Προς το περιεχόμενο

The Ascent [PC]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Το UWP φταίει που δεν έχει.

Καμια σχεση δεν εχει το UWP με αυτο το θεμα. Εκτος και εχεις καποια αποδειξη επ αυτου. Εδω το πρωτο παιχνιδι που δειξαν με RT ηταν το Minecraft το οποιο ηταν UWP. Επισης τα Medium, Doom eternal, Control δεν εχουν RT στο gamepass?

Επεξ/σία από privateer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, privateer είπε

Καμια σχεση δεν εχει το UWP με αυτο το θεμα. Εκτος και εχεις καποια αποδειξη επ αυτου. Εδω το πρωτο παιχνιδι που δειξαν με RT ηταν το Minecraft το οποιο ηταν UWP. Επισης τα Medium, Doom eternal, Control δεν εχουν RT στο gamepass?

Το RT είναι bug αφού υπάρχει σαν setting στο game αλλά δεν λειτουργεί. Δεν είναι θέμα του UWP. Τo DLSS είναι όμως, το ίδιο είχε γίνει και στο Control, δεν μπήκε στο launch. Εντάξει δεν χάθηκε και ο κόσμος να περιμένουμε λίγο, επιτέλους βγήκε ένα παιχνίδι της προκοπής μετά από καιρό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό βλέπω. Αν ισχύσει τελικά θα φάει uninstall καθώς δεν υπάρχει ούτε ένας λόγος να μην έχει DLSS..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To παιχνίδι είχε περάσει κάτω από το radar μου και δεν το είχα λάβει υπόψη.

Πάρα πολύ ενδιαφέρον ο κόσμος του, σε τραβάει από το πρώτο λεπτό. 10 σκάλες πιό Cyberpunk από το Cyberpunk 2077.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια ολα αυτά περι performance,αλλα το παιχνιδι το έχει τερματίσει κανείς να πει συνολικές εντυπώσεις?

Γιατι στο θέμα αυτό πάλι χάθηκε η μπάλα με το κομμάτι του performance..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πώ, εγώ το παίζω λίγο αργά διότι αργεί η κόρη πλέον να κοιμηθεί, οπότε πιάνω το χειριστήριο κατα τις 23:00 και τα gameplay sessions μου περιγράφονται ώς εξής:

23:00 - 23:10: Παιχνίδι

23:10 - 23:30 : Ύπνος με το χειριστήριο στο χέρι

23:30 - 23:40 : Παιχνίδι

23:40 - 00:00 : ύπνος με το χειριστήριο στο χέρι

00:00 και μετά: Kλείσιμο και πάω κρεβάτι.

Έχω κάνει μέχρι τώρα 3 τέτοια sessions και μπορώ να πώ μέχρι στιγμής έχοντας βγάλει την εισαγωγή ότι το παιχνίδι δίνει πολύ καλή πρώτη εντύπωση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελευταίο μου σχόλιο πιο πολύ πηγαινε στο οτι έχουμε φτασει 6σελιδες για το παιχνιδι απο τοτε που κυκλοφορησε εδω και περιπου 1 εβδομαδα,και η πλειοψηφια των σχολιων αφορούν το RT/Dlss παρά το ίδιο το παιχνιδι...

Και στο The Medium 12σελιδες,και ζήτημα οι 1-2 να αφορούσαν το ιδιο το παιχνιδι αυτό καθαυτό.

Εαν καποιον τον ενδιαφερει σε καθε παιχνιδι που κυκλοφορει αποκλειστικα και μόνο η αποδοση και τα γραφικά και τιποτα αλλο, το DigitalFoundry/Eurogamer/DsoGaming κλπ υπάρχουν για αυτό το λόγο.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

32 λεπτά πριν, privateer είπε

neo patch

https://store.steampowered.com/news/app/979690/view/3001072216358791482

ενεργοποιει και το RT

επιβεβαιώνω το σορτλι τους, δεν έχει έρθει ακόμα στα windows

7 ώρες πριν, panther_512 είπε

 

Πάρα πολύ ενδιαφέρον ο κόσμος του, σε τραβάει από το πρώτο λεπτό. 10 σκάλες πιό Cyberpunk από το Cyberpunk 2077.

καλέ εδώ πυροβολάς, και τρέχουν να ξεφύγουν τελείως στην άλλη πλευρά, διαλύεις το μέρος όλο!
Που να τα κάνει αυτά το cb77, θα έπρεπε να είχαν τελειώσει ΜΙΤ οι devs του, oohhhh wait :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Το τελευταίο μου σχόλιο πιο πολύ πηγαινε στο οτι έχουμε φτασει 6σελιδες για το παιχνιδι απο τοτε που κυκλοφορησε εδω και περιπου 1 εβδομαδα,και η πλειοψηφια των σχολιων αφορούν το RT/Dlss παρά το ίδιο το παιχνιδι...

Και στο The Medium 12σελιδες,και ζήτημα οι 1-2 να αφορούσαν το ιδιο το παιχνιδι αυτό καθαυτό.

Εαν καποιον τον ενδιαφερει σε καθε παιχνιδι που κυκλοφορει αποκλειστικα και μόνο η αποδοση και τα γραφικά και τιποτα αλλο, το DigitalFoundry/Eurogamer/DsoGaming κλπ υπάρχουν για αυτό το λόγο.

 

Πεστα ρε φιλε, σε καθε νημα γινεται το ιδιο. Να θες να διαβασεις σχολια για το gameplay και να μην υπαρχει τιποτα...

Πλεον τα games δεν ειναι games αλλα benchmarks 

Επεξ/σία από starmanwarz
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 minutes ago, starmanwarz said:

Πεστα ρε φιλε, σε καθε νημα γινεται το ιδιο. Να θες να διαβασεις σχολια για το gameplay και να μην υπαρχει τιποτα...

Πλεον τα games δεν ειναι games αλλα benchmarks 

Ειμαι μια η δυο αποστολες πριν το τελος. Το παιχνιδι ειναι φοβερο. Μαζι με το it takes two τα 2 goty για μενα. Απιστευτος κοσμος, γραφικα, ηχος και τρομερο soundtrack. Και σε διαρκεια ειναι πολυ μεγαλο το οποιο δεν το περιμενα. Εχει νομιζω 28 side missions και 12 main. Μου μενουν καμια 10αρια side τις οποιες θα κανω τωρα ωστε στο φιναλε να ειμαι οσο το μεγαλυτερο level γινεται γιατι διαβασα η τελευταια αποστολη μπορει να γινει εκνευριστικη. Οπως ειπα απιστευτη λεπτομερεια σε ενα κοσμο που εφτιαξε μια τοσο μικρη ομαδα. Ξεκιναω για μια αποστολη και καταληγω αλλου γιατι θελω να δω τι κρυβεται πισω απο καθε στενο (ειναι και λγο ocd αυτο😂). Μεγαλη ποικιλια σε οπλα και armors και abilities οποτε μπορεις να πειραματιστεις με διαφορα builds. Σαν gameplay ειναι κλασσικο twin stick shooter με ενα extra feature το οτι βαρας πισω απο cover το οποιο δεν ειναι gimmick αλλα σε σωζει πολλες φορες.

Σαν αρνητικα θα ελεγα το UI και ο χαρτης που θα μπορουσαν να ειναι καλυτερα. Ξεκλειδωνεται γρηγορα το ταξι οποτε ο χαρτης δεν σε νοιαζει ιδιαιτερα. Επισης καποια πραγματα θα μπορουσε νατα εξηγουσε καλυτερα οπως πχ οτι οι αντιπαλοι σκοτωνονται καλυτερα αναλογα με τι οπλο εχεις (οπως doom eternal). Επισης επειδη καποια side quests μπορει να σε οδηγησουν σε αδιεξοδο διοτι δεν εχεις ανοιξει την περιοχη μεσω του Main quest θα προτεινα να παιξετε περισσοτερο το main στην αρχη και αφηστε τα side για ποιο μετα. Τουλαχιστον καντε πρωτα τα 4 πρωτα main quests. Bugs σχεδον τπτ. Μονο στον Spider boss μου τον εβγαλε 3πλο😂. Εχασα και με το reload εφτιαξε. Εχει καποια difficulty spikes σε καποια σημεια αλλα αυτο σημαινει οτι δεν χρησιμοποιειται τα καταλληλα armors augs και οπλα. Απο οπλα θα προτεινα να εχετε ενα οπλο για ανθρωπους και ενα για ρομποτ πχ το ebr enforcer (ισως το καλυτερο οπλο στο παιχνιδι).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Note to Players: on first running of the update, there will be a 20-25 second ‘stall’ on loading to Main Menu to allow some caching to happen before you play. This is a one time event."

Ίσως αυτό να διορθώνει το πρόβλημα με τα shaders. Άντε να βγει και για το Game Pass να δούμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...