Προς το περιεχόμενο

Χονδρικη - καλυτερη τιμη σε καθαριστικα / βρωσιμα


Doped

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ετοιμάζεσαι για πόλεμο φίλε;

εγώ πάντως κάνω αυτό που έγραψε ο @Ukforthemoment. Τα μαρκετ ανα διαστήματα βάζουν προσφορές σε διάφορα προϊόντα. Επειδή κι εγώ έχω τεράστιο χώρο, όταν πετυχαίνω προσφορές, αγοράζω ποσότητες. Και ειδικά αν είναι προϊόντα που δε λήγουν και η τιμή είναι εξευτελιστικά μικρή, τιγκάρω το αυτοκίνητο. πχ χαρτικά.

έχει τύχει να στοκάρω τέτοιου είδους προϊόντα και να μου βγάλουν 5+ χρόνια.

Βέβαια πρόσεχε διότι την έχω πατήσει κιολας. Είχα στοκάρει ζάχαρη και είχε κρυσταλώσει (μάλλον λόγω υγρασίας) και την πέταξα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 ώρα πριν, Doped είπε

Καλησπερα.

Σκεφτομουν να ξεκινησω να αγορασω και να διατηρησω μια αποθηκη με καθαριστικα / αναλωσιμα στο σπιτι μου.

Εχω τον ελευθερο χωρο και το θεωρω μια καλη λυση καθως μερικα απο αυτα τα αντικειμενα (καθαριστικα) ειναι ακριβα και προτιμω να σκασω 200 μια και καλη και να μην ασχοληθω για ενα μεγαλο διαστημα. Το ιδιο για τα βρωσιμα: καθως εχω αποθηκη σε υπογειο με dexion θα μπορουσα να εχω μια αποθηκη με κλειστα κουτια που θα εχω μεσα καποια φαγητα που δεν χαλανε γρηγορα κλπ.

  • Καθαριστικα
    • πατωματος
    • τζαμιων
  • Χαρτια
    • υγειας
    • ρολα κουζινας
  • Πανια καθαρισμου
    • σφουγγαρακια
    • vetex

 

Υπαρχει καποιο site , αποθηκη, που μπορει να παει καποιος να αγορασει μεγαλες ποσοτητες απο αυτα τα υλικα;

Για τα βρωσιμα που αναφερω, σκεφτομουν πραγματα σαν:

  • Καφες
  • Ρυζι
  • Οσπρια (φακες κλπ)
  • Σκονη γαλατος
  • Σκονη σοκολατας

Περιμενεις κατι να γινει και δεν θελεις να μας το πεις για να μην μας τρομαξεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, DWinchester είπε

TS μάλλον πρέπει να μιλήσετε με τον Kostas88KG.😁

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Bitbit είπε

ετοιμάζεσαι για πόλεμο φίλε;

Και εκει χαμενος θα ημουν γιατι μονος μου ειμαι αρα θα ξεχαστουν εκει κατω.

Οχι, απλα δεν θελω να κουβαλαω καθε μηνα καθαριστικα κλπ.

Προτιμω να τα δωσω μια φορα και να μην το σκεφτομαι.

1 ώρα πριν, Bitbit είπε

Βέβαια πρόσεχε διότι την έχω πατήσει κιολας. Είχα στοκάρει ζάχαρη και είχε κρυσταλώσει (μάλλον λόγω υγρασίας) και την πέταξα.

Οπως ειπε και οι@Τέρης Α., θεωρω οτι για τετοια θελω να εχω και κουτια για να ειναι μεσα τα πργαματα

2 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

αυτό πηγαινα να γράψω

Δεν καταλαβαινω την συνδεση 😕

Αλλα αυτο που θελω να κανω ακουγεται περιεργο δεκτο.

Απλα προσπαθω να μειωσω την αναλογα κοστους - χρονου απο την διαδικασια να πηγαινω σουπερ για να παιρνω τετοια πραγματα.

Αν τα εχω αποθηκευμενα καπου, δεν χανω κατι περα απο χωρο στην αποθηκη μου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, george1807 είπε

Στο Mart πλέον αγοράζεις χωρίς επαγγελματικό αφμ και έχει κανονικά μεγάλες συσκευασίες.

https://www.themart.gr/

Μιλαμε για αυτο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάπως έτσι σκέφτεται και η μητέρα μου. Ψωνίζει στις προσφορές αρκετή ποσότητα και τα καταναλώνουμε μετά από 2-3 βδομάδες. Αυτό με τη ζάχαρη μου συνέβη πέρυσι σε 2 πακέτα (ήταν μάρκα 1 του Μαρινόπουλου). Από την άλλη, φάγαμε και πληγούρι 10ετίας ξεχασμένο στο ψυγείο. Δεν είχε πάθει το παραμικρό.

Επεξ/σία από Τέρης Α.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,
Σε χαρτικά υγειας και κουζινας βρισκω καλες τιμες στο e-bloko και στο balkan express. Σε τροφιμα εχεις επισκεφθει καποιο σημειο πωλησης του "χωρις μεσαζοντες"; Κανουν συνηθως συγκεντρωσεις σε διαφορες περιοχές το 1ο Σ/Κ καθε μήνα. Μπορεις να βρεις παραγωγους και να παρεις ποσοτητες σε καλες τιμές.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Bitbit είπε

Βέβαια πρόσεχε διότι την έχω πατήσει κιολας. Είχα στοκάρει ζάχαρη και είχε κρυσταλώσει (μάλλον λόγω υγρασίας) και την πέταξα.

Δεν έπρεπε να πετάξεις την ζάχαρη, δεν χαλάει! Θα μπορούσες με την βαριοπούλα να την κάνεις μικρότερα κομματάκια και μετά να την αλέσεις σε Μύλο Καφέ! :P

Spoiler

ήταν το tip της ημέρας :lol:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Doped είπε

https://www.themart.gr/

Μιλαμε για αυτο?

Νομίζω οτι πλέον στο Mart μπορείς να ψωνίσεις και ως ιδιώτης απλά, βγάζεις κάρτα στην είσοδο με το αφμ σου, ακόμα και αν δεν εισαι επαγγελματίας και ψωνίζεις κανονικά. Ειναι οτι πρέπει για το σκοπό που θες, γιατι έχει και μεγάλες συσκευασίες, που κάνουν πιο εύκολη την αποθήκευση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Doped είπε

Και εκει χαμενος θα ημουν γιατι μονος μου ειμαι αρα θα ξεχαστουν εκει κατω.

Οχι, απλα δεν θελω να κουβαλαω καθε μηνα καθαριστικα κλπ.

Προτιμω να τα δωσω μια φορα και να μην το σκεφτομαι.

Οπως ειπε και οι@Τέρης Α., θεωρω οτι για τετοια θελω να εχω και κουτια για να ειναι μεσα τα πργαματα

Δεν καταλαβαινω την συνδεση 😕

Αλλα αυτο που θελω να κανω ακουγεται περιεργο δεκτο.

Απλα προσπαθω να μειωσω την αναλογα κοστους - χρονου απο την διαδικασια να πηγαινω σουπερ για να παιρνω τετοια πραγματα.

Αν τα εχω αποθηκευμενα καπου, δεν χανω κατι περα απο χωρο στην αποθηκη μου

Θα μπορούσες όμως να νοικιάσει την αποθήκη προς 50€ μηνιαίως και να βγάζεις 600€ ετησίως, ένα ταξίδι αναψυχής

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, papp0us είπε

Νομίζω οτι πλέον στο Mart μπορείς να ψωνίσεις και ως ιδιώτης απλά, βγάζεις κάρτα στην είσοδο με το αφμ σου, ακόμα και αν δεν εισαι επαγγελματίας και ψωνίζεις κανονικά. Ειναι οτι πρέπει για το σκοπό που θες, γιατι έχει και μεγάλες συσκευασίες, που κάνουν πιο εύκολη την αποθήκευση.

Μπορείς σαν ιδιώτης να ψωνίζεις, όπως σε ένα σουπερμάρκετ, αλλά και εκεί πρέπει να υπάρχει προσφορά σε κάποια πράγματα αλλιώς δεν αξίζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γράψεις στο Google απορρυπαντικα χαρτικά χονδρικής ή επαγγελματικά, θα σου βγάλει πολλά. 

Επειδή δούλευα στον κλάδο του HORECA, ξερω πως αρκετοί χονδρεμποροι διατηρούν και σημεία λιανικής όπου μπορείς να αγοράζεις πχ 4λιτρα απορρυπαντικα. 

Αν θες να μου πεις περιοχή μηπως βοηθήσω με κάποια ονόματα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...