Προς το περιεχόμενο

Google και Facebook απαιτούν από τους υπαλλήλους τους να είναι εμβολιασμένοι


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άσε μπρο, εμένα μου έκαναν pcr, μου βγάλανε ότι έχω κορονοϊό ενώ είχα ένα βηχαλάκι, λίγα δέκατα, ήμουν σαν να με πάτησε τρένο (κλασικό σύμπτωμα ίωσης είναι, 1000 φορές το'χω πάθει) και είχα κάθε μέρα πονοκέφαλο (ένα ντεπόν υπόθεση όλα αυτά). Εντάξει, δοκίμασα να δω και το οξυγόνο μου, εκεί γύρω στο 93 έπαιζε, λογικά νούμερα αυτά, σε κάθε ίωση έτσι είναι. 

 Κατά τύχη να ξέρεις δεν είχα γεύση και όσφρηση, μάλλον έφταιγαν οι ρινίτιδες που έχω και καμιά ιγμορίτιδα, αλλά έναν γιατρό που να συμμερίζεται την άποψη μου (με ξέρω αφού, δεν είχα τίποτα) δεν βρήκα, όλοι το δικό τους, λες και με ξέρουν από χτες. Με το ζόρι να με κλείσουν σπίτι ρε μπρατάν.  Με τα PCR τους και τις βλακείες τους.

Βέβαια με όλα αυτά μπορώ πλέον να κυκλοφοράω ελεύθερος και να κάνω ότι θέλω, χάρη μου έκαναν, φυσικά όλα είναι αδιανόητες χαζομάρες και δεν ξέρουμε πόσα κρούσματα έχουμε, εμένα με κατέγραψαν ως κρούσμα απλά για να τα ανεβάσουν, δεν ξέρω αν με πιάνεις. Τους κουνάω και το δάχτυλο τώρα με το πιστοποιητικό, χάρη μου έκαναν.

Και αν θέλουν να με κάνουν εμένα πειραματόζωο, να ξέρεις δεν θα τους περάσει. Θέλει 20 χρόνια ανάπτυξη το εμβόλιο. Να ωριμάσει ο ιός πρώτα, και μετά να βγει εμβόλιο. Αν υπάρχει και ιός βέβαια, δεν είμαι σίγουρος.  Απλά θεωρούν πλέον ότι είμαστε πειραματόζωα, οι φαρμακευτικές μας έχουν του χεριού τους, κατάλαβες τι γίνεται εκεί έξω. 

Αυτός ο πόλεμος με τα εμβόλια δεν θα τους περάσει. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 693
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δηλαδη θεωρεις συνομωσια το οτι υπαρχει σχεδιο για την μειωση του πλυθησμου της επιπεδης Γης ????

1 ώρα πριν, tritonas00 είπε

φιχεδ

την κανεις που την κανεις, καντην σωστα τουλαχιστον

Καλύτερο σχόλιο στο insomnia για το 2021.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, farcry33 είπε

Μια χαρά είμαστε στην Αμερική και άλλες χώρες τα πράγματα είναι πολύ χειρότερα, και  δεν μπορείς να λες κάποιον ψεκασμένο επειδή μπορεί να φοβάται η να έχει άλλη άποψη απαράδεκτο που χρησιμοποιούν τέτοιες λέξεις  συμπολίτες μας και αηδιαστικό πολιτικά πρόσωπα αυτά ειναι απαράδεκτα πράγματα και όχι ο απλός κοσμάκης που μπορεί να φοβάται και να λέει διαφορά καμία φορά και τραβηγμένα πράγματα . Αλλά και εσυ την ίδια λέξη χρησιμοποιείς ότι ακούς λες.  

οποιος φοβαται να ανοιξει κανα paper και κανα βιβλιο να διαβασει. Καποτε επεφτε κεραυνος και φοβοντουσαν την οργη του Δια

  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vs_skg είπε

οποιος φοβαται να ανοιξει κανα paper και κανα βιβλιο να διαβασει. Καποτε επεφτε κεραυνος και φοβοντουσαν την οργη του Δια

Δεν είναι όλοι επιστήμονες και να διαβάσουν δεν θα καταλάβουν και κάποιοι δεν ξέρουν να διαβάζουν πρέπει να το καταλάβετε αυτό. Προτείνω να τους πετάξουμε στον Κεαδα ….

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Ειμαστε και επισημα Νο2 μετα την Νιγηρια σε ψεκασμενους. Δεν λεω τιποτα παραλογο. Η Αμερικη ειναι κατω απο εμας. Εμας εδω οι ηγειονομικοι δεν εμβολιαζονται , μιλαμε για ψεκασμα οχι αστεια :)

Μόνο που χρησιμοποιείς αυτή την λέξη είσαι και εσυ ψεκασμένος φίλε μου δύστυχος δεν δείχνεις επίπεδο με αυτόν τον τρόπο και δεν το λέω για να σε προσβάλω αλλά όταν κριτικάρεις κάποιον με τόσο ρηχό τρόπο ΔΕΝ συγνώμη κιόλας καλό βράδυ 

Α και είναι υπέρ του εμβολιασμού φυσικά και τα εχω κάνει όλα και του COVID και του στρατού και όλα τα υπόλοιπα για να μην με λες και μένα ψεκασμένο. Θέλει τρόπο να προσεγγίζεις τους ανθρώπους και να μην είσαι απόλυτος φυσικά. 

Επεξ/σία από farcry33
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω κανει το εμβολιο, αλλα δεν υποστηριζω κανενα κομμα και δεν ειμαι φανατικος ουτε υπερ του εμβολιασμου ουτε κατα.
Λυπαμαι που υπαρχει φανατισμος και απ αυτους που υποστηριζουν να μην κανουνε το εμβολιο, και απ αυτους που υποστηριζουν να το κανουμε. Οι μεν λενε προββατα αυτους που ειναι υπερ, και οι δε λενε συνωμοσιολογους αυτους που ειναι κατα. Εγω βλεπω πως αναμεσα στα δυο ακρα, υπαρχει πολυς κοσμος που συμφωνει εν μερει και με τις δυο παραταξεις. Ειναι αδικο οποιοσδηποτε δεν ταυτιζεται μ αυτα που λενε στις ειδησεις να ονομαζεται αρνητης και συνομοσιολογος, οπως επισης ειναι αδικο οποιος κανει το εμβολιο να ονομαζεται προββατο. Ειναι καλο που βγηκε εμβολιο κι ας μην εχουν περασει 10 χρονια δοκιμων, επειδη ο ιος οντως υπαρχει και ειναι επικινδυνος. Επισης δεν πρεπει να γινει υποχρεωτικος ο εμβολιασμος, ουτε αμεσα ουτε εμμεσα. Το να θεωρω πως ειναι επικινδυνοι οσοι διαφωνουν μαζι μου, ειναι λαθος. Εχει σκοτωθει πολυς κοσμος απ αυτο. Καλο ειναι να κραταμε πισινες, δεν ξερουμε που θα καταληξει η ιστορια με την πανδημια. 

Επεξ/σία από chrsiou
  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, farcry33 είπε

Δεν είναι όλοι επιστήμονες και να διαβάσουν δεν θα καταλάβουν και κάποιοι δεν ξέρουν να διαβάζουν πρέπει να το καταλάβετε αυτό. Προτείνω να τους πετάξουμε στον Κεαδα ….

αυτοι ας ακουσουν τους ειδικους. Δεν θα μας τους βγαλεις και Αμεα αγραμματους τους ψεκ, μια χαρα ξερουν τι λενε. 

Χοντρικα οι τρεις κατηγοριες ειναι

α) Καμμενοι συνωμοσιολογοι, αυτους δεν τους σωζει τιποτα. Καιαδα 

β) Ξερολες που πιστευουν οτι με δυο χαζομαρες που διαβασαν η ακουσαν απο δευτερογενεις πηγες στυλ pronews μπορουν να συνθεσουν επιστημονικά τεκμηριωμένη εικονα. Αυτοι αμα ειναι τοσο μαγκες ξερολες ας διαβασουν τις πρωτογενεις πηγες. 

γ) Καθαρματα που ενω ξερουν ποσο σημαντικο ειναι να εμβολιαστουν, προτιμουν να μην παρουν ουτε το απειροελαχιστο ρισκο (15 στο εκατομμύριο πχ για θρομβωση) των παρενεργειων, περιμένουν να εμβολιαστουμε ολοι οι υπολοιποι σαν μαλακες για να σταματησει τη διαδοση ο ιός, και μετα να βγουν εξω συναμενοι κουναμενοι. Καιαδα με πετρα δεμενη στα ποδια

  • Like 10
  • Thanks 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, farcry33 είπε

Μόνο που χρησιμοποιείς αυτή την λέξη είσαι και εσυ ψεκασμένος φίλε μου δύστυχος δεν δείχνεις επίπεδο με αυτόν τον τρόπο και δεν το λέω για να σε προσβάλω αλλά όταν κριτικάρεις κάποιον με τόσο ρηχό τρόπο ΔΕΝ συγνώμη κιόλας καλό βράδυ 

Και εσυ ψεκασμενος τοτε, μαζι με μενα. Και εσυ αποκαλεις καποιον ψεκασμενο , συμφωνα με τα λεγομενα σου

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, chrsiou είπε

Εχω κανει το εμβολιο, αλλα δεν υποστηριζω κανενα κομμα. 
Λυπαμαι που υπαρχει φανατισμος και απ αυτους που υποστηριζουν να μην κανουνε το εμβολιο, και απ αυτους που υποστηριζουν να το κανουμε. Οι μεν λενε προββατα αυτους που ειναι υπερ, και οι δε λενε συνομοσιολογους αυτους που ειναι κατα. Εγω βλεπω πως αναμεσα στα δυο ακρα, υπαρχει πολυς κοσμος που συμφωνει εν μερει σε καποια πραματα. Ειναι αδικο οποιοσδηποτε δεν ταυτιζεται μ αυτα που λενε στις ειδησεις. α ονομαζεται αρνητης και συνομοσιολογος, οπως επισης ειναι αδικο οποιος κανει το εμβολιο να ονομαζεται προββατο. 

σαν πολύ λογικός δεν εισαι εσυ? γιααααα κάνε παραπέρα σε παρακαλώ,  ή είσαι μαζί μας ή με τους άλλους. 

δυστυχως αυτο καλλιέργησαν οι κυβερνώντες. αν άφηναν τον κοσμο να αποφασίσει χωρις πίεση, απειλες και βομβαρδισμο "ειδικών" στα κανάλια τωρα θα ειχαμε εμβολιάσει μέχρι και τις γελάδες. υπευθυνη στάση δεν εχουν πρωτίστως αυτοι που κυβερνάνε, πως να περιμένεις κάτι πιο υπεθυνο απο τον λαό που στην τελική ειναι πραγματικά ανευθυνος στην συγκεκριμένη περίπτωση? κάπου τους καταλάβαινα καθότι πανικοβλημένοι αλλα στο freedom pass το "έχασα" και το έχασαν και αυτοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε ξεχάσει κάτι σημαντικό.Αν τα νοσοκομεία είναι γεμάτα και ειδικά οι ΜΕΘ, πού θα βάζουν όσους τραυματίζονται απο τροχαία; Δηλαδή η πιο επείγουσα περίπτωση.

Η όσους βρίσκονται ήδη στο νοσοκομείο, πχ καρκινοπαθείς η απο χειρουργείο, η που πρόκειται να χειρουργηθούν;

Αν πάθετε κάτι η κάποιος δικός σας, θα αγοράσετε 1 ΜΕΘ και θα τον  βάλετε στο σαλόνι του σπιτιού;Δεν θα θέλατε να υπάρχει χώρος και νοσηλευτικό προσωπικό για κάποιον δικό σας η για εσάς;

Περιμένετε να δούμε τι θα γίνει απο Σεπτέμβριο και μετά, θα έχει πολλά season.

Αλλά τι κάθομαι και γράφω;Δεν πάω σε κανά νησί να παρτάρω; Προλαβαίνω πρίν το lockdown;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Quote

Disney tells salaried and non-union employees in the US they must be vaccinated by end of September

PUBLISHED FRI, JUL 30 2021 4:44 PM EDTUPDATED 2 HOURS AGO

Ε ρε γλέντια 

5 hours ago, billstamaniac said:

Αν μετά από Χ χρόνια αποδειχθεί ότι το εμβόλια προκαλούν τις Υ παρενέργειες ποιος θα πάρει την ευθύνη;;;;

Οι Κινέζοι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 hours ago, Zerg13 said:

Κανενας εξαναγκασμος, κοψε τα capitals. Και μονο απο αυτο καταλαβαινει καποιος πως συζητατε εσεις και ποσο παρταλαδες ειστε

ειπαμε, ο εργοδοτης εχει δικαιωμα να διαλεξει τους υπαλληλους του, δεν θα του επιβαλεις εσυ. Το συνταγμα μιλαει καποιος να σου βαρεσει με το ζορι ενεση χωρις να δεχτεις.

Γραψτε οτι ψεκασμα θελετε, καταλυση του συνταγματος δεν υπαρχει. Εμμεσος εκβιασμος ισως, αλλα οχι καταλυση του συνταγματος.

@all (πήρα το σχόλιο σου ως αφορμή)

Ρε παιδιά γιατί κρίνετε/κράζετε/βάζετε ταμπέλες σε όποιον έχει μια διαφορετική άποψη. Και γιατί πάντα όποια διαφορετική άποψη την αποκαλείτε ΨΕΚ και δεν ξέρω εγώ τι... εσείς που μιλάτε για τους αυτούς και πόσο "ανοιχτόμυαλοι-δημοκρατικοί" είστε, εσείς τους "φημώνετε".

Μάθετε να δέχεστε και την διαφορετική άποψη και να μην την χαρακτηρίσετε αμέσως... Δεν αναφέρομαι σε αυτούς που είναι όντως "χασιμο χρόνου" και πιστεύουν σε συνωμοσίες... αλλά ρε φίλε όποιος είναι επιφυλακτικός (ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΙ ΤΠΤ) του βάζετε ταμπέλες...

@ontopic

Καλά, δεν δούλεψε το "εργασία από το σπίτι"? σύμφωνα με 11/10 εδώ το "work from home" είναι ότι καλύτερο.

Επεξ/σία από NotAliki177
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Montezuma είπε

Πως ξερουμε οτι νοσουμε ,αφου το CDC λεει οτι το περιφιμο τεστ PCR ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ?????
Αρα μπορουμε να αμφιβαλουμε και για τον αριθμο των νοσουντων και για ολα Γενικα.....
 

Εαν ενημερώνεσαι απο Site της πλάκας , λες και χαζομάρες.

Ο CDC ειπε οτι απο την νεα χρονια θα σταματήσουν στις ΗΠΑ να χρησιμοποιούν ΕΝΑ συγκεκριμένο απο τα 100άδες PCR τεστ που χρησιμοποιούν κάποια εργαστήρια ΜΟΝΟ στις ΗΠΑ (δεν χρησιμοποιείτε δηλαδή π.χ στην Ευρωπαϊκή ένωση) γιατί πλέον υπάρχουν πολύ καλύτερα τεστ στον διαχωρισμό γρίπης και Covid. 
 

Εδω και η επίσημη ανακοίνωση https://www.cdc.gov/csels/dls/locs/2021/07-21-2021-lab-alert-Changes_CDC_RT-PCR_SARS-CoV-2_Testing_1.html

Εδω και ενα πιο επεξηγηματικό άρθρο  https://www.reuters.com/article/factcheck-covid19-pcr-test-idUSL1N2P42U5

Επεξ/σία από Vasilisxd
  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   Φαντάζομαι πριν 20+ χρόνια που παρουσιαζόμουν  στο Μεγάλο Πεύκο για το στρατιωτικό, εκεί που ήμασταν στην ουρά για τα υποχρεωτικά εμβόλια, να πεταγόταν ένας και να έλεγε "τι είναι αυτά τα εμβόλια και γιατί σε εμάς"  "εγώ πειραματόζωο δεν γίνομαι" και "τα μπόλια να τα βάλετε εσείς" και να μας εξηγούσε για  κυβερνήσεις και συνωμοσίες πίσω από αυτή την πλεκτάνη και να χτυπιόταν ότι "ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΌΛΑ ΚΡΟΥΣΜΑΤΑ", και να ακολουθούσαν και άλλες σειρές μου επαναστατικές, και να είχε μείνει στην ιστορία ότι η ξακουστή 98Α ΕΣΣΟ ή  252 σειρά,  επαναστάτησε και πήγε κόντρα στους μασόνους που την ήθελαν υποταγμένη...
 

...τελικά δεν μίλησε κανείς, και χάσαμε και την θέση στην ιστορία, και τρέχαμε  και 18 μήνες.

 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...