Προς το περιεχόμενο

17αρες ζαντες σε 1.2


tselehub

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα, εχω ενα corsa d του 12' 1.2 αεριο-βενζινη 85hp. Φοραει 15αρες ζαντες και θα ηθελα να βαλω 17αρες καθαρα για ομορφια. Θα σερνετε τελειως το αυτοκινητο η θα παλευεται? Δεν με νοιαζουν τα γκαζια αλλα θελω να ξεκιναει τουλαχιστον στα φαναρια και να ανεβαινει καμια ανηφορα. 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η 17αρα που επιτρέπει η μαμά είναι μόνο η 7αρα σε μεγέθος, offset 44 και διάσταση 215/45/17.Οτιδηποτε άλλο είναι παράνομο,και προφανώς και επικίνδυνο. 

Θα δείχνει σαν ξένη στο αμάξι, δεν νομιζω να το κάνει το αμάξι πιο όμορφο,πόσο όμορφο να γίνει ενα corsa. Αλλά εντάξει γούστα είναι αυτά. 

Το αμάξι θα γίνει φυσικά αισθητά πιο αργό, και θα αυξηθεί αισθητά και η κατανάλωση, τα λάστιχα θα είναι πιο ακριβά. 

Το δοκιμάζεις και βλέπεις. Εκτός αν βρεις κάποιον που έχει το ίδιο αμάξι με αυτόν τον συνδυασμό, να σου πει. 

Επεξ/σία από jmmys
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, jmmys είπε

Θα δείχνει σαν ξένη στο αμάξι, δεν νομιζω να το κάνει το αμάξι πιο όμορφο,πόσο όμορφο να γίνει ενα corsa. Αλλά εντάξει γούστα είναι αυτά. 

Μάλλον δεν έχεις δει opc ποτέ.

 

Κατα τα αλλα σε ευχαριστω για τις πληροφοριες 🤘

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις να κοπανάει και να πληρώνεις διπλή τιμή τα λάστιχα προχώρα. Βάλε καμιά φωτογραφία από αυτές που θες να δούμε και το θέμα ομορφιά. Α βάλε και αυτές που έχεις τώρα αν έχεις όρεξη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βαλτες, δεν θα δεις αισθητη διαφορα στο γκαζι. Η θεωριες ειναι να εχουμε να λεμε. Και εγω σε ενα polo 1.2 πετρελαιο απο 15 εβαλα 17 κ δεν ειδα καμια αξιοσημειωτη διαφορα. Τελικη οσο πηγαινε παει, το πατημα στο δρομο ομως εγινε αλλο πραγμα. Η διαμετρος του τροχου πριν κ μετα δεν αλλαξε τραγικα. Αυξηθηκε το αλουμινιο κ μειωθηκε το προφιλ του ελαστικού 

Επεξ/σία από bill_zaf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, bill_zaf είπε

Βαλτες, δεν θα δεις αισθητη διαφορα στο γκαζι. Η θεωριες ειναι να εχουμε να λεμε. Και εγω σε ενα polo 1.2 πετρελαιο απο 15 εβαλα 17 κ δεν ειδα καμια αξιοσημειωτη διαφορα. Τελικη οσο πηγαινε παει, το πατημα στο δρομο ομως εγινε αλλο πραγμα. Η διαμετρος του τροχου πριν κ μετα δεν αλλαξε τραγικα. Αυξηθηκε το αλουμινιο κ μειωθηκε το προφιλ του ελαστικού 

Αυτο σκεφτομουν και εγω...Το ιδιο πραγμα δεν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Nabuko είπε

Άμα σου αρέσουν βάλτες. Βρήκες τίποτα καλό?

To "καλο" ειναι σχετικο και συγκεκριμενα πονεμενο θεμα. Θελω τις JR28 σε λευκο corsa look opc 

Japan Racing JR28 18x8,5 ET40 5x112 Glossy Black-800x800.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tselehub είπε

To "καλο" ειναι σχετικο και συγκεκριμενα πονεμενο θεμα. Θελω τις JR28 σε λευκο corsa look opc 

Japan Racing JR28 18x8,5 ET40 5x112 Glossy Black-800x800.jpg

Here you are https://d-elastikashop.gr/japan-racing-wheels-jr28-hyper-black-17-7

Σίγουρα πάντως θα σε κόψει τώρα φοράς 185 65 15?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, tselehub είπε

Θελω τις JR28 σε λευκο corsa look opc 

 

18 λεπτά πριν, Fordakias7 είπε

Here you are

Mαζί με λάστιχα καβαλάς το χιλιάρικο. Άμα σε παίρνει και γουστάρεις do it 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Nabuko είπε

 

Mαζί με λάστιχα καβαλάς το χιλιάρικο. Άμα σε παίρνει και γουστάρεις do it 

ναι δεν εχω θεμα στα χρηματα. ειναι μεσα στο budget που θελω να πεταξω στο αυτοκινητο. Και για την ιστορια, πουλησα ενα R1 πηρα το κορσακι και μ περισεψαν και λεφτα. αυτο!

30 λεπτά πριν, Fordakias7 είπε

Here you are https://d-elastikashop.gr/japan-racing-wheels-jr28-hyper-black-17-7

Σίγουρα πάντως θα σε κόψει τώρα φοράς 185 65 15?

Ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ξέρεις θα χάσεις σίγουρα σε επιδόσεις μόνο και μόνο που από το 185 πάτημα θα πας σε 215 θα το κόψει το αμάξι.Στο λέω γιατί το εχω οδηγήσει το συγκεκριμένο και με ούτε τις μανισιες δεν πηγαίνει πολύ καλά(μην παρεξηγηθω για μέσα στην πόλη και επαρχιακούς δρομους αν δεν θέλεις να τρέχεις πάνω από 100 είναι ότι πρέπει το αμαξακι διότι δεν καίει τίποτα θα ήθελα να το έχω).Αν το γουστάρεις παντός Κάντο αλλά να ξέρεις θα δεις τουλάχιστον 1 λίτρο παραπάνω στα 100 λίγο χειρότερη επιτάχυνση αλλά θα πάρει αρκετά σε κρατήματα και ομορφιά.Α ναι και άλλο ένα μειονέκτημα σε σχέση με τα "μπαλόνια" ελαστικά που φοράνε τα μαμά αυτοκίνητα θα δεις μεγάλη διαφορά στις λακούβες κάτι το οποίο για την Ελλάδα είναι σημαντικό,θα κοπαναει παραπάνω είναι μεγάλη η διαφορά από το 45 αρι σε 55 60 65 προφιλ

Επεξ/σία από Fordakias7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Fordakias7 είπε

Να ξέρεις θα χάσεις σίγουρα σε επιδόσεις μόνο και μόνο που από το 185 πάτημα θα πας σε 215 θα το κόψει το αμάξι.Στο λέω γιατί το εχω οδηγήσει το συγκεκριμένο και με ούτε τις μανισιες δεν πηγαίνει πολύ καλά(μην παρεξηγηθω για μέσα στην πόλη και επαρχιακούς δρομους αν δεν θέλεις να τρέχεις πάνω από 100 είναι ότι πρέπει το αμαξακι διότι δεν καίει τίποτα θα ήθελα να το έχω).Αν το γουστάρεις παντός Κάντο αλλά να ξέρεις θα δεις τουλάχιστον 1 λίτρο παραπάνω στα 100 λίγο χειρότερη επιτάχυνση αλλά θα πάρει αρκετά σε κρατήματα και ομορφιά.Α ναι και άλλο ένα μειονέκτημα σε σχέση με τα "μπαλόνια" ελαστικά που φοράνε τα μαμά αυτοκίνητα θα δεις μεγάλη διαφορά στις λακούβες κάτι το οποίο για την Ελλάδα είναι σημαντικό,θα κοπαναει παραπάνω είναι μεγάλη η διαφορά από το 45 αρι σε 55 60 65 προφιλ

θα σ πω ακριβως την χρηση που το θελω. Καθε μερα κανω βολτα απειρα χιλιομετρα, μπορει ν κανω και 60-80 καθε βραδυ ετσι για πλακα, και καθε σκ θα πηγαινω Βολο-θεσσαλονικη και σε λιγο καιρο μονο θεσσαλονικη.  Καταναλωση δεν νμζω οτι με πολυενδιαφερει γτ ετσι κ αλλιως δεν καιει τπτ, ειναι και αεριο οποτε ειχαμε να λεγαμε νομιζω. Απο θεμα ταχυτητας παλι νμζω οτι οτι ζαντα και να βαλω ιδιος ταφος θα ειναι το αυτοκινητακι 😁. Τωρα απο λακουβες ειδικα εδω στο βολο γαμησετα, μονο με λαστιχα απο monster truck παλευεται ( θεσσαλονικη δεν ξερω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...