Προς το περιεχόμενο

Προβλήματα στο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας της Cosmote


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγώ  καλουσα την γυναίκα μου μιση ώρα, στο τέλος πάω στην τραπεζαρία, με ποιον μιλάς μωρή τόση ώρα της λεω αλλα αυτή μίλαγε στο σταθερό,  μετά καταλαβαμε δεν   λειτουργούν τα κινητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επερνες δλδ τηλεφωνο τη γυναικα σου αποτο διπλα δωμάτιο αντι να βαλεις μια φωνή?

49 λεπτά πριν, odys03 είπε

εγώ  καλουσα την γυναίκα μου μιση ώρα, στο τέλος πάω στην τραπεζαρία, με ποιον μιλάς μωρή τόση ώρα της λεω αλλα αυτή μίλαγε στο σταθερό,  μετά καταλαβαμε δεν   λειτουργούν τα κινητα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, kolperski είπε

Απορίας άξιο το γεγονός ότι δεν βγήκε εγκαίρως μία επίσημη ανακοίνωση, ώστε να μην μπουκώσει η τεχνική υποστήριξη να περιμένει ο κόσμος 40 λεπτά+ και σε άλλους να κόβεται η γραμμή.

Εγω χτες δεν είχα ούτε καν σήμα.... 

Είχε εξαφανιστεί... Όλο το απόγευμα απλά έψαχνε για δίκτυο... 

Οπότε και να ήθελα να πάρω να κάνω παράπονα, δεν.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χθες στον γερμανο που πηγα να πληρωσω λογαριασμο γυρω στις 19:30 ρωταω την υπαλληλο αν εχει ακουσει κατι για τον αν εχει θεμα το δικτυο και μου λεει πως οχι δεν εχει ακουσει κατι.
Και ουτε εγω ουτε οι φιλοι μου που πηγαμε για καφε δεν ειχαμε σημα για δεδομενα και νωριτερα ουτε για κλησεις και μηδεν σημα.
Μετα απο 2-3 reboots και airplane mode on/off εφτιαξε γυρω στις 8:30
Αλλα ελεος.

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, odys03 είπε

εγώ  καλουσα την γυναίκα μου μιση ώρα, στο τέλος πάω στην τραπεζαρία, με ποιον μιλάς μωρή τόση ώρα της λεω αλλα αυτή μίλαγε στο σταθερό,  μετά καταλαβαμε δεν   λειτουργούν τα κινητα.

Μωρή ???

Κέμπριτζ και βάλε δλδ…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, Giorgos20177 είπε

αι σιχτιρ ρε, ενα 10 ωρο δεν μπορουσαμε να παρουμε τηλ , 

Υπάρχουν και οι Κλήσεις WiFi εάν έχεις συσκευή που τις υποστηρίζει, π.χ iPhone.  

Επεξ/σία από Vasilisxd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Vasilisxd είπε

Υπάρχουν και οι Κλήσεις WiFi εάν έχεις συσκευή που τις υποστηρίζει, π.χ iPhone.  

Εννοείται πως δεν δούλευε το Wifi calling φίλε μου. Μην λες εξυπνάδες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ChrisN.S. είπε

Εννοείται πως δεν δούλευε το Wifi calling φίλε μου. Μην λες εξυπνάδες.

ε ? εγώ μόνο έτσι έκανα κλήσεις.  

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, motherfather είπε

 

Σήμερα κιόλας μπορείς να φύγεις. Τι σε κάνει και μένεις; Το κόστος της διακοπής; Έχουν αλλάξει τα πράγματα, πλέον δεν πληρώνεις όσο παλιότερα. Εξάλλου με τουριστική επιχείρηση που λες, από οικονομικό κόστος θα το καλύψεις εύκολα. 

Βάλε μπρος άμεσα να πας κάπου καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, motherfather είπε

Θα κάνω ένα μεγάλο πάρτυ εάν και όταν κλείσει αυτή η π.....εταιρία.

Αυτο το Party δεν θα το κανεις ποτέ.:P

 

 

 

Δημος Λαυρεωτικης κανένα θέμα ουτε σε φωνη ουτε σε Data 5G απο προχθές που ξεκίνησε πανελλαδικά το όλο πρόβλημα.

Επεξ/σία από dream21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, vaskor είπε

Σήμερα κιόλας μπορείς να φύγεις. Τι σε κάνει και μένεις; Το κόστος της διακοπής; Έχουν αλλάξει τα πράγματα, πλέον δεν πληρώνεις όσο παλιότερα. Εξάλλου με τουριστική επιχείρηση που λες, από οικονομικό κόστος θα το καλύψεις εύκολα. 

Βάλε μπρος άμεσα να πας κάπου καλύτερα.

Θεωρητικά το έχω ήδη κάνει. Σκέφτηκα εφόσον θα έχω που θα έχω αποσυνδέσεις ας πληρώνω τουλάχιστον τα μισά, και πήγα forthnet. (33€/μήνα)

Και ΦΥΣΙΚΑ δεν πλήρωσα κανένα τέλος διακοπής συμβολαίου αφού έβλεπαν τις αποσυνδέσεις στο σύστημά τους και δεν κατάφεραν να τις σταματήσουν μέχρι να αλλάξω πάροχο. Επομένως η ευθύνη της διακοπής συμβολαίου είναι δική τους και όταν τους το ανακοίνωσα εγγράφως σταμάτησαν να μου ζητούν οποιοδήποτε τέλος (προσπάθησαν στην αρχή να με κάνουν να πληρώσω το τέλος για να πιστωθεί στον επόμενο λογαριασμό όπως μου είπαν αλλά δεν θα υπήρχε επόμενος λογαριασμός από την στιγμή που άλλαξα πάροχο, lol)

To hardware του δικτύου όμως φίλε μου ανήκει στην COSMOTE.

Τι και αν πήγα forthnet? Ταλαιπωρουμαι με αναφορές βλαβών στην forthnet. Ήρθαν οι άνθρωποι, ξαναήρθαν μέχρι που το έδωσαν σαν βλάβη στον ΟΤΕ ώστε να με αλλάξει port καθώς το πρόβλημα ερχόταν από την κεντρική γραμμή από έξω δλδ και δεν δημιουργείτο σαφότου έμπαινε στο δικό μου δίκτυο. (Στην αρχή ο ΟΤΕ δεν έβρισκε κανένα πρόβλημα στην γραμμή και έπρεπε να κάνω αναφορά εγγράφως για να πάει συνδυαστικό κλιμάκιο forthnet και ΟΤΕ στο ΚΑΦΑΟ) . Τελικώς βρήκε τις αρρυθμίες ο ΟΤΕ και συμφώνησε να με αλλάξει port αλλά μάντεψε. Δεν έχουν άλλη πόρτα διαθέσιμη και επομένως θα πρέπει να παραγγείλουν καινούρια κάρτα (η καθεμία χωράει 72 ports, τι διάλο γκαντεμιά είναι αυτή την 72η είχα της προηγούμενης κάρτας??)

Και μέχρι σήμερα που μιλάμε έχω 4-5 αποσυνδέσεις καθημερινά. Ευχυχώς με ένα reboot επανέρχεται το ίντερνετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθές με κάλεσαν και δεν άκουγα τον άλλον, όμως μόλις πήρα τηλέφωνο τον ίδιο, μιλήσαμε κανονικά.Το έχω πάντα σε 3G ρυθμισμένο, όταν θέλω να μπώ internet με data, απλά πατάω 1 συντόμευση στον πίνακα+το εικονίδιο των data.

Ομως τσέκαρα το σήμα στις ρυθμίσεις και ήταν χαμηλό, πάντως έμπαινα με 4G+ κανονικά με data, αφού πρώτα έφαγε 2-3 φορές κάτι κολλήματα, έδειχνε το σήμα στην οθόνη να χάνεται και να επανέρχεται και όταν άνοιγα data δεν εμφάνιζε το εικονίδιο 4G+.

Η Cosmote τουλάχιστον 1-2 φορές τον χρόνο έχει πρόβλημα, ενώ στις ρυθμίσεις-κατάσταση κάρτας sim οι τιμές dBm+asu είναι φυσιολογικές, το σήμα είναι νεκρό για κανά δίωρο και δεν υπάρχει λύση.

Εχετε δοκιμάσει τώρα να κάνετε κλήση; Λειτουργεί;Πάντως τώρα που έχω ανοιχτά data με 4G+ λειτουργεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, dream21 είπε

Αυτο το Party δεν θα το κανεις ποτέ.:P

 

 

 

Δημος Λαυρεωτικης κανένα θέμα ουτε σε φωνη ουτε σε Data 5G απο προχθές που ξεκίνησε πανελλαδικά το όλο πρόβλημα.

Αυτό φοβάμαι και εγώ. Έχω κάποιες ελπίδες τώρα που αναπτύσσεται το δορυφορικό internet σιγά σιγά μήπως και την ξεφορτωθώ την ********.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...