Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με τη νέα έκδοση CFI-1116A του PlayStation 5


LivEviL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενημέρωση 8 Σεπ 2021:

Hands on για τη νέα έκδοση CFI-1116A από την ομάδα του insomnia:

Αρχικό μήνυμα:

Καλησπέρα σε Όλα τα παιδιά του insomnia πήρα την πρωτοβουλία να ανοίξω ένα θέμα συζητήσεων όσον αφορά το (παλιό) PlayStation 5 Και το καινούργιο PlayStation 5 Και την Μυστήρια αλλαγή που έχουνε κάνει στο θέμα ψύξης του… 

Εδώ και κάποιες ημέρες έχει κυκλοφορήσει ένα βιντεάκι που δύο τύποι κατάφεραν να πάρουν πρώτοι στα χέρια τους Το νέο μοντέλο της Sony Με αποτέλεσμα να το ανοίξουν και να συγκρίνουμε τις δύο Κονσόλες όσον αφορά το εσωτερικό τους και εκεί διαπιστώθηκε ότι το παλιό μοντέλο έχει μεγαλύτερη Ψήκτρα και ένα μεγάλο τμήμα χαλκού στο καινούργιο μοντέλο λείπει.. Έχει δημιουργηθεί ένας Σάλος στο ίντερνετ χωρίς όμως να υπάρχουν πιο έγκυρες μετρήσεις όσον αφορά την θερμοκρασία της κονσόλας…

Θα ήθελα να ακούσω τη γνώμη σας όσον αφορά αυτή την αλλαγή..πιστεύετε ότι έχει γίνει για θέμα κόστους κατασκευής της κονσόλας ? Ώστε η Sony  σε κάθε πώληση της να είναι πιο κερδοφόρα? η έγινε για το θέμα ψύξης και η καινούργια ψήκτρα θα είναι πιο αποτελεσματική?

( Κόσμια πολιτισμένα δε χρειάζονται οι διαμάχες ο καθένας λέει την γνώμη του ) 😜

915B48F6-7037-44D1-A04B-D8E394B72FB5.jpeg

244F5AAA-0ADC-46F1-B048-3398CCF3FC59.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/9/2021 στις 11:37 ΠΜ, SabotazNic είπε

εχει ηδη συζητηθει απο την σελιδα 44 και μετα του main topic

Δεν γνωρίζω τι γράφει ο καθένας και σε ποια σελίδα εάν το συγκεκριμένο post Που μου λες δεν έχει επικεφαλίδα και συζητάνε πολλά και διάφορα θέματα εκεί μέσα πιθανότητα να μην το ξέρω..όπως και να έχει έκανα ένα λίγο πιο συγκεκριμένο post να συζητήσουμε εδώ μέσα γι’ αυτό το συγκεκριμένο θέμα

Επεξ/σία από LivEviL
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι η απάντηση είναι κάπου στην μέση,δηλαδή ότι έγινε ποιο αποδοτικό το σύστημα ψύξης η το ίδιο αποδοτικό με λιγότερο κόστος.

Παρακολουθώντας πάντως το φόρουμ εδώ για τις παιχνιδομηχανές,βλέπω ότι τα περισσότερα παιδιά πλέον ασχολούνται με τις εταιρίες,το τι κάνουνε εμπορικά και τεχνολογικά.

Για να το πω απλά,παλιά όταν είχαμε game boy η souper nintendo παίρναμε την κονσόλα,αγοράζαμε κασέτες και παιζαμε. Τώρα αντί να ασχολούνται με τα παιχνίδια είναι καλά;είναι ευχάριστα; Ο κόσμος ασχολείται με τα τεχνικά! Αν η ψύχτρα είναι καλή,ποια εταιρία έβγαλε τον μοχλό,πόσα κέρδη έχουνε και τέτοια. Κρήμα πάντως χάνετε η ουσία νομίζω.

 

 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, bblov είπε

Πιστεύω ότι η απάντηση είναι κάπου στην μέση,δηλαδή ότι έγινε ποιο αποδοτικό το σύστημα ψύξης η το ίδιο αποδοτικό με λιγότερο κόστος.

Παρακολουθώντας πάντως το φόρουμ εδώ για τις παιχνιδομηχανές,βλέπω ότι τα περισσότερα παιδιά πλέον ασχολούνται με τις εταιρίες,το τι κάνουνε εμπορικά και τεχνολογικά.

Για να το πω απλά,παλιά όταν είχαμε game boy η souper nintendo παίρναμε την κονσόλα,αγοράζαμε κασέτες και παιζαμε. Τώρα αντί να ασχολούνται με τα παιχνίδια είναι καλά;είναι ευχάριστα; Ο κόσμος ασχολείται με τα τεχνικά! Αν η ψύχτρα είναι καλή,ποια εταιρία έβγαλε τον μοχλό,πόσα κέρδη έχουνε και τέτοια. Κρήμα πάντως χάνετε η ουσία νομίζω.

 

 

Συμφωνώ απόλυτα με αυτό το γεγονός φίλε μου που αναφέρεις…  Αυτό που λες ίσως συμβαίνει επειδή οι τεχνολογίες αναπτύσσονται οι αποδόσεις και οι λεπτομέρειες γίνονται πιο εμφανές σε σχέση με τα παλιά βιντεο games Και ίσως αυτό Βάζει στο τριπάκι τον καθέναν να ψάχνει την λεπτομέρεια..

Σε ένα βαθμό φταίνε και οι YouTuber που Πλέον συγκρίνουν το καθετί Και σε βάζουν στο τριπάκι να δεις τι γίνεται

Επεξ/σία από LivEviL
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, LivEviL είπε

Συμφωνώ απόλυτα με αυτό το γεγονός φίλε μου που αναφέρεις…  Αυτό που λες ίσως συμβαίνει επειδή οι τεχνολογίες αναπτύσσονται οι αποδόσεις και οι λεπτομέρειες γίνονται πιο εμφανές σε σχέση με τα παλιά βιντεο games Και ίσως αυτό Βάζει στο τριπάκι τον καθέναν να ψάχνει την λεπτομέρεια..

Σε ένα βαθμό φταίνε και οι YouTuber που Πλέον συγκρίνουν το καθετί Και σε βάζουν στο τριπάκι να δεις τι γίνεται

Ανοιξες νεο θεμα αποκλειστικα για ψυχτρες και φταινε οι Youtubers που κανουμε τη τριχα τριχια;

Αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ανούσιο θέμα αλλα πωλείται συλλεκτικό PS5 Digital με ψυχτρα κουμουτσα, που μπορει να γίνει και μπαρμπεκιου. Τιμή 1999,99€. Δίνονται και ρέστα απο 2000€.

🤣🤣🤣🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να χαμε να λέγαμε, ολα για τα κλικς. Οταν ο όποιος Austin Evans με δείξει το πτυχίου του ηλεκτρονικου μηχανικου και κάνει σοβαρές μετρήσεις, τοτε το συζητάμε.

https://www.playstationlifestyle.net/2021/09/01/new-ps5-model-isnt-worse-says-df/?fbclid=IwAR1-jL06d83F8R6RLPO8cfGsTymjzc_r644fpw3QRbvGgkDJtkSKQSVCdhs

 

https://www.playstationlifestyle.net/2021/08/30/new-playstation-5-model-worse-as-people-are-speculating/?fbclid=IwAR0RLbYWVpIHI9BlynAf8_jwTdLcVNfTI7S4VPzkbLjaPXkrEwTKWTX0kuM

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, BALABANIS είπε

Να χαμε να λέγαμε, ολα για τα κλικς. Οταν ο όποιος Austin Evans με δείξει το πτυχίου του ηλεκτρονικου μηχανικου και κάνει σοβαρές μετρήσεις, τοτε το συζητάμε.

https://www.playstationlifestyle.net/2021/09/01/new-ps5-model-isnt-worse-says-df/?fbclid=IwAR1-jL06d83F8R6RLPO8cfGsTymjzc_r644fpw3QRbvGgkDJtkSKQSVCdhs

 

https://www.playstationlifestyle.net/2021/08/30/new-playstation-5-model-worse-as-people-are-speculating/?fbclid=IwAR0RLbYWVpIHI9BlynAf8_jwTdLcVNfTI7S4VPzkbLjaPXkrEwTKWTX0kuM

Και εγώ συμφωνώ με τα λεγόμενα σου φίλε μου παρόλο που έχω την αρχή Έκδοση με την μεγάλη Ψήκτρα… Πιστεύω από μέρα σε μέρα θα σκάσουν μύτη και τα συγκριτικά βίντεο με πιο συγκεκριμένες μετρήσεις εγώ πιστεύω η αλλαγή ψύκτρας έγινε για θέμα κόστους της κονσόλας κατά την κατασκευή της αλλά χωρίς αυτό να μειώνει την ποιότητα και την απόδοση της κονσόλας αλλά και την Ψύξη της..

Επεξ/σία από LivEviL
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, LivEviL είπε

Και εγώ συμφωνώ με τα λεγόμενα σου φίλε μου παρόλο που έχω την αρχή Έκδοση με την μεγάλη Ψήκτρα… Πιστεύω από μέρα σε μέρα θα σκάσουν μύτη και τα συγκριτικά βίντεο με πιο συγκεκριμένες μετρήσεις εγώ πιστεύω η αλλαγή ψύκτρας έγινε για θέμα κόστους της κονσόλας κατά την κατασκευή της αλλά χωρίς αυτό να μειώνει την ποιότητα και την απόδοση της κονσόλας αλλά και την Ψύξη της..

Ε ναι φίλε μου, δε ξέρουμε απλά εικάζουμε. Σίγουρα εχει μιά βάση η μείωση κόστους αλλα όχι οτι αχρηστεψαν την κονσολα. Το ιντερνετ ειναι ύπουλο. Εγω έχω προσφάτως το νέο PS5 disc είναι τρομερά ήσυχη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, BALABANIS είπε

Ε ναι φίλε μου, δε ξέρουμε απλά εικάζουμε. Σίγουρα εχει μιά βάση η μείωση κόστους αλλα όχι οτι αχρηστεψαν την κονσολα. Το ιντερνετ ειναι ύπουλο. Εγω έχω προσφάτως το νέο PS5 disc είναι τρομερά ήσυχη. 

Το γνωρίζω ναι λένε ότι κάνει λιγότερο θόρυβο από το παλιο…Αλλά αυτό να ξέρεις πιστεύω ότι είναι θέμα τύχης υπάρχουνε και παλιά τα οποία είναι τελείως αθόρυβα επίσης αυτό που λένε για το νέο ανεμιστήρα στο καινούργιο δεν ισχύει ο ανεμιστήρας που έδειξε στο βιντεάκι του ο austin ειναι ο fan B που  ο Όποιος τν φοράει και το παλιό…

Ένα πραγματάκι λίγο πούμε δυσανασχέτησε εμένα δεν είναι το μέγεθος της ψυκτρας στο καινούργιο..Αλλά το μεγάλο τμήμα χαλκού που λείπει κάτω από την ψήκτρα αυτό και μόνο αλλά πιστεύω ότι η Sony ξέρει τι κάνει

Επεξ/σία από LivEviL
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, LivEviL είπε

Το γνωρίζω ναι λένε ότι κάνει λιγότερο θόρυβο από το παλιο…Αλλά αυτό να ξέρεις πιστεύω ότι είναι θέμα τύχης υπάρχουνε και παλιά τα οποία είναι τελείως αθόρυβα επίσης αυτό που λένε για το νέο ανεμιστήρα στο καινούργιο δεν ισχύει ο ανεμιστήρας που έδειξε στο βιντεάκι του ο austin ειναι ο fan B που  ο Όποιος τν φοράει και το παλιό…

Ένα πραγματάκι λίγο πούμε δυσανασχέτησε εμένα δεν είναι το μέγεθος της ψυκτρας στο καινούργιο..Αλλά το μεγάλο τμήμα χαλκού που λείπει κάτω από την ψήκτρα αυτό και μόνο αλλά πιστεύω ότι η Sony ξέρει τι κάνει

Πλέον η ζωή πέρασε μέσα στο internet που είναι ύπουλο. Λένε λένε... και θα λένε. Δε μπορούμε να ξέρουμε διότι δεν είμαστε ειδικοί. Ολοι διψάνε για αίμα στο NET. Αν δέν ξέραμε τπτ, θα είμασταν πιο ευτυχισμένοι! Η πολυ πληροφόρια βλάπτει καθώς δεν ξερουμε και δέν μπορουμε να τη διαχειρηστούμε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BALABANIS είπε

Ε ναι φίλε μου, δε ξέρουμε απλά εικάζουμε. Σίγουρα εχει μιά βάση η μείωση κόστους αλλα όχι οτι αχρηστεψαν την κονσολα. Το ιντερνετ ειναι ύπουλο. Εγω έχω προσφάτως το νέο PS5 disc είναι τρομερά ήσυχη. 

Συμφωνα με το Ιντερνετ, εφοσον πηρες το νεο μοντελο του ps5, το χειμωνα δεν θα χρειαζεται να αναψεις καλοριφερ, θα εκπεμπει θερμοτητα η κονσολα. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Brazhlias είπε

Συμφωνα με το Ιντερνετ, εφοσον πηρες το νεο μοντελο του ps5, το χειμωνα δεν θα χρειαζεται να αναψεις καλοριφερ, θα εκπεμπει θερμοτητα η κονσολα. :P 

Ειμαι το ¨κορόιδο¨ τώρα. Αν βγει άλλο βίντεο αργοτερα πως τα νέα PS5 συμφωνα με μετρησεις ειναι καλυτερα ψυχρότερα, μετα θα γίνω πρωτος μάγκας... 😎🤷‍♀️🤦‍♂️

Επεξ/σία από BALABANIS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όπως έχω καταλάβει πρέπει να Ψάχνει ένα New μοντέλο ώστε να γίνουν οι κατάλληλες μετρήσεις

 

Επεξ/σία από LivEviL
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...