Προς το περιεχόμενο

Πατέντα της Huawei φέρνει κυρτή οθόνη και από τις 2 πλαϊνές πλευρές του τηλεφώνου


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάτοχος P40 pro και υπερευχαριστημενος, ίσως το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ. 

Αντί για Gmail έβαλα Bluemail, όλες οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά.

Αντί για Chrome έχω Edge και είμαι το ίδιο αν όχι περισσότερο ικανοποιημένος με την απόδοση του.

Google maps χρησιμοποιώ την εφαρμογή χωρίς να έχω κάνει login καθώς δεν μπορώ. Έχω πρόσβαση στα POIs μου όμως μέσω του Edge, δηλαδή την web έκδοση των maps. Μια χαρά.

Ειδοποιήσεις μου έρχονται κανονικά σε Viber, Whatsapp, Messenger, email, Instagram. Στο Skype την πλήρη έκδοση δεν έρχονται καθόλου ενώ στην έκδοση lite που έχω μια έρχονται μια όχι. Αν βρίσκεται στη μνήμη η εφαρμογή όμως έρχονται πάντα. Για αυτό μια φορά στις 2 ώρες περίπου μπαίνω να δω αν έχω μήνυμα όταν βρίσκομαι εκτός δουλειάς. Στη δουλειά έχω desktop. 

Το καλύτερο feature για εμένα είναι το face unlock που λειτουργεί άψογα μέρα νύχτα. Το δαχτυλικο το έχω απενεργοποιήσει εδώ και καιρό.

Ελπίζω στην αντιεμπορικοτητα των επερχόμενων μοντέλων της Huawei ώστε κάθε χρόνο να τα αγοράζω. Μπαταρία, οθόνη και κάμερες δεν παίζονται. Δε μου λείπει τίποτα πραγματικά. Το λατρεύω.

Το μόνο ενοχλητικό τώρα που το σκέφτομαι είναι πως δεν μπορώ να στείλω την τοποθεσία μου στο Viber καθώς δε φορτώνει τα Google maps. Δεν πειράζει όμως το κάνω στο messenger καθώς έχω τα ίδια άτομα και εκεί.

Επεξ/σία από Panoramix27
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

26 λεπτά πριν, andreas1gr είπε

Και σου είπα... Έχω το P40 pro και δεν έχω κανενα θέμα... 

Εσύ πια συσκευή έχεις; 

Τώρα εχω mi10T pro τι σχέση έχει το ποια συσκευή έχω? 3 φορές έχω πάρει π40 πρό

5 λεπτά πριν, Spartiatis13 είπε

Αν το πας απο αυτό το δρομάκι θα έπρεπε να φάει μπαν και η apple η μεγαλύτερη εταιρία παρακολουθήσεις με Την Google.. Η Samsung.. Η Xiaomi ... Η oneplus.. ΟΛΕΣ οι εταιρίες.. Απλα τι γίνεται.. Οταν η Huawei τους έπαιρνε τα κεφάλια με της συσκευαρες που έβγαζε.. Τα αμερικανακια πειραχτηκαν.. Οποτε σου λέει.. Ας πατήσω πάνω στον μυθο της παρακολουθήσεις που κάνει η Huawei για να της βαλω ένα στοπ στην Ραγδαία εξέλιξη τής.. Όμως η μπάλα γυρίζει σε αυτη την ύπαρξη.. Και μέχρι το 2024 θα είναι ξανά στην κορυφή.. Και μετα δεν την κουνάει τίποτα απο εκεί

Κάνεις λάθος διότι η Apple ανήκει στην Αμερική όπως κ η Google. Προφανώς η χιαομι απειλήθηκε στην πορεία. Άλλες εταιρείες δεν έχουν δώσει τα δικαιώματα που έδωσε η Huawei προφανώς

28 λεπτά πριν, andreas1gr είπε

Και σου είπα... Έχω το P40 pro και δεν έχω κανενα θέμα... 

Εσύ πια συσκευή έχεις; 

Να βρεθούμε από κοντά να το δω με τα μάτια μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Spartiatis13 είπε

Το "κάνεις λάθος" αν θες να έχουμε μια ομαλή και όμορφη κουβέντα δεν θα το γράφεις οταν βλέπεις Spartiatis13.. Οταν μιλάς μαζι μου θα μιλας με σωστά.. Όμορφα και τα λογια σου θα εχουν βάση.. Το ποιος κανει λάθος και ποιος εινακ σωστός κρατά το για πάρτη σού.. 

Για εξήγησε μού τι δικαιώματα εχει δώσει η Huawei ;

Ενα προς ένα

Και βάλε εδώ σκριν της απόδειξης.. Οχι όμως να είναι μόνο απο αμερικανούς .. Απο διάφορες χώρες που κατηγορούν της Huawei μαζι για παρακολούθηση.

Ελα λίγο σε μήνυμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Pitsfitili είπε

Τώρα εχω mi10T pro τι σχέση έχει το ποια συσκευή έχω? 3 φορές έχω πάρει π40 πρό

Κάνεις λάθος διότι η Apple ανήκει στην Αμερική όπως κ η Google. Προφανώς η χιαομι απειλήθηκε στην πορεία. Άλλες εταιρείες δεν έχουν δώσει τα δικαιώματα που έδωσε η Huawei προφανώς

Να βρεθούμε από κοντά να το δω με τα μάτια μου

Και γω ως κάτοχος p40 pro σε γενικές  γραμμές δεν έχω θέμα. Ειδοποιήσεις απο τις περισσότερες εφαρμογές που χρησιμοποιω συχνά μου έρχονται κανονικά. Απο εφαρμογές email μόνο το blue mail μου δουλεύει και εχω βάλει εκεί όλους τους λογαριασμούς οποια άλλη εφαρμογή δοκίμασα δεν ερχόταν ειδοποιήσεις. Viber, Instagram, messenger έρχονται κανονικά. Skype, discord και teams  δεν έρχονται πρέπει να μπαίνω στην εφαρμογή να ελέγχω αν εχω κάποιο καινούργιο μήνυμα . Επίσης οι εφαρμογές απο τις τράπεζες δεν υποστηρίζουν τις πληρωμές με nfc με εξαίρεση την alpha Bank που το έβαλε τωρα (ελπίζω σύντομα και οι υπόλοιπες να ακολουθήσουν). Η εφαρμογή PayPal δεν δουλεύει αν έχεις το κινητό στα ελληνικά πάει να κατεβάσει το πακέτο γλώσσας και κρασαρει και κλείνει οπότε μόνο με αγγλικά λειτουργεί. Επίσης revolut μπορείς να μπεις κανονικά να δεις τον λογαριασμό σου και τις κάρτες αλλα δεν μπορείς να πληρώσεις με την συσκευή γιατί θέλει google pay. Τώρα αυτή την στιγμή δεννμου έρχεται κάτι άλλο να επισημάνω. Έχει σίγουρα κάποια θέματα λόγο έλλειψης google services αλλα όχι και έτσι όπως το περιγράφεις. Και μια φώτο με τις ειδοποιήσεις που έτυχε να έχω αυτή την στιγμή μήπως και μας πιστέψεις έστω στο λιγο 😛

Screenshot_20210825_215807_com.opera.browser.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dimitris1090t είπε

Και γω ως κάτοχος p40 pro σε γενικές  γραμμές δεν έχω θέμα. Ειδοποιήσεις απο τις περισσότερες εφαρμογές που χρησιμοποιω συχνά μου έρχονται κανονικά. Απο εφαρμογές email μόνο το blue mail μου δουλεύει και εχω βάλει εκεί όλους τους λογαριασμούς οποια άλλη εφαρμογή δοκίμασα δεν ερχόταν ειδοποιήσεις. Viber, Instagram, messenger έρχονται κανονικά. Skype, discord και teams  δεν έρχονται πρέπει να μπαίνω στην εφαρμογή να ελέγχω αν εχω κάποιο καινούργιο μήνυμα . Επίσης οι εφαρμογές απο τις τράπεζες δεν υποστηρίζουν τις πληρωμές με nfc με εξαίρεση την alpha Bank που το έβαλε τωρα (ελπίζω σύντομα και οι υπόλοιπες να ακολουθήσουν). Η εφαρμογή PayPal δεν δουλεύει αν έχεις το κινητό στα ελληνικά πάει να κατεβάσει το πακέτο γλώσσας και κρασαρει και κλείνει οπότε μόνο με αγγλικά λειτουργεί. Επίσης revolut μπορείς να μπεις κανονικά να δεις τον λογαριασμό σου και τις κάρτες αλλα δεν μπορείς να πληρώσεις με την συσκευή γιατί θέλει google pay. Τώρα αυτή την στιγμή δεννμου έρχεται κάτι άλλο να επισημάνω. Έχει σίγουρα κάποια θέματα λόγο έλλειψης google services αλλα όχι και έτσι όπως το περιγράφεις. Και μια φώτο με τις ειδοποιήσεις που έτυχε να έχω αυτή την στιγμή μήπως και μας πιστέψεις έστω στο λιγο 😛

Screenshot_20210825_215807_com.opera.browser.jpg

καλησπερα αδερφε! Να σε ρωτησω κατι σε παρακαλω... Αυτα τα θεματα δν θα επρεπε να εχουν λυθει με harmony os το οποιο στηθηκε απο την αρχη χωρις Google services?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Pitsfitili είπε

καλησπερα αδερφε! Να σε ρωτησω κατι σε παρακαλω... Αυτα τα θεματα δν θα επρεπε να εχουν λυθει με harmony os το οποιο στηθηκε απο την αρχη χωρις Google services?

Μέχρι στιγμής global version για το harmony os δεν έχει κυκλοφορήσει μόνο στην Κίνα έχει βγει, εμείς εδώ είναι άγνωστο πότε θα το πάρουμε. Ελπίζω οταν θα βγει η global version του Harmony os να τα έχουν λύσει αυτά τα θεματακια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, dimitris1090t είπε

Μέχρι στιγμής global version για το harmony os δεν έχει κυκλοφορήσει μόνο στην Κίνα έχει βγει, εμείς εδώ είναι άγνωστο πότε θα το πάρουμε. Ελπίζω οταν θα βγει η global version του Harmony os να τα έχουν λύσει αυτά τα θεματακια. 

Έγινε φίλος ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Pitsfitili είπε

Τα λόγια είναι περιττά η Huawei μετά το Ban από τα Google services έχει δεχθεί το μεγαλύτερο πλήγμα που θα μπορούσε να δεχθεί σαν εταιρεία. Πολλοί έλεγαν δεν χαμπαριαζει η ΜΑΜΑ Huawei και κάτι τέτοια χαζά. Όποιος παρακολουθεί την αγορά κ είναι χομπίστας των κινητών θα έχει καταλάβει ότι τα Huawei από το mate 30 pro κ μετά ούτε πωλούνται εύκολα (όπως άλλες συσκευές)αλλά ούτε κ αγοράζονται εύκολα λόγο μη εμπορικότητας ,λόγο έλλειψης των Google services κ όχι μόνο. Η έλλειψη των Google services έχει μετατρέψει τα κινητά της Huawei απο smartphone σε σκέτο phone με καλή κάμερα. Πλέον ακόμα και με harmony os δεν έρχονται ειδοποιήσεις σχεδόν σε καμία εφαρμογή των social media, στα mails κλπ κλπ. Πάλι καλά δλδ που έρχονται κ οι εισερχόμενες κλήσεις κ λειτουργεί τουλάχιστον σαν κινητό τηλέφωνο . Ωστόσο συνεχίζει να κλέβει την παράσταση με την εμφάνιση στην κινητή τηλεφωνία. Το p50 pro είναι ένα από τα ποιο όμορφα τηλέφωνα που έχω δει αν κ πίστευα ότι τίποτα δεν μπορεί να με εκπλήξει πλέον τελικά ήρθε η έκπληξη. Ωστόσο δεν θα το πάρω ποτέ διότι smartphone χωρίς ειδοποιήσεις μου είναι άχρηστο μιας και μπορώ να παραβλέψω την έλλειψη Google services.

Απορώ πραγματικά με τους reviewers ξένους αλλά κ Έλληνες πόσο μπορεί να μεροληπτουν για τα λεφτά κ να αποκρύπτουν από τα reviews τους ότι οι συσκευές της Huawei υποφέρουν πλέον από την έλλειψη ειδοποιήσεων κ πως κάθε φορά που θες να δεις κάτι στο Facebook δεν σου έρχεται ειδοποίηση αλλά πρέπει εσύ να ανοίγεις την εφαρμογή για να τσεκαρεις το οτιδήποτε.

Δεν είναι όμως μόνο το Facebook είναι όλες οι εφαρμογές των social media αλλά και των mails.

Αλήθεια το insomnia σαν τεχνολογικό σάιτ έχει γράψει ποτέ κάποιο αντίστοιχο άρθρο για την Huawei?

'Εχεις συσκευή ή έτσι σου ρθε και γράφεις ότι να ναι ;
Το μόνο πλήγμα είναι ότι το p50 pro θα είναι χωρίς 5G, τα υπόλοιπα που λες είναι σχεδόν  άκυρα και τα έχεις μπερδέψει λίγο .

Επεξ/σία από konandrio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, konandrio είπε

'Εχεις συσκευή ή έτσι σου ρθε και γράφεις ότι να ναι ;
Το μόνο πλήγμα είναι ότι το p50 pro θα είναι χωρίς 5G, τα υπόλοιπα που λες είναι σχεδόν  άκυρα και τα έχεις μπερδέψει λίγο .

εγω τα εχω μπερδεψει? Υπαρχουν αποδειξεις φιλε μου οι μεταπολιτική του αξια η οποια ειναι στα ταρταρα, δεν ξερω ως ποτε θα λετε οτι πεταει ο γαιδαρος ΄ ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Pitsfitili είπε

εγω τα εχω μπερδεψει? Υπαρχουν αποδειξεις φιλε μου οι μεταπολιτική του αξια η οποια ειναι στα ταρταρα, δεν ξερω ως ποτε θα λετε οτι πεταει ο γαιδαρος ΄ ..

Υπάρχει κάποιο τηλέφωνο εκτός από iPhone που να έχει μεταπολιτική αξία;. 

Δεν έχει να κάνει με το Google services, είναι Android. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dimitris1090t είπε

Και γω ως κάτοχος p40 pro σε γενικές  γραμμές δεν έχω θέμα. Ειδοποιήσεις απο τις περισσότερες εφαρμογές που χρησιμοποιω συχνά μου έρχονται κανονικά. Απο εφαρμογές email μόνο το blue mail μου δουλεύει και εχω βάλει εκεί όλους τους λογαριασμούς οποια άλλη εφαρμογή δοκίμασα δεν ερχόταν ειδοποιήσεις. Viber, Instagram, messenger έρχονται κανονικά. Skype, discord και teams  δεν έρχονται πρέπει να μπαίνω στην εφαρμογή να ελέγχω αν εχω κάποιο καινούργιο μήνυμα . Επίσης οι εφαρμογές απο τις τράπεζες δεν υποστηρίζουν τις πληρωμές με nfc με εξαίρεση την alpha Bank που το έβαλε τωρα (ελπίζω σύντομα και οι υπόλοιπες να ακολουθήσουν). Η εφαρμογή PayPal δεν δουλεύει αν έχεις το κινητό στα ελληνικά πάει να κατεβάσει το πακέτο γλώσσας και κρασαρει και κλείνει οπότε μόνο με αγγλικά λειτουργεί. Επίσης revolut μπορείς να μπεις κανονικά να δεις τον λογαριασμό σου και τις κάρτες αλλα δεν μπορείς να πληρώσεις με την συσκευή γιατί θέλει google pay. Τώρα αυτή την στιγμή δεννμου έρχεται κάτι άλλο να επισημάνω. Έχει σίγουρα κάποια θέματα λόγο έλλειψης google services αλλα όχι και έτσι όπως το περιγράφεις. Και μια φώτο με τις ειδοποιήσεις που έτυχε να έχω αυτή την στιγμή μήπως και μας πιστέψεις έστω στο λιγο 😛

Screenshot_20210825_215807_com.opera.browser.jpg

nfc πληρωμή έχει και στην Εθνική και μάλιστα και widget

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, hellghan είπε

Υπάρχει κάποιο τηλέφωνο εκτός από iPhone που να έχει μεταπολιτική αξία;. 

Δεν έχει να κάνει με το Google services, είναι Android. 

Ρε συ φίλε... Μιλάω για έτος που έτρεξε γ συσκευή... Βλέπεις καμία να Πωλείται στα 440 ευρώ? Εγώ το είχα αγοράσει 1100 ευρώ κ σε ένα μήνα έχασε 200 ευρώ. Η πτώση της συσκευής και η μη ζήτηση της δεν έχει προηγούμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Pitsfitili είπε

Ρε συ φίλε... Μιλάω για έτος που έτρεξε γ συσκευή... Βλέπεις καμία να Πωλείται στα 440 ευρώ? Εγώ το είχα αγοράσει 1100 ευρώ κ σε ένα μήνα έχασε 200 ευρώ. Η πτώση της συσκευής και η μη ζήτηση της δεν έχει προηγούμενο

Το ίδιο πράγμα γίνεται και στα samsung. Το παίρνεις και το 200αρικο το έχεις χάσει. Αν κάποιος αγοράζει κινητό για να το πουλήσει σε 10 μέρες δεν είναι πρόβλημα ούτε της εταιρείας, ούτε της συσκευής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...