Προς το περιεχόμενο

Η Google ανακοίνωσε τα Pixel 6 και Pixel 6 Pro με τον δικό της επεξεργαστή Tensor


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, panathatube είπε

Με νέες κάμερες (επιτέλους σε συνδυασμό με την computational photography θα κάνει παπάδες), αισθητική (επιτέλους) με το Android 12 να μην είναι μόνο βελτιώσεις στο παρασκήνιο αλλά ένα σημαντικό βήμα μπροστά (επιτέλους) και δικό της βελτιστοποιημένο SoC που φαίνεται ότι θα υποστηρίζει τουλάχιστον 5 χρόνια OS ενημερώσεων καθότι δε δεσμεύεται από Qualcomm (επιτέλους) η Google πιθανότατα θα είναι market disruptor με τις ναυαρχίδες της, κι αυτό είναι μόνο η αρχή (αναδιπλούμενο κλπ). 

Επιτέλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Marduk1 είπε

απο το 4xl και μετα τελος!!βαλε snap 888 και 12gb ram.απλα πραγματα!!!

Με προβληματα υπερθερμανσης σε ολες τις συσκευες που εχει μπει ως τωρα και μετριες στην καλυτερη επιδοσεις μπαταριας επισης σε ολες π εχει μπει... Καλυτερα να εβαζε τον 870 αν ηταν να βαλει  snapdragon... Προφανως δεν εχω ιδεα τι ειναι τ νεο soc αλλα... Μπορει να ειναι και καλύτερο.. Ισως κ οχι.. Θα δειξει!! 

Επεξ/σία από Giorgos17589
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και άσχημο design, τα pixels είναι απλά ότι καλύτερο υπάρχει σε smartphone, και θα τολμούσα να πω έχουν την καλύτερη κάμερα που έχει υπάρξει ποτέ σε Smartphone.

Επεξ/σία από NotAliki177
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η σειρα pixel εχει τα καλυτερα οπτικα,στο φωτογραφικο κομματι,οχι στο video.ομως ολο το marketing η διαθεση των τηλεφωνων κτλ δεν βοηθα την google στις πωλησεις η οποια δειχνει να μη τρελενεται να πουλαει τα κινητα της(αφηνει τους αλλους).η γνωμη μου ειναι οτι το pixel 6 θα παει ακλαυτο οσο καλο και αν ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

6,4... hard pass

ελπίζω να ανανεώσει το μικρο 4α που ειναι τέλειο και σε καλη τιμη. μην κρυβόμαστε, στα λεφτα αυτα παιρνεις iphone.

Ναι αλλά δεν θέλουμε iPhone (Αpple products γενικότερα). :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω τι έχει γίνει και που έχουν πάει πλέον τα γούστα του σχεδιασμού αλλά εμένα μου αρέσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!

Υπάρχει διχρωμία πολύ ταιριαστή και bezel ανάλογα σε μαύρο ασημί ή χρυσό.

Όσο για το camera setup που το έβαλε οριζόντια το βρίσκω τρομερό!!

Επιτέλους θα το ακουμπάς το τηλέφωνο στο τραπέζι και δε θα κουνιέται βάρκα γιαλό.

Και δε θα θυμίζει και μάτια κουζίνας!

Με το καινούριο SoC να είναι καλοδεχούμενο μιας και ο 888 μας τα έκανε σαλάτα φέτος.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, Waiss said:

Ο Brownlee είπε σε χθεσινό βίντεο του ότι το βελτίωσαν. Ουσιαστικά πρόσθεσαν το computational photography και στα βίντεο. Του έβαλαν μάλιστα ένα συγκριτικό δείγμα με iPhone και Pixel 5 για να δει τις διαφορές και φαίνεται να εντυπωσιάστηκε.

Mailboxde λέγεται και στο φέρνουν στην πόρτα του σπιτιού σου με όποια μεταφορική διαλέξεις. Σε 10 μέρες το έχεις στα χέρια σου. Αλλιώς αν έχεις γνωστό στην Γερμανία, να το παραλάβει εκείνος και να στο στείλει μετά.

Μακάρι να είναι έτσι. Τα iphone pro έχουν εξαιρετικό βίντεο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το design του ειναι love it or hate it, προσωπικα μου αρεσει. αν λαβουμε υπ'οψιν το ολο "πακετο" με τον δικο τους επεξεργαστη, την υποστηριξη και τον τομεα της φωτογραφιας που θα πρεπει να ειναι κορυφη, μια χαρα το βλεπω. αρκει βεβαια να γινει διαθεσιμο και σε αλλες αγορες..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

μην κρυβόμαστε, στα λεφτα αυτα παιρνεις iphone.

11 ώρες πριν, NickTG είπε

Ναι, και? 

 

Λυπάμαι που θα σπάσω τη φούσκα στην οποία ζείς, αλλά το iphone εδώ και πολλά χρόνια είναι ανώτερο από οτιδήποτε βάλεις απέναντί του.

Αποτελεί μία από τις θεμελειώδεις δυνάμεις του σύμπαντός μας.

Επιγραμματικά το σύμπαν βασίζεται στις ακόλουθες δυνάμεις:

- Βαρυτική δύναμη

- Ηλεκτρομαγνητική δύναμη

- Η ασθενής πυρηνική δύναμη

- Η ισχυρή πυρηνική δύναμη

- Το iphone

Επεξ/σία από panther_512
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...