Προς το περιεχόμενο

Η Apple είναι η πιο κερδοφόρα εταιρεία στον κόσμο


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, koutsis είπε

Τι λες βρε παιδι μου; όσοι έχουν iphone είναι κορόιδα που τα βρήκαν όλα έτοιμα στη ζωή τους ενώ όσοι έχουν κινεζο xiaomi είναι τα τίμια παιδιά του λαού που δουλεύουν όλη μέρα στην οικοδομή με το πιλοφορι και προτιμούν την τίμια κινεζο εταιρεία  ε;  🤣🤣 τι άλλο θα ακούσω εδώ μέσα...

Δηλαδή συμφωνα με τον παραπάνω ισχύει ;

: Μήλο

 Dave Chappelle Reaction GIF
 

Κινεζος: 

C1409FDE-5149-4C37-AC3A-44E1AD1B1AEE.jpeg.e862e1bc76696f068df5870d4e0d62a0.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εγω οταν βλεπω καμια 5αρα μπεμπα στον δρομο το πρωτο που λεω ειναι α, ρε το προββατο.

Εδωσε τοσα λεφτα να παρει BMW...δεν επαιρνε ενα φιατακι ή ενα σουζουκι να κανει την δουλεια του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα μπω καν σε διαδικασία να διαβάσω το άρθρο. Ειδικοί του φόρουμ έχουν ήδη ενημερώσει για το επικείμενο κλείσιμο της εταιρίας.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Techman24 είπε

Λογικό, αφόυ εκμετελεύεται όλα τα κορόιδα με παχίες τσέπες που τα βρήκαν όλα έτοιμα στη ζωή τους

Φίλε στη ζωή μου εγώ που δεν τα βρήκα έτοιμα έμαθα το "Καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς". Γιατί; ΓΙατί τίποτα δεν βρήκα έτοιμο στη ζωή μου κι όμως έκανα μία εταιρία μεγάλη (γιατί δουλεύω από 15 χρονών) κι έχω εξοπλισμό Apple άνω των 10Κ. Ούτε κορόιδο είμαι γιατί την εταιρία μου μάτωσα για να την δημιουργήσω και ξέρω πως τα 10Κ πόνεσε ο (_ ! _) μου για να τα βγάλω. 

Άρα το καλύτερο που έχεις να κάνεις εφόσον είσαι απλά ξερόλας χωρίς πρότερη εμπειρία είναι να ανακαλέσεις την ανοησία που έγραψες και να βουτάς τη γλώσσα σου (ή και τα δάχτυλά σου) στο μυαλό σου πριν μιλήσεις (γράψεις).

Α! Και είμαι 38 χρονών...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Chris_BMW said:

 Υ.Γ Μάγκες σταματήστε αυτήν την καραμέλα με τα δάνεια και τις δόσεις .

 Για να πάρεις τηλέφωνο 1 Κ πρέπει να είσαι άνετος .

 Υ.Γ 1. Αν μπορούσες να πάρεις τόσο εύκολα καινούργιο I phone με δόσεις δεν θα πουλιούνταν τα μεταχειρισμένα σε αυτές τις τιμές που πωλούνται .(το τελευταίο που έδωσα ήταν ένα σχεδόν 3 χρόνων 8 plus σε τιμή που παίρνεις καινούργιο Android πολύ καλό μάλιστα)

Γενικά χρειάζεσαι 28€/μήνα αν το θες τόσο πολύ.

Αλλά δεν χρειάζεσαι 1 χιλιάρικο για iPhone. 650€ έχει το iPhone 11 στον Κωτσοβολο αυτή τη στιγμή. Έχει και κάποια μοντέλα φθηνότερα. 

Δεν ξέρω πόσο έδωσες το δικό σου αλλά επειδή έδωσα και εγώ ένα τέτοιο πριν κάμποσους μήνες και είχα παρακολουθήσει και τις αγγελίες στην καλύτερη περίπτωση τα έδιναν το πολύ 300€, ενώ έβρισκες πάρα πολλά και με λιγότερα. 

Αγοράζεις ένα μεσαίο Android με τόσα. Σχετικά καλό, όχι πολύ καλό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, NickKavourdiris είπε

Το ίδιο πράγμα λέμε, με διαφορετικά λόγια. Στην απάντηση του φίλου παραπάνω που μου λέει πως "αν πουλάνε σε τιμές apple, δεν θα βγουν πρώτες", αυτό του απαντώ εν ολίγοις.

Πως τα apple products πουλάνε όλα τα υπόλοιπα, πέρα απ'την πραγματική αξία του hardware/software.

Δεν είναι μία εταιρεία που απευθύνεται αποκλειστικά σε βαθύπλουτους, όπως είναι πχ ferrari, lamborghini, κλπ.

Είναι μία εταιρεία που πουλάει τεχνολογικά προϊόντα.

Εγώ σαν καταναλωτής, αν θέλω να την προτιμήσω, δεν μπορώ να βασιστώ στα προϊόντα της, όταν τα "καπελώνει" με τόση "υπεραξία".

Ναι, αν θέλω μπορώ να πάρω iphone. Ναι, να πάρω και imac.

Αλλά μέχρι που θα πρέπει να πληρώνω; Να δίνω για έναν φορτιστή 100 ευρώ ενώ κοστίζει ούτε 20€;

Τι "υπεραξία" δικαιούται να έχει ένα τούβλο φόρτισης;

Εφόσον λοιπόν, για πολλούς από εσάς το να έχεις apple σημαίνει να είσαι βαθύπλουτος, ναι, δεν μπορώ να ασχοληθώ σοβαρά.

Ούτε είναι μαγκιά να λέει κάποιος "κάτσε δούλεψε παραπάνω, βρες και πέτυχε στη ζωή σου, για να πάρεις κι εσύ iphone".

Στον καπιταλισμό, δεν είναι κερδισμένοι όλοι.

Εκτός κι αν σε αυτό το forum είναι μαζεμένο το 1% του πληθυσμού της χώρας με τη μεγαλύτερη περιουσία, τι να πω.

ΥΓ. Αναρωτήσου αν θα ήταν η πιο κερδοφόρα εταιρεία στον κόσμο η apple, αν πουλούσε μόνο imac.

Υπαρχει λόγος που έκανε θραύση το iphone και δεν είναι επειδή είναι τεχνολογικά κατά πολύ ανώτερο απ'τον ανταγωνισμό.

Το "πουλμουρ" την έφτασε εκεί που έφτασε. Να ´ναι καλά οι influencers (sic) :)

 

Ο καταναλωτής είναι πάντα ο καλύτερος κριτής για την αξία ενός προϊόντος γιατί δεν του επιβάλλει κανένας την αγορά του (όπως π.χ. με τις δημόσιες υπηρεσίες που πληρώνεις υποχρεωτικά ασφαλιστικές εισφορές και παίρνεις πίσω χαμηλής ποιότητας υπηρεσίες ή ακόμα και πρακτικά καθόλου).

Άρα μπράβο στην Apple και σε κάθε Apple που καταφέρενει να προσεκλύσει τόσο κόσμο, που αγοράζει τα προιόντα της αυτοβούλως. Αυτό σημαίνει ότι καλύπτει μια ανάγκη, άσχετα αν ειναι υπαρκτή ή κατασκευασμένη. Η πρόοοδος και η εξέλιξη επιτυγχάνεται με αυτή τη λογική: 1. με κίνητρο το κέρδος προσπαθώ να δημιουργήσω ένα προϊόν που θα καλύψει μια ανάγκη, 2. οι καταναλωτές βάσει της ανταπόκρισής του το αξιολογούν. Εκεί τελειώνει η συζήτηση για το τι θα έπρεπε ιδανικά ή θεωρητικά να ειναι η κατάσταση. Δηλαδή, υιοθετούμε μια πραγματιστική αντίληψη της κατάστασης, από εκεί και πέρα όμως ο καθένας προφανώς και ειναι ελεύθερος να κάνει την ανάλυσή του και να θέσει τα κριτήρια για τον εαυτό του. Τα κριτήρια δεν μπορεί να είναι αντικειμενικά για την επιλογή ενός προϊόντος (εσύ αναφέρεις την τεχνολογία ως το μόνο κριτήριο), αλλά δεν κρίνεται μόνο εκεί το πράγμα στην πραγματικότητα. 

Ελπίζω να έγινα κατανοητός, δεν διαφωνώ σε κάτι από όσα έγραψες, αλλά δεν κρίνεται εκεί το παιχνίδι... 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΑΓΚΙΑ τους. Όλοι στη ζωή μας έχουμε σκοπό το εύκολο χρήμα. Ξανά μαγκιά τους που το έχουν καταφέρει. Όσο και αν δεν γουστάρω εγώ προσωπικά την τιμολογιακή πολιτική τους και δεν έχω αγοράσει στη ζωή μου ούτε ένα προϊόν τους, μαγκιά τους για άλλη μια φορά που είναι υγιείς επιχείρηση. Οι παραξενιές του Jobs και το marketing αυτής της εταιρείας θα τα ζήλευαν πολλοί άλλοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοροϊδία είναι να πληρώνεις συμμετοχή για ιατρικές εξετάσεις 30 ευρώ (ή να μη "γράφονται" καθόλου), ενώ δίνεις για ασφάλεια 300+ ευρώ το μήνα. Κοροϊδία είναι να πληρώνεις φόρο ακίνητης περιουσίας, αλλά να μη γίνεται καμία επένδυση, ή αντιπυρρικό έργο, ή αντιπλημμυρικό έργο στη περιοχή σου. Κοροϊδία είναι να πληρώνεις 50αρα γραμμή ιντερνετ και να έχεις 25MBPS, επειδή δεν περνάει από τη περιοχή σου οπτική ίνα, επειδή υπάρχει ολιγοπώλιο και οι εταιρίες έχουν τεράστια κέρδη με ελάχιστες επενδύσεις . Καλά κάνει η Apple. Εμείς έχουμε το πρόβλημα, όχι αυτοί. Κανείς δεν υποχρεώνει κανέναν να αγοράσει iphone. Αν το θεωρείτε ακριβό, διαλέξτε άλλη εταιρεία. Ούτε να αγοράσετε τσάντα Lui Vuitton, ούτε Mercedes, ούτε τίποτα αξίας. Είχα και apple και pocophone και κινέζικο των 100 ευρώ. Αλλά είχα επιλογή. Να μιλήσουμε για τις τιμές σε CPU και GPU, που δεν έχεις παρά μόνο δύο επιλογές, εκεί είναι άλλο θέμα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά διαβάζω πολλούς για τις πολύ ακριβές ναυαρχιδες της Apple και μιλάτε λες και οι ναυαρχιδες των άλλων εταιριών κοστίζουν 500-600€ ξέρω γω! 

Xiaomi mi 11 Ultra 1300€

Samsung s21 Ultra 1320€

One plus 9 pro 1100€ όταν κυκλοφόρησαν!

Το iPhone 12 Pro Max έχει κι αυτό 1300€ 

Από εκεί και πέρα μπορείς να πάρεις το 11 με 600€, το xr με 450€ κτλ. Λες και οι άλλες εταιρίες κοιτάνε τον καταναλωτή και όχι τις τσέπες τους. Ίδιες τιμές πουλάνε όλοι, δεν ειναι μόνο η Apple!

Επεξ/σία από koutsis
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, NickKavourdiris said:

Το ίδιο πράγμα λέμε, με διαφορετικά λόγια. Στην απάντηση του φίλου παραπάνω που μου λέει πως "αν πουλάνε σε τιμές apple, δεν θα βγουν πρώτες", αυτό του απαντώ εν ολίγοις.

 

oxi δεν λετε το ιδιο

εσυ μιλας για υπεραξια ο αλλος σου λεει πως δεν υπαρχει τετοιο πραγμα

εσυ λες οτι το αιφονι κανει 100 και η αππλ το καπελωνει και το πουλαει 1000 ο αλλος σου λεει οτι δεν ισχυει

αρα αν εχει βαση ο ισχυρισμος σου θα πρεπει να τον αποδειξεις αλλιως πετας φεικ νιουζ

να υπενθυμισω μονο πως καθε σεπτεμβριο κατα συμπτωση αρχιζουν και κυκλοφορουν στο διαδικτυο κατι αρθρα αμφιβολου βασης που "εξηγουν" γιατι το αιφονι κανει μονο 100 ευρω αναλυοντας οτι η οθονη κανει χοντρικη 20$ και η μπαταρια 10$ και η καμερα 4$ και το συνολο τοσο. μονο που με κατι μικρα γραμματα στο τελος του αρθρου επισημαινουν οτι φυσικα ολα αυτα ειναι χωρις να υπολογισει κανεις το research deveplopment την διαφημιση και φυσικα το software.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NickTG είπε

Γενικά χρειάζεσαι 28€/μήνα αν το θες τόσο πολύ.

Αλλά δεν χρειάζεσαι 1 χιλιάρικο για iPhone. 650€ έχει το iPhone 11 στον Κωτσοβολο αυτή τη στιγμή. Έχει και κάποια μοντέλα φθηνότερα. 

Δεν ξέρω πόσο έδωσες το δικό σου αλλά επειδή έδωσα και εγώ ένα τέτοιο πριν κάμποσους μήνες και είχα παρακολουθήσει και τις αγγελίες στην καλύτερη περίπτωση τα έδιναν το πολύ 300€, ενώ έβρισκες πάρα πολλά και με λιγότερα. 

Αγοράζεις ένα μεσαίο Android με τόσα. Σχετικά καλό, όχι πολύ καλό. 

Ποιο I phone 11 ρε μεγάλε ;

 Εκεί..  αρκεί να μην παραδεχτείτε την αλήθεια .

 Μίλησα για τηλέφωνο 1Κ .

 Για να αγοράσεις τηλέφωνο ενα χιλιάρικο + πρέπει να είσαι α νε τος. 
 
 Εσυ μου έφερες για παράδειγμα το 11 αρι τηλέφωνο δυο ετών ούτε καν ναυαρχίδα ήταν όταν βγήκε .Αφού δεν μου είπες για το SE πάλι καλά .

 Όσο για το 8 plus 300€ το έδωσα την επόμενη μέρα κιόλας .

 Η αγγελία είναι ακόμα στη διάθεση σου κλειδωμένη .

 Υ.Γ Τι έγινε ; Τελικά παίρνεις η δεν παίρνεις πολύ καλό τηλέφωνο Android με 300€ ; 
 Η όποτε μας συμφέρει κορόιδο αυτός που αγοράζει ακριβό τηλέφωνο και όταν δεν μας συμφέρει αλλά λόγια να αγαπιόμαστε ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, Markos Antonoulis said:

Προσωπικά σνομπάρω Apple, λόγω του ότι πουλάνε πιο πολύ όνομα παρά καινοτομία, ενώ η καινοτομία είναι που τους έκανε να φτάσουν ψηλά. Δεν παίρνω κινητά iPhone ή συσκευές Macbook. Δε δίνω όμως ούτε λεφτά για Asus Rog κινητά ή υπολογιστές γιατί ξεφεύγουν σε τιμή για αυτά τα λίγα που θέλω.

 

 

αλλη μια ξεκαθαρα εμπεριστατωμενη αποψη και τεχνολογικα καταρτησμενη

δηλαδη για να το εξηγησουμε απλοικα

γιατι να δωσεις 1500 για αιφονι αφου τα ιδια κανει και ενα ξιαομι με 500?

γιατι να δωσεις 2500 για ενα ασους αφου και με 1000 κανεις τα ιδια με acer?

 

λοιπον θα σου εξηγησω εγω γιατι

 

1500 δεν δινεις για αιφονι

μπορεις να δωσεις 500 και να παρεις μεταχειρισμενο. επισης μπορεις να δωσεις 200 και να το παρεις με δοσεις

αν το θελεις στο κουτι του και με 500gb ναι θα δωσεις 1500

ομως γιατι κοστιζει τοσο πολυ? 

δεν κοστιζει πολυ

κανονικα η συσκευη κανει 4000. εσυ το παιρνεις γιατι η αππλ σου κανει χαρη και καταλαβαινει πως δεν εχεις 4000 να δωσεις

ομως γιατι κανει 4000? γιατι ειναι η πιο συνθετη συσκευη που υπαρχει στο πλανητη. γιατι εχει επεξεργαστικη ισχυ μεγαληυτερη απο ολα τα mainframe που χρησιμοποιηθηκαν για να παμε στο φεγγαρι. 

"ναι αλλα και τα ξιαομι τα εχουν αυτα"

οχι δεν τα εχουν. πηγαινε δες συγκριτικα επεξεργαστων

επισης εχει ασφαλεια μεγαλυτερη απο αμερικανικο πενταγωνο. το αιφονι δεν σπαει ακομα και οταν το fbi θελει να πιασει τρομοκρατες.

συνεπως επειδη η αππλ σου κανει την χαρη και συσκευες που κανονικα θα ηταν για 10000-30000 ατομα στο κοσμο στις κανει διαθεσιμες για 30 εκατομυρια ατομα

να λες και ευχαριστω κιολας

 

παμε στον ασους

ναι ο ασους ρογ κανει 2500. το ξερω γιατι εχω εναν. επισης οι macbook pro εχουν 3000 και εχουν i5

ναι μπορεις να κανεις την ιδια δουλεια με acer predator στα 1000 ευρω

ομως οχι ακριβως. θα χτυπαει 95 βαθμους. θα κλεινει στα μισα παιχνιδια. μετα απο 6 μηνες θα εχει θεματα η μπαταρια. το πληκτρολογια θα ζεματαει για να ψηνεις καφε και η μπαταρια θα αντεχει 30 λεπτα

αντιθετα ο αππλ αντεχει 8 ωρες

 

αρα τα  πραγματα δεν ειναι τοσο απλα οσο νομιζουν καποιοι φραπεδομαγκες σε ενα καφενειο αναλυοντας περι παντος επιστητου

καθε τι κοστιζει οσο αξιζει

και η φερραρι αν την αναλυσεις δεν ειναι το σημα

υπαρχουν 50 πατεντες που την καθιστουν καλυτερη απο την αντιστοιχη λαμπο

και 200 λογοι που την καθιστουν καλυτερη απο μερσεντες

 

η διαφορα ειναι οτι πρεπει να ξερεις τι παραπανω εχει

και να το εχεις αναγκη αυτο το παραπανω

αν δεν το εχεις αναγκη δε σε νοιαζει και με ξιαομι κανεις τη δουλεια σου

 

  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Vasilisxd είπε

Ο επιλογος του link..

Whether it really needs to be that good, of course, is up for debate. Especially given that the extra quality, according to Ken, probably only adds an extra dollar or so to the cost of the components that other chargers use. The rest? That'll be margin. 

Απο το gizmoto αρχικό αρθρο και οχι αυτον που τεχνηεντος επελεξε το engadget να παραθεσει

Επεξ/σία από Volga
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, dieksodo είπε

 

 

αλλη μια ξεκαθαρα εμπεριστατωμενη αποψη και τεχνολογικα καταρτησμενη

δηλαδη για να το εξηγησουμε απλοικα

γιατι να δωσεις 1500 για αιφονι αφου τα ιδια κανει και ενα ξιαομι με 500?

γιατι να δωσεις 2500 για ενα ασους αφου και με 1000 κανεις τα ιδια με acer?

 

λοιπον θα σου εξηγησω εγω γιατι

 

1500 δεν δινεις για αιφονι

μπορεις να δωσεις 500 και να παρεις μεταχειρισμενο. επισης μπορεις να δωσεις 200 και να το παρεις με δοσεις

αν το θελεις στο κουτι του και με 500gb ναι θα δωσεις 1500

ομως γιατι κοστιζει τοσο πολυ? 

δεν κοστιζει πολυ

κανονικα η συσκευη κανει 4000. εσυ το παιρνεις γιατι η αππλ σου κανει χαρη και καταλαβαινει πως δεν εχεις 4000 να δωσεις

ομως γιατι κανει 4000? γιατι ειναι η πιο συνθετη συσκευη που υπαρχει στο πλανητη. γιατι εχει επεξεργαστικη ισχυ μεγαληυτερη απο ολα τα mainframe που χρησιμοποιηθηκαν για να παμε στο φεγγαρι. 

"ναι αλλα και τα ξιαομι τα εχουν αυτα"

οχι δεν τα εχουν. πηγαινε δες συγκριτικα επεξεργαστων

επισης εχει ασφαλεια μεγαλυτερη απο αμερικανικο πενταγωνο. το αιφονι δεν σπαει ακομα και οταν το fbi θελει να πιασει τρομοκρατες.

συνεπως επειδη η αππλ σου κανει την χαρη και συσκευες που κανονικα θα ηταν για 10000-30000 ατομα στο κοσμο στις κανει διαθεσιμες για 30 εκατομυρια ατομα

να λες και ευχαριστω κιολας

 

παμε στον ασους

ναι ο ασους ρογ κανει 2500. το ξερω γιατι εχω εναν. επισης οι macbook pro εχουν 3000 και εχουν i5

ναι μπορεις να κανεις την ιδια δουλεια με acer predator στα 1000 ευρω

ομως οχι ακριβως. θα χτυπαει 95 βαθμους. θα κλεινει στα μισα παιχνιδια. μετα απο 6 μηνες θα εχει θεματα η μπαταρια. το πληκτρολογια θα ζεματαει για να ψηνεις καφε και η μπαταρια θα αντεχει 30 λεπτα

αντιθετα ο αππλ αντεχει 8 ωρες

 

αρα τα  πραγματα δεν ειναι τοσο απλα οσο νομιζουν καποιοι φραπεδομαγκες σε ενα καφενειο αναλυοντας περι παντος επιστητου

καθε τι κοστιζει οσο αξιζει

και η φερραρι αν την αναλυσεις δεν ειναι το σημα

υπαρχουν 50 πατεντες που την καθιστουν καλυτερη απο την αντιστοιχη λαμπο

και 200 λογοι που την καθιστουν καλυτερη απο μερσεντες

 

η διαφορα ειναι οτι πρεπει να ξερεις τι παραπανω εχει

και να το εχεις αναγκη αυτο το παραπανω

αν δεν το εχεις αναγκη δε σε νοιαζει και με ξιαομι κανεις τη δουλεια σου

 

Κάθεσαι και υπεραναλύεις εκεί που τα γράφω περιληπτικά..... Συμφωνώ όμως σε όλα. Το θέμα είναι οι ανάγκες του καθενός, γι'αυτό όλοι την παρεξηγούν σαν εταιρεία..

Αν έβγαζα 3000€/μήνα και έκανα δουλειές διαδικτυακά όλη μέρα, σαφώς και θα προτιμούσα να δώσω περισσότερα λεφτά στο κινητό, επομένως μια λύση για κινητό τύπου iPhone θα την έπαιρνα σοβαρά. Άκου ένα παράδειγμα τώρα όμως, εν έτει 2018 νομίζω μου είχε συμβεί.

Μου έχει τύχει μία κοπέλα που δούλευε σε κατάστημα με κινητά τηλέφωνα να τη ρωτήσω κάτι για ένα κινητό (για διαθεσιμότητα και κάμερα) και να μην είχε ιδέα. Και με ρώτησε "εσύ που φαίνεσαι να ξέρεις από κινητά, ποιο μου προτείνεις να πάρω?". Της απαντάω ότι εξαρτάται από το τι θέλει και της δίνω 5-6 επιλογές. Η απάντησή της??? "Άι καλά, πολύ το αναλύεις, δεν τα καταλαβαίνω αυτά... Μου φαίνεται πάλι σε iPhone θα πάω". Η κοπέλα δούλευε σε κατάστημα με κινητά τηλέφωνα και με αποδοχές 500€/μήνα και είχε το iPhone 8, και ήθελε το iPhone 10. Ποιος είμαι εγώ να την κρίνω; Το ότι όμως η πλειοψηφία των ατόμων που έχουν iPhone (τουλάχιστον στο δικό μου κύκλο) αποφασίζει έτσι να πάρει κινητό ναι, θα την καταδικάσω, όχι απλά θα την κρίνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...