Προς το περιεχόμενο

Η Google ανακοίνωσε τα Pixel 6 και Pixel 6 Pro με τον δικό της επεξεργαστή Tensor


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Μόνο μαύρη θήκη το σώζει πίσω και αν.

Ultra hybrid της Spigen και τα μυαλά στα κάγκελα. Να φαίνεται και το G από πίσω. Όχι σαν κάτι κινεζιές που φαίνονται τα CE : 😂😂😂

11 λεπτά πριν, AtiX είπε

Είμαι ο μοναδικός που παρατήρησε ότι ο σχεδιασμός των κινητών πάει ασορτί με το νέο Android? 

Material.  Κάτι αντίστοιχο με το Android 12 που έχω σε beta στο Pixel 5.

Screenshot_20210803-121346.png

Επεξ/σία από Waiss
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, panos- είπε

Δεν θέλω να υπερασπιστώ τις άλλες εταιρίες, ομως τα Pixel έχουν μια πρωτιά τα τελευταία χρόνια σε θεματάκια που για κινητά τέτοιας τιμής είναι τραγικά.. 

Όπως; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Speargeo είπε

Δε ξέρω τι έχει γίνει και που έχουν πάει πλέον τα γούστα του σχεδιασμού αλλά εμένα μου αρέσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!

Υπάρχει διχρωμία πολύ ταιριαστή και bezel ανάλογα σε μαύρο ασημί ή χρυσό.

Όσο για το camera setup που το έβαλε οριζόντια το βρίσκω τρομερό!!

Επιτέλους θα το ακουμπάς το τηλέφωνο στο τραπέζι και δε θα κουνιέται βάρκα γιαλό.

Και δε θα θυμίζει και μάτια κουζίνας!

Με το καινούριο SoC να είναι καλοδεχούμενο μιας και ο 888 μας τα έκανε σαλάτα φέτος.

Nexus 6p φάση οι κάμερες κατά κάποιον τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αν το optimization είναι όσο καλό είναι και στο Pixel 4a 5G που έχω, που είναι κινητό με mid-range hardware και δίνει φάπες στο OnePlus 6 που είχα πριν στα πάντα, μιλάμε ότι το Pixel 6 θα είναι σε άλλο επίπεδο. Μακάρι να τους πετύχει το custom SoC, σε 3-4 χρόνια που θα αλλάξω το Pixel μου να πάρω :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Giorgos17589 είπε

Με προβληματα υπερθερμανσης σε ολες τις συσκευες που εχει μπει ως τωρα και μετριες στην καλυτερη επιδοσεις μπαταριας επισης σε ολες π εχει μπει... Καλυτερα να εβαζε τον 870 αν ηταν να βαλει  snapdragon... Προφανως δεν εχω ιδεα τι ειναι τ νεο soc αλλα... Μπορει να ειναι και καλύτερο.. Ισως κ οχι.. Θα δειξει!! 

εχει διορθωθει σε μεγαλο βαθμο ο 888..μην τον ισοπεδώνουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Waiss είπε

Mailboxde λέγεται και στο φέρνουν στην πόρτα του σπιτιού σου με όποια μεταφορική διαλέξεις. Σε 10 μέρες το έχεις στα χέρια σου. Αλλιώς αν έχεις γνωστό στην Γερμανία, να το παραλάβει εκείνος και να στο στείλει μετά.

Τώρα όμως που φορολογούν τα δέματα ακόμη και ας έρχεται από Ευρώπη πως θα γίνει; Μην πληρώσουμε την γερμανική φορολογία και μετά καπάκι την ελληνική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, panos- είπε

Δεν θέλω να υπερασπιστώ τις άλλες εταιρίες, ομως τα Pixel έχουν μια πρωτιά τα τελευταία χρόνια σε θεματάκια που για κινητά τέτοιας τιμής είναι τραγικά.. 

Ναι σε κάποιες περιπτώσεις υπήρχαν κάποια κατασκευαστικά προβλήματα. Όπως πχ στο 5αρι με το περιβόητο κενό.  Στα 4/4XL δεν υπήρχε κάποιο τέτοιο αντίστοιχο θέμα. Πιο πίσω ίσως στο 2XL αν θυμάμαι καλά μπορεί να υπήρχε κάτι. Ας ελπίσουμε στα 6αρια να είναι όλα καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Marduk1 είπε

εχει διορθωθει σε μεγαλο βαθμο ο 888..μην τον ισοπεδώνουμε

Δεν εχει αλλαξει τιποτα ο 888..οι εταιριες μεσω update εκαναν αλλαγες στις συσκευες τους... Πχ xiaomi mi11 oneplus 9 series... Που εριξαν επιτηδες τις επιδοσεις για να μειωθει η καταναλωση κ η υπερθερμανση. Ο επεξεργαστης παραμένει ιδιος... Και προσωπικα θα προτιμουσα ενα επεξεργαστη π να δουλεύει στο φουλ κ ας μην τον χρειαστω ποτε σε τετοια επιπεδα... Παρα να μου ρίχνουν τις επιδοσεις ωστε να μειωνουν τα προβληματα. Ειναι ψυχολογικο πιο πολυ τ θεμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tolstoy είπε

Πως νιώθει άραγε κάποιος που έδωσε χίλια ευρώ για κινητό; 

Αναλογα το κινητο...για samsung s21 ultra ενιωσα μαλακας.... Για oneplus 8 pro (νταξει οχι 1000...πουλησα τ samsung κ εβαλα κ λεφτα στην τσεπη αλλα.. Τοσο εκανε σχεδόν αν τ έπαιρνα σκετο).... Πολυ καλα κ ευχαριστημενος φουλ. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Giorgos17589 είπε

Δεν εχει αλλαξει τιποτα ο 888..οι εταιριες μεσω update εκαναν αλλαγες στις συσκευες τους... Πχ xiaomi mi11 oneplus 9 series... Που εριξαν επιτηδες τις επιδοσεις για να μειωθει η καταναλωση κ η υπερθερμανση. Ο επεξεργαστης παραμένει ιδιος... Και προσωπικα θα προτιμουσα ενα επεξεργαστη π να δουλεύει στο φουλ κ ας μην τον χρειαστω ποτε σε τετοια επιπεδα... Παρα να μου ρίχνουν τις επιδοσεις ωστε να μειωνουν τα προβληματα. Ειναι ψυχολογικο πιο πολυ τ θεμα. 

και στο m11 ultra διορθωθηκε ενω καιγοταν,δεν παει να ειναι κορυφαιο soc μαζι με τον kirin 90005g

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, tolstoy είπε

Πως νιώθει άραγε κάποιος που έδωσε χίλια ευρώ για κινητό; 

Δίνοντας πάντα κοντά στα 200 ευρω για κινητό θα μαντέψω .

Θα νιώθει σαν να έκανε αγορά την top πολυσυσκευή της χρονιάς .

Το καλύτερο ελβετικό σουγιά εκεί έξω . 

Εαν τα εχει δε κ ανάγκη κ τα δουλεύει στα άκρα αυτα που δίνουν θα νιώθει πάρα πολύ καλά . 

Το τι μπορεί να κανει ένα κινητό ναυαρχίδα ; 

Γεμίζεις σελίδα ολόκληρη .

Τα ιδια κανει κ ενα πιο φθηνό με εκπτώσεις σε σημεία . 

Αλλα ας μη δωσω ποτέ τόσα , μπορώ να δικαιολογήσω μια αγορά τέτοια για τον οποιοδήποτε . 

Δεν δικαιολογώ το τζανκι όμως . Δηλαδή αυτόν που θα πάρει φέτος 1200 συσκευή , θα πουλήσει 600 για να παρει κ του χρόνου 1200 κ του χρόνου κ του χρόνου !!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dinos_12345 είπε

Όπως; 

Τα Pixel 4 έχουν σοβαρό θέμα με επανεκκινήσεις, συσκευές που σταματάνε να ανοίγουν. Η Google μάλιστα τον προηγούμενο μήνα έδωσε έναν extra χρόνο εγγύηση στους κατόχους τους. 

Σχεδόν όλα τα Pixels έχουν μαζικές αναφορές για προβλήματα με το Bluetooth, το Pixel 5 έχει κατασκευαστικό λαθος που το κάνει να ανοίγει στις άκρες, Pixel 3 και 3a είχαν θέματα με επανεκκινήσεις και overheat, και πολλά άλλα. Με ένα γρήγορο google θα σου εμφανιστούν :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...