Προς το περιεχόμενο

Rapid test εργαζομένων


nickol-us

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, james01gr είπε

Το Φεκ ξεκάθαρα δεν αναφέρει ημερομηνία διενέργειας rapid επομένως η λογική λέει πως το rapid μπορεί να δηλωθεί όλη την εβδομάδα.

Μα απο την αρχη δεν ειναι απαραιτητο να ειναι η 1η μερα απο αυριο. Αν ειχες παει χθες, θα μπορουσες να το ξανα κανεις το επομενο ΣΚ παλι για την εβδομαδα που θα ερθει. Εχει ισχυ 1 εβδομαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 310
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, lambgeo είπε

Ακριβώς το ίδιο φίλε μου , πήγα σε μεγάλο διαγνωστικό κέντρο της περιοχής μου , έκανα το rapid το Σάββατο  20 ευρω , μου στείλανε απλώς ένα χαρτί με σφραγίδα και δεν το δηλωσανε . Δεν φαίνεται στο gov η βεβαίωση τίποτα.  Και τους είπα το δηλώνω κάπου και μου απάντησαν  : όπως δηλώνει το self test έτσι θα δηλώσεις κ αυτο .    Εγώ τι κάνω τώρα?  Αύριο πιάνω στις 8 δουλειά 

To εμβόλιο. :)

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

To εμβόλιο. :)

Και να το κάνει αύριο πάλι "παράνομος" θα είναι χωρίς το τεστ.

Το θέμα εμβόλιο παρακαλώ ας μην συζητηθεί σε αυτό το νήμα. Όλοι ξέρουμε τι επακολουθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, nickol-us είπε

Και να το κάνει αύριο πάλι "παράνομος" θα είναι χωρίς το τεστ.

Το θέμα εμβόλιο παρακαλώ ας μην συζητηθεί σε αυτό το νήμα. Όλοι ξέρουμε τι επακολουθεί.

Εχει παρέλθει σε αδιέξοδο ο φίλος παρόλο που κανει τα τεστ δεν ξερει τι να κανει και ειπα να τον βοηθήσω με μια μονιμη λυση :)

Επεξ/σία από Zerg13
  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Zerg13 είπε

Εχει παρέλθει σε αδιέξοδο ο φίλος παρόλο που κανει τα τεστ δεν ξερει τι να κανει και ειπα να τον βοηθήσω με μια μονιμη λυση :)

Το εμβόλιο δε θα τον βγάλει από το αδιέξοδο, τουλάχιστον όχι άμεσα.

Θέλει  στην καλύτερη 14 μέρες ακόμη και αν το πρωί κάνει μονοδοσικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, nickol-us είπε

Το εμβόλιο δε θα τον βγάλει από το αδιέξοδο, τουλάχιστον όχι άμεσα.

Θέλει  στην καλύτερη 14 μέρες ακόμη και αν το πρωί κάνει μονοδοσικό.

Απ οτι θυμαμαι το πιστοποιητικο εκδιδεται απο την επομενη μερα(εκτυπωση), απλα το qr οταν σκαναρεται βγαινει ακυρο για 13 μερες

αν απλα καταθετεις το πιστοποιητικο, την τριτη θα το εχει.(με μονοδοσικο)

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Απ οτι θυμαμαι το πιστοποιητικο εκδιδεται απο την επομενη μερα, απλα το qr οταν σκαναρεται βγαινει ακυρο για 14 μερες

αν απλα καταθετεις το πιστοποιητικο, την τριτη θα το εχει.(με μονοδοσικο)

Όχι δεν παέι έτσι. Σκανάρεται κανονικά και πρέπει να περάσουν 14 μέρες. Μόνο οι πλήρως εμβολιασμένοι(και οι έχοντες χαρτί νόσησης σε ισχύ) εξαιρούνται του ραπιντ, κατ'επέκταση πρέπει να έχουν παρέλθει 14 μέρες από την ολοκλήρωση του εμβολιασμού.

Επεξ/σία από nickol-us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Εχει παρέλθει σε αδιέξοδο ο φίλος παρόλο που κανει τα τεστ δεν ξερει τι να κανει και ειπα να τον βοηθήσω με μια μονιμη λυση :)

 

Στην εταιρία που εργάζομαι είναι υποχρεωτικό να κάνουν και οι εμβλιασμένοι τεστ μια φορά την εμβομάδα γιατί κολλούν και μεταδίδουν. 🙂

 

2 ώρες πριν, lambgeo είπε

Ακριβώς το ίδιο φίλε μου , πήγα σε μεγάλο διαγνωστικό κέντρο της περιοχής μου , έκανα το rapid το Σάββατο  20 ευρω , μου στείλανε απλώς ένα χαρτί με σφραγίδα και δεν το δηλωσανε . Δεν φαίνεται στο gov η βεβαίωση τίποτα.  Και τους είπα το δηλώνω κάπου και μου απάντησαν  : όπως δηλώνει το self test έτσι θα δηλώσεις κ αυτο .    Εγώ τι κάνω τώρα?  Αύριο πιάνω στις 8 δουλειά 

 

Πρέπει να το δηλώσουν και θα μπεις μετά εδώ να κατεβάσεις το PDF με το QR Code.

https://www.gov.gr/ipiresies/ugeia-kai-pronoia/koronoios-covid-19/bebaiose-arnetikou-diagnostikou-elegkhou-koronoiou-covid-19

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, RcManiac είπε

 

Στην εταιρία που εργάζομαι είναι υποχρεωτικό να κάνουν και οι εμβλιασμένοι τεστ μια φορά την εμβομάδα γιατί κολλούν και μεταδίδουν. 🙂

 

Αν και βλέπω να πηγαίνεις την κουβέντα σε μονοπάτια που δεν μου αρέσει, υποχρεωτικό, βάσει νόμου τουλάχιστον δεν μπορεί να το κάνει. Αν σας το πληρώνει κάνει καλά και το θεωρώ σωστή πρακτική.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, RcManiac είπε

 

Στην εταιρία που εργάζομαι είναι υποχρεωτικό να κάνουν και οι εμβλιασμένοι τεστ μια φορά την εμβομάδα γιατί κολλούν και μεταδίδουν. 🙂

 

 

 

το σωστο αυτο ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, gustom2008 είπε

το σωστο αυτο ειναι.

Όχι 

Το κράτος σου δίνει δωρεάν εμβόλιο. Αν το κάνεις , δε θα πληρώνεις για τεστ.

Δε γουστάρεις εμβόλιο? Θα πληρώνεις. Και για μένα πολύ φθηνά τους έρχεται. Έπρεπε να είναι 50 ευρώ την εβδομάδα, να τους τσούζει. Γιατί ελάχιστοι είναι αντί-εμβολιαστες, οι περισσότεροι είναι απλά αγνοί και ευκολόπιστοι.

 

Επεξ/σία από Land-decked
  • Like 5
  • Confused 4
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Land-decked είπε

Όχι 

Το κράτος σου δίνει δωρεάν εμβόλιο. Αν το κάνεις , δε θα πληρώνεις για τεστ.

Δε γουστάρεις εμβόλιο? Θα πληρώνεις. Και για μένα πολύ φθηνά τους έρχεται. Έπρεπε να είναι 50 ευρώ την εβδομάδα, να τους τσούζει. Γιατί ελάχιστοι είναι αντί-εμβολιαστες, οι περισσότεροι είναι απλά αγνοί και ευκολόπιστοι.

 

Εγινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, RcManiac είπε

 

Στην εταιρία που εργάζομαι είναι υποχρεωτικό να κάνουν και οι εμβλιασμένοι τεστ μια φορά την εμβομάδα γιατί κολλούν και μεταδίδουν. 🙂

Τότε ας το πληρώσει η εταιρία.Αλλά και πάλι, ο χρόνος και η ταλαιπωρία κάθε εβδομάδα δεν πληρώνονται.

Δεν υπάρχει νόμος για αυτό, είναι απαίτηση του εργοδότη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...