Προς το περιεχόμενο

Λάμπες σβήνουν για ένα millisec; Υπερφορτωμένο Δίκτυο αθήνα;


lasithi12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 139
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μαρούσι δεν κατάλαβα τίποτα από τις συσκευές μου ...όταν τις πάρω στο χέρι θα καταλάβω.

Έχει ήδη στείλει δύο μνμ η Πολιτική Προστασία για εκκενώσεις. Πρώτα για Βαρυπόμπη κ μετά από μία ώρα για Θρακομακεδόνες. Ζητάνε να φύγει ο κόσμος προς συγκεκριμένες κατευθύνσεις.

Όπως παρακολουθώ την φωτιά από την ώρα που ξεκίνησε, το μέτωπο πρέπει να είναι πολύ μεγάλο κ αυξήθηκε μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
19 minutes ago, Basilhs23___ said:

Στην ΕΡΤ είπαν σύμφωνα με τον ΑΔΜΗΕ ότι το δίκτυο τροφοδοσίας της Αττικής είναι σε κίνδυνο. Στις 18:30 θα γίνει σύσκεψη του υπουργου και άλλων φορέων για να αποφασιστει αν θα γίνουν εκ περιτροπης διακοπές ρεύματος. 

Ανατολικής 

  

27 minutes ago, Thresh said:

 

30 minutes ago, *nenya* said:

Μολις ειπαν στα καναλια και για ανακοινωση εκκενωσης Θρακομακεδονων! Αληθεια ή λενε μαλακιες; 

Ανεξέλεγκτη η φωτιά: Καίγονται σπίτια -Εκκενώνονται Θρακομακεδόνες, Ανω Βαρυμπόμπη, Αδάμες, Μορτερό, Φασίδερη | ΕΛΛΑΔΑ | iefimerida.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@liakjim πως καταγράφεις την τάση και έχεις τέτοια διαγράμματα;

Εγώ από περιέργεια μετά τις βυθίσεις έβαλα πολύμετρο και έχουμε πέσει κατά Μ.Ο. 20V

Εκεί που ήμουν συνήθως κοντά στα 240V τώρα με το ζόρι 220V, δεν είμαι στην Αττική βέβαια αλλά σε διασυνδεδεμένο νησί που παίρνει από Λαύριο..

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, rafa1919 είπε

Ποια συσκευή - εξάρτημα σου παρέχει το γράφημα τάσης;

 

4 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

@liakjim πως καταγράφεις την τάση και έχεις τέτοια διαγράμματα;

Εγώ από περιέργεια μετά τις βυθίσεις έβαλα πολύμετρο και έχουμε πέσει κατά Μ.Ο. 20V

Εκεί που ήμουν συνήθως κοντά στα 240V τώρα με το ζόρι 220V, δεν είμαι στην Αττική βέβαια αλλά σε διασυνδεδεμένο νησί που παίρνει από Λαύριο..

Sonoff pow r 2 σε homeassistant και διαγράμματα σε grafana ( μέσω influxdb).

  • Like 1
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, xxatziva είπε

ολα γινονται για να πουλησουν κεριά και βεντάλιες.

επισης δεν υπαρχει καυσωνας. ολα γινονται για να πουλησουν παγωτά.

Χωρις παρεξηγηση ,καλη η πλακιτσα ,αλλα οταν καιγονται δαση ,περιουσιες ανθρωπων και απο οτι ειδα τωρα υπαρχουν εγλωβισμενοι καλυτερα να αφηνουμε την πλακα.

  • Like 10
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...