Προς το περιεχόμενο

Ρήτρα αναπροσαρμογης ΔΕΗ


GREGORYMO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μονο στους εκκαθαριστικους μπαινει, και οσοι ελαβαν τελευταιο εκκαθαριστικο καπου αρχες-μεσα αυγουστου  και δεν την καταλαβαν, τωρα θα σκασει η εκπληξη

Επεξ/σία από rofl
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

το ποτέ είναι σχετικό , η ΔΕΗ ενημέρωσε μέσω λογαριασμού , το θέμα είναι δεν τηρήθηκε το 60 μέρες πριν την εφαρμογή της ρήτρας, διάβασε τα πιο πάνω

πάλι λίγη είναι , για ΔΕΗ πάντα πλήρωσαν τόσο αρχές Σεπτέμβρη και σε άλλους έφτασε 0,17 (τώρα είναι 0,23) , δεν ξέρω γιατί

ελπίζω τουλάχιστον να πρόλαβες τα παλιά online/enter που ήταν μέχρι χθες

Εχω στειλει κανα 5ρι φορες τα χαρτια για online απο την προηγουμενη εβδομαδα, παλευω να τους πετυχω και στο τηλ μπας και προχωρησει. 

27 λεπτά πριν, rofl είπε

χοντρικα σου βγηκε κανα 30αρι παραπανω. θα πληρωνες τις 2 πρωτες γραμμες + ενα μικροποσο για την CO2.

οι εκπτωσεις ξεκινησαν μαζι με τη ρητρα για να τη μαζεψουν λιγο, γιατι αν σου ερχονταν +110 θα χες παρει τα βουνα :P

αν ειναι για 4μηνο παλι καλα να λες.

Ναι ανοιξα τον λογαριασμο με τρομο περιμενα να ερθει κανα 100ρι παραπανω

26 λεπτά πριν, korakios είπε

ά ,έναντι σου ηρθε ? και αν ναι είχε ρήτρα ? αν ναι πόση ?

Εναντι ειχε ερθει ναι και δεν ειχε ρητρα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Telumetar είπε

2930 κιλοβατώρες για το τελευταίο 4μηνο (14/08-14/11) 270 περίπου ευρώ η ρήτρα αναπροσαρμογής, κλάμα

καλά είσαι , το πήραν αναλογικά , του μηνός είναι 0,23 σχεδόν

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω φαινεται η ενημερωση για ρητρα στις 5/8 εγινε με ημερομηνια εκδοσης 20/7 ,οποτε επειδη δεν εγινε 60μερες πριν(συμφωνα με τα γραφομενα) διεκδικω καποιο ποσο?

αν ναι,πως και τι γραφω?ευχαριστω

rhtra.jpg.440e0be11be7c7f7d049a3dca8c6264c.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gponiris είπε

εδω φαινεται η ενημερωση για ρητρα στις 5/8 εγινε με ημερομηνια εκδοσης 20/7 ,οποτε επειδη δεν εγινε 60μερες πριν(συμφωνα με τα γραφομενα) διεκδικω καποιο ποσο?

ναι , διεκδικείς στο να χρεωθείς ρήτρα αναπροσαρμογής από 20/9 και μετά

2 λεπτά πριν, gponiris είπε

αν ναι,πως και τι γραφω?ευχαριστω

αμφισβήτηση στο [email protected] (για τον επόμενο λογαριασμό που έχει τη ρήτρα)

έχει νομίζω ανεβάσει κάποιος ένα κείμενο, δες πιο πίσω

υπόψιν θα πάρεις απάντηση που με λίγα λόγια λέει οτι το είχαν γράψει μήνες πριν στο site

το αγνοείς και προχωράς στο myrae

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, korakios είπε

ναι , διεκδικείς στο να χρεωθείς ρήτρα αναπροσαρμογής από 20/9 και μετά

αμφισβήτηση στο [email protected] (για τον επόμενο λογαριασμό που έχει τη ρήτρα)

έχει νομίζω ανεβάσει κάποιος ένα κείμενο, δες πιο πίσω

υπόψιν θα πάρεις απάντηση που με λίγα λόγια λέει οτι το είχαν γράψει μήνες πριν στο site

το αγνοείς και προχωράς στο myrae

η ρητρα ηταν 40,28ε.να την υπολογισω εγω τη ρητρα στην καταγγελια  απο 20/9 ως 19/11 ή να το αφησω σε αυτους?

να περιμενω απαντηση απο το customercare πριν ξεκινησω ραε ή και τα 2μαζι?

 

Αναπαντητη ερωτηση:

Η ρητρα αναπροσαρμογης μπορει να εφαρμοστει σε παλαιο πελατη της δεη(μιλαμε για αυτους που ποτε δεν πηγαν σε παροχο)?

υπαρχει καποιος ορος στην συμβαση που να τον εξασφαλιζει απο τη μη εφαρμογης της?

Επεξ/σία από gponiris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, gponiris είπε

η ρητρα ηταν 40,28ε.να την υπολογισω εγω τη ρητρα στην καταγγελια  απο 20/9 ως 19/11 ή να το αφησω σε αυτους?

το αφήνεις σε αυτούς

49 λεπτά πριν, gponiris είπε

να περιμενω απαντηση απο το customercare πριν ξεκινησω ραε ή και τα 2μαζι?

περιμένεις 10 εργάσιμες

49 λεπτά πριν, gponiris είπε

Η ρητρα αναπροσαρμογης μπορει να εφαρμοστει σε παλαιο πελατη της δεη(μιλαμε για αυτους που ποτε δεν πηγαν σε παροχο)?

σε όλους που ήταν στο Γ1 απο 5/8

50 λεπτά πριν, gponiris είπε

υπαρχει καποιος ορος στην συμβαση που να τον εξασφαλιζει απο τη μη εφαρμογης της?

δεν υπήρχε καν στη σύμβαση , γιαυτό λέω το 60 μέρες, έγινε αλλαγή γενικών όρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/12/2021 στις 11:14 ΠΜ, marmagia είπε

Σωστά

Οπότε εγώ που δεν είμαι στο έντερ η σε άλλο πρόγραμμα, απλά πληρώνω ΔΕΗ μέσω διαδικτύου κάθε μήνα θα μου έρθει αυξημένος αυτό το μήνα? Μπορώ να κάνω κάτι τώρα για να το αποφύγω? Δεν ήξερα για τη διορία μέχρι 1/12 για να το γυρνάω σε πρόγραμμα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, kathytherion said:

Οπότε εγώ που δεν είμαι στο έντερ η σε άλλο πρόγραμμα, απλά πληρώνω ΔΕΗ μέσω διαδικτύου κάθε μήνα θα μου έρθει αυξημένος αυτό το μήνα? Μπορώ να κάνω κάτι τώρα για να το αποφύγω? Δεν ήξερα για τη διορία μέχρι 1/12 για να το γυρνάω σε πρόγραμμα ...

Ενδεχομένως στο έχει έρθει ήδη η αύξηση, ήρθε εκκαθαριστικός πρόσφατα; 
μοορεις ακόμα να μπεις σε εντερ η ον-λάιν αλλά με ακριβότερη τιμή κιλοβατώρας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...