Προς το περιεχόμενο

Η Apple δημιούργησε θυγατρική στην Ελλάδα


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, billhoozer είπε

Δεν έχουν καταργηθεί οι ΕΠΕ ποιος το λέει αυτό ; Και η ΙΚΕ είναι pc (private company) οι ltd είναι ΕΠΕ . Φιλικά από συνάδελφο.

Ναι έκανα λάθος για αυτό και το ανέφερα σε επόμενο μήνυμα, απλά έχω να δω σύσταση ΕΠΕ χρόνια και ότι ltd βλέπω στις δικές μου περιπτώσεις είναι υποκαταστήματα ή αν πρόκειται για συνδεδεμένη συνηθίζω να βλέπω ανώνυμες

Παρασύρθηκα χωρίς να κοιτάξω το γεμη πρώτα και είπα βλακεία. Ζήτω συγγνώμη και το διορθώνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Να αφήσουνε το marketing και να κοιτάξουν λίγο την υποστήριξη ελληνικών σε Siri, auto-correct, predictive text, ομιλία etc.
Είναι τραγικό να έχουμε φτάσει σε iOS 15 και η Siri να μην μπορεί να διαβάσει ελληνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, SeaLion είπε

Να αφήσουνε το marketing και να κοιτάξουν λίγο την υποστήριξη ελληνικών σε Siri, auto-correct, predictive text, ομιλία etc.
Είναι τραγικό να έχουμε φτάσει σε iOS 15 και η Siri να μην μπορεί να διαβάσει ελληνικά.

Συμφωνώ. Ειδικά όταν η Σίρι υποστηρίζει γλώσσες με 5-6εκ native speakers όπως Δανέζικα, Νορβηγικά, Φινλαδικά ή Εβραϊκά (εν τω μεταξύ ολες αυτές χώρες με υψηλότατη αγγλομάθεια) και δεν υποστηρίζει Ελληνικά με 11εκ native speakers (και τους χαρίζω και τους Κυπρίους στο μέτρημα γιατί ούτως ή άλλως δε θα τους πιάνει η Siri :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Συμφωνώ. Ειδικά όταν η Σίρι υποστηρίζει γλώσσες με 5-6εκ native speakers όπως Δανέζικα, Νορβηγικά, Φινλαδικά ή Εβραϊκά (εν τω μεταξύ ολες αυτές χώρες με υψηλότατη αγγλομάθεια) και δεν υποστηρίζει Ελληνικά με 11εκ native speakers (και τους χαρίζω και τους Κυπρίους στο μέτρημα γιατί ούτως ή άλλως δε θα τους πιάνει η Siri :P )

Ποιος λαος εχει καλυτερο βιοτικο επιπεδο, καλυτερους μισθους και μπορει πρακτικα να παρει τετοια κινητα ΜΑΖΙΚΑ;
Γιατι μπορει μερικοι εδω να ζειτε στην φουσκα σας και να νομιζετε οτι κινητα 1200ευρω ειναι λογικο ποσο με βασικο μισθο λιγοτερο απο 600ευρω αλλα η πραγματικοτητα ειναι αλλη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/8/2021 στις 10:17 ΜΜ, tosser είπε

Πως το εξηγούν οι συνωμοσιολόγοι του φόρουμ;

Greece 2.0

 

Greece-2_0-April-2021.pdf

15 ώρες πριν, Dharma108 είπε

Εντελως τυπικη μου φαινεται ως επενδυση και μαλλον για φορολογικους λογους.

Παντως ειναι οντως περιεργο που σε μια πολη 4+ εκ κατοικων και ακρως τουριστικη δεν υπαρχει apple store.

Καθόλου τυπική. Για να μοιραστούν την πιττα από την επιδότηση της Ε.Ε. 

Μόλις κλείσει και ο τελευταίος Έλληνας επιχειρηματίας θα πέσει και η φορολογία.

Α και ξέχασα, εσύ κι εγώ δίνουμε 24% ΦΠΑ, απο τους υψηλότερους στην Ε.Ε.

Greece-2_0-April-2021.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/8/2021 στις 10:05 ΜΜ, DAEMON2013 είπε

Στη Ρόδο;;;;; δεν το έχω δει ποτέ. Γκαβομάρα έχω ο παλιόγερος

Απέναντι από το παλιο blue lagoon!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινα δεν καταλαβαινω τι το αστειο ειχε η ειδηση και συγκεντρωσε γελια ως emoticon αντιδραση.
Και μονο για να αναλαβει το disney+ με υποτιτλους, χωρια το hardware κλπ η Apple χρειαζοταν θυγατρικη στην Ελλαδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...