Προς το περιεχόμενο

Με σημαντικές αναβαθμίσεις στην κάμερα έρχονται οι νέες συσκευές iPhone


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 ώρες πριν, Chocobo είπε

Με το ρυθμό που κυκλοφορούν τα κινητά πλέον , αγοράζεις το 2 γενιές πίσω στο 500ρι και έχεις πολύ δυνατή συσκευή(εαν φυσικά θεωρείς το iOS μονόδορομο) 

Νομίζω πλέον ο κόσμος δεν αλλάζει απο ανάγκη συσκευή(και στα 2 στρατόπαιδα)

Ψιλοαδιάφορα τα νέα χαρακτηριστικά , προτιμούσα να φέρει μερικά custom στοιχεία τύπου FilmicPro στo main app.

Αγόρασα 11 προ μαξ πριν δύο εβδομάδες. Ξανά σε δύο χρόνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Chris_BMW είπε

Καλοδεχούμενο θα ήταν , αλλά ειλικρινά ρε παιδιά που χρησιμεύει αυτό εκτός από το να ζουμάρεις για να δεις ίσως κάτι ;

 Δεν ξέρω βγάζω αρκετές φωτογραφίες με το τηλέφωνο και βίντεο, τις περισσότερες φορές χρησιμοποιώντας το portrait mode και τον κύριο φακό .

 Χρήσιμη θεωρώ και την ultra Wide camera επίσης .

 Τώρα στο 12 pro max ανάθεμα και αν έχω 10 φωτό τραβήξει με το 2.5 ψηφιακό ζουμ.

 Βέβαια άλλες ανάγκες εγώ άλλες κάποιος άλλος δεκτό 

 Υ.Γ θεωρώ επίσης πως για να έχει τηλεσκοπικό φακό θα πρέπει να έχει 4 κάμερες αλλιώς το portrait mode θα χαλάσει .

Εφόσον εχει τον lidar που αν εχω καταλαβει ειναι απλα σαν εναν TOF... Τοτε δεν χρειαζεται κατι.. Βγαζει εξαιρετικα αποτελεσματα κ χωρις καποιον απλο 2Χ ζουμ.... Το λεω με παραδειγμα το p30 pro... Εχει παρα πολυ καλα αποτελεσματα απλα με τον tof

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, toym78 είπε

Και όλα αυτά τα "καλουδια"....κανα 200αρι πάνω η τιμή στις συσκευές νέας γενιάς...Άσε μας ρε Apple!!!

Και 200 πάνω να πάει πάλι πιο φθηνό θα είναι από το νέο honor…  

 Θα σου περισσέψει και ένα 50 αρικο να πάρεις φορτιστή46 λεπτά πριν, Giorgos17589 είπε

50 λεπτά πριν, Giorgos17589 είπε

Εφόσον εχει τον lidar που αν εχω καταλαβει ειναι απλα σαν εναν TOF... Τοτε δεν χρειαζεται κατι.. Βγαζει εξαιρετικα αποτελεσματα κ χωρις καποιον απλο 2Χ ζουμ.... Το λεω με παραδειγμα το p30 pro... Εχει παρα πολυ καλα αποτελεσματα απλα με τον tof

Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό που λες .

 Ξέρω πως σίγουρα ο lidar αισθητήρας υπολογίζει απόσταση και συνεργάζεται με τον τηλεφακό για το portrait mode.
 Και σε αυτόν τον τομέα το 12 pro max υστερεί ελαφρώς από το 12 pro που έχει 2x .

 

Επεξ/σία από Chris_BMW
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως λάτρης του iOS και κάτοχος 11 pro δεν συμφωνώ εντελώς στο να αναβαθμίζεις συνέχεια και κάθε 1 ή 2 χρόνια..η εμπειρία χρήσης είναι τέτοια που πρακτικά δεν καταλαβαίνεις διαφορες τρομερές στην απόδοση..αν δε σε ενδιαφέρουν τόσο πολύ οι φωτογραφίες,όπως εμένα για παράδειγμα,αξίζει η αναβάθμιση ανά 3-4 χρόνια..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Chris_BMW είπε

Και 200 πάνω να πάει πάλι πιο φθηνό θα είναι από το νέο honor…  

 Θα σου περισσέψει και ένα 50 αρικο να πάρεις φορτιστή46 λεπτά πριν, Giorgos17589 είπε

Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό που λες .

 Ξέρω πως σίγουρα ο lidar αισθητήρας υπολογίζει απόσταση και συνεργάζεται με τον τηλεφακό για το portrait mode.
 Και σε αυτόν τον τομέα το 12 pro max υστερεί ελαφρώς από το 12 pro που έχει 2x .

 

Καλά...σ αυτό με το honor που αναφέρεις...δεν έχεις καθόλου άδικο!! Συμφωνώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, intensobank είπε

Δεν πηρα απαντηση για το Type C, μαλλον ολοι ασχετοι σαν και εμενα.

🤣

Κοιτα άσχετοι δεν είναι απλά σε περάσανε για τρολ πιθανώς !Ειδικα σε άρθρο για I phone και ενώ υπάρχει πολύ εύκολος τρόπος να μάθεις μέσω Google .

 Πληκτρολόγησε type c και θα σου βγάλει αυτό που θες 

Γενικά είναι Θήρα (οβάλ) που αντικατέστησε μια παλαιότερη θύρα (πιο τετραγωνισμένη) για μεταφορά δεδομένων φόρτισης κτλ.

 Αυτό που αλλάζει με τα χρόνια είναι οι ταχύτητες που υποστηρίζονται .

 Ελπίζω να βοήθησα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Κοιτα άσχετοι δεν είναι απλά σε περάσανε για τρολ πιθανώς !

Εμενα να περασουνε για τρολ...?

Οταν ο καθε πικραμενος μπαινει και γραφει για την apple που ουτε ξερει ουτε εχει αγορασει και πολλοι απο αυτους τα γραφουνε απο κινητα των 150 ευρω***

Απλα εχω σιχαθει να διαβαζω για ραδιοφωνα, για sd καρτες, για type c , για οτι αλλα στον πεολα μπορει να κατεβασει η κουτρα του καθενος για να δικαιολογησει την υπαρξη του και το οτι δεν εχει τιποτα απο την apple.

***μην πεταχτει τωρα κανενας παπατρεχας μαιντανος και αρχισει τα εγω βγαζω 15 χιλιαρικα τον μηνα μπορω να παρω 10 iphone αλλα παιρνω android απο αποψη.

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, margaritagr είπε

Φήμες που λένε πως έχουμε ήδη στα samsung videos με bokeh effect ελέγχονται ως αναληθεις. 

Στα σοβαρά τώρα, είμαι σήμερα με φίλη για καφέ, παμε να βγάλουμε σελφι και γελαει η πλαση με το εύρος του φακού. Ίσα που φαινόμαστε και οι 2. 

Θα βάλουν ποτέ σοβαρή ευρυγωνια σελφοκαμερα; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, alexanderx8 είπε

 

Εγω βγαζω οικογενεια 3 ατομα και περισσευει και δεξια και αριστερα.

Τι αλλο θα πειτε να δω.

🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, kundi είπε

120 hz πουθενα ?

καλός να βγουνε να πέσουν οι τιμές στο 12    -100 euro    θα είναι η καλύτερη αγορά , 

Διαβάζετε επιτέλους τα άρθρα πιο προσεκτικά. Σου απάντησαν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, intensobank είπε

Εμενα να περασουνε για τρολ...?

Οταν ο καθε πικραμενος μπαινει και γραφει για την apple που ουτε ξερει ουτε εχει αγορασει και πολλοι απο αυτους τα γραφουνε απο κινητα των 150 ευρω***

Απλα εχω σιχαθει να διαβαζω για ραδιοφωνα, για sd καρτες, για type c , για οτι αλλα στον πεολα μπορει να κατεβασει η κουτρα του καθενος για να δικαιολογησει την υπαρξη του και το οτι δεν εχει τιποτα απο την apple.

***μην πεταχτει τωρα κανενας παπατρεχας μαιντανος και αρχισει τα εγω βγαζω 15 χιλιαρικα τον μηνα μπορω να παρω 10 iphone αλλα παιρνω android απο αποψη.

 

'Έλα , πετάχτηκα !!!
Επειδή υπάρχει αυτή η αντίληψη ότι επειδή έχω iphone έχω και λεφτά , πίστεψε με ότι μεγάλη μερίδα το παίρνει μόνο για λόγους prestige και δεν έχει ιδέα για να συγκρίνει hardware κτλπ, στο ίδιο κύμα και πιτσιρίκια που κάνουν τα πάντα για να κρατήσουν κάποιο iphone γιατί οι συμμαθητές τους θα πουν ουάου. Γενικά τις συσκευές μου δεν της πουλάω, πάνε από την γυναικά στα παιδιά μου μέχρι να μπουν συρτάρι, η κόρη μου στα 9-10-11 σε κάποιες εκδρομές είχε πάει με iphone 5-6 και μόνο για αυτό το λόγο ένιωσε σαν να είναι το επίκεντρο, μέχρι και πηγαδάκια ρε σεις η Μαρία έχει iphone, έχει πλούσιους γονείς κτλπ.
Άκου τώρα , δεν είμαι πλούσιος, έχω κάλο όμως και θέλω το τηλ μου να είναι ότι ποιο δυνατό υπάρχει, δεν είναι iphone φίλε μου και δεν θα είναι αν δεν αλλάξει πολλά πράγματα,  ναι ένας από τους λόγους είναι και το type C,  στο mbp τη μόνη διασύνδεση που έχω είναι 4 θύρες type C, σε κάνουν να νιώθεις ασφάλεια, στιβαρό θηλύκωμα, πλέον είναι η ποιο διαδεδομένη σύνδεση, στα iphone και στα ipad (έχω δυο) δεν γουστάρει να βάλει ίσως για να πουλάει μόνο δικά της  περιφερειακά, πολύ εγωιστικό, σε hardware πλέον μένει πίσω με διαφορά το ποιο βασικό για εμένα είναι η αυτονομία, αφού μπορείς να μου δώσεις αυτονομία τούμπανο γιατί με πας με το σταγονόμετρο, στηρίζεται στο λογισμικό της, καλά κάνει, αλλά εγώ πλέον και πολλοί άλλοι  την θεωρούμε κατώτερη σε σχέση με ναυαρχίδες android οπότε και έχει φάει άκυρο.
'Αμα είναι όντως τούμπανο το honor magic 3 pro+ αυτό θα προσπαθήσω να πάρω και όχι το 13 max pro plus extra, κάποτε τα iphone έτρεχαν μπροστά και τα android προσπαθούσαν να φτάσουν, τα android ωρίμασαν και πλέον έχει γίνει το αντίστροφο με διαφορά, άρα εσείς οι φανατικοί iphone έχετε κολλήσει και δεν έχετε ιδέα τι ναυαρχίδες android κυκλοφορούν έξω.
Όπως καταλαβαίνεις iphone δεν έχουν οι πλούσιοι και android οι φτωχοί.

Επεξ/σία από konandrio
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, konandrio είπε

'Έλα , πετάχτηκα !!!
Επειδή υπάρχει αυτή η αντίληψη ότι επειδή έχω iphone έχω και λεφτά , πίστεψε με ότι μεγάλη μερίδα το παίρνει μόνο για λόγους prestige και δεν έχει ιδέα για να συγκρίνει hardware κτλπ, στο ίδιο κύμα και πιτσιρίκια που κάνουν τα πάντα για να κρατήσουν κάποιο iphone γιατί οι συμμαθητές τους θα πουν ουάου. Γενικά τις συσκευές μου δεν της πουλάω, πάνε από την γυναικά στα παιδιά μου μέχρι να μπουν συρτάρι, η κόρη μου στα 9-10-11 σε κάποιες εκδρομές είχε πάει με iphone 5-6 και μόνο για αυτό το λόγο ένιωσε σαν να είναι το επίκεντρο, μέχρι και πηγαδάκια ρε σεις η Μαρία έχει iphone, έχει πλούσιους γονείς κτλπ.
Άκου τώρα , δεν είμαι πλούσιος, έχω κάλο όμως και θέλω το τηλ μου να είναι ότι ποιο δυνατό υπάρχει, δεν είναι iphone φίλε μου και δεν θα είναι αν δεν αλλάξει πολλά πράγματα,  ναι ένας από τους λόγους είναι και το type C,  στο mbp τη μόνη διασύνδεση που έχω είναι 4 θύρες type C, σε κάνουν να νιώθεις ασφάλεια, στιβαρό θηλύκωμα, πλέον είναι η ποιο διαδεδομένη σύνδεση, στα iphone και στα ipad (έχω δυο) δεν γουστάρει να βάλει ίσως για να πουλάει μόνο δικά της  περιφερειακά, πολύ εγωιστικό, σε hardware πλέον μένει πίσω με διαφορά το ποιο βασικό για εμένα είναι η αυτονομία, αφού μπορείς να μου δώσεις αυτονομία τούμπανο γιατί με πας με το σταγονόμετρο, στηρίζεται στο λογισμικό της, καλά κάνει, αλλά εγώ πλέον και πολλοί άλλοι  την θεωρούμε κατώτερη σε σχέση με ναυαρχίδες android οπότε και έχει φάει άκυρο.
'Αμα είναι όντως τούμπανο το honor magic 3 pro+ αυτό θα προσπαθήσω να πάρω και όχι το 13 max pro plus extra, κάποτε τα iphone έτρεχαν μπροστά και τα android προσπαθούσαν να φτάσουν, τα android ωρίμασαν και πλέον έχει γίνει το αντίστροφο με διαφορά, άρα εσείς οι φανατικοί iphone έχετε κολλήσει και δεν έχετε ιδέα τι ναυαρχίδες android κυκλοφορούν έξω.
Όπως καταλαβαίνεις iphone δεν έχουν οι πλούσιοι και android οι φτωχοί.

Πες τα φίλε μου...κατάφεραν από φανατικούς iPhone fans...να με κάνουν να κυκλοφορώ με Poco f3 ...και αυτό γιατί και εμείς που δεν μας περισσεύουν... δικαιούμαστε νομίζω μια δυνατή συσκευή που δεν θέλει 2 μισθούς για την αγορά της. !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...