Προς το περιεχόμενο

The Ascent [PC]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

"Note to Players: on first running of the update, there will be a 20-25 second ‘stall’ on loading to Main Menu to allow some caching to happen before you play. This is a one time event."

Ίσως αυτό να διορθώνει το πρόβλημα με τα shaders. Άντε να βγει και για το Game Pass να δούμε..

κααααααααααατσε να έρθει στο windows store το update και βλέπουμε τι στολ θα κάνει :P

 

 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 163
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το λάδι μας έχει βγάλει αυτό το Game Pass. Καλό χρυσό έχει ένα σωρό games αλλά πολύ δυσκοιλιο βρε παιδί μου σε όλα του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι είναι πάρα πολύ καλό όπως ειπώθηκε παρα πάνω. Πολύ ωραία γραφικά με απίθανη λεπτομέρεια και ατμόσφαιρα cyberpunk. Πιστολίδι μπόλικο και ευχάριστο. Θετικό πολύ το cover system.

Στα αρνητικά: ο χάρτης πολύ μπέρδεμα, και το φαστ τράβελ (ταξί) επίσης μπέρδεμα διότι πρέπει να πας πρώτα στο hub της περιοχής, και μετά στην αυτή καθ' αυτή περιοχή που είναι το quest που θέλεις. Είναι λίγο περίεργο.

Τα side quests μπορείς να τα πάρεις αλλά πολλά από αυτά δεν μπορείς να τα προχωρήσεις καθώς για να πας στην περιοχή, πρέπει να την έχεις ξεκλειδώσει μέσω του main quest το οποίο μπορεί να είναι και 10 λέβελ πάνω.

Ένα side quest είναι εντελώς μπαγκαρισμένο και δεν μπορείς να το ολοκληρώσεις.

Δεν μου άρεσε πολύ το interface που διαλέγεις armor καθώς τα stats είναι λίγο περίεργα, αλλά άπαξ και καταλάβεις τι παίζει, είναι πολύ πιο εύκολο.

Αυτά εν ολίγοις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπηκα menshen facilities και εφυγα με την οπισθεν, παω να βρω το Dealbreaker πρωτα και να μαξαρω lvl/οπλα, γιατι κατι μου λεει το ξυλο στο τελος θα ειναι επικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 minutes ago, Razor333 said:

Μπηκα menshen facilities και εφυγα με την οπισθεν, παω να βρω το Dealbreaker πρωτα και να μαξαρω lvl/οπλα, γιατι κατι μου λεει το ξυλο στο τελος θα ειναι επικο.

Με το dealbreaker βγηκε με την πρωτη. Ενεργοποιησε τα spider bots οταν χακαρεις τα πανελ και οταν πεφτει η ενεργεια σου χρησιμοποιησε το overclock. Easy...

Επεξ/σία από privateer
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, privateer είπε

Με το dealbreaker βγηκε με την πρωτη. Ενεργοποιησε τα spider bots οταν χακαρεις τα πανελ και οταν πεφτει η ενεργεια σου χρησιμοποιησε το overclock. Easy...

To overclock δεν το βρηκα, το Dealbreaker μολις το πηρα, αλλα δεν μπορω να γυρισω πισω για καποιο λογο, λειπει το ασανσερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο χάρτης ψιλοαποτυχία. Μοιάζει σαν να πήραν το 3D των περιοχών που παίζεις, και αφαίρεσαν διάφορα layers για να μοιάζει με χάρτη, αλλά κατά την αφαίρεση των layers αφαιρέθηκαν και σημαντικές λεπτομέρειες, όπως δρόμοι, τοίχοι κλπ. 

Αν εξαιρέσουμε τον χάρτη, το υπόλοιπο παιχνιδι είναι πολύ απολαυστικό. Έχει κάποια μικροθεματακια, αλλά τα παραβλέπεις εύκολα. 

Εντωμεταξυ έχω πάρει διάφορα όπλα και μέχρι στιγμής το καλύτερο DPS το έχει το περίστροφο. Λογικό να είχε μεγαλύτερο damage per shot, αλλά per second λίγο παράξενο. 

Του έριξα και 2 αναβαθμίσεις και έχω τώρα 530κατι DPS με το περίστροφο και μόλις 110κατι με το rifle που έχει αυτόματη ριπή.. . 

Επεξ/σία από panther_512
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

image.png.2661ff540d2d59494759e922ea74adb2.png

 

αυτό το quest είναι bugαρισμένο; Μπαίνω στο κτίριο μέσα, αλληλεπιδρώ με ένα panel αλλά η περιοχή που πρέπει να προχωρήσω δεν ανοίγει, παραμένει κλειδωμένη η πόρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειτε ειναι περιοχη που δεν εχει ανοιξει ακομη μεσα απο το Main campaign ειτε δεν εχεις το καταλληλο ice για να ανοιξεις την πορτα. Αστο για αργοτερα.

τελος και ολα τα side missions. ισως αργοτερα να εχει coop σε hard.

Επεξ/σία από privateer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

 

image.png.2661ff540d2d59494759e922ea74adb2.png

 

αυτό το quest είναι bugαρισμένο; Μπαίνω στο κτίριο μέσα, αλληλεπιδρώ με ένα panel αλλά η περιοχή που πρέπει να προχωρήσω δεν ανοίγει, παραμένει κλειδωμένη η πόρτα

Εχει αρκετά side missions που δεν ανοίγουν οι πόρτες παρά μόνο όταν προχωρήσεις στο main...μεγάλο σπάσιμο και χαμένος χρόνος, μαζί με την τρέλα του χάρτη είναι τα σημεία που με ενόχλησαν.

Κατά τα άλλα είναι από τα πολύ καλά isometric που έχω συναντήσει, πολύ λεπτομέρεια στο περιβάλλον και έχει απλό και διασκεδαστικό combat και ταυτόχρονα δίνει και αρκετές επιλογές στρατηγικής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, privateer είπε

Ειτε ειναι περιοχη που δεν εχει ανοιξει ακομη μεσα απο το Main campaign ειτε δεν εχεις το καταλληλο ice για να ανοιξεις την πορτα. Αστο για αργοτερα.

τελος και ολα τα side missions. ισως αργοτερα να εχει coop σε hard.

όχι δε ζητάει ICE για να ανοίξει ρε συ.. ναι το άφησα για μετά, ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ!

12 ώρες πριν, Noobios είπε

Βγηκε το patch για game pass παντως. Ειναι 12,8gb. Εκτος αν ειναι κανενα παλιοτερο update που δεν ειχα κανει εγω δεν ξερω.

 Τσέκαρε αν έχεις την 2.0.5.0 έκδοση, αν ναι τότε είναι παλιότερο που δεν είχες κάνει, γιατι ως τώρα δεν έχει έρθει κάτι.

5 ώρες πριν, morehp είπε

Εχει αρκετά side missions που δεν ανοίγουν οι πόρτες παρά μόνο όταν προχωρήσεις στο main...μεγάλο σπάσιμο και χαμένος χρόνος, μαζί με την τρέλα του χάρτη είναι τα σημεία που με ενόχλησαν.

Κατά τα άλλα είναι από τα πολύ καλά isometric που έχω συναντήσει, πολύ λεπτομέρεια στο περιβάλλον και έχει απλό και διασκεδαστικό combat και ταυτόχρονα δίνει και αρκετές επιλογές στρατηγικής

ποουυλιιιι ουρεγια!!

υπάρχουν και achievements που είναι bugαρισμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...