Προς το περιεχόμενο

Μήνυση της Scarlett Johansson εναντίον της Disney για την κυκλοφορία του Black Widow στο Disney Plus


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 minutes ago, papoys1 said:

 

Γιατί έχετε δει κάποια τελευταία που να αξίζει να δώσεις 5 ευρώ. 

Εξαρταται τι ζηταει ο καθενας. Το JLSC ναι, τα αξιζε αυτα τα λεφτα, το Endgame το ιδιο. Αν μιλαμε για το '20, το Night of the Kings, ηταν πολυ καλο.

Γουστα ειναι αυτα

Επεξ/σία από Kostasspil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 ώρες πριν, papoys1 είπε

 

Γιατί έχετε δει κάποια τελευταία που να αξίζει να δώσεις 5 ευρώ. 

Η αλήθεια μετά το infinity war αν μείνουμε στην Marvel έχουν ανέβει και εμένα οι απαιτήσεις μου. Το Ant-Man and the Wasp, Spider-Man: Far From Home μπορεί να μην ήταν ταινιάρες αλλά μπορούσες να τις δεις χωρίς να σε πάρει ο ύπνος.

Το πρόβλημα όμως δεν είναι τα 5€, Αν αποφάσιζα εκείνη την μέρα να βγω έστω και για καφέ θα τα είχα φάει στην καφετέρια και πιθανών πιο χαμένα θα είχαν πάει μιας και όλος ο κόσμος πλέον έχει καταντήσει να πηγαίνει καφετέρια και να ανοίγει Instagram.
Τώρα πήρα ένα φίλο κάναμε και μερικά ψιλοσχόλια στην μέση και εν τέλει απογοητευτήκαμε. Και το πρόβλημα πιο είναι ; Εγώ για να πάω στο Τεχνόπολις θέλω κάτι λιγότερο από 1 ώρα. Θα δω μια ταινία 2 ωρών και θα κάνω άλλη 1 να γυρίσω
Σε 4 ώρες μπορώ να μάθω άνετα τα βασικά σε μία νέα γλώσσα προγραμματισμού. Και τα 5€ τα κάνω πιτόγυρα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Chocobo είπε

Aν όλα στο άρθρο είναι αλήθεια απορώ τι θα παρουσιάσει η Disney προς άμυνα της.

Λόγοι ανωτέρας βίας (και θα έχει δίκιο)

Πιθανοτατα να δώσει κάποια χρήματα σαν Διαφυγόντα κέρδη στη Γιόχανσον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Το μυστικό μ' αυτές τις ταινίες, είναι να έχεις low expectations

Θα συμφωνήσω. Έπαιξε ρόλο η κατάσταση του κοβιντ και το περίμενε για τα expectations. Όπως και το Morbius, δύο χρόνια ακόμα βγαίνει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει καμία σχέση ούτε το ταλέντο της Σκάρλετ, ούτε αν η ταινία ήταν μάπα (προσωπικά για Μάρβελ μπλιμπλικι, ωραία μου φάνηκε). Το θέμα είναι ότι η Disney κάνει πράγματα εκτός συμβολαίου. Αν βγήκε η μεγαλύτερη τους σταρ στο franchise για να κάνει μήνυση, φανταστείτε τι σκατό τρώνε οι μικρότεροι.

Εφόσον άλλαξαν στρατηγική λόγω covid, ΟΦΕΊΛΟΥΝ να αποζημιώσουν και να επαναδιαπραγματευτούν τα συμβόλαια ΟΛΩΝ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Kostasspil είπε

Το μυστικό μ' αυτές τις ταινίες, είναι να έχεις low expectations

Αυτό τώρα είναι λογική:

<<Μην ερωτευτείς γιατί μπορεί να σε πληγώσει>> 🤪

Και εγώ ήθελα κάτι καλύτερο από ένα τέτοιο ήρωα μιας και προτιμώ τους ήρωες χωρίς υπερδυνάμεις. Τα τελευταία χρόνια έχω απογοητευτεί και με το batman και περίμενα απ την marvel να δω κάτι καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, manolis940 είπε

Αυτό τώρα είναι λογική:

<<Μην ερωτευτείς γιατί μπορεί να σε πληγώσει>> 🤪

Και εγώ ήθελα κάτι καλύτερο από ένα τέτοιο ήρωα μιας και προτιμώ τους ήρωες χωρίς υπερδυνάμεις. Τα τελευταία χρόνια έχω απογοητευτεί και με το batman και περίμενα απ την marvel να δω κάτι καλύτερο.

Βαρύ αυτό για το Batman - οι nolanικοί θα σε φάνε ζωντανό. :D Για να δούμε τι θα κάνει ο Pattinson στο καινούριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, chncynic είπε

Βαρύ αυτό για το Batman - οι nolanικοί θα σε φάνε ζωντανό. :D Για να δούμε τι θα κάνει ο Pattinson στο καινούριο

Όπα όπα όπα. Μην παρεξηγηθώ και δω κανένα απειλητικό μήνυμα έξω απ την πόρτα μου αύριο το πρωί. Και οι 3 Batman του Christopher Nolan είναι αριστουργήματα με την 3η ταινία να κάνει κάποια κοιλιά και να μας ξενερώνει, αλλά μετά το The Dark Knight οι απαιτήσεις μας ανέβηκαν.

Στα batman που ακολούθησαν θεωρώ ότι δεν φταίει ο Ben Affleck (το λέω μιας και αναφέρεσαι στον Pattinson) ή τουλάχιστον δεν φέρει αποκλειστική ευθύνη. Όταν σε μια ταινία έχεις μέτρια κουστούμια , σκηνοθεσία και εφέ και άνοστο σενάριο λογικό είναι να αποτύχει. Οι τελευταίες ταινίες της DC, αυτές μετά απ το Man of Steel τις έχω δει όλες και όλες είναι κάτι σαν εισαγωγή για τις επόμενες. Περιμένουμε ακόμη να βγει η κανονική ταινία :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Dimimaka είπε

Θα συμφωνήσω. Έπαιξε ρόλο η κατάσταση του κοβιντ και το περίμενε για τα expectations. Όπως και το Morbius, δύο χρόνια ακόμα βγαίνει..

Αν η Sony είχε δική της streaming υπηρεσία για να προωθήσει θα είχε βγει ήδη.

Στις 31/7/2021 στις 12:06 ΜΜ, manolis940 είπε

Ελπίζω να δικαιωθούν οι πρωταγωνιστές της ταινίας και να λυθεί το θέμα εξωδικαστικά σε ήρεμο και φιλικό κλίμα και έτσι να μην δούμε μελλοντικές ταινίες που περιμένουμε να μην γίνουν ποτέ ή να αλλάζουν ηθοποιούς.

Ειλικρινά το πιστεύεις αυτό; Ακόμη κι αν τα βρουν εξωδικαστικά για τα λεφτά είναι τελειωμένη από το MCU.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...