Προς το περιεχόμενο

Μήνυση της Scarlett Johansson εναντίον της Disney για την κυκλοφορία του Black Widow στο Disney Plus


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Πάντως δεν θα ήταν μια ταινία που θα πλήρωνα ποτέ *7.50€ ευρώ να τη δω σινεμά..

 

*ναι τόσο έχει εδώ Κέρκυρα μάγκες μου. 1 μόνο σινεμά. Μονοπώλιο.

Στο Τεχνόπολις στο Ηράκλειο έχει ένα 5€ αλλά και πάλι δεν αξίζει σαν ταινία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, Dinos_12345 είπε

Τόσο έχει και στα village στην Αθήνα.

Δε θες να συγκριθεί το σινεμά το δικό μας με μια μικρή οθόνη, μέτριο ήχο, δεν φέρνει σε πρεμιέρα όλες τις ταινίες καθώς δεν υπάρχει που να τις χωρέσει μες τη βδομάδα οπότε μόνο τις μεγάλες κυκλοφορίες θα δεις σε μια -1- μόνο αίθουσα, με τις σινεμαδαρες τύπου Village ... 

tenor.gif

Και φυσικά ούτε εκπτώσεις ούτε μισή τιμή κλπ κόλπα. 

Οπότε πρέπει να είσαι πολύ επιλεκτικός στο ποια ταινία θα ρίξεις 7.50 ευρώ, ή να μιλάμε για ταινία του 7+/10 ή να έχεις φάει hype τρελό. 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
41 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Πάντως δεν θα ήταν μια ταινία που θα πλήρωνα ποτέ *7.50€ ευρώ να τη δω σινεμά..

*ναι τόσο έχει εδώ Κέρκυρα μάγκες μου. 1 μόνο σινεμά. Μονοπώλιο.

Χωρις νουμερο στη θεση και με διαλλειμα !

41 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Πάντως δεν θα ήταν μια ταινία που θα πλήρωνα ποτέ *7.50€ ευρώ να τη δω σινεμά..

*ναι τόσο έχει εδώ Κέρκυρα μάγκες μου. 1 μόνο σινεμά. Μονοπώλιο.

Χωρις νουμερο στη θεση και με διαλλειμα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Spect~ είπε

Χωρις νουμερο στη θεση και με διαλλειμα !

Το χωρίς νούμερο στην θέση το καταλαβαίνω. Το διάλειμμα γιατί ; Εμένα ένας λόγος που με κούρασε η ταινία είναι ότι την είδα αργά και δεν είχε διάλειμμα. 2 ώρες ταινία αν θες λίγη τουαλέτα ή νερό θα περιμένεις μέχρι το τέλος; Επίσης ξεκουράζονται λίγο τα μάτια σου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 λεπτά πριν, manolis940 είπε

Το χωρίς νούμερο στην θέση το καταλαβαίνω. Το διάλειμμα γιατί ; Εμένα ένας λόγος που με κούρασε η ταινία είναι ότι την είδα αργά και δεν είχε διάλειμμα. 2 ώρες ταινία αν θες λίγη τουαλέτα ή νερό θα περιμένεις μέχρι το τέλος; Επίσης ξεκουράζονται λίγο τα μάτια σου .

Ελλαδα δεν πηγαινα σινεμα. 2 χρονια στο εξωτερικο ξεκινησα να πηγαινω γιατι ειχε ωραιες αιθουσες, ανετες με καλο ηχο και χωρις διαλειμμα. Θελω οταν θα δω ταινια να την απολαυσω με τη μια αλλιως την βλεπω και στον Αντ1 με ενα τεταρτο διαφημισεις καθε μιση ωρα

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Τελικά η Scarlett Johansson είναι real life hero. Τα βάζει με εταιρείες κολοσσούς και δεν νοιάζεται για τις επιπτώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως άσχετος κανω την εξης ερώτηση. Το συμβολαιο λεει για ποσοστα απο τις εισπράξεις στο σινεμα. Απο την στιγμή που τα περισσοτερα σινεμα ειναι κλειστά και αυτα που λειτουργουν ειναι με μειωμενες θεσεις δεν θα επαιρνε λιγοτερα ετσι κι αλλιως; Δηλαδη η ερώτηση μου ειναι. Το προβλημα ειναι πως απο το stream δεν παιρνει τιποτα; Γιατι αν δεν παιρνει τιποτα τοτε ναι η Disney ειναι απαραδεκτη. Αν ομως παιρνει τοτε ειναι λαθος η Scarlet καθως αν δεν γινοταν αυτο θα εχαναν ολοι με τα κλειστα σινεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Hi--Tech είπε

η ατάλαντη Σκάρλετ

 

2 ώρες πριν, Tetrabitos είπε

Κατίνα Παξινού μόνο. Εκεί έπρεπε να πάντα λεφτά!

Συμφωνώ 100%

Και ατάλαντη και αγγούρι είναι η Σκάρλετ... 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Πάντως δεν θα ήταν μια ταινία που θα πλήρωνα ποτέ *7.50€ ευρώ να τη δω σινεμά..

*ναι τόσο έχει εδώ Κέρκυρα μάγκες μου. 1 μόνο σινεμά. Μονοπώλιο.

Καλα παντου τοσο εχει .. και λαρισα με 2 σινεμα 7.50 εχει το κανονικο και σαλονικα που ειχα παει μια απο τα ιδια .. αντε να γλιτωσεις κανα ευρω σε μερικα μερη αλλα δεν θα εχει καμια τρομερη διαφορα .. το θεμα ειναι οτι δεν το βαζουν οπως εδω στην αγγλια που μενω θα βγαιναν σιγουρα κερδισμενοι .. δλδ 10 λιρες εχει κανονικα αλλα σε off peak μπορει να το βρεις και 6.5 λιρες ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Spect~ είπε

Ελλαδα δεν πηγαινα σινεμα. 2 χρονια στο εξωτερικο ξεκινησα να πηγαινω γιατι ειχε ωραιες αιθουσες, ανετες με καλο ηχο και χωρις διαλειμμα. Θελω οταν θα δω ταινια να την απολαυσω με τη μια αλλιως την βλεπω και στον Αντ1 με ενα τεταρτο διαφημισεις καθε μιση ωρα

Εγώ κατάλαβα για ένα 10 λεπτό διάλειμμα. Έχω πάει σε διαφορα σημεία στην Ελλάδα σε κανένα δεν πέτυχα διαφημίσεις στην μέση.

46 λεπτά πριν, WolvesInTheThroneRoom είπε

Ως άσχετος κανω την εξης ερώτηση. Το συμβολαιο λεει για ποσοστα απο τις εισπράξεις στο σινεμα. Απο την στιγμή που τα περισσοτερα σινεμα ειναι κλειστά και αυτα που λειτουργουν ειναι με μειωμενες θεσεις δεν θα επαιρνε λιγοτερα ετσι κι αλλιως; Δηλαδη η ερώτηση μου ειναι. Το προβλημα ειναι πως απο το stream δεν παιρνει τιποτα; Γιατι αν δεν παιρνει τιποτα τοτε ναι η Disney ειναι απαραδεκτη. Αν ομως παιρνει τοτε ειναι λαθος η Scarlet καθως αν δεν γινοταν αυτο θα εχαναν ολοι με τα κλειστα σινεμα

Γενικά δεν έχουμε και το χάλι που είχαμε το χειμώνα. Άνοιξαν τα cinema γι αυτό έχουμε και ταινίες. Πριν που άκουγα 3 στον αέρα έλεγαν αν θυμάμαι καλά 80M έσοδα από cinema και 60M από streaming την πρώτη εβδομάδα. Σίγουρα η πρωταγωνίστρια δεν έχασε το ανάλογο bonus των 60M αλλά σίγουρα κάποιο μέρος από αυτό θα πήγαινε cinema αντί να το δει στην streaming  πλατφόρμα.  
 

Το original άρθρο λέει μέσα :

Αναφορά σε κείμενο

Johansson, like many Marvel stars, had sections of her contract built specifically to give her extra money and bonuses depending on the movie’s performance at the box office,

Άσε που η ταινία σαν είναι ιδέα είναι πολλών ετών και πιθανών το streming για την Disney τον καιρό που έπεσαν οι υπογραφές να μην υπήρχε καν σαν ιδέα.

Αν και δεν υπάρχει κάπου το συμβόλαιο για να δούμε τους ακριβείς όρους στηριζόμενοι στα λεγόμενα των δημοσιογράφων όντως η marver υπονόμευσε τα έσοδα απ το box office και σκόπιμα ή μη οι πρωταγωνιστές της ταινίες έχασαν έσοδα απ αυτό. Αν έδινε bonus και απ τις προβολές απ το streaming πιστεύω ότι και οι ίδιοι οι πρωταγωνιστές θα ανανέωναν με χαρά το συμβόλαιο τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...