Προς το περιεχόμενο

Προσθήκη του πιστοποιητικού εμβολιασμού Covid στο Apple Wallet και σε Android συσκευές


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Γιατι υπάρχει ήδη στο κινητό σου και ας μην βρίσκεις την εφαρμογή

 

Συγγνωμη αλλα αυτο μου μοιαζει σαν ανεκδοτο. Εγω θελω να κατεβασω την εφαρμογη απο το google play. Γιατι δεν μπορω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ardi21 είπε

Συγγνωμη αλλα αυτο μου μοιαζει σαν ανεκδοτο. Εγω θελω να κατεβασω την εφαρμογη απο το google play. Γιατι δεν μπορω?

Παρακαλώ αλλά το έχεις ψάξει στην συσκευή σου και δεν το βρήκες;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, asmilon είπε

Πες μου πως ακριβως θα ελεγχουν την σκεψη σου και παμε μαζι να τους δωσουμε συγχαρητηρια.

'Ηδη στην ελέγχουν με αυτά που σε αναγκάζουν. Παράδειγμα το παιδί από εδώ

 

1 ώρα πριν, Dmspolys είπε

Δε συμφωνώ σε τίποτα απ’ όλα αυτά αλλά δυστυχώς ήρθαν για να μείνουν και επειδή δεν έχω καμία όρεξη να μου κάνουνε τη ζωή μου δύσκολη προτιμώ να πάω με τα νερά τους και να τελειώνουμε εγώ έχω τελειώσει με το εμβόλιο και είμαι μια χαρά εδώ και δύο μήνες. Τώρα Προτιμώ να έχω την εφαρμογή της χώρας που το έκανα παρά να σχολούμε με το wallet  και άλλες ιστορίες

 

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nick_corobos είπε

Στο μεταξύ το google pay δεν υπάρχει στο ελληνικόplay store και πρέπει να βάλεις vpn και να κάνεις βρετανικό λογαριασμό για να το κατεβάσεις

ή το κατεβαζεις μεσω apk και δεν πας μεσω Λαμιας

39 λεπτά πριν, Armoral είπε

Δημοκρατία και ελευθερία.

Σωστός, άλλωστε που να βρει χώρο και αιτία να το κάνει η Google αυτό. Σωραίος.

Δεν ξερω αν διαβασες το αρθρο, αλλα για android συσκευες η λυση δεν δωθηκε απο την google :) 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Παρακαλώ αλλά το έχεις ψάξει στην συσκευή σου και δεν το βρήκες;

 

Σε κάποιες χώρες που μπήκε "πρόσφατα" το Google Pay η εφαρμογή είναι εγκατεστημένη αλλά κρυμμένη από το λειτουργικό οπότε είναι σαν να μην υπάρχει. Ούτε στο Google Play εμφανίζεται. Λειτουργεί μόνο μέσω του NFC ή όταν βάζεις κάρτες.

Είναι μεγάλη βλακεία αυτή. Ναι μεν μπορώ να πληρώνω με την κάρτα που έχω περάσει από την τράπεζα μου, αλλά δεν μπορώ να διαχειριστώ τις κάρτες μου, ούτε να έχω περασμένα πάσα κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, liberostelios είπε

Σε κάποιες χώρες που μπήκε "πρόσφατα" το Google Pay η εφαρμογή είναι εγκατεστημένη αλλά κρυμμένη από το λειτουργικό οπότε είναι σαν να μην υπάρχει. Ούτε στο Google Play εμφανίζεται. Λειτουργεί μόνο μέσω του NFC ή όταν βάζεις κάρτες.

Είναι μεγάλη βλακεία αυτή. Ναι μεν μπορώ να πληρώνω με την κάρτα που έχω περάσει από την τράπεζα μου, αλλά δεν μπορώ να διαχειριστώ τις κάρτες μου, ούτε να έχω περασμένα πάσα κλπ.

κατεβασε το απο apkmirror

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, liberostelios είπε

Σε κάποιες χώρες που μπήκε "πρόσφατα" το Google Pay η εφαρμογή είναι εγκατεστημένη αλλά κρυμμένη από το λειτουργικό οπότε είναι σαν να μην υπάρχει. Ούτε στο Google Play εμφανίζεται. Λειτουργεί μόνο μέσω του NFC ή όταν βάζεις κάρτες.

Είναι μεγάλη βλακεία αυτή. Ναι μεν μπορώ να πληρώνω με την κάρτα που έχω περάσει από την τράπεζα μου, αλλά δεν μπορώ να διαχειριστώ τις κάρτες μου, ούτε να έχω περασμένα πάσα κλπ.

Μα όταν την ανοίγεις απο settings-google-settings for google apps -Google pay είναι το ίδιο σαν να μπαίνεις απο την εφαρμογή.Βάζεις βγάζεις καρτες κλπ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 minutes ago, Armoral said:

Δημοκρατία και ελευθερία.

Σωστός, άλλωστε που να βρει χώρο και αιτία να το κάνει η Google αυτό. Σωραίος.

Οτι η Google αυτό περίμενε για να σε παρακολουθήσει. Ρε παιδιά ξεκολλάτε λίγο με την συνωμοσιολαγνία, όταν τα γράφετε σε τεχνολογικό φόρουμ είναι αν μη τι άλλο άκυρα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

ή το κατεβαζεις μεσω apk και δεν πας μεσω Λαμιας

Δεν ξερω αν διαβασες το αρθρο, αλλα για android συσκευες η λυση δεν δωθηκε απο την google :) 

Α παράλειψή μου, είναι και η Apple που ποτέ δεν κάνει tracking και δεν κρατά δεδομένα. Με συγχωρείτε.

 

7 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Οτι η Google αυτό περίμενε για να σε παρακολουθήσει. Ρε παιδιά ξεκολλάτε λίγο με την συνωμοσιολαγνία, όταν τα γράφετε σε τεχνολογικό φόρουμ είναι αν μη τι άλλο άκυρα

Δεν είπα αυτό. Συνωμοσιολογία είναι το να έχεις τα κινητά να καταγράφουν τους πάντες και να χρησιμοποιείται η τεχνολογία εις βάρος των ανθρώπων για τον έλεγχό τους με πρόσχημα ότι βρίσκεις εσύ κάθε φορά.

Αφήστε τα κλισέ περί συνωμοσιολογιών. Εδώ μιλάμε για κάτι συγκεκριμένο, πραγματικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Παρακαλώ αλλά το έχεις ψάξει στην συσκευή σου και δεν το βρήκες;

 

Οταν μπαινω πχ στην revolut μου εχει ενδειξη αν θελω να την προσθεσω στο google pay. Αλλα δεν υπαρχει πουθενα ειτε σαν εφαρμογη ειτε σαν καποιο μενου με ρυθμισεις. Εγω αυτο θελω.

Δεν μπορω να κατανησω για ποιον λογο το εχει κανει αυτο η Google. Δεν νομιζω το αντιστοιχo Apple pay να ειναι αφαντο απο τα iPhone.

Επεξ/σία από ardi21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ardi21 είπε

Οταν μπαινω πχ στην revolut μου εχει ενδειξη αν θελω να την προσθεσω στο google pay. Αλλα δεν υπαρχει πουθενα ειτε σαν εφαρμογη ειτε σαν καποιο μενου με ρυθμισεις. Εγω αυτο θελω.

Δεν μπορω να κατανησω για ποιον λογο το εχει κανει αυτο η Google.

Πατάς να την προσθέσει και δεν την προσθέτει;

Κοιτα πιο πίσω ,έδωσα την διαδρομή για να βρεις το  gpay.Προσθεσε την απο εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λεγεται Apple Pay, αλλά Apple Wallet. Το Apple Pay αφορά πληρωμές (που πραγματοποιείς προσθέτοντας στο Apple Wallet τις κάρτες πληρωμών σου) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

μονο εγω δεν καταλαβαινω ποιο το νοημα σε ολα αυτα εφοσον ειναι εν QR code που μπορείς να σωσεις σαν απλη εικόνα?

στο αντίστοιχο Αγγλικό app (του NHS) το QR code ανανεώνεται κάθε 1 μήνα, επομένως για εκεί έχει λογική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ardi21 είπε

Κατι ασχετο. Αυτο το καταραμένο Google pay, το οποιος εχει γινει επισημα διαθεσιμο στην Ελλαδα, για ποιον λογο δεν εμφανιζεται ποτε στο google play για να το κατεβασεις?

Υπάρχει ανακοίνωση από τη Google πως στις τελευταίες χώρες που έκανε launch δεν υπάρχει app! Αλλά service στις υπηρεσίες Google. Το ίδιο πράγμα απλά δεν έχει loyalty cards.

Το γνωστό Google pay πάει προς κατάργηση. Στις ΗΠΑ υπάρχει νέο app και λογικά θα κανει roll out και τστις υπόλοιπες χώρες κάποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

κατεβασε το απο apkmirror

Το έχω κάνει. Μετά από λίγο (νομίζω στο επόμενο scan του play store) την εξαφανίζει ξανά την εφαρμογή.

1 ώρα πριν, Ukforthemoment είπε

Μα όταν την ανοίγεις απο settings-google-settings for google apps -Google pay είναι το ίδιο σαν να μπαίνεις απο την εφαρμογή.Βάζεις βγάζεις καρτες κλπ.

Δεν είναι η ίδια ακριβώς εφαρμογή. Επίσης, ακόμα κι αν την εγκαταστήσεις από APK μετά από λίγο εξαφανίζεται ξανά. Επιπλέον λείπουν οι integrated λειτουργίες του λειτουργικού (πχ οι κάρτες στο power menu) καθώς και η λειτουργία pay στο Wear OS δε δουλεύει. Όλα αυτά, γιατί η λειτουργία των υπηρεσιών αυτών βασίζεται στο τι λέει το Play Store και σε ποια χώρα βρίσκεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...