Προς το περιεχόμενο

Το trailer της ταινίας The Matrix: Resurrections είναι ε κ π λ η κ τ ι κ ό


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 151
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί το δέντρο στο βιβλίο της Αλικής στη χώρα των θαυμάτων μου θύμισε το δέντρο της ευγονικής.

eugenics-tree.jpg

Και η δερματοστιξία με το Λαγό στο μπράτσο της κοπέλας το αδρενοχρώμιο οεο?

ETkR4xjWsAAAk_O.jpg

Food For Thought ;) 

Επεξ/σία από neo80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναείδα το 1ο μέσα στην καραντίνα μετά από καμιά 20αρια χρόνια και ...δεν . Απλά . Η ταινία δεν άλλαξε μάλλον άλλαξα εγώ αλλά οι διάλογοι μου φαίνονται ψιλοχαλια και αμπελοσοφιες . Όσο αφορά τις σκηνές δράσης εξακολουθούν να μου φαίνονται τρομερές . Έτσι χάλασα κ το hype που είχα για το  4. Δεν εμένα με τις αναμνήσεις λολ

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, charalampos21 είπε

Έχω δει μόνο το 1, καθώς έχω ακούσει πως το 2,3 είναι μάπα. Αξίζει να τα δω πριν δω το συγκεκριμένο ή δεν συνδέονται;

Πριν δεις το 2 και 3 δες το Animatrix οπωσδήποτε.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανάμεικτα συναισθήματα το trailer φάνηκε αρκετά καλό,απο την μία γούσταρα πολύ γιατί απο την μία είναι απο τις αγαπημένες μου ταινίες,απο την άλλη,δεν ξέρω πραγματικά το κατά πόσο θα μπορέσει να κρατήσει την ατμόσφαιρα και το ενδιαφέρων των προηγουμένων και δύσκολα φαντάζομαι πως θα δικαιολογήσει την ύπαρξη του και πως θα  μπορέσει να δώσει μια νέα πνοή και ένα ενδιαφέρων στήν υπόθεση μετά απο αυτά που έγιναν στο 3,εκτός αν γίνει πραγματικά κάποια μεγάλη ανατροπή.🤔

Προσωπικά δεν περιμένω να φτάσει σε καμμία περίπτωση τα πρώτα όμως ελπίζω να είναι τουλάχιστον αξιοπρεπής ως σύνολο,σίγουρα οπτικά θα είναι πολύ ωραία αν και σε καμμία περίπτωση δεν βλέπω να είναι η πρωτοπορία και να θέσει κάποιον πήχη όπως έκανε το πρώτο που ουσιαστικά καθιέρωσε πολλά πράγματα μεταξύ των οποίων και εφφέ όπως το bullet time στίς ταινίες.Το σίγουρο είναι πως έχει κοινό η ταινία και αν έχουν όρεξη και πάει καλά,το βλέπω να γίνεται και νέα τριλογία.

 

 

  

Επεξ/σία από ELMastas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, agent_smith είπε

Ποια λογική καλέ; Αφού του είχανε κάνει πρόταση αλλά δεν μπορούσε γιατί είχε προγραμματισμένα άλλα γυρίσματα ταινίας και η παραγωγή δεν ήθελε να περιμένει.

Δεν ισχυει αυτο που λες ... Δεν του εχουν κανει προταση γιατι πολυ απλα οπως ειπα ... Δεν εχει καμια λογικη να υπαρχει ο Μορφεας με την παλια μορφη .  

Ξεκαθαρα εχει πει σε συνεντευξη του οτι ΔΕΝ του εκαναν προταση αν κανεις ενα Search θα το δεις . διαφορεκα να ενα λινκ απο το τοσα εκει εξω  Laurence Fishburne Doesn’t Know Why ‘Matrix 4’ Left Morpheus Out | IndieWire

Ασε που εκτος των αλλων εχει πεθανει μετα το 3 ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, AtiX είπε

Αφού είναι τα ίδια πρόσωπα… δηλ θα έλεγες το ίδια αν απλά άλλαζαν το όνομα τους?

Δεν πάει έτσι. Δεν άλλαξαν απλά το όνομά τους. Οι ορμονικές μεταβολές αλλάζουν εντελώς τον τρόπο σκέψης ενός ανθρώπου και αυτό είναι αποδεδειγμένο επιστημονικά. Μπορεί να είναι οι ίδιοι άνθρωποι αλλά δεν είναι οι ίδιες προσωπικότητες. 

Από ότι βλέπω στο τρέιλερ θα κυκλοφορήσει ταυτόχρονα και στο HBO MAX! 22 θα βγει στις 23 θα αναστενάξουν οι servers στα τορρεντάδικα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Agony είπε

Το τριτο μερος τελειωσε με το Μορφεα ζωντανο και την Τρινιτυ πεθαμενη σωστα....

ΤΟ επομενο δεν ξερεις ποτε ειναι χρονολογικα ... αν ειναι 100-200-300 χρονια μετα ο Μορφεας δεν εχει σωμα εκτος Ματριξ οποτε δεν υπαρχει απλα... 

Η Τρινιτυ και ο ΝΕΟ πεθαναν στην Πολη των μηχανων... Ναι αυτες που ειναι εξελιγμένες και κερδισαν ενα πολεμο με τους ανθρωπους που ειχαν τεχνολογια μακραν ανωτερη απο την δικη μας με Mech κτλ κτλ  Οποτε καταλαβαινεις για τι τεχνολογια εχουν οι μηχανες ... και τι μπορουν να κανουν .  Ο κωδικας του Νεο τρεχει ουτος η αλλος στο συστημα αυτο το δειχνει , τωρα το αν οι μηχανες εχουν κρατησει το σωμα του Νεο και της Τρινιτυ σε καταστολη ( ειναι μια πιθανοτητα) ειναι και αυτο λογικο και μπορει να γινει με την τεχνολογια που εχουν . 

Για τις μηχανες ο Νεο εχει ενα σκοπο και νοημα να τον εχουν ζωντανο , εχει αναφερθει στα προηγουμενα ... Η Τρινιτυ απο την αλλη επισης θα μπορουσε να εχει εναν σκοπο στο να υπαρχει ... Διοτι ο Νεο δεν εχει λογο υπαρξης χωρις αυτην οποτε ισως οι μηχανες το ηξεραν και την κρατησαν σε λιθαργο και αυτην με Projection μεσα στο Ματριξ ωστε τα παντα να κυλανε ομορφα με τον Εκλεκτο μεσα σαν Ζομπι οι μηχανες να μην Κανουν Νεα ματριξ και να εχουν την ενεργεια που θελουν .  

 

Λογικές μεν υποθεσεις δε….ο Λόρενς δεν φαίνεται να συμμερίζεται τις σκέψεις σου….και ήταν απο μέσα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, anax111 είπε

Δεν πάει έτσι. Δεν άλλαξαν απλά το όνομά τους. Οι ορμονικές μεταβολές αλλάζουν εντελώς τον τρόπο σκέψης ενός ανθρώπου και αυτό είναι αποδεδειγμένο επιστημονικά. Μπορεί να είναι οι ίδιοι άνθρωποι αλλά δεν είναι οι ίδιες προσωπικότητες. 

Και αυτό τι σχέση μπορεί να έχει με την καλλιτεχνική “κληρονομιά” ενός ανθρώπου? Εκτός και αν πιστεύεις ότι, ως προσωπικότητα, άλλος άνθρωπος ήταν πριν και άλλος μετά την φυλλομετάβαση! Αυτό καμία έρευνα δεν το έχει επιβεβαίωση…

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...