Προς το περιεχόμενο

Η ΨΥΞΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ;


gkpapad

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, gkpapad είπε

Καλό μεσημέρι.

Σε RYZEN 5 3600 έχω σταθερά  62°c σε απλή περιήγηση.Είναι φυσιολογική ή θερμοκρασία;

καλο μεσημερι!!Λοιπον εισαι πολυ δροσερος χωρις κανενα προβλημα!!!φυσιολογικη ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gkpapad είπε

Καταρχήν ευχαριστώ πολύ.Χθες  Έβαλα καινούργια πάστα την ARCTIC MX-4 και δεν ήξερα αν η θερμοκρασία ήταν σωστή.

Μια χαρα!!!!!!!πολυ καλη επιλογη η MX-4 αυτην την στιγμη ειναι η ποιο κυριαρχη σε συστηματα!!ασχετα αν ειναι καλητερη η Kryonaut κλπ!!!η MX-4 εχει της ποιο πολλες αντοχες!!αν και η MX-5 τα ιδια ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/8/2021 στις 2:39 ΜΜ, gkpapad είπε

Καταρχήν ευχαριστώ πολύ.Χθες  Έβαλα καινούργια πάστα την ARCTIC MX-4 και δεν ήξερα αν η θερμοκρασία ήταν σωστή.

 

Στις 28/8/2021 στις 2:23 ΜΜ, gkpapad είπε

Καλό μεσημέρι.

Σε RYZEN 5 3600 έχω σταθερά  62°c σε απλή περιήγηση.Είναι φυσιολογική ή θερμοκρασία;

Τρέξε ένα game ή κάποιο stress test και πες μας πόσους πιάνει , σε απλο browsing δεν φαίνεται και πολύ λογική η θερμοκρασία. Πια ψήκτρα έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με Be Quiet Dark Rock 4 σε σε απλή περιήγηση στους 62 φιλε μου και με MX-4 καποιο προβλημα εχεις , κατι δεν παει καλα , εγω ριχνω την ευθυνη στο case που εχεις

Αυτη τη στιγμη με καμια 10αρια παραθυρα και με XT εχω 36 βαθμους χαλαρα για να σε δωσω μια ιδεα

Επεξ/σία από triplex1
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα φιλε μου.Εχω το  Silver Lian-Li PC-V1010.Λες εδω  να ειναι το προβλημα;

16 λεπτά πριν, gkpapad είπε

Καλημερα φιλε μου.Εχω το  Silver Lian-Li PC-V1010.Λες εδω  να ειναι το προβλημα;

Αυτο ειναι το κουτι μου.

caseopen.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

bro !! σιγουρα κατι δε παει καλα με τις θερμοκρασιες σου ειδικα σε σερφαρισμα !! δες εαν παταει καλα η ψυκτρα σου ;

οι δικες μου οι θερμοκρασιες στον 3600 φαινονται  στο hwinfo με 10 παραθυρα ανοικτα και ετρεξα μαζι και ενα  cinebench 23 να τον ζορισω λιγο θερμοκρασια δωματιου  30 βαθμοι

Capturepolijokjji.JPG.4e6e039d5c22f6bdebb04ed0b3367643.JPG

Επεξ/σία από ultraex2003
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, gkpapad είπε

Καλημερα φιλε μου.Εχω το  Silver Lian-Li PC-V1010.Λες εδω  να ειναι το προβλημα;

Αυτο ειναι το κουτι μου.

caseopen.jpg

Ναι φιλε μου , το ξερω το κουτι σου γι αυτο το ειπα , αν εχεις την ευχερεια την οικονομικη να το αλλαξεις θα δεις διαφορα μεγαλη.

ο 3600xt ο δικος μου τωρα αυτη τη στιγμη που ειναι πιο καυτος απο τον δικο σου , δεν επιτρεπεται με be quiet να εχεις τετοια νουμερα

1374234690_(73).png.56b66cc5c0541d90f6debb70bf935a86.png

Επεξ/σία από triplex1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gkpapad είπε

Φίλε triplex1,κάνοντας αλλαγή στην θέση της κάρτας γραφικών, ειδα αυτή την διαφορά.

TEMPERATOR.PNG

το ξερω και με προλαβες η 580 δεν ειναι οτι πιο κρυο υπαρχει , απλα αν μπορεις ν'αλλαξεις και το case θα δεις νουμερα ακομη πιο κατω.

Προσφατα παρηγγειλα ενα case φθηνο σχετικα για να στησω ενα pc και επειδη τα παρακολουθω θα σε δωσω 2 λινκ για να καταλαβεις τι λεω χωρις να ξοδευτεις πολυ (σαφως και για ενα καλο κουτι θελεις πανω απο 80 ευρω , αλλα η δουλεια σου μπορει να γινει και με φθηνοτερο)

Με 168χιλιοστα υψος cooler αλλα χωρις ανεμιστηρες

https://www.skroutz.gr/s/21359058/Deepcool-Matrexx-55-Mesh.html?event_price=51.5&from=account_notifications_price_drop

αυτο παρηγγειλα τελευταια με 2 ανεμιστηρες και 175χιλιοστα υψος cooler

https://www.skroutz.gr/s/25425772/Kolink-Stronghold-Oversheer.html

Και τα 2 κοντα στο 50ρικο και νομιζω οτι οι περισσοτεροι μπορουν να στησουν ενα αξιοπρεπες συστημσ με καλο airflow

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι ότι δε Θέλω να αλλάξω το κουτί.Το έχω 10 χρόνια και είναι πολύ ποιοτικό.Έξαλλου η θερμοκρασία πλέον έχει πέσει στους 42°-44° από τους 62°.Μεγάλη η  διαφορά.Σε ευχαριστώ πολύ για τις υποδείξεις σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, gkpapad είπε

Το πρόβλημα είναι ότι δε Θέλω να αλλάξω το κουτί.Το έχω 10 χρόνια και είναι πολύ ποιοτικό.Έξαλλου η θερμοκρασία πλέον έχει πέσει στους 42°-44° από τους 62°.Μεγάλη η  διαφορά.Σε ευχαριστώ πολύ για τις υποδείξεις σου.

Και εγω δεν ηθελα να αλλαξω ενα Xaser ΙΙΙ της Thermaltake που εχω αλλα τελικα το πηρα αποφαση και προχωρησα (πανω απο 10 χρονια και γυρω στα 50 κιλα , αμα θελεις στο κανω δωρο) :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@triplex1 μήπως έχεις το A/C ανοιχτό? Γιατί παίζει μεγάλο ρόλο λέω εγώ τώρα :)

Πάντως ναι, 62C με απλό browsing με μια DR4 είναι πάρα πολύ. Εγώ με ίδια κάρτα γραφικών με εσένα με πολύ χειρότερη ψύξη σε δωμάτιο χωρίς A/C (Μιλάμε για 32-33c θερμοκρασία δωματίου) άντε να δώ 54-55 με twitch ανοιχτό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...