Προς το περιεχόμενο

Η Apple δημιούργησε θυγατρική στην Ελλάδα


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 ώρα πριν, michael92 είπε

Σταμάτησα να διαβάζω.

Μεγάλε, ήρθε για να πάρει λεφτά όχι για να δώσει!

Πέρα από την πλάκα όμως είναι καλή είδηση. Καιρός ήταν να αποκτήσουν σωστή υποστήριξη αντιπροσωπείας τα "μήλα" στην Ελλάδα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, james01gr είπε

Λάθος. Η ικε έχει βιβλία σαν να ειναι ΑΕ, η επε όχι. Η ΙΚΕ είναι μια μίξη ΑΕ και ΕΠΕ με κάποιες απαλλαγές ως προς τους μετόχους.

Νομιζω αν η ΕΠΕ έχει τζίρο πάνω από 1,5 εκ. ευρώ τότε έχει κι αυτή Γ κατηγορίας βιβλία.

Κατά τα άλλα τα 450.000 μετοχικό κεφάλαιο για το μέγεθος της Apple, μου φαίνονται λίγα! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είναι ΕΠΕ δηλαδή Περιορισμένης Ευθύνης.. ξεχάστε την εγγύηση. Ίσως μετά τον φορτιστή, βγάλουν και την συσκευή από μέσα και πουλάνε σκέτο κουτί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, tommy^ είπε

Νομιζω αν η ΕΠΕ έχει τζίρο πάνω από 1,5 εκ. ευρώ τότε έχει κι αυτή Γ κατηγορίας βιβλία.

Κατά τα άλλα τα 450.000 μετοχικό κεφάλαιο για το μέγεθος της Apple, μου φαίνονται λίγα! 

Ολες οι ΕΠΕ έχουν υποχρεωτικά Γ' κατηγορίας , καμια φορά απορώ αν μιλάνε άσχετοι για πράγματα που δεν ξέρουν ή ημιάσχετοι επαγγελματίες που καταστρέφουν κόσμο.

 

Το νέο είναι θετικό απλά ΔΕΝ ξέρουμε αν θα επενδύσει σοβαρά στην Ελλάδα ή θα είναι εταιρία-θυρίδα με 5-6 υπαλλήλους.

Επεξ/σία από jgeorgiou
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jgeorgiou είπε

Ολες οι ΕΠΕ έχουν υποχρεωτικά Γ' κατηγορίας , καμια φορά απορώ αν μιλάνε άσχετοι για πράγματα που δεν ξέρουν ή ημιάσχετοι επαγγελματίες που καταστρέφουν κόσμο.

 

Το νέο είναι θετικό απλά ΔΕΝ ξέρουμε αν θα επενδύσει σοβαρά στην Ελλάδα ή θα είναι εταιρία-θυρίδα.

Δεν είμαι λογιστής  και χρησιμοποίησα τη  λέξη "νομιζω" οπότε κακώς είσαι επιθετικός απέναντι μου.

Μπέρδεψα τις ΕΠΕ με τις ΕΕ για τις οποίες ισχύει αυτό που έγραψα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, tommy^ είπε

Δεν είμαι λογιστής  και χρησιμοποίησα τη  λέξη "νομιζω" οπότε κακώς είσαι επιθετικός απέναντι μου.

Μπέρδεψα τις ΕΠΕ με τις ΕΕ για τις οποίες ισχύει αυτό που έγραψα. 

Δεν ενοούσα εσένα , η έκφραση σου ήταν "επιφυλάκτική" , αυτό που λες τώρα ισχύει.

 

αυτόν εννοούσα

55 λεπτά πριν, james01gr είπε

Λάθος. Η ικε έχει βιβλία σαν να ειναι ΑΕ, η επε όχι. Η ΙΚΕ είναι μια μίξη ΑΕ και ΕΠΕ με κάποιες απαλλαγές ως προς τους μετόχους.

 

Επεξ/σία από jgeorgiou
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρουσα είδηση. Προφανώς η Apple έχει αξιολογήσει πως η ίδρυση εταιρείας ακόμα και με αυτή την μορφή θα επιφέρει μεγαλύτερη προώθηση των υπηρεσιών της, άρα κέρδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Basilhs23___ είπε

Ενδιαφέρουσα είδηση. Προφανώς η Apple έχει αξιολογήσει πως η ίδρυση εταιρείας ακόμα και με αυτή την μορφή θα επιφέρει μεγαλύτερη προώθηση των υπηρεσιών της, άρα κέρδος.

Ε, θα ηταν λιγο ατοπο να προσδοκα σε ζημιες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, intensobank είπε

Ε, θα ηταν λιγο ατοπο να προσδοκα σε ζημιες...

Ναι, αναφέρω το σχόλιό μου με την έννοια πως ορισμένοι παραξενεύονται ή θα αρχίσουν διάφορα με συνωμοσίες επειδή σκέφτηκε η Apple να ανοίξει θυγατρική. Η Apple και η κάθε εταιρεία ούτε μας συμπαθεί ούτε ξύπνησε μια ωραία μέρα και είπε ας ιδρύσουμε κάτι στην Ελλάδα, διαβλέπει πως θα έχει κέρδη, πράγμα που μεταφράζεται πως οι Έλληνες ή ένα ποσοστό τους, προτιμούν προϊόντα Apple και αυτό το έχει καταλάβει η Apple από στατιστικές και μετρήσεις που θα έχει, προσβλέπει πως όλοι αυτοί θα αναζητήσουν να κάνουν χρήση διαφόρων υπηρεσιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...