Προς το περιεχόμενο

Με σημαντικές αναβαθμίσεις στην κάμερα έρχονται οι νέες συσκευές iPhone


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φήμες που λένε πως έχουμε ήδη στα samsung videos με bokeh effect ελέγχονται ως αναληθεις. 

Στα σοβαρά τώρα, είμαι σήμερα με φίλη για καφέ, παμε να βγάλουμε σελφι και γελαει η πλαση με το εύρος του φακού. Ίσα που φαινόμαστε και οι 2. 

Θα βάλουν ποτέ σοβαρή ευρυγωνια σελφοκαμερα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

37 minutes ago, margaritagr said:

Στα σοβαρά τώρα, είμαι σήμερα με φίλη για καφέ, παμε να βγάλουμε σελφι και γελαει η πλαση με το εύρος του φακού. Ίσα που φαινόμαστε και οι 2. 

Πάλι καλά που πήγαμε στα σοβαρά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Runner25 είπε

αργά προσεκτικά βήματα χωρίς να απαξιώνει τις προηγούμενες συσκευές της

Σωστά. Την κόττα που κάνει χρυσά αυγά δεν την σφάζουμε.
Λες και έχει καμία διαφορά. Και specs του 2010 να βάλει στα νέα μοντέλα, πάλι θα πουλήσει σαν τρελό. Εδώ ακόμη πουλάει το design του iPhone 6... (και του 5 σε μεγαλύτερες διαστάσεις)

https://youtu.be/1sIWez9HAbA

Επεξ/σία από cp5120
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Chris_BMW είπε

Αν έγραφες 11 pro θα συμφωνούσα .. ίσως .

 Xs ακόμα και με 12 είναι μέρα με τη νύχτα σε πολλά πράγματα .

 Νυχτερινές λήψεις, μπαταρία και ultra wide τα κυριότερα .

 Δεν θα μιλήσω για gimmick πράγματα όπως MagSafe ούτε για σχεδιασμό (υποκειμενικό) αυτά όμως που προανέφερα από μόνα τους είναι σημαντικός λόγος αναβάθμισης .

Η φωτογραφίες μου είναι αδιάφορες, ποτέ δεν βάζω την κάμερα σαν κριτήριο !

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, margaritagr είπε

Φήμες που λένε πως έχουμε ήδη στα samsung videos με bokeh effect ελέγχονται ως αναληθεις. 

Στα σοβαρά τώρα, είμαι σήμερα με φίλη για καφέ, παμε να βγάλουμε σελφι και γελαει η πλαση με το εύρος του φακού. Ίσα που φαινόμαστε και οι 2. 

Θα βάλουν ποτέ σοβαρή ευρυγωνια σελφοκαμερα; 

Από τις μεγαλύτερες έχει ..

 Πες τη φίλη σου να γυρίζει το τηλέφωνο σε landscape ..

3 ώρες πριν, cp5120 είπε

Σωστά. Την κόττα που κάνει χρυσά αυγά δεν την σφάζουμε.
Λες και έχει καμία διαφορά. Και specs του 2010 να βάλει στα νέα μοντέλα, πάλι θα πουλήσει σαν τρελό. Εδώ ακόμη πουλάει το design του iPhone 6... (και του 5 σε μεγαλύτερες διαστάσεις)

https://youtu.be/1sIWez9HAbA

Αλήθεια ; Τόσο παλιά specs έχει ;;

 Και γιατί τότε οι Κινέζοι σε κάθε παρουσίαση νέας ναυαρχίδας συγκρίνουν το τηλέφωνο τους με το I phone που κυκλοφορεί ;

 Μην βάλω συνδέσμους με νέες Κινεζικές παρουσιάσεις τώρα .Βλέπω κατέχεις από YouTube θα τις βρεις 

  • Like 9
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Dinos1973 είπε

Η φωτογραφίες μου είναι αδιάφορες, ποτέ δεν βάζω την κάμερα σαν κριτήριο !

Όταν δίνεις τόσα λεφτά τα πάντα πρέπει να είναι σε κορυφαία επίπεδα. Θα συμφωνήσω με τον φίλο που είπε αν είχες το 11 pro. Εγώ από xs max σε 12 pro max κατέληξα οτι άξιζε την μετάβαση. Από την σειρά 12 σε 13 πιστεύω δεν θα αξίζει. Ο τρόπος που αναβαθμίζει η apple τα κινητά της είναι για να αλλάζεις κινητό κάθε 2 ή 3 χρόνια. Άποψη μου. 
Τώρα στο θέμα. Εγώ πιστεύω ότι με το 13 δεν θα κάνει κάποια σοβαρή αλλαγή γιατί πιθανών ετοιμάζονται για κάτι εντελώς διαφορετικό (ίσως fold) για το 14 και έχουν ρίξει όλο το βάρος εκεί. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Νέα τεχνολογία τα 120hz. Το διαβάσμε και αυτό.

Νέα τεχνολογία είναι .

 Εφαρμόστηκε πρώτη φορά πέρσι τον Αύγουστο στο note 20 ultra .

 Και προφανώς ΔΕΝ αναφέρομαι στα 120hz αυτά καθεαυτά αλλά στον τρόπο που μεταβάλει τη συχνότητα η οθόνη μέσω του hardware και του λειτουργικού 

9 ώρες πριν, margaritagr είπε

Φήμες που λένε πως έχουμε ήδη στα samsung videos με bokeh effect ελέγχονται ως αναληθεις. 

Καλά εκτός από αυτό έχετε και φοβερό 8Κ video recording στα 24 fps εδώ και δυο χρόνια με σταθερό περιοδικό κρασάρισμα.

 

1 ώρα πριν, Xviper13 είπε

Όταν δίνεις τόσα λεφτά τα πάντα πρέπει να είναι σε κορυφαία επίπεδα. Θα συμφωνήσω με τον φίλο που είπε αν είχες το 11 pro. Εγώ από xs max σε 12 pro max κατέληξα οτι άξιζε την μετάβαση. Από την σειρά 12 σε 13 πιστεύω δεν θα αξίζει. Ο τρόπος που αναβαθμίζει η apple τα κινητά της είναι για να αλλάζεις κινητό κάθε 2 ή 3 χρόνια. Άποψη μου. 
Τώρα στο θέμα. Εγώ πιστεύω ότι με το 13 δεν θα κάνει κάποια σοβαρή αλλαγή γιατί πιθανών ετοιμάζονται για κάτι εντελώς διαφορετικό (ίσως fold) για το 14 και έχουν ρίξει όλο το βάρος εκεί. 

Συμφωνώ σε όλα εκτός από τη συχνότητα αναβαθμίσεων .

 Είναι που θα πέσεις ! Και εξηγώ .

Συνήθως ισχύει αυτό που είπες κάθε δυο χρόνια πάνω κάτω βλέπεις σοβαρές αλλαγές (X-XS ίδια )

 Όμως την επόμενη χρόνια αν είχες XS άξιζε η μετάβαση σε 11 (μπαταρία και κάμερες είχαν μεγάλες διαφορές + max φωτεινότητα οθόνης )

 Από 11 σε 12 ουσιαστικά έχεις μόνο καινούργιο ντιζάιν και κάποιες μικρές λεπτομέρειες σε κάμερες που μπήκαν απλά για να μπουν . (Πχ night mode σε ultra wide Όχι καλής ποιότητας )

 Φέτος την παράσταση θα κλέψει το ρολόι (όπως και το 18 με το Apple Watch 4)  

 Το I phone μικρές αλλαγές θα έχει . 

Επεξ/σία από Chris_BMW
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο 11 σε 12 δεν έχει και διαφορά στο 5g αν θυμάμαι καλά?

Μπορεί ακόμη να μην είναι απόλυτο κριτήριο αλλά το 5g ήρθε για να μείνει ,οπότε δεν το λές και μικρή διαφορά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, evkar είπε

απο 11 σε 12 δεν έχει και διαφορά στο 5g αν θυμάμαι καλά?

Μπορεί ακόμη να μην είναι απόλυτο κριτήριο αλλά το 5g ήρθε για να μείνει ,οπότε δεν το λές και μικρή διαφορά.

Σωστά . Καλά η Apple είναι μανούλα στο να σε αναγκάζει να αλλάξεις …

 Και όταν δεν έχει κάτι να σε αναγκάσει θα σε σπρώξει σε άλλο προϊόν (apple watch) που θα έχει …

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Xviper13 είπε

Όταν δίνεις τόσα λεφτά τα πάντα πρέπει να είναι σε κορυφαία επίπεδα. Θα συμφωνήσω με τον φίλο που είπε αν είχες το 11 pro. Εγώ από xs max σε 12 pro max κατέληξα οτι άξιζε την μετάβαση. Από την σειρά 12 σε 13 πιστεύω δεν θα αξίζει. Ο τρόπος που αναβαθμίζει η apple τα κινητά της είναι για να αλλάζεις κινητό κάθε 2 ή 3 χρόνια. Άποψη μου. 
Τώρα στο θέμα. Εγώ πιστεύω ότι με το 13 δεν θα κάνει κάποια σοβαρή αλλαγή γιατί πιθανών ετοιμάζονται για κάτι εντελώς διαφορετικό (ίσως fold) για το 14 και έχουν ρίξει όλο το βάρος εκεί. 

Τα πάντα ? θα σου πω 3-4 πράγματα που δεν είναι κορυφαία αμέσως μπαταρίες , notch ,  έλλεψη typeC , αστείο file managment , refresh rate κλπ 

Είπαμε προτιμάμε iOS αλλά δεν εθελοτυφλούμε..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Chocobo είπε

Τα πάντα ? θα σου πω 3-4 πράγματα που δεν είναι κορυφαία αμέσως μπαταρίες , notch ,  έλλεψη typeC , αστείο file managment , refresh rate κλπ 

Είπαμε προτιμάμε iOS αλλά δεν εθελοτυφλούμε..

 

Μπαταρία… τους κάνει πλάκα με πολύ λιγότερα mah. Το notch με την σημερινή τεχνολογία για να έχεις το κορυφαίο Face ID είναι απαραίτητο. Η έλλειψη type c για πιο λόγο είναι πρόβλημα; Το αστείο file management εγώ προσωπικά το έλυσα με δικό μου cloud (wd ex 2 ultra). Πλέον έχω ασφάλεια στα δεδομένα μου και πρόσβαση από παντού. Το refresh rate ναι είναι πρόβλημα αλλά όχι σε όλους. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Chocobo είπε

Τα πάντα ? θα σου πω 3-4 πράγματα που δεν είναι κορυφαία αμέσως μπαταρίες , notch ,  έλλεψη typeC , αστείο file managment , refresh rate κλπ 

Είπαμε προτιμάμε iOS αλλά δεν εθελοτυφλούμε..

 

Συμφωνώ στα 3 από τα τέσσερα .

 Το notch δεν με ενοχλεί · βασικά το θεωρώ εξίσου ενοχλητικό με μια τρύπα και η Apple απλά το μικραίνει γιατί κάθε χρόνο κράζουν το μέγεθος του .

 Type c επίσης ούτε κρύο ούτε ζέστη .

 Βασικά θεωρώ ανώτερη την lightning Θήρα πλην της συνδεσιμότητας .

 Αλλά και πάλι στο I phone δεν με ενδιαφέρει εμένα προσωπικά .Προτιμώ το αθάνατο κούμπωμα από την μια και ίσως μοναδική φορά που θα χρειαστώ type c.

 Εκεί που χρειάζεται c στην άλλη μεριά για σύνδεση με Mac την έχει .

 Υ.Γ Όσο αφορά τις μπαταρίες νομίζω αναφέρεσαι στα μεσαία 12 αρια γιατί τα max εδώ και δυο χρόνια έχουν μπαταρίες που σου βγάζουν την μέρα Ο,ΤΙ χρήση και αν κανείς .

Επεξ/σία από Chris_BMW
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, 

διαβαζω οτι η ελλειψη  Type C ειναι κατι το οποιο ειναι σημαντικο.

Επειδη δεν το καταλαβαινω, με δυο λογια γιατι ειναι σημαντικο και τι ειναι αυτο το Type C?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...