Προς το περιεχόμενο

Google: Δοκιμές με YouTube Premium Lite για βίντεο χωρίς διαφημίσεις με €6,99 το μήνα


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, ntarlas είπε

Το ότι εδώ μέσα υποστηρίζει η πλειοψηφία το πως θα κάνει λαμογια για να μην δει διαφήμιση που είναι ο βασικός και για πολλούς ο μοναδικός τρόπος εσόδων του you tube μπορεί να με τρελάνει ... είστε εσείς που κράζετε την Ελλάδα που είναι  " ελλαδισταν " αλλά στην υποστήριξη τον πνευματικών δικαιωμάτων είσαστε λαμόγια .... είναι στο αίμα του Έλληνα φαίνεται ...πως θα γίνει πιο μάγκας ... πως θα γλιτώσει κάτι που βαριέται ή δεν γουστάρει ... είστε αηδιαστικοί ... σας αξίζει ένα Ελλαδισταν γιατί εσείς το κρατάτε έτσι .

ΕΣΥ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ, ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ  για να μην είσαι αηδιαστικός, επειδή οι διαφημίσεις είναι τα μόνα έσοδα των τηλεοπτικών.καναλιών ?  :) Τι ωραία τα λες ρε μεγάλε... Μάλλον το πήρες προσωπικά το θέμα - μήπως σχολείσαι επαγγελματικά με το Youtube και θίγονται τα συμφέροντά σου? 

Φίλε μου, εγώ ξέρω οτι οι παραγωγοί περιεχομένου, ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ να μπει κόσμος να δει δωρεάν βίντεός τους, να κάνει Like, να εγγραφεί στο κανάλι, κλπ, γιατί έτσι ανεβαίνουν στην κλίμακα και απο κάποιους αριθμούς θεάσεων, αλλάζουν και τα χρήματα που παίρνουν. Εγώ λοιπόν, του κάνω την χάρη και το βλέπω το βίντεό του, τoυ πατάω Like και αν με ενδιαφέρουν τα θέματά του, μπορεί να κάνω και subscription.... Mου χρωστάει λοιπόν... Γιατί είμαι αηδιαστικός? - επειδή δεν θέλω να δω την διαφήμισή του ?

2 ώρες πριν, apos είπε

Ρε συ τώρα ας τα αφήσουμε αυτά. Γράφεις οοοοοο,τι ακριβώς γράφουν εκατοντάδες όμοιοί σου. Δεν ειναι το ποσό, είναι ο εθισμός στο τσάμπα και η αιτιολόγησή του με κάθε κόστος τρόπο (συγγνώμη, είπα απαγορευμένη λέξη).

Δεν είναι ο εθισμός ρε φίλε... Αν θέλει το κλειδώνει και το βλέπεις μόνο με συνδρομή... Το θέμα είναι οτι σε παρακαλούν να μπεις να δεις... θα ζητήσουν και τα ρέστα γιατί απέφυγες τις διαφημίσεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
17 minutes ago, Eloy said:

ΕΣΥ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ, ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ  για να μην είσαι αηδιαστικός, επειδή οι διαφημίσεις είναι τα μόνα έσοδα των τηλεοπτικών.καναλιών ?

To τηλεοπτικό κανάλι πληρώνεται είτε δούμε είτε όχι την διαφήμιση, πράγμα που δεν ισχύει με τα κανάλια στο YT.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Thresh είπε

To κανάλι πληρώνεται είτε δούμε είτε όχι την διαφήμιση, πράγμα που δεν ισχύει με τα κανάλια στο YT.

Ναι, αλλά άλλη τιμή έχουν στο δευτερόλεπτο τα μεγαλοκάναλα κι άλλη τιμή έχουν τα μικρά... Κι αυτό γιατί ο κόσμος (σύμφωνα με τους δείκτες τηλεθέασης) βλέπει κάποια κανάλια περισσότερο απο κάποια άλλα. Εξασφαλίζεται έτσι οτι άσχετα αν ο κόσμος βλέπει ή δεν βλέπει τις διαφημίσεις, σε κάποια κανάλια ο αριθμός των θεατών που θα δουν τελικά την διαφήμιση, είναι μεγαλύτερος απο κάποια άλλα. Αυτό είναι κάτι που το ξέρει η διαφημιστική εταιρία πριν στείλει στα κανάλια την διαφήμιση. Δεν είδα όμως κάποιον να ξεσηκώνεται γιατί ο κόσμος δεν βλέπει τα μικρά κανάλια ωστε να ανεβεί ο δείκτης θεαματικότητάς τους (γιατι κάπως πρέπει να ζήσουν κι αυτά)...

Στο youtube τώρα, αλλιώς πληρώνεται κάποιος που έχει 1.000.000 θεάσεις τον μήνα, κι αλλιώς κάποιος που έχει 1.000. Και η διαφήμιση στο Youtube δεν είναι μόνο στο σποτάκι που πετάνε στην αρχή του βίντεο - και κάθε φορα που θα δεις βίντεο του ίδιου καναλιού πρέπει να δεις ξανά την ίδια διαφήμιση - είναι και στα timeouts που κάνουν στην μέση του βίντεο 1/2/3 φορές κι αυτό είναι ένα σημείο που δεν μπορεί κανένας μπλόκερ να το κόψει...

Επεξ/σία από Eloy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, Eloy said:

Ναι, αλλά άλλη τιμή έχουν στο δευτερόλεπτο τα μεγαλοκάναλα κι άλλη τιμή έχουν τα μικρά... Κι αυτό γιατί ο κόσμος (σύμφωνα με τους δείκτες τηλεθέασης) βλέπει κάποια κανάλια περισσότερο απο κάποια άλλα. Εξασφαλίζεται έτσι οτι άσχετα αν ο κόσμος βλέπει ή δεν βλέπει τις διαφημίσεις, σε κάποια κανάλια ο αριθμός των θεατών που θα δουν τελικά την διαφήμιση, είναι μεγαλύτερος απο κάποια άλλα. Αυτό είναι κάτι που το ξέρει η διαφημιστική εταιρία πριν στείλει στα κανάλια την διαφήμιση.

Για την οποία τηλεθέαση χρειάζεται "μηχανάκι της AGB" πως λέγεται, δεν το καταλαβαίνουν από μας τους υπόλοιπους (συντριπτική πλειοψηφία) που δεν το έχουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Pokemon640 είπε

Στο β' θέμα που έθεσες, πίστεψέ με, υπάρχει κόσμος που άνετα θα το έκανε χωρίς 2η σκέψη και πολλά λόγια.

είναι μέχρι να πέσεις σε διαφήμιση 10λεπτών χωρίς σκιπ κλπ. 

όσο για το β θέμα..... όχι.εγω αποτελώ εξαίρεση. από την στιγμή που είμαι εγώ για αυτούς προιον σιγά μην τους πλήρωνα κιόλας. θα πήγαινα πχ dailymotion κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Thresh είπε

Για την οποία τηλεθέαση χρειάζεται "μηχανάκι της AGB" πως λέγεται, δεν το καταλαβαίνουν από μας τους υπόλοιπους (συντριπτική πλειοψηφία) που δεν το έχουμε.

Α, δεν έχει σημασία... Στατιστικά δουλεύουν - κι όπως ξέρεις η στατιστική δεν πέφτει έξω... Αν ξέρουν τι βλέπουν οι 10.000, ξέρουν τι βλέπουν τα 10.000.000... Οπως στα exit polls  και στις προεκλογικές δημοσκοπήσεις... Αντε να πέσουν 1 μονάδα στις 100 έξω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, Eloy said:

Α, δεν έχει σημασία... Στατιστικά δουλεύουν - κι όπως ξέρεις η στατιστική δεν πέφτει έξω... Αν ξέρουν τι βλέπουν οι 10.000, ξέρουν τι βλέπουν τα 10.000.000... Οπως στα exit polls  και στις προεκλογικές δημοσκοπήσεις... Αντε να πέσουν 1 μονάδα στις 100 έξω...

Ναι στατιστικά δουλεύουν αλλά εμείς που δεν έχουμε το μηχανάκι δεν επηρεάζουμε κάτι. 

Οπότε η σύγκριση σου με το YT είναι άκυρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Jake07 είπε

Argentina πόσο πάει γιατί παίζω με Ινδία... Όχι ότι θα μπω σε διαδικασία να το αλλάξω, απλά just for the info. 

119ARS = 1.04€ / μήνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Thresh είπε

Ναι στατιστικά δουλεύουν αλλά εμείς που δεν έχουμε το μηχανάκι δεν επηρεάζουμε κάτι. 

Οπότε η σύγκριση σου με το YT είναι άκυρη.

Δεν επηρεάζουμε "προσωπικά"... Είμαστε όμως τμήμα του συνολικού πληθυσμού κι εφόσον ο στατιστικός αλγόριθμος είναι σωστός, την επηρεάζουμε και χωρίς μηχανάκι... Είναι σαν να έχουμε 1 μηχανάκι όλοι στα σπίτια μας... Δες τα προεκλογικά γκαλοπς... 2-3 χιλιάδες κόσμο ρωτάνε και ξέρουν τι θα ψηφίσουμε οι 10 εκ... (οκ... οι 5-6 εκ...)

Επεξ/σία από Eloy
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, Eloy said:

Δεν επηρεάζουμε "προσωπικά"... Είμαστε όμως τμήμα του συνολικού πληθυσμού κι εφόσον ο στατιστικός αλγόριθμος είναι σωστός, την επηρεάζουμε και χωρίς μηχανάκι... Είναι σαν να έχουμε 1 μηχανάκι όλοι στα σπίτια μας... Δες τα προεκλογικά γκαλοπσ... 2-3000 κόσμο ρωτάνε και ξέρουν τι θα ψηφίσουμε οι 10.000.000... (οκ... οι 5-6 εκ...)

Καταλαβαίνεις πόση διαφορά έχει το YT? Που αν δεν την δεις δεν παίρνει τίποτα ο άλλος? Που ξέρει αν  είδες ή όχι, πόσο secs είδες, πόσες φορές είδες κτλπ?

 

5 minutes ago, Eloy said:

Δες τα προεκλογικά γκαλοπσ... 2-3000 κόσμο ρωτάνε και ξέρουν τι θα ψηφίσουμε οι 10.000.000...

Σε αυτά αν δεν πεις την αλήθεια, πάνε όλα κουβά. Στο YT δεν έχεις τέτοια δυνατότητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Eloy είπε

ΕΣΥ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ, ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ  για να μην είσαι αηδιαστικός, επειδή οι διαφημίσεις είναι τα μόνα έσοδα των τηλεοπτικών.καναλιών ?  :) Τι ωραία τα λες ρε μεγάλε... Μάλλον το πήρες προσωπικά το θέμα - μήπως σχολείσαι επαγγελματικά με το Youtube και θίγονται τα συμφέροντά σου? 

Φίλε μου, εγώ ξέρω οτι οι παραγωγοί περιεχομένου, ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ να μπει κόσμος να δει δωρεάν βίντεός τους, να κάνει Like, να εγγραφεί στο κανάλι, κλπ, γιατί έτσι ανεβαίνουν στην κλίμακα και απο κάποιους αριθμούς θεάσεων, αλλάζουν και τα χρήματα που παίρνουν. Εγώ λοιπόν, του κάνω την χάρη και το βλέπω το βίντεό του, τoυ πατάω Like και αν με ενδιαφέρουν τα θέματά του, μπορεί να κάνω και subscription.... Mου χρωστάει λοιπόν... Γιατί είμαι αηδιαστικός? - επειδή δεν θέλω να δω την διαφήμισή του ?

Δεν είναι ο εθισμός ρε φίλε... Αν θέλει το κλειδώνει και το βλέπεις μόνο με συνδρομή... Το θέμα είναι οτι σε παρακαλούν να μπεις να δεις... θα ζητήσουν και τα ρέστα γιατί απέφυγες τις διαφημίσεις ?

Να σου πω φίλε τωρα πετά το Χ στην Διαφήμιση που σε έβγαλέ και όλα καλά αν και να σου πω βάλε κάρτα και μην κάνεις μόνο αναπάντητες γιατί στην Ελλάδα είσαι και ξέρουμε πως πάει αυτό σιγά που κάνεις και χάρη στους ανθρώπους που κάθονται και ασχολούνται με τις ώρες για να βγάλουν ένα βιντεάκι να το δεις εσύ και να λες και από πάνω ότι σε παρακαλάνε για να δεις το βίντεο τους .!!!! Έλληνας . Ο άνθρωπος θα δώσει 1000 € για το κινητό 5 € για την θήκη 10 € με το ζόρι για Πρόγραμμα κινητής και θα γκρινιάζει από το πρωί μέχρι το βράδυ γιατί του ζητάνε από τις πλατφόρμες χρήματα για να μη βλέπει διαφημίσεις βγάλε άκρη τώρα

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Thresh είπε

Καταλαβαίνεις πόση διαφορά έχει το YT? Που αν δεν την δεις δεν παίρνει τίποτα? Που ξέρει αν την είδες ή όχι, πόσο secs είδες, πόσες φορές την είδες κτλπ?

Σίγουρα δεν είναι το ίδιο. Αλλά και πάλι η διαφήμιση στο ΥΤ δεν είναι μόνο η διαφήμιση που σκιπάρουμε... Είναι αυτή, είναι το μπακγκραουντ φόντο (όπου μπορούν), η τοποθέτηση προιόντων, είναι τα time-outs, είναι οι άμεσες προφορικές αναφορές, κλπ...

17 λεπτά πριν, Dmspolys είπε

Να σου πω φίλε τωρα πετά το Χ στην Διαφήμιση που σε έβγαλέ και όλα καλά αν και να σου πω βάλε κάρτα και μην κάνεις μόνο αναπάντητες γιατί στην Ελλάδα είσαι και ξέρουμε πως πάει αυτό σιγά που κάνεις και χάρη στους ανθρώπους που κάθονται και ασχολούνται με τις ώρες για να βγάλουν ένα βιντεάκι να το δεις εσύ και να λες και από πάνω ότι σε παρακαλάνε για να δεις το βίντεο τους .!!!! Έλληνας . Ο άνθρωπος θα δώσει 1000 € για το κινητό 5 € για την θήκη 10 € με το ζόρι για Πρόγραμμα κινητής και θα γκρινιάζει από το πρωί μέχρι το βράδυ γιατί του ζητάνε από τις πλατφόρμες χρήματα για να μη βλέπει διαφημίσεις βγάλε άκρη τώρα

Φίλε μου, διαφήμιση απο διαφήμιση (στον τρόπο διανομής) έχει διαφορά... Toν Κυρίτση πχ. απο το pcsteps γιατί δεν υπάρχει κάτι να σκιπάρει κανείς ? Οταν θα μου πετάξεις κατάμουτρα τα χαλιά και τα τραπεζομάντηλα 2 στην τιμή του ενός, να βλέπω γιαγιάδες για 2 λεπτά,  θα σε σκιπάρω φίλε και γκρίνιαζε όσο θέλεις...

(Και δεν αναφέρομαι καθόλου στα θρασίμια (ΜΕΓΑΛΟ %) που ανεβάζουν συνέχεια clickbaits (άσχετος τίτλος σε άσχετο περιεχόμενο), αλλά θα το καταλάβω αφού πρώτα δω την εισαγωγική διαφήμιση... Βρε block μεχρι να παγώσει η κόλαση...)

Επεξ/σία από Eloy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Thresh said:

Κι υπάρχουν αρκετές πιθανότητες να φάει ban το account...

Γι αυτό ίσως καλύτερα NewPipe

1 hour ago, Eloy said:

ΕΣΥ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ, ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ  για να μην είσαι αηδιαστικός, επειδή οι διαφημίσεις είναι τα μόνα έσοδα των τηλεοπτικών.καναλιών ? 

Καμία σχέση αυτό που γράφεις με το ΥΤ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Thresh είπε

Για την οποία τηλεθέαση χρειάζεται "μηχανάκι της AGB" πως λέγεται, δεν το καταλαβαίνουν από μας τους υπόλοιπους (συντριπτική πλειοψηφία) που δεν το έχουμε.

πλέον δεν χρειάζεται καν μηχανάκι της AGB (η με AGP 8x 🤭). Όλοι οι ψηφιακοί δέκτες έχουν MAC address. Με το που συνδεθείς στη κεραία και βλέπεις κανάλι ξέρουν ότι ο A4:42:xx:80 είδε το Χ κανάλι τότε, και για Υ δευτερόλεπτα. Έχουν φουλ στατιστικές αυτόματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...