Προς το περιεχόμενο

Alan Wake Remastered


KouMasGR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλα θα εξαρτηθούν από το αν έχουν φτιάξει την κάμερα. Αν την έχουν φτιάξει, μόλις πέσει 20άρικο το τσίμπησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λέω να αλλάξει όλο το gameplay, απλά να μετακινήσουν την κάμερα 5 πόντους προς τα αριστερά, να είναι ακριβώς πίσω απ' τον παίκτη όπως σε όλα τα 3rd person..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Έχουν πει αν θα το δώσουν δωρεάν σε όσους έχουν την "κλασική" έκδοση του?

 

The full Alan Wake Remastered system requirements are here

 

[Quote]

Minimum:

CPU: Intel i5-3340 or AMD Ryzen 3 1200

GPU: Nvidia GeForce GTX 960 or AMD RX470, 4GB VRAM

RAM: 8GB or higher

OS: Win 10 64-bit

 

Recommended:

CPU: Inte i7-3770 or AMD Ryzen 5 1400

GPU: Nvidia GeForce GTX 1060 or AMD 5600XT, 6GB VRAM

RAM: 16GB

OS: Win 10 64-bit

[/Quote]

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
34 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Έχουν πει αν θα το δώσουν δωρεάν σε όσους έχουν την "κλασική" έκδοση του?

 

Έχουν πει. Δεν θα είναι δωρεάν για κανένα. Edit: Καθώς δεν μπορώ να βρω το ακριβές επίσημο quote, καλύτερα να παραμείνει ως ανοιχτό ενδεχόμενο.

Δεν έχουν μιλήσει για loyalty discount.

Πιθανόν να έχουν ένα μικρό οριζόντιο (για όλους) discount όπως συνηθίζεται τις πρώτες μέρες κυκλοφορίας, αλλά αυτό είναι δική μου υπόθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Praetorian είπε

Έχουν πει. Δεν θα είναι δωρεάν για κανένα. 

Δεν έχουν μιλήσει για loyalty discount.

Πιθανόν να έχουν ένα μικρό οριζόντιο (για όλους) discount όπως συνηθίζεται τις πρώτες μέρες κυκλοφορίας, αλλά αυτό είναι δική μου υπόθεση.

Αχα. Έχουν πει τιμή?

Θα είναι epic exclusive ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Exclusive στο Epic Store. Τουλάχιστον αρχικά (αν και δεν το αναφέρουν ως timed, πιθανότατα είναι). 

Τιμή preorder είναι στα 30€.

Ωστόσο, δεν μπορώ να βρω το ακριβές quote που θυμόμουν να αναφέρουν ότι δεν θα δοθεί δωρεαν. Δεν είναι στο FAQ τους, αν και μάλλον προκύπτει από τα συμφραζόμενα. Θυμάμαι να γράφει κάποιος (ίσως ήταν ο Lake?) ρητά ότι θα χρειαστεί να το ξανα-αγοράσουμε το παιχνίδι. 

Οπότε, ίσως κάνω λάθος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

The full Alan Wake Remastered system requirements are here

GPU: Nvidia GeForce GTX 1060 or AMD 5600XT, 6GB VRAM

1060 ή 5600ΧΤ lol. H 5600XT παίζει να είναι 60% καλύτερη απ' την 1060..

To gameplay δείχνει σαν να είναι απλά ένα texture mod πάντως, και λογικό εντάξει αφού είναι remastered. Δυστυχώς η κάμερα είναι πάλι offset, και βλέπω και stutters. Βέβαια στην τελική έκδοση μπορεί να μην τα έχει..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το έβαλα λίγο εγώ σήμερα, έχει αρκετά graphical glitches και με ξενερώνει..Γραμμές να εμφανίζονται για 1 δευτερόλεπτο, μαύρη εικόνα για 1 δευτερόλεπτο κλπ. Δεν είναι game-breaking αλλά είναι σπαστικό να συμβαίνει σε τόσο παλιό τίτλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, phanispal είπε

Ρε 'σεις, ούτε ένας δεν το έπαιξε;

Παιξαμε το original τα dlc's και το expansion, American Nightmare

Τι νοημα εχει αυτο το remaster..

Το θετικο μ αυτο το remaster, ειναι οτι αυτο το αριστουργημα πηγε και στο playstation

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει νόημα να αγοράσω το remaster ή να παίξω το original που το έχω και τζάμπα απ' την epic; Περίμενα μήπως έφτιαχναν την κάμερα, αλλά τζίφος. Απ' το YT που είδα λίγο το remaster τα textures είναι καινούργια μεν αλλά και πάλι φαίνεται παλιό το παιχνίδι. Εκτός αν στην πραγματικότητα δείχνει καλύτερο απ' ότι στο ΥΤ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Έχει νόημα να αγοράσω το remaster ή να παίξω το original που το έχω και τζάμπα απ' την epic; Περίμενα μήπως έφτιαχναν την κάμερα, αλλά τζίφος. Απ' το YT που είδα λίγο το remaster τα textures είναι καινούργια μεν αλλά και πάλι φαίνεται παλιό το παιχνίδι. Εκτός αν στην πραγματικότητα δείχνει καλύτερο απ' ότι στο ΥΤ.

Εγω το εχω αγορασμενο στο steam μαζι με οτ AN expansion και δεν προκειται να το ξανα αγορασω σε remastered εκδοση. Κουμπωνεις reshade και ελαχιστες διαφορες εκει απο το remastered. Το remastered αξιζει για τις κονσολες που στο ps3/xbox ηταν πολυ κακο στον υπολογιστη ηταν ηδη αξιολογο το παιχνιδι στα γραφικα του. 

Bαζεις οποιο θελεις απο τα παρακατω και τελος

https://sfx.thelazy.net/games/game/135/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Έχει νόημα να αγοράσω το remaster ή να παίξω το original που το έχω και τζάμπα απ' την epic; Περίμενα μήπως έφτιαχναν την κάμερα, αλλά τζίφος. Απ' το YT που είδα λίγο το remaster τα textures είναι καινούργια μεν αλλά και πάλι φαίνεται παλιό το παιχνίδι. Εκτός αν στην πραγματικότητα δείχνει καλύτερο απ' ότι στο ΥΤ.

Περιμένεις να πέσει η τιμή του (τόσα χρόνια άλλωστε δεν το έπαιξες) και αγοράζεις το remaster. Θα έχουν βγει και 2 - 3 patch μέχρι τότε. Reshade κτλ χρησιμοποιώ σε κάποιες περιπτώσεις. Προτιμώ να παίζω τα παιχνίδια όπως τα σχεδίασαν οι Devs. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέτοιες κυκλοφορίες για μας είναι αδιάφορες σε σχέση με κονσόλες,εξού και η χαμηλή συμμετοχή.

Αν ήταν remake πάλι ή αν ήταν remaster και καλύτερο οπτικό τομέα,εκεί θα άλλαζε το πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...