Προς το περιεχόμενο

Ρήτρα αναπροσαρμογης ΔΕΗ


GREGORYMO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω βλεπω πρωτη ειδοποηση στον  εναντι 4/8 και χρεωση στον εκαθαριστικο 7/10 ενα 50αρικο ρητρα.Οποτε λογικα χρεωσαν ολοκληρη ρητρα αντι για 4-5 μερες και παω για μειλλ.Ακομα βλεπω στα ημερισια το Γ1 ειναι περιπου 0,11η κιλοβατορα το ΚΟΤ Β 0,065 και το online 0,095.Ειμαι ΚΟΤ Β ειναι τοσο μεγαλη η φαπα απο την ρητρα που αξιζει να παω στο online που εχει ακριβοτερη κιλοβατωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, SPY_oo7 είπε

Εγω βλεπω πρωτη ειδοποηση στον  εναντι 4/8 και χρεωση στον εκαθαριστικο 7/10 ενα 50αρικο ρητρα.Οποτε λογικα χρεωσαν ολοκληρη ρητρα αντι για 4-5 μερες και παω για μειλλ.Ακομα βλεπω στα ημερισια το Γ1 ειναι περιπου 0,11η κιλοβατορα το ΚΟΤ Β 0,065 και το online 0,095.Ειμαι ΚΟΤ Β ειναι τοσο μεγαλη η φαπα απο την ρητρα που αξιζει να παω στο online που εχει ακριβοτερη κιλοβατωρα.

εδω ρε παιδια μια βοηθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

ήθελε τακτ φαίνεται !

ηθελε αυτο που κανω σε καθε αιτημα προς υπηρεσια και δεκο...τα εχω ολα ετοιμα και ευκολα,να μην κουραστουν και ετσι με ενα κλικ αποδεχονται την λυση που προτεινω αβλεπι!

3 λεπτά πριν, SPY_oo7 είπε

εδω ρε παιδια μια βοηθεια.

βαλε τον λογαριασμο να τον δουν οι Σερλοκ πρωτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SPY_oo7 είπε

εδω ρε παιδια μια βοηθεια.

ποια βοήθεια , γράφεις

5 λεπτά πριν, SPY_oo7 είπε

ΚΟΤ Β 0,065

δεν υπάρχει

6 λεπτά πριν, SPY_oo7 είπε

Γ1 ειναι περιπου 0,11η κιλοβατορα

 

6 λεπτά πριν, SPY_oo7 είπε

το online 0,095

και καταλήγεις

7 λεπτά πριν, SPY_oo7 είπε

να παω στο online που εχει ακριβοτερη κιλοβατωρα.

γράψτα σωστά και διάβασε καμια σελίδα πίσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, SPY_oo7 είπε

Εγω βλεπω πρωτη ειδοποηση στον  εναντι 4/8 και χρεωση στον εκαθαριστικο 7/10 ενα 50αρικο ρητρα.Οποτε λογικα χρεωσαν ολοκληρη ρητρα αντι για 4-5 μερες και παω για μειλλ.

Κυριος για αυτο πρωτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SPY_oo7 είπε

Κυριος για αυτο πρωτα

αυτα οπως εγραψε Κορακιος δεν κολλανε μεταξυ τους,κρυψε στοιχεια σου και βαλε να το δουμε και να καταλαβουμε τι εννοεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SPY_oo7 είπε

Κυριος για αυτο πρωτα

τοῦ Κυρίου δεηθῶμεν

προχώρα σε καταγγελία αν είσαι απόλυτα σίγουρος οτι δεν υπήρχε νωρίτερα ειδοποίηση αλλά γράψε απλό και κατανοητό κείμενο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο 4/8 εναντι που βλεπω πρωτη ενημερωση για επιβολη ρητρας στον εκαθαριστηκο 7 /10 εχει  για  ρητρα  ενα 50αρικο.Αρα εφοσον εχουν περασει ας πουμε 63 μερες η χρεωση θα πρεπει να ηταν για  2-3 μερες και οχι για τις 63.Αυτο τοουλαχιστον καταλαβα απο αυτα που διαβασα εδω πριν ποσταρω

Επεξ/σία από SPY_oo7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SPY_oo7 είπε

Απο 4/8 εναντι που βλεπω πρωτη ενημερωση στον εκαθαριστηκο 7 /10 εχει  για  ρητρα  ενα 50αρικο.Αρα εφοσον εχουν περασει ας πουμε 63 μερες η χρεωση θα πρεπει να ηταν για  2-3 μερες και οχι για τις 63.Αυτο τοουλαχιστον καταλαβα απο αυτα που διαβασα

ναι ,σωστά , βέβαια χάνεις την έκπτωση 30% ΔΕΗ και την πίστωση ΤΕΜ για το διάστημα που δεν εφαρμόζεται η ρήτρα καθώς και το σωστό είναι να συνεχίζει η CO2 @Specs

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, SPY_oo7 είπε

Μειον 26 ευρω ειναι η εκπτωση και το ΤΕΜ μαζι οποτε λογικα στο 50 δεν αξιζει.Ευχαριστω.

πάντως ο επόμενος θα έχει 0,08 έκπτωση ΤΕΜ ανα KW (λόγω ΚΟΤ), αλλά να ξέρεις η ρήτρα θα είναι επι 2

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αχ μας τα εμπλεξαν για τα καλα αλλη μια φορα.

 

Παροχή 1: Γ21:

Ενημέρωση για ρήτρα με λογαριασμό στις 09/07/2021. Χρέωση ρήτρας στις 13/09/2021 85.5 Ευρώ. Χρεώθηκε από 05/08/2021 αντί να χρεωθεί από 09/09/2021, σωστά?

 

Παροχή 2: Γ1:

Ενημέρωση για ρήτρα με λογαριασμό στις 12/08/2021. Χρέωση ρήτρας στις 18/10/2021 80 Ευρώ. Χρεώθηκε ρήτρα από 05/08/2021 αντί για 12/10/2021, σωστά?

 

Αν ειναι σωστά, ξεκινάω καταγγελίες στη ΡΑΕ?

Επεξ/σία από sotthes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...