Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft σβήνει όλα τα σχόλια κάτω από το βίντεο αναβάθμισης σε Windows 11


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, sheep2020 είπε

τα τελευταια χρονια η δημοκρατια ειναι μονο στα λογια ακομα κ στην τεχνολογια 

Συμφωνώ, ζούμε την εποχή όπου οι εταιρίες θέλουν να σταματήσουν εντελώς την πρόσβαση σε υπολογιστές για τον κόσμο. Η κάθε εταιρία με τους δικούς της custom επεξεργαστές (που θα εμποδίζουν προγράμματα να τρέχουν αλλού με custom εντολές), με το δικό της "λειτουργικό", και οι χρήστες μόνο να μπορούν να κάνουν ότι επιτρέπουν οι ελεγχόμενες "εφαρμογές".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 93
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 ώρες πριν, dieksodo είπε

30  χρονια αποτυχιες η διασημοτερη κακη εταιρια λογισμικου της ιστοριας συνεχιζει αποτυχια μετα την αποτυχια

ειναι απιστευτο και ομως αληθεια

τεραστιες εταιριες του χωρου οπως η blizzard και η apple ειναι διασημεσες κυριως για τις καλες τους στιγμες. υπαρχουν και οι ασχημες αλλα ειναι ελαχιστες. μονο η μ$ καταφερε το αντιθετο και σταθερα επι 30 χρονια

ζήτω η κύπρος , λευτερια στην παλαιστίνη , παοκ 4

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ τα έχω βάλει σε ένα laptop Samsung του 2011 και δουλεύουν μια χαρά πάντως. Μήπως επειδή είναι του 11 🙃

Επεξ/σία από VasiliSung
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβα το απαξιωτικο υφος πολλων για os βασισμενα στο linux!αν δεν σου κανουν εσενα προσωπικα για χρηση,δεν παει να πει οτι ειναι αχρηστα!!!!A και κατι τελευταιο:ειμαι hardcore gamer και μια χαρα ειμαι με os βασισμενο στο linux kernel!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Sybnios είπε

Γεια σου ρε παιχταρα απολαυστικα ολα οσα ειπες και μοιραστηκες μαζι μας! Με τους ταλαιπωρους ολους που τρεχουν να υποστηριξουν μεσα στην Μεγιστη Αγνοια τους τι;;; Τα αδιανοητα.. Ντροπη! Αλλα θελει περα απο τη γνωση και ευφυια, αντιληψη για να δεις τα πραγματα ως εχουν με διαυγεια κατι που οι "εξυπνακηδες" που υποστηριζουν τετοιες κινησεις μιας εταιρειας σαν τη MS, αδυνατουν! Ωραια τα softwarakia και τα gamakia αλλα ανοιξτε τα "ματια" σας και δειτε λιγο παραπερα τι συμβαινει. Η απαθεια και η Αγνοια μας εχουν καταστρεψει σαν ανθρωποτητα. 

Αγορίνα μου είπα τα αυτονόητα και αυταπόδεικτα, ή μάλλον αυτά που θα έπρεπε να είναι αυτονόητα και αυταπόδεικτα για κάθε άνθρωπο με γυμνασιακό επίπεδο γνώσεων και μέσο δείκτη νοημοσύνης.

Δυστυχώς όμως με μεγάλη λύπη διαπιστώνω πόσο δίκιο είχε ο George Carlin όταν έλεγε:

"Think of how stupid the average person is, and realise half of them are stupider than that." George Carlin (1937-2008)

Και συνειδητοποιώ ότι εγώ είμαι ακόμα πιο ανόητος που ασχολούμαι.🤐🙃

Over and out! 😜

Επεξ/σία από Poleimechanos2
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, panagiotis1988 είπε

Φίλε μου έχω laptop hp 250 g5, έβαλα τα ubuntu και κολλάει το interface του κυριολεκτικά σε κάθε κλικ. Έχω κάνει σε 3 διαφορετικά φόρουμ ποστ για το πρόβλημα μου και δεν λύθηκε ποτέ...έχω βάλει mint αλλά δεν με βολεύουν...έχω βάλει pop os αλλά δεν...πες μου τι να βάλω για απλό λινουξ...

έχεις λινκ απο τα post ? kde neon ή mxlinux (τα τελευταία ποιο σπριτόζικα για παλιότερα λάπτοπ) . Συνέχεια σε αντίστοιχο νήμα , κάνε με tag

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, alex1001 είπε

σβήνουν σχόλια! μόνο και μόνο από αυτό καταλαβαίνει κανένας τι πακέτο μας ετοιμάζει η M$!!

Αντίσταση τώρα σαν το Β φορ Βεντέτα. Πάμε όλοι apple. Όνειρο το έχω σε σούπερ μάρκετ να χτυπάνε τις σερβιετες με MaCos. Ή στα μηχανήματα του γιατρού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H "αντίσταση" είναι που ανάγκασε την MS να εγκαταλείψει τα Vista και να μας φέρει τα Windows 7, η "αντίσταση" είναι που ανάγκασε την MS πρακτικά να εγκαταλείψει τα Win8/8.1 μετά από ούτε 2 χρόνια ζωής, η "αντίσταση" είναι που ανάγκασε την MS  να σουλουπώσει τα Windows 10 και να τα φέρει πιο κοντά στα Windows 7, ώστε τελικά ο κόσμος να τα υιοθετήσει και να τα συμπαθήσει, παρά τα όποια προβλήματά τους.

Και τέλος, η "αντίσταση" είναι που θα διασφαλίσει ότι τα Windows 10 θα είναι όντως η "last version of Windows" για τον περισσότερο κόσμο, τουλάχιστον μέχρι να αναγκαστεί και πάλι η MS να βγάλει ανθρώπινα Windows 12 σε κανά-δυο χρόνια το πολύ. 😜

And now I'm really over and out! 🙃

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Poleimechanos2 είπε

Αγορίνα μου είπα τα αυτονόητα και αυταπόδεικτα, ή μάλλον αυτά που θα έπρεπε να είναι αυτονόητα και αυταπόδεικτα για κάθε άνθρωπο με γυμνασιακό επίπεδο γνώσεων και μέσο δείκτη νοημοσύνης.

Δυστυχώς όμως με μεγάλη λύπη διαπιστώνω πόσο δίκιο είχε ο George Carlin όταν έλεγε:

"Think of how stupid the average person is, and realise half of them are stupider than that." George Carlin (1937-2008)

Και συνειδητοποιώ ότι εγώ είμαι ακόμα πιο ανόητος που ασχολούμαι.🤐🙃

Over and out! 😜

χαχαχα you are on fire! Γελαω μεν αλλα ειναι η πικρη αληθεια για τη πλειοψηφια των ανθρωπων.. Roger and out! 😜

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχουν καταφερει τιποτα , μονο windows 7 και εισαι μπαμ !!

 

Μόλις τώρα, joker1977 είπε

δεν εχουν καταφερει τιποτα , μονο windows 7 και εισαι μπαμ !! ασε που πανε τα 11 να τα κανουν σαν τα 7 γνωμη μου!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...