Προς το περιεχόμενο

Σε συνεργασία με τη Google και με δυνατότητα βιοηλεκτρικής εμπέδησης το νέο Samsung Galaxy Watch 4


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

με την θέση του ήλιου μπορείς να καταλάβεις την ώρα αν θες !

για να μην μπαίνεις στον κόπο να αγοράζεις ρολόι 

Επεξ/σία από pao13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, Leokopite είπε

Τι εβδομάδα ρε παιδιά, 40 ώρες μπαταρία υπόσχονται.... Όλα καλά όλα ωραιά ρε Σάμμυ, αλλά ακόμη στη μία φουλ μέρα είμαστε; 😐

Γιατι, το αντιπαλο στρατοπεδο προσφερει μεγαλυτερη αυτονομια? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα smartwatch android θα έχουν την ίδια τύχη με τις ταμπλέτες android. Μόνο το μήλο μπορεί να βγάζει ουσιαστικά άχρηστες συσκευές και να πουλάει εκατομμύρια. Και υπόθετο να βγάλει με το μηλαράκι κολλημένο, θα πουλήσει σαν τρελό.
Το ότι δεν τα παρατάνε google και samsung είναι γιατί έχουν δις για κάψιμο (δες google glass κ.τ.ο.). Από την παρακολούθηση 24/7 παντού...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, cp5120 είπε

Τα smartwatch android θα έχουν την ίδια τύχη με τις ταμπλέτες android. Μόνο το μήλο μπορεί να βγάζει ουσιαστικά άχρηστες συσκευές και να πουλάει εκατομμύρια. Και υπόθετο να βγάλει με το μηλαράκι κολλημένο, θα πουλήσει σαν τρελό.
Το ότι δεν τα παρατάνε google και samsung είναι γιατί έχουν δις για κάψιμο (δες google glass κ.τ.ο.). Από την παρακολούθηση 24/7 παντού...

το μήλο πουλάει software μέσο του hardware (αν καταφέρει να βάλει το software της μέσα σε υπόθετο ναι θα πουλήσει)

οι άλλοι πουλάνε hardware μέσο του software 

Επεξ/σία από pao13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, cp5120 είπε

Τα smartwatch android θα έχουν την ίδια τύχη με τις ταμπλέτες android. Μόνο το μήλο μπορεί να βγάζει ουσιαστικά άχρηστες συσκευές και να πουλάει εκατομμύρια. Και υπόθετο να βγάλει με το μηλαράκι κολλημένο, θα πουλήσει σαν τρελό.
Το ότι δεν τα παρατάνε google και samsung είναι γιατί έχουν δις για κάψιμο (δες google glass κ.τ.ο.). Από την παρακολούθηση 24/7 παντού...

Η εμεπειρία του ανταγωνισμού είναι κορυφαία...
Η τιμή ιδια με της samsung...
Δεν θα είσαι beta tester...
δεν βλέπω λόγο να μην πας σε apple.. φέτος..


αλλα όπως σε κάθε στιγμή στο παρελθόν προσπαθούν να πιασουν το μήλο αλλα το μήλο έχει γρήγορα πόδια και μέχει να το φτάσεις σου έχει βγάλει την απάντηση και θα είναι σκληρή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Design σχεδόν ίδιο με το Galaxy watch active 2 που έχω. Κατα τα άλλα δυνατά φαίνονται. Μπαταρίες τα γνώστα χάλια βέβαια.

*Θερμόμετρο πότε θα φιλοτιμηθούν να βάλουν; Και σώματος και χώρου. Νομίζω η Huawei έβαλε σώματος σε activity tracker.

Επεξ/σία από whoever81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Γιατι, το αντιπαλο στρατοπεδο προσφερει μεγαλυτερη αυτονομια? 

Δεν με νοιάζουν και πολύ οι κόντρες, έχω να ασχοληθώ με την apple από το iphone 6S για να ξέρω τι κάνει, εγώ τα γράφω γιατί ας πούμε θα ήθελα να αρχίσω σιγά σιγά να χτίζω ένα σάμμυ οικοσύστημα αφού διαθέτω ήδη κάποιες συσκευές της και πάνω κάτω με καλύπτουν, όμως υπάρχουν ακόμη τέτοια "θέματα" που με κάνουν π.χ. να μένω στα huawei -ναι ξέρω δεν είναι ίδιο είδος ρολογιών- μόνο και μόνο γιατί δεν έχω το θέμα βάλε-βγάλε κάθε τρεις και λίγο... Δεν γράφω σαν hater, γράφω το παράπονο μου. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, SiLeNtOne-- είπε

Η εμεπειρία του ανταγωνισμού είναι κορυφαία...
Η τιμή ιδια με της samsung...
Δεν θα είσαι beta tester...
δεν βλέπω λόγο να μην πας σε apple.. φέτος..

Αν έχεις android smartphone πας σε αυτό, αλλιώς σε apple.  Να αγοράσω apple watch με android και να μην έχω ούτε τις μισές λειτουργίες δεν έχει νόημα

Επεξ/σία από hliastsek
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, vortex365 είπε

Ενα ριμαδο-πιεσομετρο , που ειναι χρησιμα στον περισοτερο κοσμο ,δεν καταφερε να βαλει καποιος σαυτα τα ρολογια.

αυτο υπάρχει ήδη στην Ελλάδα επισημα εδω και κάποιους μήνες. απλα κατεβάζεις το Samsung Health Monitor.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η αυτονομία και φέτος μια απογοήτευση.

Το περίμενα πως και τι το συγκεκριμένο (το classic) με την ελπίδα οτι θα έχει βελτιωθεί σημαντικά σε αυτόν τον τομέα (σε σχέση με πέρσυ) να το τσιμπήσω αλλά δυστυχώς και πάλι μας τα χάλασε...

Βλέπω να καταλήγω σε κανένα Garmin Fenix στο τέλος (λιγότερο εντυπωσιακό μεν αλλά πιο πρακτικό δε).

16 ώρες πριν, billdanos είπε

Έχει και θα ενεργοποιηθεί και στην Ελλάδα όπως έδειξαν σε μια από τις κάρτες της παρουσίασης.

Αυτό που δεν βλέπω όμως να γίνεται εδώ, είναι να εμφανιστούν "οι γιατροί" του insomnia για να μας πουν πόσο "της πλάκας" είναι όλες αυτές οι μετρήσεις σε σχέση με τα ιατρικά μηχανήματα, όπως έκαναν για ένα smartwatch του ανταγωνισμού... 😛 

Καλά η μέτρηση της πιέσης από τον καρπό είναι από μόνη της προβληματική ακόμα και με εξειδικευμένο εξοπλισμό για το μέσο χρήστη.

Από εκεί και πέρα φαίνεται οτι υπάρχει βελτίωση στις μετρήσεις αλλά ακόμα και αν δεν φτάνουν την ακρίβεια ιατρικών συσκευών των 500 και 1000 ευρώ (λογικό) έστω και την ακρίβεια των αντίστοιχων οικιακών να έχουν είναι χρήσιμες ως μπούσουλας (από το τίποτα).

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Yeroplatanos είπε

Ρε πάρτε ενα αυτόματο ρολόι citizen/orient/seiko με τα μισά λεφτά που δεν θέλει καν μπαταρία..

Οποίος θέλει απλά να βλέπει την ώρα και ζητάει κλασική εμφάνιση παίρνει αυτο που λες….αν θέλει smart watch παίρνει smart watch…τι δεν καταλαβαίνεις ?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ζούμε σε μια εποχή τεχνολογικού φετιχισμού, όπου λιγότερη σημασία έχει το ΤΙ κάνει μια συσκευή από το ΠΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ότι το κάνει. Φυσικά λοιπόν θα μπορούσαν όλα αυτά τα ρολόγια να διαρκούν εβδομάδες με μια φόρτιση εάν χρησιμοποιούσαν οθόνες transflective. Όμως μας ενδιαφέρει το εντυπωσιακό χρώμα ή το "βαθύ μαύρο" λες και στην οθόνη των 1,3 ιντσών θα δούμε το "όσα παίρνει ο άνεμος".. 

 

 

 

Επεξ/σία από fotoalexandros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να φορτίζω ρολόι κάθε μέρα νιώθω σαν να υπηρετώ εγώ το ρολόι αντί αυτό εμένα.
Amazfit GTR ένα μήνα μπαταρία είναι ότι πρέπει για τις ανάγκες μου, τώρα τι παραπάνω κάνει το apple και το sam δεν μπήκα καν στη διαδικασία να μάθω καθαρά λόγω αυτονομίας.
Φαντάζομαι οι κάτοχοι λένε το βράδυ ας βάλω να φορτίσει και μετά πέφτω για ύπνο για να μου μετρήσει ώρες ύπνου κτλπ ή δεν το φοράνε καν το βράδυ και απλά φορτίζει :) ποτέ  δεν κατάλαβα πως κάποιος αγοράζει smart watch με μια μέρα αυτονομία.
Θα ήθελα κάποιος που είχε κάποιο amazfit ή huwaei πχ και κάποιο apple ή sam να μου πει αν επέλεξε κάποιο από τα δεύτερα και για ποιο λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...