Προς το περιεχόμενο

Η νέα σειρά AMD Radeon RX 7000 θα αποτελείται από RDNA3 και RDNA2 GPUs


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανυπομονώ να βγει η σειρά RX 7000 ώστε να πέσει η τιμή των RX 6000 που θα έχει αποτέλεσμα μείωση τιμής των RX 5000 που κατά συνέπεια θα ρίξει τις τιμές των RX 500 ώστε επιτέλους να βάλω HD 7000 κάρτα σε ένα παλιό pc που έχω (sorry,πέρασα μερικές γενιές αλλά βαριόμουν να πω για όλο το GCN 😜)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με έχει φάει η περιέργεια για την intel. Ναι οκ ξέρω δεν περιμένω κάτι πιο γρήγορο από μια 3070, αλλά θέλω πολύ να δω αν θα το παίξει έξυπνα και βγει οικονομικά για να πάρει μερίδιο από τους απελπισμένους που περιμένουν κάρτα γραφικών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, grevoil είπε

Με έχει φάει η περιέργεια για την intel. Ναι οκ ξέρω δεν περιμένω κάτι πιο γρήγορο από μια 3070, αλλά θέλω πολύ να δω αν θα το παίξει έξυπνα και βγει οικονομικά για να πάρει μερίδιο από τους απελπισμένους που περιμένουν κάρτα γραφικών.

Και εγώ μαζί σου, φαντάζεστε να βγάλει καμιά κάρτα στα 300 ευρώ με επιδόσεις 2060S, θα σκίσει στην αγορά. Και λέω 2060s γιατί πριν σχεδόν ενάμισι χρόνο πούλησα μια τέτοια gaming x προς 340 ευρώ και είχα τύψεις ότι την πούλησα ακριβά όμως πλέον δεν έχω την δυνατότητα να πάρω τις ίδιες επιδόσεις δηλαδή μια 3060 ή μια 6600xt... δυστυχώς ο μισθός μου δεν επιτρέπει να αγοράσω μια τέτοια κάρτα ούτε με οικονομίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, BlueBlade είπε

Πραγματικά έχω βαρεθεί με τέτοιες ειδήσεις.

Και την απόλυτη επανάσταση να φέρουν στις κάρτες γραφικών, απλά δεν με απασχολεί από την στιγμή που δεν μπορώ να αγοράσω καμία. Ελπίζω να λυθεί το θέμα διαθεσιμότητας άμεσα γιατί έχω μείνει με 1060 των 3GB και έχει φτάσει στο τέλος της πια.

join evga waitlist και pray για το καλύτερο 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παλιά, έπαιζα ένα mmorpg και με φώναξε ένας φίλος να δω το παιχνίδι στην super-duper καινούργια κάρτα του. Πήγα και νόμιζα οτι έπαιζα άλλο παιχνίδι... Γέμισε ο τόπος στην οθόνη με λεπτομέρειες, λουλουδάκια, χαλικάκια, χορταράκια και νερά να κινούνται, ο ήλιος να σε στραβώνει ( το εφέ δλδ...) κλπ - δεν μπορούσα να βγάλω άκρη... Ζαλίστηκα απο την αχρείαστη πληροφορία την ώρα που περιμέναμε να μας την πέσουν σε territory war... Γύρισα στο σπίτι, έβαλα το παιχνίδι και η αρχαία κάρτα μου σιδέρωσε το έδαφος - μόνο το distance είχα max - εξαφάνισε  τις δαντέλες τα φρουφρου και τα αρώματα και μου έδειχνε μόνο αυτά που είχαν σημασία... Να χ#$% την ΑΑ τεχνολογία σας νουμπάδες, θα φάει η μύγα σίδερο τώρα, σκέφτηκα... :) :) :)

Επεξ/σία από Eloy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, grevoil είπε

Με έχει φάει η περιέργεια για την intel. Ναι οκ ξέρω δεν περιμένω κάτι πιο γρήγορο από μια 3070, αλλά θέλω πολύ να δω αν θα το παίξει έξυπνα και βγει οικονομικά για να πάρει μερίδιο από τους απελπισμένους που περιμένουν κάρτα γραφικών.

οχι δεν προκειται να πεσουν τοσο οι τιμες για αυτες τις καρτες ουτε σε 2 χρονια

διοτι αν οι κονσολες πουλανε πχ 150 εκατομμυρια τεμαχια σε 5 χρονια,

κ σε ενα χρονο εχουν πωληθει πχ 15-25 εκατομμυρια

το ιδιο θα γινει κ με τα γραφικα κ ακομη χειροτερα γιατι τα χρησιμοποιουν οι μαινερς

για λεφτα, δηλαδη αστειο ποσο να δωσουν 200  ευρω ενα καπελο για να μην περιμενουν 4,8 μηνες

ετσι μεχρι να κατασκευαστουν αρκετα εκατομμυρια νεες καρτες θα πληρωνουν 500δολαρα συν τα καπελα

κ θα πηγαινει ταξιδακια στο διαστημα ο γνωστος φαλακρος εισπρακτορας

 

ιντελ αμδ μβιντια το ξερουν κ δε λενε τιποτα φυσικα,

για την επομενη τριετια απλα τριβουν τα χερια τους,

εγκαταλειπουν τις μικρες καρτες που δινουν μικρο περιθωριο κερδους

Επεξ/σία από peiraiask
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, SkaL- είπε

Και εγώ μαζί σου, φαντάζεστε να βγάλει καμιά κάρτα στα 300 ευρώ με επιδόσεις 2060S, θα σκίσει στην αγορά. Και λέω 2060s γιατί πριν σχεδόν ενάμισι χρόνο πούλησα μια τέτοια gaming x προς 340 ευρώ και είχα τύψεις ότι την πούλησα ακριβά όμως πλέον δεν έχω την δυνατότητα να πάρω τις ίδιες επιδόσεις δηλαδή μια 3060 ή μια 6600xt... δυστυχώς ο μισθός μου δεν επιτρέπει να αγοράσω μια τέτοια κάρτα ούτε με οικονομίες.

Ακριβώς τα ίδια, πήρα αναγκαστικά PS5 το οποίο το καλό είναι ότι μέχρι τέλος του χρόνου πιστεύω ότι θα μπορώ να το δώσω τουλάχιστον στα ίδια λεφτά που το πήρα ή έστω 50€ πιο κάτω. Για μένα μαγκιά θα ήταν να μην είναι καθόλου καλές σε mining και να βγουν σε μια τιμή που θα έχει λογική. Γιατί ακόμα και η καλύτερη της που είναι κοντά σε επιδόσεις 3070 που έχει θεωρητικά πάντα έχει MSRP 500$ άλλα στην πραγματικότητα μιλάμε για 900-1000+, αν έβγαινε και πουλούσε την δικιά της πραγματικά 600$ πιστεύω ότι τα επόμενα 2 χρόνια τουλάχιστον που θα έχουμε το ίδιο πρόβλημα με τους miners, η Intel θα είχε πάρει μεγάλο μερίδιο το gamers και θα είχε εδραιωθεί σαν gpu maker.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχώς η RX 6600 XT είναι η καλύτερη κάρτα για mining αυτή τη στιγμή , 50 watt κατανάλωση 2-3 euro την ημέρα με σημερινές τιμές bitcoin , και κόστος 350 euro χονδρική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rdna τσιπακια οι GPU, mRna τεχνολογια τα εμβολια... Τυχαιο? Δε νομιζω, που να μεινουν τσιπακια να βαλουν στις καρτες γραφικων που τα χουν βαλει ολα μεσα μας... Γι'αυτο υπαρχει παγκοσμια ελλειψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...