Προς το περιεχόμενο

Rapid test εργαζομένων


nickol-us

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν πληροφορίες για το πότε πρέπει να γίνει το rapid test που αφορά τους εργαζόμενους ιδιωτικού τομέα.

Έχει βρει ως τώρα αναφορά μονο για εκπαιδευτικούς και μαθητές(Τρίτη και Παρασκευή) αλλά όχι για τους υπόλοιπους.

Θα πρέπει να το κάνουμε σήμερα; Με το self το κάναμε Κυριακή αλλά τα διαγνωστικά τις Κυριακές δεν είναι ανοιχτά.

Οποιαδήποτε πληροφορία καλοδεχούμενη.

 

Υγ. Παρακαλώ θερμά αποφύγετε σχόλια περί εμβολιασμού κτλ. Αν επιλέξω να εμβολιαστω και πότε δεν αφορά το συγκεκριμένο και σίγουρα μια τέτοια κουβέντα θα καταλήξει σε αναφορές "ψεκ & μπολ", θα κλειδώσει το θέμα και ίσως χωρίς την επιθυμητή απάντηση.

 

Ευχαριστώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 310
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

31 λεπτά πριν, nickol-us είπε

Καλημέρα,

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν πληροφορίες για το πότε πρέπει να γίνει το rapid test που αφορά τους εργαζόμενους ιδιωτικού τομέα.

Έχει βρει ως τώρα αναφορά μονο για εκπαιδευτικούς και μαθητές(Τρίτη και Παρασκευή) αλλά όχι για τους υπόλοιπους.

Θα πρέπει να το κάνουμε σήμερα; Με το self το κάναμε Κυριακή αλλά τα διαγνωστικά τις Κυριακές δεν είναι ανοιχτά.

Οποιαδήποτε πληροφορία καλοδεχούμενη.

 

Υγ. Παρακαλώ θερμά αποφύγετε σχόλια περί εμβολιασμού κτλ. Αν επιλέξω να εμβολιαστω και πότε δεν αφορά το συγκεκριμένο και σίγουρα μια τέτοια κουβέντα θα καταλήξει σε αναφορές "ψεκ & μπολ", θα κλειδώσει το θέμα και ίσως χωρίς την επιθυμητή απάντηση.

 

Ευχαριστώ.

Ρώτησα πριν σε άλλο thread και μου είπαν τα παιδιά ότι δεν υπάρχει ακόμα επίσημη ενημέρωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, nickol-us είπε

Θα πρέπει να το κάνουμε σήμερα; Με το self το κάναμε Κυριακή αλλά τα διαγνωστικά τις Κυριακές δεν είναι ανοιχτά.

δεν απομένει ένα ακόμα self test για αυτή την Κυριακή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, onelonelystar είπε

δεν απομένει ένα ακόμα self test για αυτή την Κυριακή?

Από Δευτέρα 13/9 μόνο rapid από εργαστήριο που να πιστοποιεί ότι δεν νοσείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι για την επόμενη εβδομάδα θέλει ράπιντ. Οπότε πας σήμερα ή αύριο.Το ΦΕΚ βγαίνει την Δευτέρα να λύσει πολλές απορίες. Π.χ. εγώ έχω νοσήσει και έχω πιστοποιητικό νόσησης μέχρι τις 27/9.Πρέπει να κάνω? Επίσης αυτό που έχουν πει για ράπιντ 10€ δεν ισχύει ακόμα οπότε την 1η φορα αν πάτε σήμερα ή αύριο η χρέωση είναι κανονική. (συνήθως 20€).

Επεξ/σία από LabrakisG1992
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

48 ώρες είναι το μαξιμουμ πριν την εργασία, οποτε αν το κάνεις σήμερα και πιάνεις δουλειά την δευτερα ισως να μην το δεχτούν από όσο γνωρίζω, αν πιάνεις δουλειά δευτερα πρέπει να το κάνεις απο αυριο μεχρι την δευτερα το πρωί πριν την δουλεια,

Επεξ/σία από Lews
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάσει λογικής δεν έχει νόημα να σε βάλει να το κάνεις σήμερα.

Εφόσον όντως δεν υπάρχει οριστική απόφαση (φεκ) δεν ισχύει ακόμα τίποτα (;). Ούτε τα 10 ευρώ, ούτε τα πρόστιμα...κοκ Επαλαμβανω για να μην παρεξηγηθω, ΒΆΣΕΙ ΛΟΓΙΚΉΣ

Τελικά δεν άνοιξα αδίκως το θέμα, φαίνεται ότι δεν είμαι ο μόνος που ψάχνεται.

Οποία ενημέρωση καλοδεχούμενη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβγαλαν ΦΕΚ που γράφει μόνο τα βασικά, αλλά δεν αναφέρει πουθενά το πότε πρέπει να γίνει. Εγώ θα πάω Δευτέρα πρωί πριν έρθω στη δουλειά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, nickol-us είπε

Βάσει λογικής δεν έχει νόημα να σε βάλει να το κάνεις σήμερα.

Εφόσον όντως δεν υπάρχει οριστική απόφαση (φεκ) δεν ισχύει ακόμα τίποτα (;). Ούτε τα 10 ευρώ, ούτε τα πρόστιμα...κοκ Επαλαμβανω για να μην παρεξηγηθω, ΒΆΣΕΙ ΛΟΓΙΚΉΣ

Τελικά δεν άνοιξα αδίκως το θέμα, φαίνεται ότι δεν είμαι ο μόνος που ψάχνεται.

Οποία ενημέρωση καλοδεχούμενη.

ΦΕΚ B 4181/2021:

http://www.et.gr/idocs-nph/search/pdfViewerForm.html?args=5C7QrtC22wEzH9d6xfVpRXdtvSoClrL8qD78D9MCGF0tiDow6HlTE-JInJ48_97uHrMts-zFzeyCiBSQOpYnTy36MacmUFCx2ppFvBej56Mmc8Qdb8ZfRJqZnsIAdk8Lv_e6czmhEembNmZCMxLMtd37eF8lBBL_gV8CmX5b5qjJ9_Wj2Yq4GFlX72vFQUhG

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kaktos77 είπε

Έβγαλαν ΦΕΚ που γράφει μόνο τα βασικά, αλλά δεν αναφέρει πουθενά το πότε πρέπει να γίνει. Εγώ θα πάω Δευτέρα πρωί πριν έρθω στη δουλειά.

Εγώ που πιάνω στις 7; Τι ώρα θα πάω και τι ώρα θα έχω το αποτέλεσμα;

Το φεκ που έβγαλαν νομίζω αναφέρεται καθαρά στην τιμή των τεστ και όχι στη διαδικασία καθε αυτή

https://www.protothema.gr/files/2021-09-10/fek-rapid-test.pdf

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...