Προς το περιεχόμενο

Google και Facebook απαιτούν από τους υπαλλήλους τους να είναι εμβολιασμένοι


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Montezuma είπε

Δηλαδη θεωρεις συνομωσια το οτι υπαρχει σχεδιο για την μειωση του πλυθησμου της Γης ????

Εγώ θέλω να ακούσω τα άλλα με τους εβρσιοσιωνιστες Ζουκενμπεργκ και τα μεγαλα κεφάλια που θέλουν να σκλαβωσουν την ανθρωπότητα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 693
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Διαβάζω ειρωνικά σχόλια για "ψεκ" και "5g" και σκέφτομαι ποσό δεκτικοί έχουμε γίνει στον politically correct πλην εντελώς αβάσιμο επιστημονικά υγειονομικό φασισμό.

  • Like 4
  • Thanks 4
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kokoviosR είπε

Παρενέργειες υπάρχουν σύμφωνα με ΕΟΔΥ και EMA, μικρες ποσοστιαια, αν και ενα ποσοστό πιθανότατα δεν  καταγράφεται ως παρενέργεια απο τα εμβόλια λογω αμφιβολιων.

Σας θυμίζω,μονο, το εμβόλιο της Astrazeneca με το οποιο μονο καποιος πραγματικά Ψεκασμένος θα εμβολιαζοταν σημερα...Ποιος απο εσας θα το προτιμουσε απο το εμβολιο της Pfizer; 

Πριν λιγους μηνες ομως εμβολιαστηκαν δεκαδες χιλιαδες συμπολιτες μας...Και η επισημη γραμμη ηταν οτι ολα εβαιναν καλως...Αλλά δεν έβαιναν και για αυτο πλεον σχεδον κανεις δεν το προτιμα.

Το θεμα ομως ειναι αν συμφωνα με τα οσα ξερουμε υπαρχει νοημα στους υποχρεωτικους εμβολιασμους. Εχει καποιος το δικαιωμα να μη θελει να εμβολιαστει για οποιοδηποτε λογο; 

Η αποψη μου με βαση την ενημερωση που λαμβανω απο επισημους φορεις οπως οι παραπανω, ειναι οτι αφου ο εμβολιασμενος προστατευεται απο το εμβολιο, δεν πρεπει να  υπαρχει θεμα υποχρεωτικοτητας. Επισης φανταζομαι θα ξερετε οτι και οι εμβολιασμενοι κολλανε και μεταδιδουν τον ιο, εστω εχοντας μικροτερο ιικο φορτιο...

Σε πολυ  κλειστους χωρους οπως σε γραφεια μιας εταιρειας η μεταδοση απο εμβολιασμενους και μη ειναι βεβαιη, οποτε το εμβολιο ουσιαστικα προστατευει μονο υπο την εννοια οτι ο εμβολιασμενος την περνα με  ελαφρα συμπτωματα, ολοι θα κολλανε ολους. Οποτε η υποχρεωτικοτητα ειναι τριχες κατσαρες.Ο covid δεν ειναι ιλαρά.Κολλά και ξανακολλα.

Δηλαδη ο εμβολιασμος δεν ειναι η πανακεια που διαφημιζεται και μαλιστα εχει ουσιαστικο αποτελεσμα κυριως σε συγκεκριμενες ηλικιες και σε ανθρωπους με υποκειμενα νοσηματα. Σε ποσες οικογενειες π.χ. που εχουν κολλησει εχετε δει τα μικρα παιδια να εχουν δυνατα συμπτωματα; Τα μικρα καμια φορα  ουτε δεκατα δεν κανουν. Εχει περασει παγκοσμιως μια γραμμη υποχρεωτικοτητας που μονο λογικη δεν εχει.Να ενημερωνομαστε απο τους επισημους φορεις και οχι μονο απο τιτλους εφημεριδων.

 

Οι παρενέργειες του AZ είναι πολύ χαμηλές σε ποσοστό. Απλά τα media, κλασικά, το φούσκωναν για να πουλήσει. Προφανώς και είναι προτιμότερο το Pfizer για κάτω των 50-60 ετών, αλλά μόνο εφόσον είναι διαθέσιμο. Εφόσον ενημερώνεσαι μόνο από τότε επίσημους οργανισμούς, μου κάνει εντύπωση το πώς σου διέφυγε αυτό.

Επίσης στα άλλα έχει εν μέρει δίκιο. Αυτές είναι, όμως, αρκετά νέες εξελίξεις που προκύπτουν κυρίως λόγω της μετάλλαξης Δ. Από ότι φαίνεται, πλέον η μεταδοτικότητα του ιού περιορίζεται ελάχιστα από τα εμβόλια, οπότε ενδεχομένως το θέμα της υποχρεωτικότητας να πρέπει να το ξαναδούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, highlander420 είπε

Δηλαδή αν έχεις κάνει το εμβόλιο, έχεις τον κορονοιο και δεν φοράς μάσκα δεν το μεταδίδεις;

Αν όχι τότε οκ το εμβόλιο είναι αποτελεσματικό στην μείωση μετάδοσης αλλά δεν ξέρεις αν και πως θα επιβαρύνει την υγεία σου

Αν ναι (που είναι ναι) τότε δεν έχεις καμία διαφορά από τους ανεμβολιαστους όσον αφορά την μετάδοση, παρά μόνο στην προσωπική σου νοσηλεία.

Και η προσωπική νοσηλεία του καθενός είναι δικαίωμα του το πως θέλει να την αντιμετωπίσει.

Κλάμα...

Είσαι εν δυνάμει δημόσιος κίνδυνος. Πες μου ότι βλακεία επιθυμείς. Να μου λες όμως την βλακεία του bold? Το διάβασε και η κοπέλα μου που ο Covid της άφησε προβλήματα χωρίς καν υποκείμενο νόσημα. Εκεί καταλαβαίνει κανείς πόσο επικίνδυνοι είστε... 

I rest my case και βάζω τελεία. Για λίγο τρολάρισμα μπήκα, έπεσα στη λούπα να απαντάω σε επιστήμονες.

Επεξ/σία από tommybertsen
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tommybertsen είπε

Κλάμα...

Είσαι εν δυνάμει δημόσιος κίνδυνος. Πες μου ότι παπαριά επιθυμείς. Να μου λες όμως την παπαριά του bold? Το διάβασε και η κοπέλα μου που ο Covid της άφησε προβλήματα χωρίς καν υποκείμενο νόσημα. Εκεί καταλαβαίνει κανείς πόσο επικίνδυνοι είστε... 

I rest my case και βάζω τελεία. Για λίγο τρολάρισμα μπήκα, έπεσα στη λούπα να απαντάω σε επιστήμονες.

Μπορείς να μου απαντήσεις σε παρακαλώ πολύ αν μεταδίδεις τον κορονοιο αν έχεις κάνει το εμβόλιο και κολλήσεις covid;

Η μήπως αν κάνεις το εμβόλιο δεν κολλάς covid;

Σε παρακαλώ πολύ απάντα θέλω πολύ να ακούσω

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έγραψα και τα έσβησα 10 φορές, δεν έχει νόημα, κάντε ότι σας φωτίσει ο Θεός. Προσέξτε και μακάρι να την περάσετε αλώβητοι και αφήστε εμάς να "μπολιαζομαστε" 

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, highlander420 είπε

Μπορείς να μου απαντήσεις σε παρακαλώ πολύ αν μεταδίδεις τον κορονοιο αν έχεις κάνει το εμβόλιο και κολλήσεις covid;

Η μήπως αν κάνεις το εμβόλιο δεν κολλάς covid;

Σε παρακαλώ πολύ απάντα θέλω πολύ να ακούσω

Ο θεός κρίνει και δικάζει (και μοιράζει), αγάπη μόνο εν χριστώ αδελφέ. 

Αυτό ακριβώς τίποτα άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, adi32 είπε

Ο χ εργοδότης όταν κινδυνεύει κάποιος να του κλείσει τη δουλειά και το σπίτι ή να προκαλέσει θανάτους έχει το δικαίωμα να μη θέλει τέτοιους υπαλλήλους? 

οχι. δεν το λεω εγω, το λεει η νομοθεσια της χωρας. αν αυριο αρρωστησεις με μια νοσο που μπορεί να κολλησει τους διπλα σου παιρνεις αναρρωτική επ αόριστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Mesqal είπε

Με το παρντόν δηλαδή, αλλα εξισώνεις τις παρανέργειες που μπορεί να έχει στο σώμα σου ένα εμβόλιο που ακόμη ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΑΔΕΙΑ, με μια εξέταση για ηπατιτιδα? LOL

Διαβασε το πιο κατω γιατί δεν είναι απλή εξεταση 

https://eody.gov.gr/wp-content/uploads/2019/01/Sustaseis-emvoliasmou-gia-tin-Hpatitida-B.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

οχι. δεν το λεω εγω, το λεει η νομοθεσια της χωρας. αν αυριο αρρωστησεις με μια νοσο που μπορεί να κολλησει τους διπλα σου παιρνεις αναρρωτική επ αόριστον.

Πως ξερουμε οτι νοσουμε ,αφου το CDC λεει οτι το περιφιμο τεστ PCR ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ?????
Αρα μπορουμε να αμφιβαλουμε και για τον αριθμο των νοσουντων και για ολα Γενικα.....
 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nick_corobos είπε

Λογικα θα ειναι προαιρετικο να πας στα γραφεια. Απλα πολυς κοσμος θελει να γυρισει σε γραφειο γιατι μπουχτιζει σπιτι, ειδικα αν μενεις σε τρυπες. Επισης απο οσο ξερω σε google το περιβαλλον ειναι σουπερ μεσα

Για να το κάνει η google φυσικά θα είναι νόμιμο. Πίστεψε με το 90% + δεν θέλει να γυρίσει ποτέ στα γραφεία το ξέρω από πρώτο χέρι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε λοιπον, οσοι ειστε κατα αυτων τον πρακτικων να κλεισετε τα account στο FB αν τολματε και οντως θελετε να κανετε μποικοταζ σε αυτους που στηριζουν τους εμβολιασμους.....

ΑΜ ΔΕ ΒΡΕ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...