288899270bff846.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Razor333 είπε

Μαλλον τσαμπα περιμενετε DLSS στην gamepass εκδοση, κατ' επεκταση και RT σε playable καρε.

Γιατί; Είπαν θα βάλουν DLSS και στην gamepass. Κατά πάσαν πιθανότητα είναι θέμα της MIcrosoft και του γελοίου τρόπου που αποθηκεύονται τα αρχεία των game pass παιχνιδιών. Και στο Control δεν είχε μπει αμέσως το DLSS αν θυμάμαι καλά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Γιατί; Είπαν θα βάλουν DLSS και στην gamepass. Κατά πάσαν πιθανότητα είναι θέμα της MIcrosoft και του γελοίου τρόπου που αποθηκεύονται τα αρχεία των game pass παιχνιδιών. Και στο Control δεν είχε μπει αμέσως το DLSS αν θυμάμαι καλά..

Αν το είπαν οκ, γιατί δεν βλέπω καν ανενεργό το option στο menu και έχω μείνει και στο banner με τα features ανά έκδοση, στο οποίο έλειπε το DLSS από την Ms store έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Razor333 είπε

Αν το είπαν οκ, γιατί δεν βλέπω καν ανενεργό το option στο menu και έχω μείνει και στο banner με τα features ανά έκδοση, στο οποίο έλειπε το DLSS από την Ms store έκδοση.

Ναι όντως και εγώ προβληματίστηκα με το banner αλλά είπαν ότι θα βάλουν, τι να πω. Είναι άκυρο πάντως να έχει RT και να μην έχει DLSS. Βέβαια το τονίζω ότι σε περίπτωση που δεν θα έχει είναι θέμα του Game Pass και όχι του studio..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δεν μπορείς να βάλεις και χειροκίνητα το .dll του DLSS, τα έχει κρυμμένα τα αρχεία η MS μην τα ματιάσουμε. Η δικαιολογία του ότι είναι συνδρομητική η υπηρεσία είναι μπούρδα φυσικά αφού και η ΕΑ και η Ubi έχουν συνδρομητικές υπηρεσίες και τα αρχεία τα βλέπεις κανονικά, μπορείς να διαλέξεις φάκελο που γίνεται η εγκατάσταση και όλα κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...