Προς το περιεχόμενο

Google: Δοκιμές με YouTube Premium Lite για βίντεο χωρίς διαφημίσεις με €6,99 το μήνα


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω να δω Διαφήμιση στο YouTube τρία χρόνια πραγματικά είναι αξιοθαύμαστη υπομονή σας όσοι δεν χρησιμοποιείτε κάποιο τρόπο ώστε να μην βλέπετε αυτό το αίσχος που λέγεται διευθύνσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή να πληρώσουμε για να μη μας γ...εμίζουν με διαφημίσεις. Αυτό πόση διαφορά έχει από τους hackers που απαιτούν χρήματα για να ξεκλειδώσουν έναν υπολογιστή;

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, thanoskkk είπε

Μου έβαλε κατα λάθος η κόρη μου το trial των 2 μηνών και πραγματικά μ'αρέσει πάρα πολύ το youtube music. Το βρίσκω ρε γμτ λίγο ακριβό το 12,99 κάθε μήνα όμως.

Μπορείς να μπεις σε οικογενειακό πακέτο με 20€/χρόνο ή 30€/δυο χρόνια. 
Ψαξε στο eBay για προσφορές.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσο και ανήθικο αν είναι (μιας και το κόστος τελικά το πληρώνει ο content creator) ομολογώ πως έχω εγκατεστημέηνο ενα καταπληκτικό συστημα adblockers που διαπιστωνω οτι θα πλήρωνα για αυτο έως και 6.99!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι άσχετο; Τι χρειάζεται το youtube; Πέρα από έναν εύκολο τρόπο για να απασχολείς παιδιά, και την μάστιγα των reviews (που σπαταλάς μισή ώρα από την ζωή σου για κάτι που θα διάβαζες σε 7 λεπτά), τι άλλο κάνει κανείς;

Για να ζητά η google τόσα χρήματα, υποθέτω ότι έχει μέσα περιεχόμενο που αξίζει να πληρώσεις, και κάτι δεν έχω καταλάβει ή βρει.

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ερωτηση γιατι με μπερδεψατε: εστω οτι δινω τα 6.99 (οταν και..αν ερθει Ελλαδα): δεν θα χω διαφημισεις σε κινητο, pc, smart tv , 2o κινητο; Εννοω σε ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ;; Διοτι εχω πολλες συσκευες με yt μεσω του google λογαριασμου

Επεξ/σία από Haris1977
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, becoming_I είπε

VPN + Revolut + Argentina

 

 

Thank me later.

Ισχυει

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω την λογική μας σαν Έλληνες. Μένω στο εξωτερικό και εννοειται βλεπω τρελά Youtube αλλά σπαζομαι να δίνω τόσα λεφτά για το premium γι αυτο και έπαιξα μπαλα  με Αργεντινή. Στο εξωτερικό δεν νοείται άνθρωπος να το κάνει αυτό. Ή λογική είναι χρησιμοποιώ κάτι, πληρώνω την συνδρομή μου και όλα καλά. Δεν τους περνάει καν από το μυαλό να μην πληρώσουν. Τουλάχιστον για την πλειοψηφία μιλάω...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   Εμένα όλη αυτή η "κουλτούρα" με το ψηφιακό περιεχόμενο πάντως και το να πληρωθεί ο δημιουργός δεν μ' αρέσει. Όχι πολλά χρόνια πίσω τα περισσότερα βίντεο ήταν περισσότερο χόμπι. Τώρα όλοι θέλουν να δημιουργήσουν ψηφιακό περιεχόμενο για να βγάλουν κέρδος απ' αυτό και για να το πετύχουν φυσικά πρέπει να βγάζουν ολοένα και νέο ψηφιακό περιεχόμενο γιατί αλλιώς οι αλγόριθμοι δεν θα τους δείχνουν δεν θα έχουν νέα views, likes και δεν ξέρω τι άλλο. Και στο YouTube μικρό το κακό κατά την γνώμη μου, όποιος θέλει το βλέπει, όποιος θέλει το αγνοεί, όμως αυτό έχει αλλάξει όλη την δομή του ίντερνετ, παλιά σε ιστοσελίδε, αργότερα σε blog υπήρχαν άνθρωποι με μεράκι που έβγαζαν ωραίο περιεχόμενο κυρίως γιατί δεν είχαν το άγχος του κέρδους, σταδιακά όλοι αποζητούσαν το κέρδος, οπότε γύρισαν στο συνεχώς νέο περιεχόμενο για να μην εξαφανιστούν από το google, σε βίντεο αντί για γραπτό περιεχόμενο γιατί και πιο εύκολο είναι και περισσότερο εύκολο να βγάλεις χρήματα (και πρέπει να βλέπεις 10 λεπτά για κάτι που θα μπορούσες να διαβάσεις σε 1 λεπτό.

  Κατανοητό, όλοι λεφτά θέλουμε να βγάλουμε, και κατανοητό να λιγοστεύουν όλο και περισσότερο τα ερασιτεχνικά μπλογκ αφού η google τα αποκλείει ουσιαστικά, αλλά κατανοητό και από εμάς να χρησιμοποιούμε ότι μέσο μπορούμε για να μην βλέπουμε διαφημίσεις. Όσοι θεωρούν ότι μπορούν να παράγουν περιεχόμενο που αξίζει να το πληρώσει κάποιος ας βάλουν συνδρομές ή ότι θέλουν κατανοητό και αυτό και μερικές προσπάθειες τις έχω στηρίξει με συνδρομή και εγώ (π.χ το InsideStory που κάνω κατά καιρούς συνδρομές ή το pressproject)

Συγγνώμη που ξέφυγα  από το καθ' αυτό θέμα με το Youtube Premium Lite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Macosj είπε

Το είδαμε και αυτό, να μην έχουμε block για να παίρνει ο κάθε YouTuber λεφτά. Δεν πάμε καλά, εδω τα κατηγορούμε αυτά ως παρακμή και εσείς λέτε να τους υποστηρίξουν από πάνω. Αυτές δνε είναι δουλειές, αντίθετα αποσπούν νέα άτομα από την πραγματική δουλειά και η κοινωνία συνολικά χάνει. Άλλος ένας λόγος που έχω vanced. Και όχι αν δεν θέλουν ας μην "δημιουργούν περιεχόμενο" δεν θα λείψει σε κανέναν η παρακμή. Καλύτερα να κρατήσουμε το ποιοτικό μόνο που γίνεται από ερευνητές για εκπαιδευτικούς λόγους 

Αν είναι τόσο κακό το YouTube γιατί έχεις βάλει πειρατικό software για να το βλέπεις τζάμπα;  καταλαβαίνεις πόσο ειρωνικό είναι αυτό έτσι;  μάλλον για τζάμπα μάγκα σε κόβω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

YouTube Premium με 13€ τον μήνα /5 άτομα στο family με κόστος 2.60€ ο κάθε ένας. Και ναι, μέχρι να έρθει Ελλάδα είχα και εγώ adblock. Εφόσον όμως τώρα υπάρχει η δυνατότητα να πληρώνω τους content creators που παρακολουθώ, το κάνω. Επίσης, με τα 2.60€ έχω εγώ και οι υπόλοιποι 4 Youtube Music.

Οι περισσότεροι το βλέπουν ως 13 ευρώ το άτομο, δεν είναι έτσι. Ακόμα και να ήταν όμως και πάλι αξίζει κατά τη γνώμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, boubaras είπε

Ισχυει

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω την λογική μας σαν Έλληνες. Μένω στο εξωτερικό και εννοειται βλεπω τρελά Youtube αλλά σπαζομαι να δίνω τόσα λεφτά για το premium γι αυτο και έπαιξα μπαλα  με Αργεντινή. Στο εξωτερικό δεν νοείται άνθρωπος να το κάνει αυτό. Ή λογική είναι χρησιμοποιώ κάτι, πληρώνω την συνδρομή μου και όλα καλά. Δεν τους περνάει καν από το μυαλό να μην πληρώσουν. Τουλάχιστον για την πλειοψηφία μιλάω...

Γιαυτό και σε αναλογία, ένας creator από την Ελλάδα έχει 1000 φορές λιγότερες απολαβές από τον Αμερικάνο. Δεν είναι τυχαίο που 99 στις 100 εργασίες μου είναι ξένες εταιρείες μόνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aνακεφαλαίωση

Επειδή τα φίλτρα στο Ublock και στο Αdblock  έχουν την ίδια μορφή, παρακάτω είναι μερικά φίλτρα που μπορούν να σώσουν την κατάσταση (το όνομά τους λέει περίπου τι κάνουν - Mη με ρωτήσετε - κι εγώ απο αλλού τα πήρα... :) :) - όποιος ενδιαφέρεται ας πειραματιστεί).  Απλά. copy/paste και αντιγραφή στην λίστα των φίλτρων του εγκατεστημένου Ublock ή Αdblock (πιθανόν κι άλλων blockers) που έχουμε... To κάθε φίλτρο θέλει να είναι μόνο του σε μια δική του γραμμή (όπως φαίνεται και παρακάτω)...

Ublock Origin φίλτρα οταν το YouTube γίνεται ενοχλητικό...

youtube.com##.ytp-ce-covering-overlay
youtube.com##.ytp-ce-element-shadow
youtube.com##.ytp-ce-covering-image
youtube.com##.ytp-ce-expanding-image
youtube.com##.ytp-ce-element.ytp-ce-video.ytp-ce-element-show
youtube.com##.ytp-ce-element.ytp-ce-channel.ytp-ce-channel-this
youtube.com##.ytp-cards-teaser
youtube.com##.ytp-ce-element
youtube.com##.ytp-cards-button
youtube.com##.iv-click-target

 

Επεξ/σία από Eloy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Monk23 είπε

Επισης γίνεται να βαλετε και ενα ρασμπερι με π-hole https://pi-hole.net/ με το κόστος του ρασμπερι μια και έξω για παντου.

Και επειδή κόβονται σε επίπεδο δικτύου δε μπορουν να κάνουν και τίποτα.

Διαφήμιση YouTube δεν κοβει

9 ώρες πριν, thessalonik είπε

Σε browser στο PC τις κοβει μια χαρα ολες τις διαφημισεις. Στο κινητο ομως, γιατι κανενας DNS και κανενα AD Block δεν μπορει να το κανει? To native Youtube application κανονικο app δεν ειναι και αυτο?

Για smartphone μιλαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...