Προς το περιεχόμενο

Πρατήρια για να μη πάρεις τον κινητήρα στο χέρι


ProponitisTouKanape

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιο πολυ μετραει το βενζιναδικο που θα βαλεις και ποσο λαμογιο ειναι 

Νεο βενζιναδικο στη  Βουλιαγμενης που περιεργως εχει φθηνη βενζινη με εστειλε συνεργειο και αναψαν λαμπακια

Επισης γνωστος μου βενζινας με εχει διωξει οταν ειχε σχεδον αδεια δεξαμενη και μου ειπε ελα αλλη μερα

Ποσοι το κανουν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Ανεβαίνουν με κουβάδες στις δεξαμενές και αδειάζουν τον μαγικό ζωμό.

Διάβασε το https://www.eia.gov/energyexplained/gasoline/

Ναι ανεβαίνουν δεν ξέρω αν έχουν κουβάδες ή παγούρια ρίχνουν τα πρόσθετα και έτσι γίνεται η αναβάθμιση σε 98 οκτανίων.

Το ίδιο που μπορείς να κάνει εσύ και ο καθένας μας αγοράζοντας αυτά τα πρόσθετα ενισχυντικά  καυσίμων βενζίνης - πετρελαίου που κυκλοφορούν στην ελεύθερη αγορά.

 

που κυκλοφορούν στο εμπόριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Ναι ανεβαίνουν δεν ξέρω αν έχουν κουβάδες ή παγούρια ρίχνουν τα πρόσθετα και έτσι γίνεται η αναβάθμιση σε 98 οκτανίων.

Το ίδιο που μπορείς να κάνει εσύ και ο καθένας μας αγοράζοντας αυτά τα πρόσθετα ενισχυντικά  καυσίμων βενζίνης - πετρελαίου που κυκλοφορούν στην ελεύθερη αγορά.

 

που κυκλοφορούν στο εμπόριο

Κάνεις λάθος αλλά δεν με νοιάζει να σε πείσω.Την εχουμε ξανακάνει την συζήτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα περισσότερα οκτάνια ή πρόσθετα της βενζίνης δεν την καθιστούν καλύτερη για τη λειτουργία κάθε κινητήρα.

Επίσης, το "βάζε που και που 100αρα για να καθαρίζει ο κινητήρας", παρότι ο κινητήρας έχει προδιαγραφές για 95αρα και 98αρα, μάλλον τα αντίθετα αποτελέσματα θα επιφέρει.

Επομένως ένα καλό βενζινάδικο είναι αυτό που η βενζίνη του αντιστοιχεί στα οκτάνια, που εμπορεύεται και που η αντλία του κλέβει λιγότερο. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...