Προς το περιεχόμενο

Rapid test εργαζομένων


nickol-us

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ θα πω και το άλλο. Άντε ο άλλος 13 Σεπτέβρη πάει για δουλειά φρεσκοεμβολιασμένος και μαυρισμένος από τα καλοκαιρινά μπάνια , μετά από τις απειλές για απόλυση άρα και με αρκετά αντισώματα , άρα και ασφαλής για εργασία.

Τον άλλο που το έκανε Γενάρη - Φλεβάρη έχουν περάσει 7-8 μήνες άρα κατά πάσα πιθανότητα  με 0 αντισώματα οι περισσότεροι , όταν όπως είδαμε και σε μελέτες που έγιναν στο Ισραήλ μετά από 4-5 μήνες πέφτει στο 40% ποιος τον ελέγχει;;; Δεν έπρεπε και αυτόν να τον υποχρεώνει μετά από 6 μήνες να προσκομίζει βεβαίωση αντισωμάτων ή  υποχρεώνει μόνο τους ανεμβολίαστους , για να εμφανίσουμε αυτό το πολυπόθητο 80-90% ;;;;

Και μη μου πείτε ότι πολλοί από αυτούς που έκαναν εμβόλιο το Γενάρη - Φλεβάρη πάνε μόνοι τους να κάνουν έλεγχο  αντισωμάτων γιατί στο Δημόσιο δε γίνεται άρα πρέπει να πληρώσει στο ιδιωτικό 25 ευρώ. Δεν έπρεπε το Δημόσιο να κάνει και δωρεάν έλεγχο αντισωμάτων σε όποιον επιθυμεί μετά τον 6ο μήνα από τη δεύτερη δόση του εμβολίου αφού και οι ίδιοι μιλάνε για τρίτη δόση και ενδεχομένως για τέταρτη 6 μήνες μετά την τρίτη.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 310
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πήγα Αγίο Δημήτριο και Δάφνη και ήταν καμία 1000αρα άτομα στο καθένα. Πήρα μετά ένα τηλέφωνο σε ένα εφημερεύον φαρμακείο της περιοχής μου και πήγα και το έκανα εκεί με κόστος 10€ τελική τιμή. Σε 1,5 ώρα θα είναι η βεβαίωση διαθέσιμη στο gov από ότι μου είπαν.

ΥΓ: Ακόμα και στο φαρμακείο περίμενα αλλά ευτυχώς ήταν μόνο 5 άτομα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Τον άλλο που το έκανε Γενάρη - Φλεβάρη έχουν περάσει 7-8 μήνες άρα κατά πάσα πιθανότητα  με 0 αντισώματα οι

Θεωρητικά οι περισσότεροι που μάλλον δουλεύουν το έχουν κάνει από Απρίλιο/Μάιο και μετά. Πιο πριν ευπαθείς ομάδες και ηλικιωμένοι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, kaktos77 είπε

Πήγα Αγίο Δημήτριο και Δάφνη και ήταν καμία 1000αρα άτομα στο καθένα. Πήρα μετά ένα τηλέφωνο σε ένα εφημερεύον φαρμακείο της περιοχής μου και πήγα και το έκανα εκεί με κόστος 10€ τελική τιμή. Σε 1,5 ώρα θα είναι η βεβαίωση διαθέσιμη στο gov από ότι μου είπαν.

ΥΓ: Ακόμα και στο φαρμακείο περίμενα αλλά ευτυχώς ήταν μόνο 5 άτομα.

Αν συμμετάσχουν και τα φαρμακεία στο παιχνίδι και ισχύσει το 1 τεστ την εβδομάδα, σε τυχαία μέρα, τότε είναι καλά. Θα μοιραστεί ο κόσμος και δεν θα αντιμετωπίσουμε ιδιαίτερα προβλήματα.

Για την τιμή να ξέρεις είσαι τυχερός. Το φεκ για την τιμή του ραπιντ τίθεται σε ισχύ απο Δευτέρα και μιλάει για 10 ευρώ προ φπα. Εγώ χτες το πλήρωσα 20. Ακόμη ένα καλό που κάνει ο ανταγωνισμός, εφόσον μπαίνουν και τα φαρμακεία μέσα.

Τώρα όσο αφορά τα αντισώματα είναι τεράστια κουβέντα, που με σιγουριά δεν θα καταλήξει πουθενά. Τα δεδομένα είναι περιορισμένα και καθένας εύκολα μπορεί να το παρουσιάσει όπως επιθυμεί. Καλύτερα να συνεχίσει η κουβέντα σε άλλο νήμα, γιατί κάτι τέτοια θέματα είναι πολύ επικίνδυνα να "ξεφύγουν" με αντιπαραθέσεις, χαρακτηρισμούς... και αποτέλεσμα κλείδωμα θέματος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, nickol-us είπε

Αν συμμετάσχουν και τα φαρμακεία στο παιχνίδι και ισχύσει το 1 τεστ την εβδομάδα, σε τυχαία μέρα, τότε είναι καλά. Θα μοιραστεί ο κόσμος και δεν θα αντιμετωπίσουμε ιδιαίτερα προβλήματα.

Για την τιμή να ξέρεις είσαι τυχερός. Το φεκ για την τιμή του ραπιντ τίθεται σε ισχύ απο Δευτέρα και μιλάει για 10 ευρώ προ φπα. Εγώ χτες το πλήρωσα 20. Ακόμη ένα καλό που κάνει ο ανταγωνισμός, εφόσον μπαίνουν και τα φαρμακεία μέσα.

Τώρα όσο αφορά τα αντισώματα είναι τεράστια κουβέντα, που με σιγουριά δεν θα καταλήξει πουθενά. Τα δεδομένα είναι περιορισμένα και καθένας εύκολα μπορεί να το παρουσιάσει όπως επιθυμεί. Καλύτερα να συνεχίσει η κουβέντα σε άλλο νήμα, γιατί κάτι τέτοια θέματα είναι πολύ επικίνδυνα να "ξεφύγουν" με αντιπαραθέσεις, χαρακτηρισμούς... και αποτέλεσμα κλείδωμα θέματος.

Μόλις μου εκδόθηκε πιστοποιητικό στο gov και νωρίτερα δηλαδή από τη μιάμιση ώρα που μου είπαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Μακιαβέλλι είπε

Χωρίς να θέλω να πάρω την μια ή την άλλη πλευρά, μπορείς να βγάλεις βεβαίωση ότι έκανες την 1η δόση από το gov, χωρίς να έχεις κάνει την 2η. 

1-2 ημέρες μετά την 1η δόση, μπορείς να κατεβάσεις την βεβαίωση εμβολιασμού.

Ομως πλήρως εμβολιασμένος, θεωρείσαι 14 ημέρες μετά την 2η δόση, επίσης δεν είσαι υποχρεωμένος για self η rapid test.Μέχρι τότε δεν αλλάζει κάτι, μόνο για να την δείξεις στον εργοδότη πως ξεκίνησες τον εμβολιασμό.

Επεξ/σία από AntiCambeR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Λίγο άσχετο αλλά κάνα τεστ αντισωματων με 20€ παίζει? Δεν δίνω παραπάνω 

Τεστ Αντισωμάτων Covid-19 (Φθηνότερα) | BestPrice.gr

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Τεστ αντισωμάτων στο best price... τι άλλο θα δούμε 😄

Ζούμε μεγάλες στιγμές με τον φίλο μας τον κοβιντ

2 λεπτά πριν, Muchacho είπε

Συνήθως μέσα στο σαββατοκύριακο έβγαινε ΦΕΚ με τα μέτρα...

Προσωπικά αυτό περίμενα και διευκρινίσεις μέσα στο σκ αλλά τίποτα μέχρι στιγμής. Ωστόσο τα site εξακολουθούν και ανεβάζουν το "τι ισχύει απο αύριο" χωρίς να υπάρχει φεκ ή κάποια νομοθεσία....

Επεξ/σία από nickol-us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, εγώ πήγα το πρωί σε μια μονάδα υγείας της περιοχής μου, και μου έκαναν rapid test. Οκ αρνητικο μου λένε,και φεύγω. Δοκίμασα μετά από μια ώρα να βγάλω την βεβαίωση από το gov και δεν έβρισκε αποτελέσματα.

Πήγα από εκεί και μου έδωσαν ένα χαρτί με σφραγίδα πως το τεστ είναι αρνητικό. Δεν ξέρουν γιατί δεν μου φάνηκε στο gov και το ειδαν πως είναι οκ δηλωμένο.

Ακόμα μέχρι τώρα δεν μου έχει εμφανιστεί στο gov η βεβαίωση και την θέλω για αύριο για την δουλειά. Δεν ξέρω τώρα αν θα δεχτούν αυτό το χαρτί που μου έδωσαν από την δουλειά ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

5 λεπτά πριν, Dark_Nightfall είπε

Λοιπόν κύριοι ,

Νόσησα 4/3/21 , κάνω εμβόλιο την 11/9/21 και την 12/9/21 (σήμερα) εκτύπωσα κανονικά το πιστοποιητικό εμβολιασμού.

Συμπέρασμα αυτό που έλεγε η γκόμενα  στο εμβολιαστικό κέντρο ότι δήθεν ατύχησα καθώς αν ερχόμουν νωρίτερα δεν θα χρειαστεί να κάνω 2η δόση κτλ κτλ ΔΕΝ ισχύει.

Συγκεκριμένα στο σύστημα μου έβγαζε ότι το πιστοποιητικό νόσησης είχε ισχύ ΕΩΣ 21/9/21 ΄,άρα υπάρχει περιθώριο περίπου 2 εβδομάδες από την στιγμή που συμπληρώσει κάποιος το 6μηνο.

Τέλος μπείτε στο σύστημα  όσοι έχετε νοσήσει και δεν έχετε συμπληρώσει το 6μηνο να δείτε μέχρι πότε έχετε περιθώριο να κάνετε την δόση.

 

Επεξ/σία από Dark_Nightfall
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, lampisd είπε

Καλησπέρα παιδιά αυτοαπασχολούμενος έχω ενοικιαζόμενα δωμάτια είναι υποχρεωτικά και γι μένα τα rapid?

Εχεις Εταιρικο ΑΦΜ; εισαι στο ΕΡΓΑΝΗ; ΙΚΑ;Ενσυμα;Μισθολόγιο;

εαν ναι τοτε ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...