Προς το περιεχόμενο

Επιλογή λύσης Internet


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φίλος, εντός Αττικής, χρειάζεται γρήγορο internet σπίτι του (40Mbps minimum).

Στο σημείο που βρίσκεται το σπίτι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα δικτύου απο τους παρόχους, πιάνει 4-5Mbps,

οπότε ψάχνουμε εναλλακτικές επιλογές, όπως δορυφορικό ή 4G/5G, χωρίς όμως ογκοχρέωση.

Η μόνη επιλογή που βρήκα είναι η BigBlu (bigbluinternet.gr) για την οποία όμως δε βρίσκω αρκετές πληροφορίες,

επίσης η Starlink αναφέρει πως στο συγκεκριμένο σημείο που βρίσκεται το σπίτι δεν έχει διαθεσιμότητα.

 

Γνωρίζει κάποιος για τη ποιότητα/αξιοπιστία της BigBlu;

Υπάρχει κάτι άλλο που θα προτείνατε ώστε να το εξετάσουμε σαν λύση;

Επεξ/σία από Tomahawk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cosmote unlimited data με 4G router και σώθηκες. Το έχω βάλει εδώ και 1 χρόνο στο εξοχικό και στο σπίτι μου και έχω πάνω από 60 Mbps ταχύτητες. Στείλε πμ για λεπτομέρειες αν θέλεις.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, estavros είπε

Cosmote unlimited data με 4G router και σώθηκες. Το έχω βάλει εδώ και 1 χρόνο στο εξοχικό και στο σπίτι μου και έχω πάνω από 60 Mbps ταχύτητες. Στείλε πμ για λεπτομέρειες αν θέλεις.

Τι λεπτομέρειες;Δεν γράφονται δημόσια;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/9/2021 στις 4:31 ΜΜ, Tomahawk είπε

Στο site αναφέρει "Starlink is targeting coverage in your area in mid to late 2021".

Εγω Κρητη σε χωριο τερμα θεου και μου ειχαν στειλει να μπω στην beta. Ισως να το κανουν για να περιορίσουν με καποιο τροπο τις συνδέσεις που θα ζητηθούν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/9/2021 στις 2:33 ΜΜ, Tomahawk είπε

Φίλος, εντός Αττικής, χρειάζεται γρήγορο internet σπίτι του (40Mbps minimum).

Στο σημείο που βρίσκεται το σπίτι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα δικτύου απο τους παρόχους, πιάνει 4-5Mbps,

οπότε ψάχνουμε εναλλακτικές επιλογές, όπως δορυφορικό ή 4G/5G, χωρίς όμως ογκοχρέωση.

Η μόνη επιλογή που βρήκα είναι η BigBlu (bigbluinternet.gr) για την οποία όμως δε βρίσκω αρκετές πληροφορίες,

επίσης η Starlink αναφέρει πως στο συγκεκριμένο σημείο που βρίσκεται το σπίτι δεν έχει διαθεσιμότητα.

 

Γνωρίζει κάποιος για τη ποιότητα/αξιοπιστία της BigBlu;

Υπάρχει κάτι άλλο που θα προτείνατε ώστε να το εξετάσουμε σαν λύση;

 

Στις 2/9/2021 στις 1:27 ΠΜ, estavros είπε

Cosmote unlimited data με 4G router και σώθηκες. Το έχω βάλει εδώ και 1 χρόνο στο εξοχικό και στο σπίτι μου και έχω πάνω από 60 Mbps ταχύτητες. Στείλε πμ για λεπτομέρειες αν θέλεις.

Και εγώ πιστεύω το unlimited της cosmote αν έχεις καλό σήμα είναι κορυφή. Με 28€ τον μήνα 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μετα σου τσαμπουνάνε στα καναλια οι πολιτικοι για ψηφιακή μεταβαση, ψηφιακούς νομαδες που θα ερχονται απο αλλες χωρες να εργαζονται εδω και κουραφεξαλα. Δεν τολμουν να βαλουν χερι στο "club" που  εχει το ολιγοπώλειο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
4 ώρες πριν, pavlitakis είπε

Τι σύνδεση έχεις τώρα?

whatsup εχω αλλα και ενα mifi που δεν το εχω χρησιμοποιήσει ένα χρόνο,δεν ξερω αν λήγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...