Προς το περιεχόμενο

Ο Elon Musk ανακοίνωσε ότι η Tesla αναπτύσσει ένα...ανθρωπόμορφο ρομπότ


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, michael92 είπε

 

άμα έβλεπες το video το είπε ότι δεν υπαρχει... recruitment day ήταν το event για να μαζέψουν άτομα και να το φτιάξουν !!!   

Επεξ/σία από BadIronTree
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Black Demis είπε

σκέψου οτι μια μέρα 99,9% δουλειάς θα κανουν τα robot (ακομη και programming κλπ)

Το μια μέρα μου άρεσε.Ψαξε για GitHub copilot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγη αντικειμενικοτητα δεν βλαπτει

Αφηστε τον ψευτη που αντι να πληρωσει να βρει κανα μηχανικο θελει να τους προσκαλεσει με χορευτες-memes και δηθεν bot τη βδομαδα που η εταιρεια του τεθηκε υπο καθεστως ομοσπονδιακης ερευνας. Πριν λιγους μηνες ανοιξε και το "hyper loop tunnel" που θα εφτιαχνε στο las vegas, προτεινω οποιος εχει ελπιδες για το bot να ριξει μια ματια για να καταλαβει περι ποιου προκειται. 

Καντε κανα θεμα για τους πραγματικους επιστημονες, φρεσκο πριν απο 4 μερες

 

  • Like 4
  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλήθεια τι έγινε με το Sophia  της Hanson Robotics ? περασαν χρόνια , βαρύγδουπες ανακοινώσεις , προβολή marketing και στο τέλος πουλούσαν μια μικρή κούκλα που μιλούσε για αναμνηστικό , ενα σπιτικό ρομποτάκι της  ASUS  το Zenbo ειχε πλάκα αλλά τελικά δεν το φέρανε 

229667_01_Zenbo_IF_entry.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ethereum είπε

αλήθεια τι έγινε με το Sophia  της Hanson Robotics ? περασαν χρόνια , βαρύγδουπες ανακοινώσεις , προβολή marketing και στο τέλος πουλούσαν μια μικρή κούκλα που μιλούσε για αναμνηστικό , ενα σπιτικό ρομποτάκι της  ASUS  το Zenbo ειχε πλάκα αλλά τελικά δεν το φέρανε 

229667_01_Zenbo_IF_entry.jpg

Το Sophia απο την πρωτη μερα ηταν scam/marketing:

https://www.theverge.com/2018/1/18/16904742/sophia-the-robot-ai-real-fake-yann-lecun-criticism

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vs_skg είπε

Λιγη αντικειμενικοτητα δεν βλαπτει

Αφηστε τον ψευτη που αντι να πληρωσει να βρει κανα μηχανικο θελει να τους προσκαλεσει με χορευτες-memes και δηθεν bot τη βδομαδα που η εταιρεια του τεθηκε υπο καθεστως ομοσπονδιακης ερευνας. Πριν λιγους μηνες ανοιξε και το "hyper loop tunnel" που θα εφτιαχνε στο las vegas, προτεινω οποιος εχει ελπιδες για το bot να ριξει μια ματια για να καταλαβει περι ποιου προκειται. 

Καντε κανα θεμα για τους πραγματικους επιστημονες, φρεσκο πριν απο 4 μερες

 

Ανέβασα βίντεο με το συγκεκριμένο θέμα, στο tiktok. Νομίζουν ότι είναι CGI. Ο κόσμος ακόμα κοιμάται. Δεν βλέπουν ότι η ρομποτική έχει κάνει τεράστια βήματα και μας περιμένουν τεράστιες αλλαγές μελλοντικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, adi32 είπε

Μακάρι. Έτσι θα λυθούν πάρα πολλά προβλήματα και ο άνθρωπος θα μπορεί να ασχολείται με άλλα πράγματα 

Όχι ακριβός αλλά ναι θα ληφθούν πάρα πολλά προβλήματα

2 ώρες πριν, skiabox είπε

Το μια μέρα μου άρεσε.Ψαξε για GitHub copilot.

Μία μέρα θα είναι και πάλι αντε να το πούμε σύντομα, το καλό με όλο αυτό θα είναι ότι δεν θα υπάρχει ανάγκη του ανθροπου γενικά έτσι με τον καιρό θα μειωθεί πληθυσμός του πλανήτη τέρμα χαμηλά και αυτοί που θα μείνουν θα κάνουν της ζωές τους όπως γουστάρουν

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, velvetia είπε

Προσωπο για το robot; Θα διαλεγατε καποιου πολιτικου; Εγω εχω καποιους υποψη μου.

Όχι φυσικά πολιτικού. Αν μου ζήταγε ο Elon τι να βάλει που φυσικά θα το ζητήσει αργά ή γρήγορα θα του πω να βάλει αυτό.

SETSHyd.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...