Προς το περιεχόμενο

The Ascent [PC]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κάπου διάβασα (μήπως εδώ;) ότι ίσως πάρει κανά δυο βδομάδες. νομίζω έχει να κάνει με το verification process του windows store, το patch το έχουν σπρώξει οι devs. καλά don't quote me βέβαια μιας δεν έχω source. Προς το παρόν το έκανα uninstall και κρατιέμαι να μην το πάρω στο steam :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Noobios είπε

Εγώ κατέβασα patch και έχει κανονικά ray tracing options που δεν είναι greyed out. Μιλάω για game pass πάντα. 

Δεν δουλεύουν μέσα στο game όμως. Δεν έχει βγει ακόμη το patch που τα διορθώνει, εσύ κατέβασες το 2.0.5.0 που έχει βγει εδώ και μέρες..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βαριέμαι να περιμένω πότε θα ξεκουνηθεί το game pass να βγάλει το update και το παίζω, έτσι και ας έχει stutters. Είναι καταπληκτικό το game δεν το συζητάμε. Τα μόνα δύο πράγματα που δεν μου αρέσουν και πολύ είναι οι άπειρες σφαίρες και το ότι τα npcs είναι τέρατα και όχι κανονικοί άνθρωποι, είναι unrealistic.

Το ιδανικό game για μένα θα ήταν 3rd person RPG, η πόλη στο στυλ του Ascent σκοτεινή και industrial, το concept του CP77 δηλαδή κανονικοί άνθρωποι με προσθετικά μέλη και να κυριαρχούν τα corporations, φυσικά όχι ψόφιο ΑΙ όπως στο CP, όχι άπειρες σφαίρες, να χαλάνε τα όπλα με την χρήση και όχι άπειρο loot παντού. Αλλά άντε να βρεθεί studio να το φτιάξει..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To παιχνίδι είναι εξαιρετικό. 

Έχει πολύ έμφαση στη λεπτομέρεια, ειδικά στην απεικόνιση του κόσμου. Σε κάποια σημεία έχω μείνει να χαζεύω τα τοπία. 

Η κυρίως ιστορία είναι ενδιαφέρουσα, τα subquests όχι ιδιαίτερα, αλλά δεν είναι βαρετά και σε ωθούν να εξερευνήσεις το χάρτη. 

Σε κάποιες τεχνικές λεπτομέρειες τώρα, το cyberdeck, το οποίο αποτελεί το skill με το οποίο κανείς lockpick πόρτες και μπαουλα, δεν αναβαθμιζεται κατ επιλογή, αλλά με αναβαθμίσεις που βρίσκεις σε μπαουλα κατά την εξερεύνηση του κόσμου. Κάποιες από τις αναβαθμίσεις τις έχουν φάτσα κάρτα μπροστά σου, ώστε να κυλήσει η ιστορία, αλλά αρκετές βρίσκονται κρυμμένες σε μπαουλα στο χάρτη. 

Από δω από κει τα κατάφερα και έφτασα tier 3 το cyberdeck, οπότε ανοίγω πλέον τα πάντα, αλλά δεν είμαι ικανοποιημένος από τον τρόπο που επέλεξαν για την αναβάθμισή του. 

Σε κάθε περίπτωση όμως το game με κέρδισε 100%. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά μας δουλεύουν ε;

φεύγω διακοπές, έρχομαι σήμερα, κοντεύουν 2 βδομάδες που έχει βγει το patch και δεν έχει έρθει ακόμα στο gamepass???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

καλά μας δουλεύουν ε;

φεύγω διακοπές, έρχομαι σήμερα, κοντεύουν 2 βδομάδες που έχει βγει το patch και δεν έχει έρθει ακόμα στο gamepass???

Μη σκας, βγήκε το update για το Cyberpunk :P

Y.Γ. Ισχύει πάντως, τι validation κάνουν 2 βδομάδες; Η μισή μηνιαία συνδρομή έχει φύγει έτσι..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να έρθει τα stutters δεν έχουν φτιαχτεί, το αγόρασα στο steam αλλά εξακολουθεί να είναι χάλι. Έκανα πάλι το tweak με το CFG και πάω να δοκιμάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Και να έρθει τα stutters δεν έχουν φτιαχτεί, το αγόρασα στο steam αλλά εξακολουθεί να είναι χάλι. Έκανα πάλι το tweak με το CFG και πάω να δοκιμάσω.

Α καλά. Ε τότε ίσως να μην φτιαχτούν ποτέ και να είναι απλά ένα ακόμη θύμα της Unreal Stuttering 4..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...