Προς το περιεχόμενο

17αρες ζαντες σε 1.2


tselehub

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, babisskg είπε

     Άλλο τι μπορείς κι' άλλο τι πρέπει . Φυσικά και μπορείς εφόσον γνωρίζεις τι θα συμβεί στην συνέχεια , όχι ότι θα συμβούν και πολλά τρομακτικά δηλαδή , το αν πρέπει ανάγεται στις συστάσεις του κατασκευαστή και στις μετρήσεις που έκανε . Δεν είπε να βάλει 19αρες ο άνθρωπος , 17αρες είπε . 

    Οι 17αρες που ψάχνει είναι η διάμετρος που θα κάνει το σχέδιο να φαίνεται και σωστά το σκέφτηκε διότι στις 15 ιντσες το σχέδιο θα χαθεί κι' ο ίδιος μίλησε για αισθητική αναβάθμιση και το είπε ξεκάθαρα .

   Τώρα , αν πάμε να κάνουμε ψιλοβελονιά , πολλά πράγματα δεν πρέπει να γίνονται , αλλά υπάρχει και το μεράκι . Άμα έχει το αυτοκίνητο σε καλή εξωτερική κατάσταση , γιατί όχι . Αν είναι και κανένα μπλέ ελεκτρίκ που του πάει , ακόμη καλύτερα . 

   Και τέλος να πούμε και το άλλο που ισχύει " Άλλο να στο λένε κι' άλλο να το βλέπεις " οπότε το να κάθομαι και να του λέω " Μη ΤΖΙΖ " δεν έχει νόημα . Ας δεί μόνος του τις συνέπειες , αν υπάρχουν κι' ας τις αξιολογήσει ο ίδιος . Τα δικά του λεφτά θα χαλάσει , όχι τα δικά μου .

  Για μένα , ούτε για αστείο δεν θα το συζητούσα να χαλάσω ένα χιλιάρικο για ζαντολαστιχα , αυτό όμως δεν σημαίνει πως όλοι πρέπει να σκέφτονται το ίδιο .

  Τουλάχιστον να πάρει μια τετράδα της προκοπής κι' αν δεν του προκύψει το γλυκό , την μεταπουλάει και παίρνει κάνα φράγκο πίσω . Ακόμη και την κρατάει στην άκρη για κάποιο επόμενο αυτοκίνητο , αν είναι ίδιας μάρκας . 

   Ναι , τελικά καλό είναι να μην αλλάξει το βήμα , δεν είναι απαγορευτικό όμως .

    

Σωστός εισαι και εγώ μαζί σου απλά άλλο θέλω να πω ότι αν βαλεις 55 αρι προφιλ οπως ειπες για να μην χασει σε ανεση στο συγκεκριμενο αμαξι δεν γινεται διοτι παιζει να βρισκει και το λαστιχο στους θολους με 17αρα ζαντα και 55αρι προφιλ ειναι ακραιο. η σωστη διασταση καλος κακως ειναι αυτη που προανεφερα 215 45 17 για το συγκεκριμενο αμαξι 

παντως αν το αποφασισεις για τις 17αρες κοιταξε αν μπορεις να βαλεις κανενα 195 45 17 για να μην σε κοψει σχεδον καθολου ειναι κ αυτο μια λυση πιστευω βρηκα τα φαλκεν σε αυτην την διασταση γυρω στα 90 ευρω το ενα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Fordakias7 είπε

Σωστός εισαι και εγώ μαζί σου απλά άλλο θέλω να πω ότι αν βαλεις 55 αρι προφιλ οπως ειπες για να μην χασει σε ανεση στο συγκεκριμενο αμαξι δεν γινεται διοτι παιζει να βρισκει και το λαστιχο στους θολους με 17αρα ζαντα και 55αρι προφιλ ειναι ακραιο. η σωστη διασταση καλος κακως ειναι αυτη που προανεφερα 215 45 17 για το συγκεκριμενο αμαξι 

παντως αν το αποφασισεις για τις 17αρες κοιταξε αν μπορεις να βαλεις κανενα 195 45 17 για να μην σε κοψει σχεδον καθολου ειναι κ αυτο μια λυση πιστευω βρηκα τα φαλκεν σε αυτην την διασταση γυρω στα 90 ευρω το ενα

 

     Έτσι , βάλτε πλάτη στον άνθρωπο , μην ξεχνάμε ότι δεν έχουν όλοι χρήματα να αγοράσουν το καλό ας πούμε , το έτοιμο , καινούργιο αντιπροσωπείας , οπότε αυτό που μένει είναι να ομορφαίνουν λίγο το παλιό . Τι να κάνουμε , δύσκολοι καιροί είναι .

    Άντε , την καλημέρα μου σε όλους σας .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρό αμάξι με μεγάλες ζάντες είναι σαν τα πιτσιρίκια που φοράνε κουστούμια ή γόβες.

Και το θέμα άνεσης είναι σημαντικό. Οδήγησα μικρό με 17άρα ζάντα και 45αρι προφίλ και ένιωθα ο,τι υπήρχε στο δρόμο. Κι απ' όσο έχω ακούσει, οι λακούβες με τόσο χαμηλό προφίλ κάνουν ζημιά εν τέλει στις ζάντες. Περι ορέξεως βέβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Hyundai i10  του 16, 1240cc 85hp το βγαζει με 14αρια και 15αρια. Στην γερμανια το βγαζει σε 300 κομματια μια εκδοση sport. Αγορασα ενα περυσι και μου ηρθε με 15αρια χιονολαστιχα κ τα 17αρια στο χερι. Οπως πηγαινε με τα 15αρια, το ιδιο πηγαινε κ με τα 17αρια, δεν μπορουσες να καταλαβεις την διαφορα. Το πατημα ομως κ το handling ηταν σε αλλο επιπεδο απο ομορφια ομως δεν το συζητω... Το χαίρεται ενα παιδι προς Ν. Σμύρνη μερια πια

Screenshot_20210915-212523_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20210915-212623_Samsung Internet.jpg

Επεξ/σία από bill_zaf
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, bill_zaf είπε

Hyundai i10  του 16, 1240cc 85hp το βγαζει με 14αρια και 15αρια. Στην γερμανια το βγαζει σε 300 κομματια μια εκδοση sport. Αγορασα ενα περυσι και μου ηρθε με 15αρια χιονολαστιχα κ τα 17αρια στο χερι. Οπως πηγαινε με τα 15αρια, το ιδιο πηγαινε κ με τα 17αρια, δεν μπορουσες να καταλαβεις την διαφορα. Το πατημα ομως κ το handling ηταν σε αλλο επιπεδο

Screenshot_20210915-212523_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20210915-212623_Samsung Internet.jpg

Λογικό διότι η 15αρα θα είχε τεράστιο προφιλ αν παραμείνεις πάνω κάτω στην μαμά διάσταση δηλαδή από 185 πας σε 195 δεν έγινε τίποτα.Απλα σίγουρα σε δρόμο με πολλές λακούβες έχεις παραπάνω κραδασμούς.Το i10 είναι πιο σπιρτοζικο από το Κόρσα λόγω βαρους ωραίο αμαξάκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...