Προς το περιεχόμενο

TV Season 2021-2022


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, speedy23 είπε

Ειναι αρκετα καλο, δυνατοι χαρακτηρες και τιποτα ανιερο γι'αυτους και εχει θεματα με κοινωνικες προεκτασεις. Πολυ γρηγορα καταλαβαινεις οτι θυμιζει the wire αρα ηταν ενα μεγαλο συν για μενα. 

Το προβλημα; Ειδα τις 2 τελευταιες μονο lol. Ο αλγοριθμος* του Νετφλιξ μου προτεινε αυτες, εψαξα στο imdb και ειδα οτι υπαρχουν και οι δυο πρωτες αλλα βαριομουν να μπαινω στη διαδικασια να τις βρισκω και να τις κατεβαζω αλλα κυριως μου εδωσε να καταλαβω οτι βλεπονται σαν standalone.

* με το που τελειωσα την σειρα, μου εβγαλε τις δυο πρωτες...

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Mr Rogers Clown GIF

 

Οι δύο πρώτες είναι από 4 επεισόδια μόνο η καθεμια οπότε βλέπονται ευκολα.

Αλλά δεν είναι απαραίτητο, απλά για το συμπλήρωμα της εικόνας....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 days of darkness (netflix)

https://www.imdb.com/title/tt15090462/?ref_=nv_sr_srsg_0

Χιλιανό αστυνομικό θρίλερ. Θα έλεγα ότι αξίζει κάτι παραπάνω από το 6,5 του IMDB, για σειρά πάντα. Το αστυνομικό κομμάτι δεν είναι κάτι το πρωτότυπο ή ιδιαίτερο, πιο πολύ ενδιαφέρον έχουν οι διαπροσωπικές σχέσεις και οι συμπεριφορές των πρωταγωνιστών. Στα συν η προσπάθεια για ανάδειξη κάποιων όμορφων τοπίων της περιοχής, αν και όχι πολύ επιτυχημένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Anatomy of a Scandal  Netflix

https://m.imdb.com/title/tt12748084/

Βρετανικό πολιτικό θρίλερ , σειρά μιας σεζόν.

Το πιθανότερο είναι όταν πέσω σε αγγλική σειρά να μου αρέσει πολύ. Έχουν παράδοση οι Βρετανοί.  Δύσκολα σε απογοητεύουν. 

Εν προκειμένω θα πω ότι περίμενα παραπάνω. Ίσως επειδή είναι μια σεζόν, έξη επεισόδια, δεν υπήρχε χρονικό περιθώριο για κάτι περισσότερο. Βλέπεται ευχάριστα και με ενδιαφέρον, αλλά στο δούλεμα των χαρακτήρων υστερεί. Και στους δεύτερους χαρακτήρες μπορούσαν καλύτερα. 

Αντί για το 7 του IMDb  θεωρώ δικαιότερο ένα 6,7 . 

 

 

Κράτα γερά   Netflix

https://m.imdb.com/title/tt15019128/

Πολωνική σειρά μιας σεζόν .

Κοινωνικό δράμα, θρίλερ. 

Δεν τα κατάφεραν πολύ καλά οι Πολωνοί αυτή τη φορά.  Το κύριο μειονέκτημα της σειράς είναι η διάρκειά της. Δεν προλαβαίνει να χτίσει χαρακτήρες καλά και να πει την ιστορία της όπως θα έπρεπε. 

Λίγο χάρτινοι κακοί, λίγο χάρτινοι αστυνομικοί , low budget ,  αδύναμο σενάριο. 

Το 6,1 του IMDb ίσως είναι κάπως αυστηρό , ένα 6,5 το αξίζει,  αλλά εν πάση περιπτώσει πόσες εκατοντάδες σειρές κυκλοφορούν στο ίδιο επίπεδο. Για να σε κάνει να την θυμάσαι θέλει κάτι παραπάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε όλους. Έχει παρακολουθήσει κάποιος την σειρά Atlanta; Αν έχει τον χρόνο να μου πει μια γνώμη γιατί την βλέπω να βρίσκεται ψηλά; 
Ευχαριστώ 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, g_mateo είπε

Έχω δει τις δύο πρώτες σεζόν.... Είναι εξαιρετική.... Προτείνεται ανεπιφύλακτα...

Αν έχω καταλάβει καλά είναι κοινωνική που θηγει με χιούμορ διαφορά κοινωνικά ζητήματα;

Επεξ/σία από NikosRocknRolla
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NikosRocknRolla είπε

Αν έχω καταλάβει καλά είναι κοινωνική που θηγει με χιούμορ διαφορά κοινωνικά ζητήματα;

Ναι.. Αφορά κυρίως την μαύρη κοινότητα της Ατλάντα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, g_mateo είπε

Ναι.. Αφορά κυρίως την μαύρη κοινότητα της Ατλάντα...

Ωραία ωραία. Έχει μπει στην λίστα πάνω πάνω. Σε ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/5/2022 στις 7:11 ΠΜ, stelioz78 είπε

καντε μια δοκιμη shining girls . θεωρητικα αστυνομικο , θεωρητικα serial killer , αλλα κατι περιεργο συμβαινει με τον χρονο . apple tv

ω ναι! 
Το παρακολουθώ και όντως είναι πολύ ενδιαφέρον!

Αρκετά διαφορετικό concept! Mindfuck εντελώς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, giostau είπε

ω ναι! 
Το παρακολουθώ και όντως είναι πολύ ενδιαφέρον!

Αρκετά διαφορετικό concept! Mindfuck εντελώς!

οντως mindfuck  , την παραδεχομαι την apple , τοσο καινουρια στο παιχνιδι και βγαζει σειρες που το νετφλιξ ουτε στα ονειρα του δεν εχει δει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...