Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσε η νέα ναυαρχίδα της GoPro, Hero 10 Black


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

4 λεπτά πριν, karamela693 είπε

Δυστυχώς έτσι είναι σε πολλά προϊόντα, απλά στις Gopro το θέμα καταντάει αστείο! Ο καθένας ζητάει ότι θέλει, προσωπικά 2-3 Gorpo που έχω πάρει τις πήρα από το επίσημο site της εταιρίας. 

Υ.Γ. Με το ανακοινωθεί η νέα 10 θα γεμίσουμε αγγελίες της 9 σε τιμές 300+ ευρώ!!!χαχα

Υ.Γ. Εχω και εγώ γνωστό που πουλάει Vitara 3ετιας όσο κάνει πλέον καινούριο, και του είπα ότι πλέον η τιμή στο καινούριο έχει πέσει άλλα μου λέει εγώ τόσο το πήρα και δεν δέχομαι λιγότερα!!! Αντε βγάλε άκρη!!

Είναι ένας τύπος στο Σύνταγμα και πουλάει κουλούρια. Πάει ένας να πάρει, και ακολουθεί ο εξής διάλογος:

- Πόσο κάνει το κουλούρι;

- 1.000.000 ευρώ

- Είσαι τρελός; Ποιός θα δώσει 1.000.000 για ένα κουλούρι;

- Ένας δε θα βρεθεί;

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, karamela693 είπε

Δυστυχώς έτσι είναι σε πολλά προϊόντα, απλά στις Gopro το θέμα καταντάει αστείο! Ο καθένας ζητάει ότι θέλει, προσωπικά 2-3 Gorpo που έχω πάρει τις πήρα από το επίσημο site της εταιρίας. 

Υ.Γ. Με το ανακοινωθεί η νέα 10 θα γεμίσουμε αγγελίες της 9 σε τιμές 300+ ευρώ!!!χαχα

Υ.Γ. Εχω και εγώ γνωστό που πουλάει Vitara 3ετιας όσο κάνει πλέον καινούριο, και του είπα ότι πλέον η τιμή στο καινούριο έχει πέσει άλλα μου λέει εγώ τόσο το πήρα και δεν δέχομαι λιγότερα!!! Αντε βγάλε άκρη!!

Δεν νομίζω οι κάτοχοι των 9 να αναβαθμίσουν γιατί δεν έχουν τεράστιες διαφορές..Εκτός αν είναι απο αυτούς που αναβαθμίζουν κάθε χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, elmagico είπε

Δεν νομίζω οι κάτοχοι των 9 να αναβαθμίσουν γιατί δεν έχουν τεράστιες διαφορές..Εκτός αν είναι απο αυτούς που αναβαθμίζουν κάθε χρόνο.

Μεγάλες διαφορές δεν έχει πράγματι, άλλα πίστεψε με πάντα θα βρεθούν άτομα να τις δώσουν για να πάρουν έστω αυτό το ελάχιστο παραπάνω!! και φυσικά θα τις πουλάνε όσο κάνει καινούρια η 10 για να τους βγει τσάμπα η 10αρα.... μην νομίζεις όλο και κάποιο κορόιδο θα τσιμπήσει!!

6 λεπτά πριν, parlapipas25 είπε

Το θέμα είναι να μπορέσουν να μεγαλώσουν το sensor  που έχει γιατί σε περιβάλλον με χαμηλό φωτισμό είναι πολύ κακή.

Ετσι ακριβώς!! Δυστυχώς μια από τα ίδια θα είναι και φέτος, με βελτισούλες εδώ και εκει λόγω επεξεργαστή!

Επεξ/σία από karamela693
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, karamela693 είπε

Μεγάλες διαφορές δεν έχει πράγματι, άλλα πίστεψε με πάντα θα βρεθούν άτομα να τις δώσουν για να πάρουν έστω αυτό το ελάχιστο παραπάνω!! και φυσικά θα τις πουλάνε όσο κάνει καινούρια η 10 για να τους βγει τσάμπα η 10αρα.... μην νομίζεις όλο και κάποιο κορόιδο θα τσιμπήσει!!

Εχεις δίκιο....Γι αυτό έγραψα οτι ύπαρχουν και αυτοί που αναβαθμίζουν κάθε χρόνο.....

Junkies....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dikasths είπε

Περιμένω τώρα αγγελίες στο insomnia να πουλάνε τις Hero 8 μεταχειρισμενες στην τιμή της Hero 10, με ένδειξη "τιμή τελική", "παζάρια θα διαγράφονται"

Εδώ πουλάνε rx580 450e , παζάρια απαγορεύονται. 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω την 5 και πλέον ήρθε η ώρα για αναβάθμιση. Βέβαια αν έβγαινε πιο πριν και προλαβαίναμε τις καλοκαιρινές διακοπές καλό θα ήταν, τώρα ουσιαστικά δεν έχω λόγο να την πάρω ακόμα εκτός αν καταφέρω φέτος να πεταχτώ κανένα βουνό.. Δεν πειράζει, καλύτερα κιόλας, λογικά του χρόνου το καλοκαίρι θα έχει πέσει και λίγο η τιμη.

Σχετικά με τα προβλήματα που αναφέρουν 2-3, και εγώ έχω διάφορα. Κατ'αρχάς είχε σταματήσει να την αναγνωρίζει η εφαρμογή του iPhone 7 (όταν την είχα πάρει είχα ακόμα το 7), και ακόμα και όταν μεταφέρθηκα στο X αλλά και στο XS αργότερα, την αναγνωρίζει 100% μεν αλλά ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ δεν καταφέρνω να κάνω transfer από την κάμερα στο κινητό. Οι μεταφορές αρχείων γίνονται ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ και μόνο από την κάρτα μνήμης.. το οποίο προφανώς δε βολεύει όταν είσαι σε διακοπές. 

Ευελπιστώ η καινούρια να μην έχει τέτοια θέματα. 

Επεξ/σία από polaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, polaki είπε

Έχω την 5 και πλέον ήρθε η ώρα για αναβάθμιση. Βέβαια αν έβγαινε πιο πριν και προλαβαίναμε τις καλοκαιρινές διακοπές καλό θα ήταν, τώρα ουσιαστικά δεν έχω λόγο να την πάρω ακόμα εκτός αν καταφέρω φέτος να πεταχτώ κανένα βουνό.. Δεν πειράζει, καλύτερα κιόλας, λογικά του χρόνου το καλοκαίρι θα έχει πέσει και λίγο η τιμη.

Σχετικά με τα προβλήματα που αναφέρουν 2-3, και εγώ έχω διάφορα. Κατ'αρχάς είχε σταματήσει να την αναγνωρίζει η εφαρμογή του iPhone 7 (όταν την είχα πάρει είχα ακόμα το 7), και ακόμα και όταν μεταφέρθηκα στο X αλλά και στο XS αργότερα, την αναγνωρίζει 100% μεν αλλά ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ δεν καταφέρνω να κάνω transfer από την κάμερα στο κινητό. Οι μεταφορές αρχείων γίνονται ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ και μόνο από την κάρτα μνήμης.. το οποίο προφανώς δε βολεύει όταν είσαι σε διακοπές. 

Ευελπιστώ η καινούρια να μην έχει τέτοια θέματα. 

Το θέμα με την εφαρμογή το είχα και εγώ που είχα την 3+..

Αρα το είχα ποιο πολύ καίρο σε σχέση με σένα αλλά με ενα adapter τα πέρναγα στο iphone.

Τώρα με την 9 η εφαρμογή απλά φυσάει.

Δεν ήταν δλδ θέμα της gopro αλλά της εφαρμογής.

 

ΥΓ.Αγορά μόνο απο το site της gopro.Η διαφορά τιμής με εδώ αξίζει λόγω του bundle.... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, elmagico είπε

Δεν ήταν δλδ θέμα της gopro αλλά της εφαρμογής.

H αλήθεια είναι ότι η εφαρμογή έχει βελτιωθεί πάρα πολύ σε σχέση με το παρελθόν.. θυμάμαι που κάποτε της είχαν αλλάξει και όνομα (κανείς δεν ξέρει γιατί), και τελικά το ξανα-άλλαξαν. Και πάλι όμως, όσα θέματα και να μου έχει είναι μόνο με τη σύνδεση με το κινητό. Σαν κάμερα θεωρώ δεν έχει ανταγωνισμό η GoPro. 

Ευτυχώς που σαν εταιρεία ξεπέρασε τα οικονομικά προβλήματα που είχαν προκύψει κυρίως από την πλήρη αποτυχία του GoPro Karma drone, θα ήταν πολύ κρίμα να μην τα κατάφερνε (αν και σίγουρα θα εξαγοραζόταν από άλλη εταιρεία, οπότε τα προϊόντα θα συνέχιζαν να βγαίνουν..). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, polaki είπε

H αλήθεια είναι ότι η εφαρμογή έχει βελτιωθεί πάρα πολύ σε σχέση με το παρελθόν.. θυμάμαι που κάποτε της είχαν αλλάξει και όνομα (κανείς δεν ξέρει γιατί), και τελικά το ξανα-άλλαξαν. Και πάλι όμως, όσα θέματα και να μου έχει είναι μόνο με τη σύνδεση με το κινητό. Σαν κάμερα θεωρώ δεν έχει ανταγωνισμό η GoPro. 

Ευτυχώς που σαν εταιρεία ξεπέρασε τα οικονομικά προβλήματα που είχαν προκύψει κυρίως από την πλήρη αποτυχία του GoPro Karma drone, θα ήταν πολύ κρίμα να μην τα κατάφερνε (αν και σίγουρα θα εξαγοραζόταν από άλλη εταιρεία, οπότε τα προϊόντα θα συνέχιζαν να βγαίνουν..). 

Πιστεύω καθαρά θέμα ασυμβατότητας μεταξύ app & κάμερας.

Παλιά gopro,καινούργιο app,μας έβγαζε οτι ποτέ δεν πέρναγες τις φωτό στο κινητό.

Επεσε στην μόδα των drone εκείνη την περίοδο και δεν υπήρχε περίπτωση να τα βάλει με την dji.

Once U go Gopro U never go back.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ασχολειστε με το ποσο πουλα ο καθενας εδω μεσα η καπου αλλου και δεν αγοραζετε απευθειας απο την εταιρεια???

380 εχει αυτη τη στιγμη και με δωρα!!!

Απο τον δευτερο χρονο βεβαια θα υπαρχει και  η ετησια συνδρομη των 50 ευρω αν δεν κανω λαθος ,  ως subcriber.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pink-shop είπε

Ως γνωστο αν εχεις χρησιμοποιησει κατι το πουλας σε μεγαλυτερη αξια (απο την πραγματικη μεταχειρισμενου) επειδη πιστευεις οτι πηρε αξια στα χερια σου επειδη "ειναι αψογη" , "ειμαι ψειρας" , "με ολα τα παρελκομενα"  "αγρατσουνιστη" , "λιγες ωρες χρησης" , "δευτερη μπαταρια αχρησιμοποιητη" κλπ κλπ. Κανονικα για συσκευες που περασαν τα δυο χρονια απο την αγορα θα επρεπε να υπαρχει πλαφον στο 50% τουλαχιστον κατω απο την εμπορικη αξια της καινουριας στο μυαλο ενος πωλητη. Επισης οταν δινει καποιος 400 ευρω για μια go pro (ή γενικα μια ηλεκτρονικη συσκευη) δε μας νοιαζει εαν εκανε το σκατο του παξιμαδι , ή εαν την πηρε με το ταμειο ανεργειας, ή εαν δεν κερνουσε την κοπελα του για 6 μηνες και κρατουσε τα λεφτα (και μετα αναρωτιοταν γιατι τον αφησε) .  xxx

Δικαίωμα του καθενός.αν δε μας κάνει προχωράμε παρακάτω έτσι απλά.νταβατζηδες σε γινόμαστε στην τσέπη κανενός...φιλικά πάντα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, elmagico είπε

Το θέμα με την εφαρμογή το είχα και εγώ που είχα την 3+..

Αρα το είχα ποιο πολύ καίρο σε σχέση με σένα αλλά με ενα adapter τα πέρναγα στο iphone.

Τώρα με την 9 η εφαρμογή απλά φυσάει.

Δεν ήταν δλδ θέμα της gopro αλλά της εφαρμογής.

 

ΥΓ.Αγορά μόνο απο το site της gopro.Η διαφορά τιμής με εδώ αξίζει λόγω του bundle.... 

Ετσι, αγορές ΜΟΝΟ από το Site της Gopro, δωρεάν μεταφορικά και προσφορές/bundle. Μπορείς να πάρεις π.χ. την Gopro 9 με ένα σωρό γνήσια αξεσουάρ/μπαταρίες/συνδρομή κλπ. με λιγότερα από όσο εδώ πουλάνε σκέτο το σώμα....ήδη τώρα που μιλάμε έχει στα 380 την Gopro 9 με 2 γνήσιες μπαταρίες, διπλό φορτιστή και ετήσια συνδρομή, εδώ από Skroutz η gopro 9 ξεκινάει στα 400 χωρίς συνδρομή, χωρίς δεύτερη μπαταρία και χωρίς διπλό φορτιστή..και έχουν παίξει κατά καιρούς και πολύ καλύτερες προσφορές σε Gorpo 9.

Επεξ/σία από karamela693
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, elmagico είπε

Ευτυχώς που δεν έχει τρελές διαφορές με την 9.

Εδω έκανα δουλειά με την 3+ black τόσα χρόνια και άλλαξα πρίν το καλοκαίρι με την 9.

Μου φάνηκε σαν είχα ενα starletακι και να μπήκα σε ferrari.

ακριβως αυτο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, karamela693 είπε

Ετσι, αγορές ΜΟΝΟ από το Site της Gopro, δωρεάν μεταφορικά και προσφορές/bundle. Μπορείς να πάρεις π.χ. την Gopro 9 με ένα σωρό γνήσια αξεσουάρ/μπαταρίες/συνδρομή κλπ. με λιγότερα από όσο εδώ πουλάνε σκέτο το σώμα....ήδη τώρα που μιλάμε έχει στα 380 την Gopro 9 με 2 γνήσιες μπαταρίες, διπλό φορτιστή και ετήσια συνδρομή, εδώ από Skroutz η gopro 9 ξεκινάει στα 400 χωρίς συνδρομή, χωρίς δεύτερη μπαταρία και χωρίς διπλό φορτιστή..και έχουν παίξει κατά καιρούς και πολύ καλύτερες προσφορές σε Gorpo 9.

Ετσι...Αν βάλουμε και τα ωφέλη σαν subscriber που έχεις(αντικατάσταση,εκπτώσεις,cloud)εννοείτε οτι αξίζει...

Εγω όταν την πήρα απο το site της gopro δεν είχε με 2πλο φορτιστή αλλά είχε την memory card το grip & την 2η μπαταρία.

Αλλά θα πέσει παραγγελία με την έκπτωση σαν subscriber...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...