Προς το περιεχόμενο

Η Apple είναι η πιο κερδοφόρα εταιρεία στον κόσμο


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

46 λεπτά πριν, dieksodo είπε

 

 

αλλη μια ξεκαθαρα εμπεριστατωμενη αποψη και τεχνολογικα καταρτησμενη

δηλαδη για να το εξηγησουμε απλοικα

γιατι να δωσεις 1500 για αιφονι αφου τα ιδια κανει και ενα ξιαομι με 500?

γιατι να δωσεις 2500 για ενα ασους αφου και με 1000 κανεις τα ιδια με acer?

 

λοιπον θα σου εξηγησω εγω γιατι

 

1500 δεν δινεις για αιφονι

μπορεις να δωσεις 500 και να παρεις μεταχειρισμενο. επισης μπορεις να δωσεις 200 και να το παρεις με δοσεις

αν το θελεις στο κουτι του και με 500gb ναι θα δωσεις 1500

ομως γιατι κοστιζει τοσο πολυ? 

δεν κοστιζει πολυ

κανονικα η συσκευη κανει 4000. εσυ το παιρνεις γιατι η αππλ σου κανει χαρη και καταλαβαινει πως δεν εχεις 4000 να δωσεις

ομως γιατι κανει 4000? γιατι ειναι η πιο συνθετη συσκευη που υπαρχει στο πλανητη. γιατι εχει επεξεργαστικη ισχυ μεγαληυτερη απο ολα τα mainframe που χρησιμοποιηθηκαν για να παμε στο φεγγαρι. 

"ναι αλλα και τα ξιαομι τα εχουν αυτα"

οχι δεν τα εχουν. πηγαινε δες συγκριτικα επεξεργαστων

επισης εχει ασφαλεια μεγαλυτερη απο αμερικανικο πενταγωνο. το αιφονι δεν σπαει ακομα και οταν το fbi θελει να πιασει τρομοκρατες.

συνεπως επειδη η αππλ σου κανει την χαρη και συσκευες που κανονικα θα ηταν για 10000-30000 ατομα στο κοσμο στις κανει διαθεσιμες για 30 εκατομυρια ατομα

να λες και ευχαριστω κιολας

 

παμε στον ασους

ναι ο ασους ρογ κανει 2500. το ξερω γιατι εχω εναν. επισης οι macbook pro εχουν 3000 και εχουν i5

ναι μπορεις να κανεις την ιδια δουλεια με acer predator στα 1000 ευρω

ομως οχι ακριβως. θα χτυπαει 95 βαθμους. θα κλεινει στα μισα παιχνιδια. μετα απο 6 μηνες θα εχει θεματα η μπαταρια. το πληκτρολογια θα ζεματαει για να ψηνεις καφε και η μπαταρια θα αντεχει 30 λεπτα

αντιθετα ο αππλ αντεχει 8 ωρες

 

αρα τα  πραγματα δεν ειναι τοσο απλα οσο νομιζουν καποιοι φραπεδομαγκες σε ενα καφενειο αναλυοντας περι παντος επιστητου

καθε τι κοστιζει οσο αξιζει

και η φερραρι αν την αναλυσεις δεν ειναι το σημα

υπαρχουν 50 πατεντες που την καθιστουν καλυτερη απο την αντιστοιχη λαμπο

και 200 λογοι που την καθιστουν καλυτερη απο μερσεντες

 

η διαφορα ειναι οτι πρεπει να ξερεις τι παραπανω εχει

και να το εχεις αναγκη αυτο το παραπανω

αν δεν το εχεις αναγκη δε σε νοιαζει και με ξιαομι κανεις τη δουλεια σου

 

Θεέ μου τι διαβάζω. Η ασχετοσυνη στο μεγαλείο της.

" Αφονι και άσους ρογ ." 😂

Οσο για τα επιχειρήματα ,γραφικά  όπως η φρασεολογια που χρησιμοποιείται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ikaloger είπε

Κοροϊδία είναι να πληρώνεις συμμετοχή για ιατρικές εξετάσεις 30 ευρώ (ή να μη "γράφονται" καθόλου), ενώ δίνεις για ασφάλεια 300+ ευρώ το μήνα. Κοροϊδία είναι να πληρώνεις φόρο ακίνητης περιουσίας, αλλά να μη γίνεται καμία επένδυση, ή αντιπυρρικό έργο, ή αντιπλημμυρικό έργο στη περιοχή σου. Κοροϊδία είναι να πληρώνεις 50αρα γραμμή ιντερνετ και να έχεις 25MBPS, επειδή δεν περνάει από τη περιοχή σου οπτική ίνα, επειδή υπάρχει ολιγοπώλιο και οι εταιρίες έχουν τεράστια κέρδη με ελάχιστες επενδύσεις . Καλά κάνει η Apple. Εμείς έχουμε το πρόβλημα, όχι αυτοί. Κανείς δεν υποχρεώνει κανέναν να αγοράσει iphone. Αν το θεωρείτε ακριβό, διαλέξτε άλλη εταιρεία. Ούτε να αγοράσετε τσάντα Lui Vuitton, ούτε Mercedes, ούτε τίποτα αξίας. Είχα και apple και pocophone και κινέζικο των 100 ευρώ. Αλλά είχα επιλογή. Να μιλήσουμε για τις τιμές σε CPU και GPU, που δεν έχεις παρά μόνο δύο επιλογές, εκεί είναι άλλο θέμα...

Αυτό είναι το ζήτημα... η ελευθερία επιλογής! Δυστυχώς υπάρχει τέτοιος οικονομικός αναλφαβητισμός στην Ελλάδα και τόση μεγάλη εδραιωμένη κρατικιστική αντίληψη που αυτό που περιγράφεις δεν είναι κατανοητό από τον περισσότερο κόσμο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα Mac mini 2012 ,έχουν περάσει 8 χρόνια και πάμε για το ένατο και δουλεύει ακόμα. Ήταν ακριβό όταν το πήρα (800 €) αλλά τα λεφτά του τα έβγαλε. Το έχω ανοιχτό 24/7 και κρατάει. Σταμάτησε στο καταλινα και αν μου την βαρέσει του βάζω win10 και τα πει σφαίρα. Όταν ξαναπάρω πάλι apple δεν θα πάρω ;  Και ας είναι λίγο ποιο ακριβό (?) Κραταει χωρίς βλάβες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω γνωρισει ανθρωπο που εχει να διαθεσει 1000+ ευρω για κινητο και να μου ειπε πηρα xaiomi, redmi, oppo moppo xoppo....

Samsung / iPhone.

Τελος.

Ολα τα αλλα τωρα απλα για να λεμε.

Καπου διαβασα οτι ενος του δωσανε δωρο ενα iphone το <<δουλεψε>> μια δυο μερες το πουλησε και μαλιστα επλυνε τα χερια του μετα και ξαναγυρισε στο xiaomi του...

Μιλαμε, νταξ...ειναι να βαρας αναβολες εδω μεσα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, intensobank είπε

Καπου διαβασα οτι ενος του δωσανε δωρο ενα iphone το <<δουλεψε>> μια δυο μερες το πουλησε και μαλιστα επλυνε τα χερια του μετα και ξαναγυρισε στο xiaomi του...

Μιλαμε, νταξ...ειναι να βαρας αναβολες εδω μεσα.

Αυτοί πρέπει να είναι μάλλον οι φανατικοί Αντι-appleUsers 😆😆😆 αλλά υπάρχουν και αυτοί γύρω μας......

Επεξ/σία από techplastic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, jt1973 είπε

Έχω ένα Mac mini 2012 ,έχουν περάσει 8 χρόνια και πάμε για το ένατο και δουλεύει ακόμα. Ήταν ακριβό όταν το πήρα (800 €) αλλά τα λεφτά του τα έβγαλε. Το έχω ανοιχτό 24/7 και κρατάει. Σταμάτησε στο καταλινα και αν μου την βαρέσει του βάζω win10 και τα πει σφαίρα. Όταν ξαναπάρω πάλι apple δεν θα πάρω ;  Και ας είναι λίγο ποιο ακριβό (?) Κραταει χωρίς βλάβες 

Είχα χτίσει ένα PC το 2010 καλό για την εποχή, και για gaming και για editing και το χρησιμοποιούσα στην σχολή και μετέπειτα για το μεταπτυχιακό. Το κράτησα μέχρι το 2020. Πολύ ευχαριστημένος.Φυσικα δεν μπορούσα να παίξω τα καινούργια παιχνίδια αλλά για απλή χρήση μου έκανε. 

Οπότε you get the point.

Τώρα όσο αφορά την apple επιτρέψτε μου να πω την εμπειρία μου. 

Είχα Oneplus 7 Pro.  Το πούλησα και πήρα iPhone 11 pro Max . Πολύ εντυπωσιακό στο design , εξαιρετικό. Αλλά σιγά σιγά παρατηρούσα ότι μου έλειπαν  μερικά πράγματα. 

Πάντα έκανα Root το κινητό μου και απογοητεύτηκα που δεν μπορούσα να το κάνω με την ίδια ευκολία στο iPhone.

Μου έλειπαν αρκετές εφαρμογές και κάποια emulators  που χρησιμοποιούσα.

Επίσης μου έλειπε η οθόνη των 90 Hz 

Η οθόνη τού  7 Pro είναι πανέμορφη και κάνει τεράστια διαφορά στην εμπειρία χρήστη. 

 

Κάμερες. Πάντα χρησιμοποιούσα GCam 

Κατά την ταπεινή μου άποψη το Oneplus 7 Pro  έβγαζε καλύτερες φωτογραφίες , όχι πώς το το 11 Max ήταν χάλια. 

Θέμα γούστου .

Επίσης πάντα μου άρεσε η παραμετροποίηση τής κεντρικής οθόνης.

Δεν είχα την ίδια ευκολία με το iPhone.

Αλλά η αλήθεια είναι ότι όταν έβγαζα το κινητό και το έβλεπαν φαινόταν  σαν  ένα σημάδι οικονομικού status , αυτό τουλάχιστον παρατήρησα. 

Έχει όμως και ευκολίες όπως τα i messages  και κάποια άλλα.

 Τελικά για τις δικές μου ανάγκες δεν με καλύπτει και πραγματικά δεν έχει κάτι που να με κρατάει. 

Έκανα υπομονή και μόλις βγήκε το 8 Pro  το αγόρασα και μάλιστα από άτομο του φόρουμ. 

Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος με αυτό το κινητό, με Root και g Cam απλά πετάει. Ναι είναι ακριβό αλλά συγκριτικά για εμένα είναι κλάσεις ανώτερο από το iPhone που είχα. Δεν ξέρω εάν είναι καλύτερο και σε τι το 12 Pro Max

Οπωτε προσωπική άποψη δεν προσφέρει και κάτι ιδιαίτερο εκτός από το κοινωνικό Status και πιστέψτε στην Ελλάδα μετράει πολύ.

 

 

Επεξ/σία από nick pap
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, nick pap είπε

Πάντα έκανα Root το κινητό μου και απογοητεύτηκα που δεν μπορούσα να το κάνω με την ίδια ευκολία στο iPhone.

 

 

Δεν ανηκεις στον μεσο χρηστη.

Επισης το οτι δεν μπορεσες κατι το οποιο φανταστηκες με την συσκευη δεν κανει την συσκευη <<χαζη>> ή λιγη.

Ειναι σαν να λεω οτι αγορασα ενα Toyota Yaris αλλα δεν μου κανει τα μπαντιλικια που θελω, οπως ενα Lancia Integrale ποποφτιαγμενο.

Αλλο το ενα , αλλο το αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, nick pap είπε

Είχα χτίσει ένα PC το 2010 καλό για την εποχή, και για gaming και για editing και το χρησιμοποιούσα στην σχολή και μετέπειτα για το μεταπτυχιακό. Το κράτησα μέχρι το 2020. Πολύ ευχαριστημένος.Φυσικα δεν μπορούσα να παίξω τα καινούργια παιχνίδια αλλά για απλή χρήση μου έκανε. 

Οπότε you get the point.

Τώρα όσο αφορά την apple επιτρέψτε μου να πω την εμπειρία μου. 

Είχα Oneplus 7 Pro.  Το πούλησα και πήρα iPhone 11 pro Max . Πολύ εντυπωσιακό στο design , εξαιρετικό. Αλλά σιγά σιγά παρατηρούσα ότι μου έλειπαν  μερικά πράγματα. 

Πάντα έκανα Root το κινητό μου και απογοητεύτηκα που δεν μπορούσα να το κάνω με την ίδια ευκολία στο iPhone.

Μου έλειπαν αρκετές εφαρμογές και κάποια emulators  που χρησιμοποιούσα.

Επίσης μου έλειπε η οθόνη των 90 Hz 

Η οθόνη τού  7 Pro είναι πανέμορφη και κάνει τεράστια διαφορά στην εμπειρία χρήστη. 

 

Κάμερες. Πάντα χρησιμοποιούσα GCam 

Κατά την ταπεινή μου άποψη το Oneplus 7 Pro  έβγαζε καλύτερες φωτογραφίες , όχι πώς το το 11 Max ήταν χάλια. 

Θέμα γούστου .

Επίσης πάντα μου άρεσε η παραμετροποίηση τής κεντρικής οθόνης.

Δεν είχα την ίδια ευκολία με το iPhone.

Αλλά η αλήθεια είναι ότι όταν έβγαζα το κινητό και το έβλεπαν φαινόταν  σαν  ένα σημάδι οικονομικού status , αυτό τουλάχιστον παρατήρησα. 

Έχει όμως και ευκολίες όπως τα i messages  και κάποια άλλα.

 Τελικά για τις δικές μου ανάγκες δεν με καλύπτει και πραγματικά δεν έχει κάτι που να με κρατάει. 

Έκανα υπομονή και μόλις βγήκε το 8 Pro  το αγόρασα και μάλιστα από άτομο του φόρουμ. 

Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος με αυτό το κινητό, με Root και g Cam απλά πετάει. Ναι είναι ακριβό αλλά συγκριτικά για εμένα είναι κλάσεις ανώτερο από το iPhone που είχα. Δεν ξέρω εάν είναι καλύτερο και σε τι το 12 Pro Max

Οπωτε προσωπική άποψη δεν προσφέρει και κάτι ιδιαίτερο εκτός από το κοινωνικό Status και πιστέψτε στην Ελλάδα μετράει πολύ.

 

 

Φίλε μου αν εσύ ήθελες να κάνεις root, να βάζεις gcam και γενικά να πειράζεις το κινητό σου γιατί πήρες iphone?? Είναι γνωστό ότι στο iPhone οι δυνατότητες παραμετροποιησης είναι ελάχιστες. Αλλά πίστεψε με, ο μέσος user δεν ασχολείται καθόλου με όλα αυτά που λες. Θέλει απλά το κινητό του να δουλεύει σωστά out of the box χωρίς να χρειαστεί αυτός να πειράξει το οτιδήποτε. Κι αυτό προσφέρουν τα iphone!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Chris_BMW said:

Ποιο I phone 11 ρε μεγάλε ;

 Εκεί..  αρκεί να μην παραδεχτείτε την αλήθεια .

 Μίλησα για τηλέφωνο 1Κ .

 Για να αγοράσεις τηλέφωνο ενα χιλιάρικο + πρέπει να είσαι α νε τος. 
 
 Εσυ μου έφερες για παράδειγμα το 11 αρι τηλέφωνο δυο ετών ούτε καν ναυαρχίδα ήταν όταν βγήκε .Αφού δεν μου είπες για το SE πάλι καλά .

 Όσο για το 8 plus 300€ το έδωσα την επόμενη μέρα κιόλας .

 Η αγγελία είναι ακόμα στη διάθεση σου κλειδωμένη .

 Υ.Γ Τι έγινε ; Τελικά παίρνεις η δεν παίρνεις πολύ καλό τηλέφωνο Android με 300€ ; 
 Η όποτε μας συμφέρει κορόιδο αυτός που αγοράζει ακριβό τηλέφωνο και όταν δεν μας συμφέρει αλλά λόγια να αγαπιόμαστε ;;;

Γιατί ρε μεγάλε? Σου είπε κανείς ότι η Apple πουλάει μόνο κινητά από 1Κ και πάνω? Δεν χρειάζεται λοιπόν να δώσεις 1Κ για iPhone. 

Ποια αλήθεια ακριβώς? Ακόμα και για τηλέφωνο 1Κ χρειάζεσαι κάτω από 30€ το μήνα με δόσεις. Δεν χρειάζεται να είσαι "α νε τος". Καλό είναι οποίος κάνει τέτοιες αγορές να είναι, γενικά κινητών σε αυτά τα λεφτά καθώς δεν είναι μόνο τα iPhones στις τιμές αυτές, αλλά δεν είναι απαραίτητο. 

ΥΓ. Είπα ήδη. Παίρνεις ένα καλό Android με 300€. Με ελλείψεις που άλλους τους ενοχλούν και άλλους όχι. Για όποιον δεν τον ενοχλούν μπορείς να το πεις και πολύ καλό. Προσωπικά ότι αγοράζω είναι πιο ακριβό. 

Έχω γράψει εγώ πουθενά πως είναι κορόιδο όποιος αγοράζει ακριβό τηλέφωνο? Ή μήπως είμαι μέλος σε κάποια ομάδα που υποστηρίζει κάτι τέτοιο και δεν το γνωρίζω? 

2 hours ago, jt1973 said:

Έχω ένα Mac mini 2012 ,έχουν περάσει 8 χρόνια και πάμε για το ένατο και δουλεύει ακόμα. Ήταν ακριβό όταν το πήρα (800 €) αλλά τα λεφτά του τα έβγαλε. Το έχω ανοιχτό 24/7 και κρατάει. Σταμάτησε στο καταλινα και αν μου την βαρέσει του βάζω win10 και τα πει σφαίρα. Όταν ξαναπάρω πάλι apple δεν θα πάρω ;  Και ας είναι λίγο ποιο ακριβό (?) Κραταει χωρίς βλάβες 

Καλά δεν είναι κανένα κατόρθωμα. 

Και εγώ έχω ένα PC με Phenom II X4 από το 2009 αν θυμάμαι καλά και ακόμα δουλεύει άψογα. Μόνη προσθήκη ένας SSD και λίγη εκτρα RAM και επειδή το είχα και για παιχνίδια άλλαζα και κάρτα γραφικών όταν ήθελα κάτι καλύτερο. Το έβαλα στην άκρη πλέον γιατί είχα αγοράσει και 2ο PC και δεν είχα χώρο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, koutsis είπε

Φίλε μου αν εσύ ήθελες να κάνεις root, να βάζεις gcam και γενικά να πειράζεις το κινητό σου γιατί πήρες iphone?? Είναι γνωστό ότι στο iPhone οι δυνατότητες παραμετροποιησης είναι ελάχιστες. Αλλά πίστεψε με, ο μέσος user δεν ασχολείται καθόλου με όλα αυτά που λες. Θέλει απλά το κινητό του να δουλεύει σωστά out of the box χωρίς να χρειαστεί αυτός να πειράξει το οτιδήποτε. Κι αυτό προσφέρουν τα iphone!

Για την εμπειρία και μόνο.

Είναι δικαίωμα μου νομίζω να δοκιμάζω και τις άλλες εναλλακτικές ώστε να έχω άποψη.

Και μόνο που με αφήνει το λειτουργικό να κάνω αυτά που κάνω το θεωρώ feature. 

Επίσης θεωρώ feature την  root community γιατί πολύ απλά μου δίνει αυτή την επιλογή. 

Και αυτό το feature λείπει από το iOS .

Είναι τόσο δυσνόητο αυτό που λέω;

Επίσης δεν είναι θέμα χρημάτων.

Εάν ήμουν ευχαριστημένος θα είχα ακόμη το 11 Max. 

Είπα επίσης για την μπαταρία;

Επίσης απογοητεύτηκα με την αυτονομία.

Επίσης όταν λές να δουλεύει σωστά out of the box τι εννοείς; Από πότε είναι αποκλειστικότητα των iphone?

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nick pap είπε

Για την εμπειρία και μόνο.

Είναι δικαίωμα μου νομίζω να δοκιμάζω και τις άλλες εναλλακτικές ώστε να έχω άποψη.

Και μόνο που με αφήνει το λειτουργικό να κάνω αυτά που κάνω το θεωρώ feature. 

Επίσης θεωρώ feature την  root community γιατί πολύ απλά μου δίνει αυτή την επιλογή. 

Και αυτό το feature λείπει από το iOS .

Είναι τόσο δυσνόητο αυτό που λέω;

Επίσης δεν είναι θέμα χρημάτων.

Εάν ήμουν ευχαριστημένος θα είχα ακόμη το 11 Max. 

Είπα επίσης για την μπαταρία;

Επίσης απογοητεύτηκα με την αυτονομία.

Επίσης όταν λές να δουλεύει σωστά out of the box τι εννοείς; Από πότε είναι αποκλειστικότητα των iphone?

 

 

 

 

 

 

 

Αλλο πραγμα εγραψες τωρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, intensobank είπε

Αλλο πραγμα εγραψες τωρα.

 

Νόμιζα απάντησα και στην ερώτηση σου. 

Όμως δεν  απάντησες στην δικιά μου

15 λεπτά πριν, intensobank είπε

Επίσης όταν λές να δουλεύει σωστά out of the box τι εννοείς; Από πότε είναι αποκλειστικότητα των iphone?

 

1 ώρα πριν, intensobank είπε

Δεν ανηκεις στον μεσο χρηστη.

Επισης το οτι δεν μπορεσες κατι το οποιο φανταστηκες με την συσκευη δεν κανει την συσκευη <<χαζη>> ή λιγη.

Ειναι σαν να λεω οτι αγορασα ενα Toyota Yaris αλλα δεν μου κανει τα μπαντιλικια που θελω, οπως ενα Lancia Integrale ποποφτιαγμενο.

Αλλο το ενα , αλλο το αλλο.

Να απαντήσω και εδώ . Κανείς δεν είπε ότι η συσκευή είναι λίγη/χαζή.

Πώς το συμπερανες αυτό;

Αλλά υστερεί σε πολλούς τομείς για τίς απαιτήσεις που έχω. Και για αυτά που προσφέρει δεν δικαιολογείται η τιμή που κοστολογείται εάν το δούμε με τεχνικούς όρους εκτός από το κύρος που προσφέρει , που στην τελική είναι και αυτό ένα "feature" για κάποιους .

Αλλά συγκριτικά με βάση το hardware (με εξαίρεση τον εξαιρετικό επεξεργαστή) είναι πίσω σε σχέση με τον ανταγωνισμό και αυτό είναι αδιαμφισβήτητο γεγονός.

Είναι η ποιο κερδοφόρα εταιρεία ;ναι 

Το αξίζει; Κατά την δική μου άποψη όχι 

 

 

 

Επεξ/σία από nick pap
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, nick pap είπε

Για την εμπειρία και μόνο.

Είναι δικαίωμα μου νομίζω να δοκιμάζω και τις άλλες εναλλακτικές ώστε να έχω άποψη.

Και μόνο που με αφήνει το λειτουργικό να κάνω αυτά που κάνω το θεωρώ feature. 

Επίσης θεωρώ feature την  root community γιατί πολύ απλά μου δίνει αυτή την επιλογή. 

Και αυτό το feature λείπει από το iOS .

Είναι τόσο δυσνόητο αυτό που λέω;

Επίσης δεν είναι θέμα χρημάτων.

Εάν ήμουν ευχαριστημένος θα είχα ακόμη το 11 Max. 

Είπα επίσης για την μπαταρία;

Επίσης απογοητεύτηκα με την αυτονομία.

Επίσης όταν λές να δουλεύει σωστά out of the box τι εννοείς; Από πότε είναι αποκλειστικότητα των iphone?

 

 

 

 

 

 

 

Μα αυτό  σου λέω. Εφόσον ήξερες ότι τα iphone δεν έχουν όλα αυτά που ήθελες (root, custom roms, gcam κτλ.) δεν έχει νόημα μετά να παραπονιεσαι ότι δεν τα είχε! Πες καλύτερα ότι με βάση αυτά που θέλεις δεν είναι κατάλληλο για εσένα και εφόσον τα ήξερες όλα αυτά δεν θα έπρεπε καν να πας σε iphone. Αν δούμε βέβαια τις πωλήσεις, ελάχιστο ποσοστό των χρηστών ενδιαφέρετε για αυτά που λες!

  • Like 3
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...