Προς το περιεχόμενο

Μέτρα προστασίας από την πυρκαγιά


LabrakisG1992

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγνώμη αν υπάρχει ήδη θέμα δεν είδα κάτι στην πρώτη σελίδα και χρειάζομαι βοήθεια . Λόγω πυρκαγιάς πήρα τα πεθερικά μου από Ολυμπιακό χωριό και τους έφερα μεταμόρφωση . Υπάρχουν κάποιες συμβουλές ; Έχω κλείσει τα πάντα . Έχω σηκώσει τις τέντες έκανα καλά ; Τράβηξα όλα τα πράγματα στο μπαλκόνι προς τα μέσα . Κάποια συμβουλή ; Βρέχει στάχτες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καθήστε μέσα στο σπίτι και κάντε πως κοιμόσαστε 😂

Στους δρόμους , επειδή βλέπω στα κανάλια πολλούς να είναι κοντά στις φωτιές χωρίς κάποια προστασία , θα έπρεπε όλοι να έχετε ένα βρεγμένο πανί και να αναπνέετε μέσα από αυτό.Δεν το καταλαβαίνετε αλλά εισπνέετε μικροσωματίδια που είναι καρκινογόνα.

Όταν ήμουν στις φωτιές της Σάμου πριν χρόνια σαν φαντάρος , μας έλεγαν να βρέχουμε με λίγο νερό τις πετσέτες και να αναπνέουμε μέσα από αυτές.

Επεξ/σία από tarantules
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζευεις οτιδήποτε μπορεί να πάρει εύκολα φωτιά , φροντίζεις να είναι καθαρό από ξεροχορτα κτλπ όσο μεγαλύτερη αντιπυρικη ζώνη έχει το σπίτι τόσο λιγότερες οι πιθανότητες να αρπάξει . Εννοείται πάντα μιλάμε να αρπάξει από σπίθες κτλπ γιατί άμα είναι στην διαδρομή του πύρινου μετώπου ούτε ο Θεός ο ίδιος δεν το σώζει .

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...