Προς το περιεχόμενο

Καρότσι μωρού ιδέες?


dvlsakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 hours ago, JERONIMO888 said:

Σου προτεινω kiddo rock τα 150 ευρω, παναλαφρο,ευχρηστο,το εχω 1 χρονο. Πραγματικα γελοιο να παιρνεις 800 ευρω καροτσι,καθαρα για να μοστραρεις τα λεφτα σου.

 

Kiddo middo siddo ΓΙΑ ΜΕΝΑ είναι πεταμένα λεφτά. 

Τέτοια ποιότητα που ούτε τα μισά λεφτά θα έπρεπε να κοστίζουν. Κοινώς θεωρώ ότι σε κλέβουν κανονικά. 

 

Και όχι δε παίρνεις καρότσι 600-700-100 ευρώ για να μοστραρεις τα λεφτά σου όπως λες(αφήνω εκτός τις υπερβολές!!!), αλλά για την ποιότητα και αξιοπιστία. Τουλάχιστον εγώ για αυτό πήρα inglesina. 

 

Το ξαναλέω, ότι δίνεις παίρνεις και φυσικά εξαρτάται πόσα έχεις και μπορείς να διαθέσεις. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για εμένα δεν δικαιολογεί την διαφορά στους κόστος η ποιότητα των ακριβών καροτσιων. Τουλάχιστον αυτό είδα με το inglesina του κουμπάρου σε σχέση με το φθηνό no name δικό μας. 

Για την αξιοπιστία ούτε το δικό μας έχει κάνει κιχ ούτε το inglesina.

Και σίγουρα το δικό μας έχει φάει περισσότερο ξύλο με πιο πολλές βόλτες και 2 παιδιά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, d_gkal είπε

Kiddo middo siddo ΓΙΑ ΜΕΝΑ είναι πεταμένα λεφτά. 

Τέτοια ποιότητα που ούτε τα μισά λεφτά θα έπρεπε να κοστίζουν. Κοινώς θεωρώ ότι σε κλέβουν κανονικά. 

 

Και όχι δε παίρνεις καρότσι 600-700-100 ευρώ για να μοστραρεις τα λεφτά σου όπως λες(αφήνω εκτός τις υπερβολές!!!), αλλά για την ποιότητα και αξιοπιστία. Τουλάχιστον εγώ για αυτό πήρα inglesina. 

 

Το ξαναλέω, ότι δίνεις παίρνεις και φυσικά εξαρτάται πόσα έχεις και μπορείς να διαθέσεις. 

 

Πήρα cangaroo 3 σε 1 με 350€. Σκύλος μαύρος. Επίσης kiddo μπαστούνι για το καλοκαίρι πάλι δεν έχει κάνει κιχ. Αυτά με τα 800 και 1000€ είναι καθαρά μόστρα και να λέμε ότι έχουμε επώνυμο του 800ευρου. Ευτυχώς ο πωλητής εκεί που πήγα μ' έσωσε να σου χρεώνει η inglesina κάτι ρόδες για τζιπ κι επειδή πάνω στο καρότσι στο σκιάστρο είχε αληθινό δέρμα. Σιγά τ' αυγά...

Επεξ/σία από jimis_vts
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δει Ρόδες  να φεύγουν εν  κινήσει σε kiddo νομίζω. Αν δε κάνω λάθος πρέπει να ήταν το jazz. 

Άλλη περίπτωση η πλάτη που έσπασε και εμενε ξαπλωτο. 

 

Επίσης καρότσια με κάτι ροδάκια ψεύτικα να προσπαθούν να ανέβουν πεζοδρόμιο με κόπο. Αυτό για τις Ρόδες τρακτέρ που αναφέρθηκε. 

 

Σε επώνυμα δεν έτυχε να δω/ακουσω κάτι. Επαναλαμβανω δεν έτυχε, όχι ότι δε συμβαίνουν και σε αυτά. 

 

Πάντως ρε παιδιά εγώ και όσους ξέρω με επώνυμα δε λέμε ούτε δείχνουμε κάτι. 

Μακάρι να έβρισκα φθηνότερο από όσο κοστισε, αλλά δυστυχώς δε με κάλυπτε κανένα. 

Και στην συγκεκριμένη έρευνα πρώτα κοίταξα προϊόν και μετα ρώτησα τιμή. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχοντας εμπειρια με ενα Bugaboo εχω να πω οτι αν χρειαζοταν ξανα καροτσι (μαλλον οχι πλεον , αλλα λεω αν...) με κλειστα ματια στα Bugaboo.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, d_gkal είπε

Kiddo middo siddo ΓΙΑ ΜΕΝΑ είναι πεταμένα λεφτά. 

Τέτοια ποιότητα που ούτε τα μισά λεφτά θα έπρεπε να κοστίζουν. Κοινώς θεωρώ ότι σε κλέβουν κανονικά. 

 

Και όχι δε παίρνεις καρότσι 600-700-100 ευρώ για να μοστραρεις τα λεφτά σου όπως λες(αφήνω εκτός τις υπερβολές!!!), αλλά για την ποιότητα και αξιοπιστία. Τουλάχιστον εγώ για αυτό πήρα inglesina. 

 

Το ξαναλέω, ότι δίνεις παίρνεις και φυσικά εξαρτάται πόσα έχεις και μπορείς να διαθέσεις. 

 

Δεν εχεις δικιο, η ποιοτητα ειναι τιμια για αυτες τις τιμες. Εισαι ακραιος με αυτα που λες.

Για να δωσεις για καροτσι μωρου 600-700-1000, σημαινει οτι  εχεις ανετη οικονομικη κατασταση και πας κατευθειαν στο πιο ακριβο γιατι νομιζεις οτι ειναι το καλυτερο, κατι που δεν ισχυει απολυτα στον πραγματικο κοσμο.

Ειναι απιστευτα πολλα λεφτα και κοροιδια για ενα καροτσακι.

 

Κατι ροδες που  εχεις δει να κυλανε κλπ, δεν σημαινουν τιποτα για  τον απλο λογο οτι δεν ξερουμε ποσο προσεχει τα πραγματα του ο καθενας και πως τα χρησιμοποιει.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, JERONIMO888 είπε

Για να δωσεις για καροτσι μωρου 600-700-1000, σημαινει οτι  εχεις ανετη οικονομικη κατασταση και πας κατευθειαν στο πιο ακριβο γιατι νομιζεις οτι ειναι το καλυτερο, κατι που δεν ισχυει απολυτα στον πραγματικο κοσμο.

Μπορεί και να είναι το καλύτερο, ΟΚ, όποιος μπορεί να τα δώσει λογικά θα πάρει κάτι που σίγουρα έχει μια Α ποιότητα 

Από εκεί και πέρα, όπως σε όλα στη ζωή υπάρχουν κάποια μέτρα 

Όπως υπάρχει το αμάξι των 60000€ και τα παπούτσια των 350€, υπάρχει και το καρότσι των 1000€

Δε γίνεται όμως να έχω στο μωρό καρότσι των 800€ και να το βγάζω βόλτα με τρύπια φόρμα από την λαϊκή επειδή δεν έχω εγώ 50 ευρώ να πάρω ρούχα ή να βάζω το καρότσι του χιλιάρικου στο Seat Cordoba του 1994...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς πήραμε πέρσυ αυτό στα 269€, και είμαστε πάρα πολύ ευχαριστημένοι:
Καρότσι Stefanie 2 σε 1 Grey Με Κάθισμα Αυτοκινήτου | Mother Baby

Δεν πήραμε Port Bebe.
Ευτυχώς γιατί θα πετάγαμε τσάμπα χρήματα, δεν το χρειαστήκαμε καθόλου.

Ότι τελικά και αν επιλέξεις, να βεβαιωθείς ότι χωράει στον ανελκυστήρα και στο χώρο αποθήκευσης του αυτοκινήτου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία να λέει ο καθένας την γνώμη του αλλά την λέμε χωρίς ναγνωρίζουμε πολλούς παραμέτρους. 

 

Ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες, διαφορετική αντίληψη του "βολικού" και φυσικά τα μωράκια μεταξύ τους βολεύονται εντελώς διαφορετικά... Οπότε ότι και να του λέμε....

 

πχ.

Εχεις χώρο? στο αυτοκίνητο και μεγάλο ανσασέρ? τότε μπορείς να παρεις αυτά τα ωραία καροτσια με μεγάλες ρόδες που έχουν ωραία ποιότητα κύλησης, ανεβαίνουν και κατεβαίνουν εύκολα τα πεζοδρόμια και τα εμπόδια και συνήθως είναι και 2 σε 1 ή και 3 σε 1. 

Αν δεν έχεις χώρο ή μετακινήσε συχνά και θες κάτι εύκολο, πάρε καρότσι τύπου μπαστούνι που είναι μανιτζέβελο.

 

Οσον αφορά στα αυγά και στα καθισματάκια εκεί πιστεύω δεν χωράνε επιχειρήματα τύπου με βόλεψε αυτό, μου άρεσε εκείνο... Η πρώτιστη ανάγκη του αυγού/καθισματακίου είναι η ασφάλεια. Οπότε προτείνω να ξεχάσεις το καθισματάκι/αυγό που θα δώσει μια λύση 3-1 ή 2-1 και να πας στα site της ADAC και της OEMTC (Γερμανική και Αυστριακή λέσχη αυτοκινήτου) και να πάρεις αυτο που κρίνετε ασφαλέστερο μετά τα crash tests που διεξάγουν ΟΙ ΙΔΙΟΙ. 

 

Τώρα για καλαθούνα/λιχνο, ο καθένας ότι τον βολεύει. Εμείς την είχαμε για 3 μήνες περίπου στην κρεβατοκάμαρά μας σε λύκνο και μετά πήγε στο κρεβάτι της. Οπότε το λύκνο μας βόλεψε...  Είχαμε και καλαθούνα, αλλά την χρησιμοποιήσαμε σπάνια... 

 

Και για να πω και εγώ το μακρύ και το κοντό μου, έχουμε ένα καρότσι McLaren Techno XLR (το παλαιότερο με τις διπλές ρόδες μπροστά) και 9 χρόνια μετά μεγαλώνει το 4ο παιδί (όχι δικό μου, απλά το έχουμε δώσει 3 φορές). Δεν έχει πάθει τίποτα.... Διπλώνει σαν μπαστούνι με το ένα χέρι, αλλά δεν είναι και το μικρότερο που υπάρχει.  

Αυγό το ασφαλέστερο την εποχή του (απο την ADAC) Cybex Aton και μετά, όταν πλεον δεν χώραγε το Cybex Pallas στο οποίο κάθετε ακόμα και σήμερα (9 χρονών).

Αν άλλαζα κάτι, θα έπαιρνα ένα ακόμα μικρότερο McLaren, μιας και το XLR ίσα που χώραγε στο πλάτος του πορτ μπαγκάζ, διαγώνια βαλμένο...  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Aurumnus είπε

Εμείς πήραμε πέρσυ αυτό στα 269€, και είμαστε πάρα πολύ ευχαριστημένοι:
Καρότσι Stefanie 2 σε 1 Grey Με Κάθισμα Αυτοκινήτου | Mother Baby

Δεν πήραμε Port Bebe.
Ευτυχώς γιατί θα πετάγαμε τσάμπα χρήματα, δεν το χρειαστήκαμε καθόλου.

Ότι τελικά και αν επιλέξεις, να βεβαιωθείς ότι χωράει στον ανελκυστήρα και στο χώρο αποθήκευσης του αυτοκινήτου.

 

Αυτό ακριβώς έχουμε άλλα το 3 σε 1. Η καλαθούνα βόλεψε τους πρώτους μήνες και την έχω δώσει και στους δικούς μου για το αμάξι τους. Για πιο μεγάλο διάστημα αν την κρατήσουν φυσικά μεταφέρω το κάθισμα το κανονικό. Σκυλί του πολέμου το καρότσι ειδικά για τα 350 που το χαμε πάρει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, d_gkal είπε

Κοιταξε,εμείς το χρησιμοποιήσαμε αρκετά και σαν λίκνο για τα πρώτα βραδια. 

 

Ότι κάναμε χρήση κάναμε. Όπως προείπα, αν δεν ήταν η καραντίνα θα κάναμε περισσότερες βόλτες με την καλαθουνα. 

Και εγώ αντί για λίκνο την παρήγγειλα, έχει και βάση. Χαίρομαι που σας βόλεψε, μου το είπαν κι άλλοι. 
Ελπίζω αν δεν μου χρησιμεύσει έτσι, να την χρησιμοποιήσω έξω, μιας και στο αυγό, δε μπορεί να κάθεται πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμείς αγοράσαμε πρόσφατα... Κοιτούσαμε το 3 in 1 αλλά πήραμε 2 in 1.δεν πήραμε καλαθούνα γτ όπως σωστά μας είπαν, το μωρό θα κοιμάται σε λίκνο και ΔΕΝ χρειάζεται να σκονίζεται το κρεβάτι του έξω.

Αρκεί το καροτσι να ξαπλώνει πλήρως...

560 νομίζω δώσαμε. Xt το μοντέλο... 

Μου άρεσαν οι ρόδες κ το πόσο εύκολα το έκανες βόλτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

το καθισματακι αυτοκινητου που ειναι μαζι στα καροτσια 3-1 ταιριαζουν σε αλλα καροτσια ? αν εχεις δηλαδη μονο το καθισμα μαρκας ταδε μπορει να μπει σε διαφορετικη μαρκα καροτσιου ?
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...