Προς το περιεχόμενο

Η Apple θα αυξήσει την τιμή στο iPhone 13 λόγω του αυξημένου κόστους παραγωγής του νέου επεξεργαστή


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, CaratNaturelle είπε

Δεν ειμαι προχειρος, αλλα αυτο εγινε επειδη οργανωμενα και σε παγκοσμιο επιπεδο εγινε μπουκοταζ στο προιον ?

Μαζευτηκαν δηλαδη οι αγοραστες απο Ευρωπη, Ασια, Αμερικη κλπ και ειπανε>

Ρε μαγκα τζομπς, ακριβο το μαραφετι σου, στο μπουκοταρουμε και σε αναγκαζουμε να κατεβασεις την τιμη!

 

Όχι δεν ήταν οργανωμένη η επιλογή να μην το αγοράσουνε, το θέμα όμως είναι η αντίδραση της αγοράς ήταν συνειδητή  μιας και δεν αγοράσανε ένα προϊόν που το θεωρούσαν ακριβό για αυτά που προσέφερε…  

ΥΓ: μποϊκοτάζ σε προϊόντα εταιριών έχουμε δει πολλές φορές, δεν είναι βέβαια για την τιμή των προϊόντων τους αλλά περισσότερο για κάποιες κοινωνικές - πολιτικές επεμβάσεις ή κάποιες κακόγουστες διαφημίσεις, οι περισσότερες εταιρίες ενδίδουν υπό αυτή την μορφή πίεσης…

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 146
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το 6s έβγαλε μια 5ετία και το ίδιο θα κάνει και το 11. Οπότε μέχρι το 2025 έχω πολύ καιρό για να με απασχολεί από τώρα η τιμή του νέου μοντέλου. Οι ενδιαφερόμενοι ας τα ζυγίσουν και ας πράξουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, adi32 said:

Αυτό είναι το θέμα. 

Παίρνεις ένα κινητό ή pc και πετάει. Βγαίνουν τα updates και μετά 4 χρόνια δεν ανοίγει ούτε browser 

 

3 hours ago, mp123 said:

Σε οτιδήποτε άλλο εκτός iPhone,  Mac book. Εδώ είναι η διαφορά της apple. Εδώ πουλάει ακόμα το iPhone 7 τι να λέμε τώρα. Υπάρχει άλλο κινητό που 6ετιασ που να πουλάει σήμερα;

To σχεδόν 4ετιας Mate 10 Pro που έχω πάντως μια χαρά πάει. 

 

Επίσης άψογα δούλευε μέχρι πριν λίγο καιρό το PC μου με επεξεργαστή του 2009 και προσθήκη ενός SSD. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι πρώτο θα είναι σε πωλήσεις στις ναυαρχίδες. Πρώτο θα είναι μέχρι να δύση ο ήλιος από την ανατολή! Πρώτο θα είναι μέχρι να πατήσει ο Κιμ το κουμπί να μας στείλει όλους για ραπανάκια! Η καλύτερη αγορά σε iPhone είναι η περυσινή ναυαρχίδα, η και ποιο πίσω κάθε χρόνο. Δλδ το 11άρι είναι κακό να το πάρει κανείς φέτος? Φοβερή συσκευή σε καλή τιμή. Από τα android κι αν υπάρχουν επιλογές ώστε να αποφύγει κάποιος το χιλιάρικο, πολύ καλά midrange κάτω από 500.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

1 ώρα πριν, hyperspaced είπε

Πάει, ξεκλείδωσε και το achievement των 2000+ ευρώ η Apple. (Και μετά κάποιοι εδώ μέσα αναρωτιόντουσαν γιατί την έλεγα "τοξική").
Δάκρυα χαράς σε κάθε πικραμένο κορεάτη και κινέζο κατασκευαστή που θα πουλήσει και αυτός την "ναυαρχίδα" του σε λίγους μήνες στην ίδια κατηγορία τιμής...
 

Μάλιστα. Άρα φταίει η Apple  που οι Κινέζοι θα ανεβάσουν κι αυτοί τις τιμές;; 🤔 

Επεξ/σία από koutsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας το βάλει όσο θέλει. Αυτος που δεν θα το αγόραζε, δεν θα το αγοράσει και αυτός που θα το αγοράσει δεν θα κλάψει για 99€ παραπάνω. Κλάιν.

Όσο και να ανεβαίνει κάθε χρόνο αυτό θα είναι το σκεπτικό.

Καινούργιο iPhone= τιμή προηγούμενου + 100-199€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NickTG είπε

 

To σχεδόν 4ετιας Mate 10 Pro που έχω πάντως μια χαρά πάει. 

 

Επίσης άψογα δούλευε μέχρι πριν λίγο καιρό το PC μου με επεξεργαστή του 2009 και προσθήκη ενός SSD. 

Ρε μπαγάσα και εδώ με κυνηγάς 😂

Ότι λαπ τοπ έχω πάρει μια 4 ετια βαριά με βγάζει. Μετά σέρνετε.
Χαβαη  με τίποτα πως την παλευεις ; Μόνο iPhone .Mac book δεν μπορώ να πάρω γιατί στην δουλειά όλοι είμαστε με windows και αναγκαστικά παίρνω τέτοια κάθε 3 - 4 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, mp123 said:

Ρε μπαγάσα και εδώ με κυνηγάς 😂

Ότι λαπ τοπ έχω πάρει μια 4 ετια βαριά με βγάζει. Μετά σέρνετε.
Χαβαη  με τίποτα πως την παλευεις ; Μόνο iPhone .Mac book δεν μπορώ να πάρω γιατί στην δουλειά όλοι είμαστε με windows και αναγκαστικά παίρνω τέτοια κάθε 3 - 4 χρόνια.

Δηλαδή αγοράζεις laptop αντίστοιχης τιμής με MacBook και το πολύ 4 χρόνια μετά απλά σέρνεται, σωστά? 

Εσύ με το iPhone πως την παλεύεις? 

Βέβαια το ζήτημα δεν είναι η πάλη αλλά το ότι μια χαρά υπάρχουν κινητά που τρέχουν άψογα μετά από 3-4 χρόνια και δεν λέγονται iPhone. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, NickTG είπε

Βέβαια το ζήτημα δεν είναι η πάλη αλλά το ότι μια χαρά υπάρχουν κινητά που τρέχουν άψογα μετά από 3-4 χρόνια και δεν λέγονται iPhone. 

Το θέμα δεν είναι αν υπάρχουν, αλλά πόσα από τα Android μοντέλα μπορούν μετά από 3-4 χρόνια να τρέχουν άψογα…

Τέτοιες σκέψεις βέβαια είναι κάτι που δεν υπάρχουν στα iPhones…

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, AtiX said:

Το θέμα δεν είναι αν υπάρχουν, αλλά πόσα από τα Android μοντέλα μπορούν μετά από 3-4 χρόνια να τρέχουν άψογα…

Τέτοιες σκέψεις βέβαια είναι κάτι που δεν υπάρχουν στα iPhones…

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάποιο Android 3-4 ετών αντίστοιχης τιμής με το τότε iPhone που να έχει τώρα θέματα να τρέξει οτιδήποτε εκτός αν είχε βγει προβληματικό από την αρχή. 

Γενικά είναι σκέψεις που ποτέ δεν κάνω αγοράζοντας Android τέτοιας τιμής και κατηγορίας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, AtiX είπε

Το θέμα δεν είναι αν υπάρχουν, αλλά πόσα από τα Android μοντέλα μπορούν μετά από 3-4 χρόνια να τρέχουν άψογα…

Τέτοιες σκέψεις βέβαια είναι κάτι που δεν υπάρχουν στα iPhones…

Καραμελα που δε λιωνει. Εχω ενα note 3 που τρεχει ακομα αψογα. Προφανως μονο ενσυρματα με το φορτιστή στη πριζα γιατι έχει πεθανει η μπαταρια. Απο οσο εχω δει απο παλιοτερα iphone τα iphone ειναι αυτα που σέρνονται οταν γερασουν γιατί συνηθως τα τελευταια updates τους ειναι θεοβαρα (3g,3gs, 4,4s).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Καραμελα που δε λιωνει. Εχω ενα note 3 που τρεχει ακομα αψογα. Προφανως μονο ενσυρματα με το φορτιστή στη πριζα γιατι έχει πεθανει η μπαταρια. Απο οσο εχω δει απο παλιοτερα iphone τα iphone ειναι αυτα που σέρνονται οταν γερασουν γιατί συνηθως τα τελευταια updates τους ειναι θεοβαρα (3g,3gs, 4,4s).

Ωραια αστεία λες κι εσυ! 😂😂😂😂😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...