Προς το περιεχόμενο

Σε πύρινο κλοιό η χώρα


blackhill66

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου αρέσει που δουλεύεστε μεταξύ σας, ενώ οι περισσότεροι χρήστες απλώς σας παρακολουθούν πια. Το ζήτημα της έρευνας περί οργανωμένου σχεδίου εμπρησμών ή ανοργάνωτων εμπρησμών είναι (όπως όλα) καθαρά και ΜΟΝΟ πολιτικό (κακιά λέξη). Οι πιθανοί εμπρησμοί, όσο πιο οργανωμένοι και όσο πιο μαζικοί, τόσο περισσότερο (υποτίθεται ότι) απαλλάσσουν από τις ευθύνες της τη σημερινή κυβέρνηση για το πρωτοφανές περιβαλλοντικό έγκλημα και τις περιουσίες που χάθηκαν on her watch. Είχαμε την Υπολοχαγό Άπνοια, μας λείπει μόνο η Ασύμμετρη Απειλή για να ολοκληρωθεί το αφήγημα. Τα υπόλοιπα πείτε τα μεταξύ σας, στον ΣΚΑΙ, στις παρέες σας ή όπου αλλού συγκεντρώνεστε.

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, kirileman είπε

Μου αρέσει που δουλεύεστε μεταξύ σας, ενώ οι περισσότεροι χρήστες απλώς σας παρακολουθούν πια. Το ζήτημα της έρευνας περί οργανωμένου σχεδίου εμπρησμών ή ανοργάνωτων εμπρησμών είναι (όπως όλα) καθαρά και ΜΟΝΟ πολιτικό (κακιά λέξη). Οι πιθανοί εμπρησμοί, όσο πιο οργανωμένοι και όσο πιο μαζικοί, τόσο περισσότερο (υποτίθεται ότι) απαλλάσσουν από τις ευθύνες της τη σημερινή κυβέρνηση για το πρωτοφανές περιβαλλοντικό έγκλημα και τις περιουσίες που χάθηκαν on her watch. Είχαμε την Υπολοχαγό Άπνοια, μας λείπει μόνο η Ασύμμετρη Απειλή για να ολοκληρωθεί το αφήγημα. Τα υπόλοιπα πείτε τα μεταξύ σας, στον ΣΚΑΙ, στις παρέες σας ή όπου αλλού συγκεντρώνεστε.

Επειδη εχω βαρεθει την καραμελα με το ΣΚΑΙ,να ρωτησω κατι

Ο ΣΚΑΙ εβγαλε τις ψευδεις δηλωσεις των ρουμανων;

Ο ΣΚΑΙ εβγαλε στον αερα δηλωσεις δηθεν εθελοντων ,που εβλεπαν τους πυροσβεστες να μην βοηθουν και αμεσως αυτοι οι δηθεν εθελοντες να κλεινουν τους λογαριασμους τους στα μεσα κοινωνικης δικτυωσης;

Ο ΣΚΑΙ εβγαλε στον αερα τις ειρωνειες περι Χαρδαλια,οταν ειπε οτι πρεπει να υπαρχουν καποια μετρα ασφαλειας για να πετουν τα αεροπλανα ;Βεβαια χθες που επεσε το αεροπλανο στην Τουρκια ,δεν διαβασα κανενα εξυπνο σχολιο περι Χαρδαλια;

Ο ΣΚΑΙ φταει που οι "ειδικοι" εβγαλαν το συμπερασμα,οτι οι φωτιες μπηκαν για τις ανεμογεννητριες ,αλλα χθες που μπηκε φωτια σε περιοχη με ανεμογεννητριες κανατε εσεις οι "ειδικοι" γαργαρες;

Μηπως φταιει ο ΣΚΑΙ που στην Ιταλια,ΗΠΑ,Σιβηρια,Αυστραλια (οταν ειχαν το δικο τους καλοκαιρι) καηκαν και ακομα καιγονται τεραστιες εκτασεις;

Ο ΣΚΑΙ φταει που κανεις εδω μεσα δεν μπορει να μου απαντησει στο απλο ερωτημα.Η δικια μας κυβερνηση ειναι ανικανη,γιατι λοιπον στις αλλες χωρες που δεν ειναι ανικανες οι κυβερνησεις οι φωτιες συνεχιζονται;

Ο ΣΚΑΙ φταει που απο το δημοσιευμα του μετεο περι φωτιας ,ολοι οι "προοδευτικοι" εδω μεσα κρατησατε μονο την ταχυτητα του ανεμου,ενω χαρακτηριστικα ελεγε οτι τετοιες φωτιες ,σε αυτες τις συνθηκες ελαχιστα επηρεαζονται απο τον ανεμο,αντιθετα αναπτυσσουν επαγωγικες στηλες,με αποτελεσμα τη μεταφορα καιομενης υλης,πολυ μακρια και ετσι να δημιουργουνται νεες εστιες;

Μια τελευταια ερωτηση.Μπορεις να γραψεις καποια απαντηση χωρις τη λεξη ΣΚΑΙ;

Επεξ/σία από cumulus
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, telis είπε

Αδέσμευτος ΣΚΑΙ (όπως βέβαια και η συντριπτική πλειοψηφία των media) 

 

Το ιδιο ερωτημα που εκανα σε αλλος μελος,το κανω και σε σενα

Μπορεις να γραψεις κατι χωρις να περιεχει τη λεξη ΣΚΑΙ;

Επεξ/σία από cumulus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, cumulus είπε

Το ιδιο ερωτημα που εκανα σε αλλος μελος,το κανω και σε σενα

Μπορεις να γραψεις κατι χωρις να περιεχει τη λεξη ΣΚΑΙ;

Αν δεν  έχεις διαβάσει τι έχω γράψει εδώ μέσα δεν φταίω εγώ. Ψάξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, telis είπε

Αν δεν  έχεις διαβάσει τι έχω γράψει εδώ μέσα δεν φταίω εγώ. Ψάξε.

Ναι αλλη δουλεια δεν εχω.Σε αντιθεση με αλλους εχω ζωη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, cumulus είπε

Ναι αλλη δουλεια δεν εχω.Σε αντιθεση με αλλους εχω ζωη.

Βλέπω όμως ότι μόλις αναφέρεται ο ΣΚΑΙ την ξεχνάς την άλλη ζωή που λες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, telis είπε

Βλέπω όμως ότι μόλις αναφέρεται ο ΣΚΑΙ την ξεχνάς την άλλη ζωή που λες

Αγαπητε,θα σου που και εγω να κανεις ενα ψαξιμο να δεις ποσο εχω γραψει εδω μεσα.

Ο αριθμος των μηνυματων μας δειχει ποιος συχναζει εδω μεσα.

Βεβαια ως συνηθως καμια απαντηση στο ερωτημα που σου εθεσα.

 

Επεξ/σία από cumulus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, cumulus είπε

Αγαπητε,θα σε που και εγω να κανεις ενα ψαξιμο να δεις ποσο εχω γραψει εδω μεσα.

Ο αριθμος των μηνυματων μας δειχει ποιος συχναζει εδω μεσα.

Βεβαια ως συνηθως καμια απαντηση στο ερωτημα που σου εθεσα.

 

Σου έγραψα να ψάξεις τι έχω γράψει στο νήμα ως προς τον ΣΚΑΙ, και εσύ επιμένεις ότι έχεις κάνει ερώτημα που δεν απάντησα. Λες και ως συνήθως, εντάξει τώρα

Μόλις τώρα, georgiouu είπε

τοκουμεντο τι να μας πει ο σκαι 🤣

Μπαααα, τα ίδια είναι, μπορεί και χειρότεροι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, cumulus είπε

Επειδη εχω βαρεθει την καραμελα με το ΣΚΑΙ,να ρωτησω κατι

Ο ΣΚΑΙ εβγαλε τις ψευδεις δηλωσεις των ρουμανων;

Ο ΣΚΑΙ εβγαλε στον αερα δηλωσεις δηθεν εθελοντων ,που εβλεπαν τους πυροσβεστες να μην βοηθουν και αμεσως αυτοι οι δηθεν εθελοντες να κλεινουν τους λογαριασμους τους στα μεσα κοινωνικης δικτυωσης;

Ο ΣΚΑΙ εβγαλε στον αερα τις ειρωνειες περι Χαρδαλια,οταν ειπε οτι πρεπει να υπαρχουν καποια μετρα ασφαλειας για να πετουν τα αεροπλανα ;Βεβαια χθες που επεσε το αεροπλανο στην Τουρκια ,δεν διαβασα κανενα εξυπνο σχολιο περι Χαρδαλια;

Ο ΣΚΑΙ φταει που οι "ειδικοι" εβγαλαν το συμπερασμα,οτι οι φωτιες μπηκαν για τις ανεμογεννητριες ,αλλα χθες που μπηκε φωτια σε περιοχη με ανεμογεννητριες κανατε εσεις οι "ειδικοι" γαργαρες;

Μηπως φταιει ο ΣΚΑΙ που στην Ιταλια,ΗΠΑ,Σιβηρια,Αυστραλια (οταν ειχαν το δικο τους καλοκαιρι) καηκαν και ακομα καιγονται τεραστιες εκτασεις;

Ο ΣΚΑΙ φταει που κανεις εδω μεσα δεν μπορει να μου απαντησει στο απλο ερωτημα.Η δικια μας κυβερνηση ειναι ανικανη,γιατι λοιπον στις αλλες χωρες που δεν ειναι ανικανες οι κυβερνησεις οι φωτιες συνεχιζονται;

Ο ΣΚΑΙ φταει που απο το δημοσιευμα του μετεο περι φωτιας ,ολοι οι "προοδευτικοι" εδω μεσα κρατησατε μονο την ταχυτητα του ανεμου,ενω χαρακτηριστικα ελεγε οτι τετοιες φωτιες ,σε αυτες τις συνθηκες ελαχιστα επηρεαζονται απο τον ανεμο,αντιθετα αναπτυσσουν επαγωγικες στηλες,με αποτελεσμα τη μεταφορα καιομενης υλης,πολυ μακρια και ετσι να δημιουργουνται νεες εστιες;

Μια τελευταια ερωτηση.Μπορεις να γραψεις καποια απαντηση χωρις τη λεξη ΣΚΑΙ;

Τι σαλάτα είναι αυτή; Καλοκαιρινή, χορταστική. Και τι φάση με τον ΣΚΑΙ; Χάσαμε σε λίγες μέρες πόσο; Το 10, το 12% των δασών μας; Και εσύ γίνεσαι triggered με τον ΣΚΑΙ; Όταν στα σκάει ο ΣΚΑΙ. Το μόνο που μας απασχολεί αυτή τη στιγμή είναι πώς θα ανακαλύψουμε εξωτερικό δάχτυλο (ή και εσωτερικό, ακόμα καλύτερα). Μόλις το βρούμε, όλα καλά. Μας την έπεσαν οι ξένοι γιατί φθονούν τα δάση μας. Κάναμε ό,τι μπορούσαμε, είχαμε και τα περισσότερα εναέρια, αλλά ήταν πάνω από τις δυνάμεις μας. Δεν πειράζει, όμως, γιατί η (περιβαλλοντική και οικονομική) κρίση γεννάει ευκαιρίες και πολύ σύντομα η χώρα ξανά προς τη δόξα τραβά.

Καλή... Παναγιά!

Spoiler

ΣΚΑΙ, ΣΚΑΙ, ΣΚΑΙ!

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, kirileman είπε

Τι σαλάτα είναι αυτή; Καλοκαιρινή, χορταστική. Και τι φάση με τον ΣΚΑΙ; Χάσαμε σε λίγες μέρες πόσο; Το 10, το 12% των δασών μας; Και εσύ γίνεσαι triggered με τον ΣΚΑΙ; Όταν στα σκάει ο ΣΚΑΙ. Το μόνο που μας απασχολεί αυτή τη στιγμή είναι πώς θα ανακαλύψουμε εξωτερικό δάχτυλο (ή και εσωτερικό, ακόμα καλύτερα). Μόλις το βρούμε, όλα καλά. Μας την έπεσαν οι ξένοι γιατί φθονούν τα δάση μας. Κάναμε ό,τι μπορούσαμε, είχαμε και τα περισσότερα εναέρια, αλλά ήταν πάνω από τις δυνάμεις μας. Δεν πειράζει, όμως, γιατί η (περιβαλλοντική και οικονομική) κρίση γεννάει ευκαιρίες και πολύ σύντομα η χώρα ξανά προς τη δόξα τραβά.

Καλή... Παναγιά!

  Απόκρυψη περιεχομένων

ΣΚΑΙ, ΣΚΑΙ, ΣΚΑΙ!

 

Καμια απαντηση βεβαια .Αν προσεξες εσεις ασχολειστε συνεχως με το Σκαι.

Μηπως φταιει ο Σκαι για το Ματι;

Επεξ/σία από cumulus
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, cumulus είπε

Καμια απαντηση βεβαια .Αν προσεξες εσεις ασχολειστε συνεχως με το Σκαι.

Μηπως φταιει ο Σκαι για το Ματι;

'Αρη εσύ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νήμα εδώ και μερικές σελίδες μου θυμίζει αυτή την ειδική μουσική που βάζουν σε ιατρεία την οποία είτε την ακούς είτε όχι , ο εγκέφαλος αρνείται να την επεξεργαστεί...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...